dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 119

Temat: Okna dachowe

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał patol Zobacz post
    Szukam na forum i znaleźć specjalnie nie mogę czegoś na temat okien energooszczędnych? Jest sens je montować? Konkretnie mam na myśli FTP-V U5 bo cenowo wypadają najatrakcyjniej, ale przy 4szt. różnica robi się dość znaczna w porównaniu do "zwykłych". Dodam, że dom będzie w miarę dobrze ocieplony... podłoga 15cm, ściany 15-20cm grafitowego, dach - 30cm wełny, okna Oknoplast Thermic 90, WM z reku.
    A czym będziesz grzał?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A jakie to ma znaczenie. Poprawnie zadane pytanie powinno brzmieć: A co będziesz grzał? (w domyśle w czasie Świąt). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A jakie to ma znaczenie.
    Ma ogromne.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A tak konkretnie? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A tak konkretnie? Pozdrawiam.
    Nośniki energii mają swoją cenę. Im wyższa, tym bardziej będzie zasadna inwestycja w droższe, ale cieplejsze okna.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To, że nośniki mają swoją cenę to oczywista oczywistość. To, że te ceny będą rosły to też oczywistość. Natomiast, które i o ile tego nikt nie jest wstanie przewidzieć. Zatem przy wyborze okien nie ma to żadnego znaczenia czym będziemy ogrzewać dom. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To, że nośniki mają swoją cenę to oczywista oczywistość. To, że te ceny będą rosły to też oczywistość. Natomiast, które i o ile tego nikt nie jest wstanie przewidzieć. Zatem przy wyborze okien nie ma to żadnego znaczenia czym będziemy ogrzewać dom. Pozdrawiam.
    Pozwolę się z tobą nie zgodzić. Na ogrzewanie tej zimy wydałem 900zł. Mam zwykłe okna dwu szybowe. Ile mniej bym zapłacił gdybym miał te cieplejsze (mam 4)?

  8. #48

    Domyślnie

    Na 90% będę grzał peletem. W całym domu kaloryfery bez ogrzewania podłogowego. Kominka brak.
    Liwko... czym grzejesz, że sezon zimowy kosztował Cię 900zł?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pozwolę się z tobą nie zgodzić. ... Ile mniej bym zapłacił gdybym miał te cieplejsze (mam 4)?
    Oczywiście możesz się ze mną nie zgadzać. Napiszę więc tak: a ile mniej byś zapłacił gdybyś nie miał tych okien?! Jak chcesz polemizować to polemizuj merytorycznie a nie wypisuj bzdur. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #50

    Domyślnie

    Czyli wnioskuję , że warto dopłacić do cieplejszych okien Zresztą wychodzę z założenia, że inwestycje nie zawsze musz się zwrócić po X latach... najwazniejsza jest późniejsza, tańsza eksploatacja domu. A są może takie okna dachowe, ale bez wywietrzników (nie są mi potrzebne bo w domu będzie wentylacja mechaniczna)?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pozwolę się z tobą nie zgodzić. Na ogrzewanie tej zimy wydałem 900zł. Mam zwykłe okna dwu szybowe. Ile mniej bym zapłacił gdybym miał te cieplejsze (mam 4)?

    Może 100 moze 200 PLN mniej na sezon, wszystko zależy od tego czy tylko okna połaciowe są słabszym punktem w dobrze wykonanym ociepleniu, jaka jest ich wielkość, rozmieszczenie względem stron świata itp i itd ale to doskonale wiesz. Np. jezeli masz dach o U=0,1 to 4 duże okna o U=1-1,2 mogą trochę tych strat generować

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Może 100 moze 200 PLN mniej na sezon, wszystko zależy od tego czy tylko okna połaciowe są słabszym punktem w dobrze wykonanym ociepleniu, jaka jest ich wielkość, rozmieszczenie względem stron świata itp i itd ale to doskonale wiesz. Np. jezeli masz dach o U=0,1 to 4 duże okna o U=1-1,2 mogą trochę tych strat generować
    Te cieplejsze okna w tym czasie co budowałem były o 1000zł droższe. Razy 4=4000. Te 4000zł włożone na głupią lokatę dają przychód około 280zł rocznie. Jest sens?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał patol Zobacz post
    Liwko... czym grzejesz, że sezon zimowy kosztował Cię 900zł?
    Tanią polską pompą ciepła.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście możesz się ze mną nie zgadzać. Napiszę więc tak: a ile mniej byś zapłacił gdybyś nie miał tych okien?! Jak chcesz polemizować to polemizuj merytorycznie a nie wypisuj bzdur. Pozdrawiam.
    Bzdury to ty wypisujesz. Zresztą nie pierwszy raz. Zapewne związane jest to z tym że masz jakiś interes w dachach. Czyli typowy naciągacz.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Te cieplejsze okna w tym czasie co budowałem były o 1000zł droższe. Razy 4=4000. Te 4000zł włożone na głupią lokatę dają przychód około 280zł rocznie. Jest sens?
    Jak rozumiem wpłaciłeś te 4000 pln na lokatę ? Myślę że teraz ta różnica jest nieco mniejsza ale moge się mylić, wiem jedno cena nośników energii nie będzie maleć.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Myślę że teraz ta różnica jest nieco mniejsza ale moge się mylić, wiem jedno cena nośników energii nie będzie maleć.
    Te okna dwuszybowe są mimo wszystko dość ciepłe. Jak śnieg spadł przy minus kilku stopniach to nie topniał. Podejrzewam, że oszczędności w moim wypadku przy tych cieplejszych wyszły by poniżej 100zł za sezon. W moim przypadku nie było więc sensu.
    Po za tym, okna też nie są wieczne, za ileś tam lat trzeba będzie je wymieniać, więc zwrot nakładu by nigdy nie nastąpił mimo rosnących cen nośników energii.

  17. #57

    Domyślnie

    A z ciekawości zapytam możesz podać powierzchnię okien i ich U oraz powierzchnię dachu i U dachu, scian i podłogi ?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A z ciekawości zapytam możesz podać powierzchnię okien i ich U oraz powierzchnię dachu i U dachu, scian i podłogi ?
    U okien 1,4 szyb 1,1. Razem powierzchni okien prawie 4m2. Dach ocieplony 25cm Rockwool, powierzchnia ? Ściany 15cm styropianu, podłoga 13cm.

  19. #59

    Domyślnie

    Przepraszam ale jaki styropian ? jaka wełna ? liczyłeś U ścian , podłogi , dachu ?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przepraszam ale jaki styropian ? jaka wełna ? liczyłeś U ścian , podłogi , dachu ?
    Nie liczyłem. Od początku planowałem PC. Gdybym wybrał prąd trzeba by było to dokładnie policzyć, przy PC można nieco na oko

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony