dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    z cegłami jest bardziej nowocześnie, z czapką tradycyjnie, mój domek jest w tradycyjnym stylu więc będą czapki (cegła kosztuje 2,5, czapka 95, to czyste zdzierstwo)
    z tym przytrzymaniem dystansów super pomysł, wykorzystam u siebie

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak apropos jakie ceny za murowanie klinkieru u Ciebie ?
    cena za sztukę czy jak to wygląda?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #23

    Domyślnie

    0zł szt sam będę robił fundament i murował
    miałem sprawdzonego wykonawcę za 2zł na prostych odcinkach, 3 zł na łukach/ szt, ale czasowo nie dali rady więc zdecydowałem się samemu robić

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I tak tanio u nas biorą od 3 zł.
    ten Człowiek ktory u mnie siedzi liczy sobie 1,5 zł lecz musi miec pomagiera bo jest niepełnosprawny.
    wiec tak czy siak wyjdzie 3 zł
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Heh...
    Langsam:
    1. Cementy mają oznaczenia następujące Cem I, Cem II, Cem V i Cem IV - oznacza to klasę czystości cementu. Cem I - bez dodatków, Cem VI - samemu można sobie dośpiewać. opisy typu 32,5 , 42,5 , 52,5 - to klasa wytrzymałości cementu po 28 dniach [bodajże]. Cementy szare zwykle są 32,5 , z rzadka 42,5 [te mają już w nazwie na wz-tce mostowo - jakieś tam], Białe - od 42,5 wzwyż. Zwykle cementy luzem są mocniejsze od worków, przy tej samej klasie wytrzymałości.
    Literka R po wcześniejszych cyferkach - to szybki początkowy przyrost wytrzymałości. Jeżeli pojawiają się literki AV, BV [najpopularniejsze dodtaki, jedno z nich to popiół wielkopiecowy chyba oznacza ] to ma już tzw. II lub jeszcze inne oznaczenia.
    To białe - ten nalot to tzw. wolne wapno, w każdym razoie, im więcej literek w nazwie tym większa szansa wystąpienia tego cuda. To białe można ograniczyć lepszą izolacją poziomą muru - ogrodzenia z kamienia naturalnego - na takiej izolacji się muruje.
    Kupując zaprawę gotową należy się po prostu dopytać co tam jest i przeczytać ciekawe informacje, bo spotkałem się już z info, że po co komuś takie dobry biłay cement jak im starczy gorszy.
    Plastyfikatory i in. dodatki są po to by używać mniejszej ilości wody do zaprawy.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Heh...
    Langsam:
    1. Cementy mają oznaczenia następujące Cem I, Cem II, Cem V i Cem IV - oznacza to klasę czystości cementu. Cem I - bez dodatków, Cem VI - samemu można sobie dośpiewać. opisy typu 32,5 , 42,5 , 52,5 - to klasa wytrzymałości cementu po 28 dniach [bodajże]. Cementy szare zwykle są 32,5 , z rzadka 42,5 [te mają już w nazwie na wz-tce mostowo - jakieś tam], Białe - od 42,5 wzwyż. Zwykle cementy luzem są mocniejsze od worków, przy tej samej klasie wytrzymałości.
    Literka R po wcześniejszych cyferkach - to szybki początkowy przyrost wytrzymałości. Jeżeli pojawiają się literki AV, BV [najpopularniejsze dodtaki, jedno z nich to popiół wielkopiecowy chyba oznacza ] to ma już tzw. II lub jeszcze inne oznaczenia.
    To białe - ten nalot to tzw. wolne wapno, w każdym razoie, im więcej literek w nazwie tym większa szansa wystąpienia tego cuda. To białe można ograniczyć lepszą izolacją poziomą muru - ogrodzenia z kamienia naturalnego - na takiej izolacji się muruje.
    Kupując zaprawę gotową należy się po prostu dopytać co tam jest i przeczytać ciekawe informacje, bo spotkałem się już z info, że po co komuś takie dobry biłay cement jak im starczy gorszy.
    Plastyfikatory i in. dodatki są po to by używać mniejszej ilości wody do zaprawy.
    Heh! Z grubsza tyle wiem

    Pytanie zmierza w stronę - czy jak użyje się zwykłego (czyt. CEM II) cementu do zalania słupka wewnątrz to już kaplica i wykwity na bank czy raczej nie.

    Nie chodzi mi o to czego użyć - fachmani zalali słupki betonem z cementu CEM I bo taki im kupiłem. Ale zabrakło im na 1,5 słupka i zamiast otworzyć nowy worek w swej przebiegłości użyli resztki (około pół worka) starego zwykłego cementu. I mam tak, że ostatnie 2 słuki są zalane takim wyrobem i zastanawiam się czy mogę spać spokojnie.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Tak apropos jakie ceny za murowanie klinkieru u Ciebie ?
    cena za sztukę czy jak to wygląda?
    Moi biorą 3 zł od położonej cegły za całość tzn z fugowaniem, zalaniem supków i nakładaniem czapek.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  8. #28

    Domyślnie

    a za fundament ile Wam liczyli? Mi powiedzieli 95/mb :O

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    a za fundament ile Wam liczyli? Mi powiedzieli 95/mb :O
    Fundament robił mi inny majster i liczył ... 100 zł / mb. Kopany na metr wgłąb i zaszalowany na 1 deskę ponad grunt. i generalnie cały czas marudził, że 100 zł to on normalnie bierze za prostą podmurówkę bez dodatkowego wydziwiania pod słupki klinkierowe. Innymi słowy chciałby więcej
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  10. #30

    Domyślnie

    a szalował po wykopaniu, czy zalewał na zero i dopiero szalował?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    a szalował po wykopaniu, czy zalewał na zero i dopiero szalował?
    Robił to tak:
    wykopali rów,
    zalali do poziomu gruntu wyprowadzając pręty pionowe (różne i kawałki 12 i robili takie "sprężyny" z 6)
    następnego dnia robili szalunki pod sznurek
    zalewali beton w szalunek
    rozwalali szalunki i wygładzali powierzchnię

    Miałem opór mentalny czy dobrze to robią zalewając na 2 razy. Twierdzili że spoko - zbroją te 2 części razem, a na raz się nie da, bo nie ma jak zrobić szalunku (nie ma w co wbic palików).
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    W kwestii jaki cement: mogą być różnice - i w wytrzymałości słupka i w tym co wychodzi. A to co wychodzi zależy n.p. od literek jakie były po II-ce. To jest jak ruletka - może nie musi. Może wyjść jeśli n.p po zalaniu było dużo wilgoci... Zależy czy n.p. dawał jakieś plastyfikatory... To troszkę tak jak pytanie o prawdopodobieństwo - jest dużo większe że wystąpi. Oznacza to tyle, że na wszystkich słupkach możesz nie mieć a tej resztówce - tak

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinU Zobacz post
    Robił to tak:
    wykopali rów,
    zalali do poziomu gruntu wyprowadzając pręty pionowe (różne i kawałki 12 i robili takie "sprężyny" z 6)
    następnego dnia robili szalunki pod sznurek
    zalewali beton w szalunek
    rozwalali szalunki i wygładzali powierzchnię

    Miałem opór mentalny czy dobrze to robią zalewając na 2 razy. Twierdzili że spoko - zbroją te 2 części razem, a na raz się nie da, bo nie ma jak zrobić szalunku (nie ma w co wbic palików).
    no właśnie, tak jest wygodniej robić, ale tez mam wątpliwości czy beton z wylanym wcześniej dobrze zwiąże
    lali z gruszki czy rozrabiali?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    no właśnie, tak jest wygodniej robić, ale tez mam wątpliwości czy beton z wylanym wcześniej dobrze zwiąże
    lali z gruszki czy rozrabiali?
    Kręcili sami betoniarką.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  15. #35

    Domyślnie

    piasek zwykły kupowałeś czy jakiś żwirowaty?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    piasek zwykły kupowałeś czy jakiś żwirowaty?
    Nie powiem Ci dokładnie jaki - ale nie jest to piasek tylko piasek z kamieniami (bardziej żwirowy niż piaskowy). Zadzowniłem do żwirowni i majster wytłumaczył jaki mu potrzebny. Generalnie to piasek do betonu (nie do murowania).
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  17. #37

    Domyślnie na dwa razy kiespki pomysł

    Cytat Napisał MarcinU Zobacz post
    Nie powiem Ci dokładnie jaki - ale nie jest to piasek tylko piasek z kamieniami (bardziej żwirowy niż piaskowy). Zadzowniłem do żwirowni i majster wytłumaczył jaki mu potrzebny. Generalnie to piasek do betonu (nie do murowania).
    Moim skromnym zdaniem lanie na dwa razy nie jest najlepszym pomysłem, choć mówi się że do trzech dni przerwy w betonowaniu się nie liczy, ja z własnego doświadczenia a jestem zawodowym budowlańcem z wykształceniem, jestem za laniem na raz. Dylatację warto zrobić co 20 mb ja zrobiłem w trzech miejscach na 60 mb a na długości 70 mb nie zrobiłem i sama sie zrobiła w czasie..... warto robić dylatacje. Problemu nie było bo zanim zaczołem myślec o klinkierze fundament wylałem cały z gruchy i na całości fundament z poszerzeniem pod słupki 35x35 w pozostałej części 20 cm(pod przęsła), wszystko papą termozgrzewalną wygrzałem od góry i zostawiłem na 3 lata. Co do zalewania słupków betonem można wymurować do 1m słupek i włożyć rulon z foli lub papy podkładowej taniej i zalać zaprawą z cementem CEM I. Dylatowanie klinkieru można wykonać poprzez danie taśmy dylatacyjnej samoprzylepnej, reszte trzymania załatwi lekkie dociśniecie klinkierem. Dylatacje robimy i w podmórówce i w przesłach z klinkieru, przy 25m można zaryzykować i nie stosować dylatacji, jeśli z klinkieru robimy tylko front działki a boki już np. z siatki to nie ma się co przejmować. Listwy dystansowe warto stosować raz: że fuga zawsze ma wolny np. 1cm, to dodatkowo wyznacza miejsce do którego kładziemy zaprawę do murowania, po wyjęciu dystansów mamy miejsce na fugowanie. Najlepsze fugowanie jest wtedy gdy fugujemy na równo z licem klinkieru a następnie czymś przypominajacym kształt zaokraglonej gumki od ołowka oczywiście wielkoscią wiekszą od gumki ołówka robimy fazke w fudze tworzac wklesła soczewkę w fudze.
    Ostatnio edytowane przez ASchnitzer ; 15-08-2011 o 21:33
    Domu przy Parkowej nie buduję za to Wiola Mg Projekt tak wrazie czego mój mail: [email protected]

  18. #38

    Domyślnie

    Beton z betoniarni B25 wylany od -120cm do -20cm, teraz szalunki i 30cm nadlewka, wiem, że lepiej z całości, ale nie widziałem możliwości zaszalowania w wykopie, ziemia się obsuwała, generalnie ciężko samemu to było by zrobić.
    Teraz szalujemy, w to zbrojenie i zalanie, chyba już betonem z betoniarki który sami będziemy mieszać.

  19. #39

    Domyślnie

    Dokładnie zmyj łaczony fundament wodą by był czysty, zanim wlejsz nastepny beton, jesli masz troszke grosza np. sika ma taki środek którym sie maluje przerwane betonowanie tzw. warstwa szczepna po przerwie w betonowniu.
    Domu przy Parkowej nie buduję za to Wiola Mg Projekt tak wrazie czego mój mail: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Myślałem dobrze zamieść, czyli wodą go jeszcze albo ew. tym środkiem? W sumie przecież jak robią jakieś duże obiekty to zawsze są dolewane betony, nie da się na raz wylać i to wszystko później trzyma

    za zbrojone i zalane, w sumie na fundament na około 1,2 głębokości wraz ze stopą pod bramę poszło 13 kubików betonu B25, plus stal drut 12 i 6 na strzemiona, koszt narazie 4000
    Ostatnio edytowane przez kulca ; 21-08-2011 o 15:56

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony