dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie posty ze skalniakami

    Proszę przekierujcie mnie bo jakoś marnie obsługuję wyszukiwarkę a poszukuję tematów ze skalniakami

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadziop

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-116
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dudusiu,

    Wrzuć hasło "skalniak" (ew. skalniaki, skalnik itp) w miejsca "Szukana fraza" i dostaniesz 5 stron postów.
    A oto dodatkowo próbka skalniaków z mojego ogrodu.

  3. #3

    Domyślnie

    łał !!!!!! proszę o więcej zdjęć , napisz coś o glebie jaką masz i o roślinach - dzięki

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadziop

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-116
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dudusiu,

    Mam najlepszy, dolnośląski czarnoziem pszenno-buraczany, II klasa.
    Początkowo (wiosna 2007) ta część ogrodu była obsiana trawą. Później postanowiliśmy założyć tam ogródek japoński.
    Ziemia i darń spod wykopu oczka i z wykorytowania alejki została usypana na dwóch hałdach (2008 jesień).



    Wczesną wiosną 2009 hałdy ziemi uprawiliśmy.



    I zaczęliśmy powoli obsadzać roślinami i kamieniami z okolicznych pól.



    Z miesiąca na miesiąc 2009 przybywało tak roślin, jak i kamieni.



    Tak to wyglądało w 2010 r.



    A teraz wygląda tak, jak na najwcześniejszym zdjęciu albo jak na poniższych.





    Rośliny na skalniakach to:
    - miniaturowe iglaki (mugo, koniki itp),
    - bukszpany, pierisy,
    - jałowce i świerki płożące,
    - niskie żywotniki,
    - byliny (np. funkie, skalniki, rozchodniki, grubosze, sasanki itp),
    - kwiaty jednoroczne (np. goździki brodate, lwie paszcze).
    Ostatnio edytowane przez tadziop ; 19-07-2011 o 07:52

  5. #5

    Domyślnie

    przepięknie , i mimom że masz dobrą ziemię widzę że sadziliście rośliny na gleby gorszej jakości - może dlatego tak wybujały. Z czego wykonane są dróżki z tych płyt - kamieni ? proszę o namiar , bo chyba nie są to polne kamienie ?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadziop

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-116
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dudusiu,

    To łupek szarogłazowy przywieziony z kamieniołomu z Jenkowa, 50 km od Wrocławia. Oprócz ścieżek mam też z niego murki, ławeczki i obrzeża skalniaków. Łącznie 6 ton. Mają własna stronę w internecie http://www.lupek-jenkow.pl/.
    A ziemia spod dna oczka była rzeczywiście trochę gorsza niż wierzchnia warstwa, ale darń po trawniku pięknie przegniła przez zimę i wzbogaciła ją.

  7. #7

    Domyślnie

    wiedziałam że to Jenków ( ale wolałam się upewnić ) Choruję już na nich ze 4 lata ale jakoś ciągle kasy brak , napisz proszę czy te ścieżki trudno się układa bo każdy mi mówi że kamienie róznej grubości i że będzie ciężko zwłaszcza że planuję kupić te większe bryły i ułożyć nich drogę wewnętrzną . dla samochodów osobowych - jak myślsz wytrzymają czy są za kruche ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadziop

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-116
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dudusiu,

    Łupek jest bardzo twardy, ale kruchy. Zwłaszcza łatwo rozwarstwia się.
    Ścieżki układałem z kamienia ścieżkowego, który ma co najmniej 6 cm grubości. Inne są cieńsze, np. murowy ma do 4 cm. Układałem dość łatwo, sam na 10-15 cm podsypce piaskowej i leży już trzeci rok bez problemów wytrzymując ruch pieszy i taczkowy. Natomiast obawiałbym się, że pod naciskiem kół samochodowych tak położone płyty mogłyby klawiszować, a nawet pękać. Co innego, gdybyś kładła je na podbudowie z betonu, choćby chudego. Wtedy nawet ewentualne pęknięcia nie byłyby groźne. Chodziłem kiedyś po ścieżce z łupka szarogłazowego na chudym betonie i było to bardzo solidne. Skonsultuj to jeszcze z drogowcami.

  9. #9

    Domyślnie

    tam jest w ofercie coś takiego jak kamień wielkopłytowy - właśnie o nim myślałam, ale może napiszę do nich meila

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony