dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Budowa ogrodzenia z klinkieru

    witajcie
    przymierzam się do budowy ogrodzenia frontowego z klinkieru, na zdjęciu wygląd, szerokość działki 23m.
    Fundament planuję zrobić na szerokość podmurówki, tj. dwóch cegieł klinkierowych położonych wzdłuż plus 1cm, czyli jakieś 25cm, natomiast pod słupkami szersze, słupki rząd 4 cegieł w kwadrat (około 40cm).
    Fundament będzie na głębokość 1-1,2m, na dole zazbrojony 4x drutem fi12. Na fundamencie izolacja pozioma, albo w formie papy, albo masy, widziałem że Sopro ma coś takiego DS 422.
    I teraz jak robić, bo są różne szkoły i różne porady słyszałem:
    1. fundament pod bramę przesuwna łączyć z fundamentem ogrodzenia czy nie (czytałem że praca bramy powoduje naprężenia które mogą spowodować pękanie fug)
    2. całość połączyć fundamentem, tzn opasać miejsce na kosz, oraz połączyć prześwit pod bramą i furtką?
    3. doradcy zalecają wykonanie rdzeni betonowych słupów przed murowaniem klinkieru, gdyż beton zalewany do gotowego słupa klinkierowego może spowodować wykwity, ale dzisiaj znalazłem wypowiedź doradcy Robena gdzie pisał aby zalewać po wymurowaniu, jak lepiej?
    4. zaprawę myślę taką z trasem, aby wyeliminować wykwity.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogr.jpg
Wyświetleń:	1570
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	67050  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony