dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?

Głosujących
221. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    163 73,76%
  • NIE

    58 26,24%
Strona 1 z 45
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 895
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Zlew, zlewozmywak - typy, marki, problemy itd.

    Wyprowadzili mi rurę kanalizacyjną w kuchni tak, że albo będę miał zlew przy oknie, albo muszę ostro kombinować. Mojej "drugiej połowie" zlew przy oknie nie podoba się wyjątkowo (więc chyba będę "kombinować")

    Ale póki zacznę, mam pytanie do użytkowników (pewnie częściej użytkowniczek ) tak ustawionych zlewów o wady i zalety takiego ustawienia

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Zlew przy oknie nie jest taki zły, problem jest tylko z wysokością. Standardowe okno 1.5x1,5 daje wysokość parapetu na wysokości blatu szafek, co już niekoniecznie każdemu odpowiada. Otwierając okno można "zawadzić" o np. kran. Dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie okna trochę niższego.
    Pozdrawiam
    Mirek

  3. #3

    Domyślnie

    Albo kupic kran ktorego mozna "pochylac" przy otwieraniu okna. Ale nie wierze ze bedziecie je otwierac. No to bedziecie miec po amerykansku.

  4. #4

    Domyślnie

    U nas zlew będzie częściowo pod oknem, ale to okno w kuchni mamy specjalnie wyżej tzn. zaczyna się 120cm od podłogi. Nad zlewem będzie więc ok. 20 cm ściany z glazurą, a i kran się zmieści. Okno będzie się otwierało swobodnie, o ile będzie taka potrzeba. W więszości projektów gotowych (moda z USA) rysują zlew pod oknem, żeby pani domu mogła sobie wyglądać na furtkęw czasie długich godzin zmywania i oczekiwania na powracającego pana .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Świadomie zaprojektowaliśmy zlew pod oknem. Co z uchylaniem okna? Zleciliśmy wykonanie mebli kuchennych z szerszym blatem tam gdzie jest zlew. W związku z tym i kran zostanie odsunęty od okna które tym sposobem winno się swobodnie otwierać.
    Ja także wątpię w to by okno było często otwierane. Wystarczy jego uchylenie. Niemniej dla umycia szyb ta funkcja winna być dostępna bez problemu.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A pani domu będzie stać, patrzeć w okno i zmywać gary! A swoim zmywarkom dacie wolne? To nie polska tradycja. Czy nie ładniej ze stołem pod oknem? Przynajmniej można patrzeć na siedząco, Ladniej i wygodniej!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Stół pod oknem to fajna rzecz pod warunkiem że masz jadalnię w kuchni
    Ja przesunęłam w moim projekcie zlew pod okno, raz że mi tak pasuje a dwa że łatwiej o szybkie wywietrzenie kuchni z wilgoci która powstaje przy zywaniu. A na zmywarkę mnie nie stać

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Czy to jest Polska tradycja jeść i gapić się za okno? No chyba, że ty gościu jestes jedną z tych pań które kładą na parapet poduszkę i całymi dniami wypatrują na ulicy kto z kim i o której godzinie ......

    Ps. zmywarka będzie. Dodam jeszcze, że planujemy nawet jej używać

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    u mnie okno w kuchni bedzie na wysokosci 1 m, zlew jedna komora bedzie w narozniku sciany
    a tak zamierzam miec zmywarkę i zero mycia chocby kubka w zlewie...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja pod oknem planuję blat na którym będę przygotowywać posiłki co mi zajmuje znacznie więcej czasu niż zmywanie. Do zmywania mam zmywarkę a zlew planuję narożnikowy. Choć mój projekt się dopiero rysuje to już planuję rozmieszczenia. Ponieważ w kuchni to i tak głównie ja przebywam to tylko męża informuję co gdzie chcę mieć tak żeby mi było wygodnie a on swoim chłodnym okiem wyszukuje moje ewentualne błędy. Mamy jadalnie i tam stół stoi pod oknem.

  11. #11

    Domyślnie

    O Teska uprzedziłaś mnie ale widzę że mamy taki sam pomysł

  12. #12

    Domyślnie

    Na łeście można kupić baterie kuchenne do zlewów przy oknie, które w razie potrzeby bez problemu wyjmuje się z blatu zlewozmywaka - to chyba jest najprostszy patent, ale z pewnością nie najtańszy.

  13. #13

    Domyślnie

    Tu się zgadzam z forumowiczkami - pod dość szerokim lecz wysokim oknem mam (raczej będę mieć) z lewej strony zlew ( wychodzi on poza okno, właściwie ociekacz jest już w narożniku) , ale głównie blat roboczy, bo naturalnie oświetlony. Zmywarka też będzie, tuż obok zlewu, pod tym roboczym blatem, żeby to ona mogła wyglądać na pana domu
    Ja nie lubię zmywać...
    Mamy też w kuchni drugie okno, tam będzie stół. To już rozpusta.....

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Osówka
    ....Mamy też w kuchni drugie okno, tam będzie stół. To już rozpusta.....
    No to u nas jest juz super rozpusta. W kuchni i jadalni (to samo pomieszczenie) jest 5 okien + przeszklone drzwi wyjściowe na taras od strony ogrodu ....
    Na zdjęciu pod nickiem (po prawj stronie) widac całą ścianę kuchniojadalni.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    A mnie w mieszkaniu zaprojektowali pod oknem kuchenkę i ponieważ nie było tam miejsca na wentylację,komin wentylacyjny jest po drugiej stronie kuchni

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja chciałam mieć zlew pod oknem ale ekipa budująca w złym miejscu wykonała otwór okienny (nie uwzględnili poprawki w projekcie) i teraz zlew będzie narożny a pod oknem będzie zabudowana zmywarka.

  17. #17

    Domyślnie Kuchnia--ZLEW pod oknem tak czy nie?

    Chciałabym poznać zdanie użytkowników zlewu pod oknem... jak się sprawdza i czy są jakieś problemy? I gdzie powiesiliście grzejnik w kuchni jeśli macie zlew pod oknem?
    Ponieważ właśnie jestem na etapie projektowania kuchni i chciałabym poznać wasze opinie, a bardzo bym chciała mieć zlew pod oknem?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Krótko co myślę o zlewie pod oknem:

    1. Musi i tak być zabudowany, bo nie lubię widoku rur, więc nie mam znaczenia kaloryfer, bo i tak go tam nie wcisnę.

    2. Okno w kuchni i tak musi mieć coś na sobie zawieszone, więc pojawia się problem z brudną firanką, oraz ewentualnie stojąca stertą garów, jak postanowimy mieć wolne od zmywania i od zmywarki.

    3. podczas mycia zawsze coś chlapnie na okno, więc zwiększa się częstotliwość jego mycia, a tego moje wrodzone lenistwo nie znosi

    4. Jestem prawie wysoki, więc zawsze przydawała mi się szafka nad zlewem, o którą mogłem się oprzeć głową

    5. wolę mieć oświetlony naturalnym światłem blat, na którym można zrobić cokolwiek, niż zlew w którym można tylko zmywać

    6. Szafka nad zlewem może zawierać suszarkę, co się przydaje

  19. #19

    Domyślnie

    Nie mam pod oknem i nie będę miał. W nowym domu będzie za to zlewozmywak narożny. Ponadto mam odruch Pawłowa. Po umyciu czegokolwiek od razu odkładam to do szafki z suszarką nad zlewem . Niestety pod oknem to nie byłoby możliwe. Nie mam zamiaru zmieniać przyzwyczajeń.
    Kaloryfera nie będzie w kuchni, ponieważ jest już rozprowadzona podłogówka. Pod oknem będzie duży blat roboczy od ściany do zlewozmywaka.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mAgnes

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tutaj troche o tym bylo:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=148364

    Ja chyba chce podobnie jak Jurg. Zlew w narozniku, a pod oknem blat roboczy. Nie chce miec zlewu pod oknem rowniez z tego powodu, ze kuchnia bedzie czesciowo otwarta na salon i ta czesc kuchni bedzie widoczna z salonu. Nie chce ciagle patrzec na zlewozmywak

Strona 1 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony