dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?

Głosujących
221. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    163 73,76%
  • NIE

    58 26,24%
Strona 44 z 45
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 895
  1. #861

    Domyślnie

    Co do zlewów to u mojej mamy jest od 4 lat zlew firmy Plados w kolorze czerni, po takim czasie widać delikatne oznaki użytkowania. Teraz urządzam mieszkanie i kupię taki sam.

  2. #862

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się na Blanco - dożywotnia gwarancja

  3. #863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy wszystkie podwieszane zlewy muszą być tak pieruńsko drogie?

  4. #864

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Ja zdecydowałem się na Blanco - dożywotnia gwarancja
    U nas od 5 lat Blanco, czarny (dokładnie antracyt). Użytkuje się cudownie. Czasem zostanie jakiś biały osad, ale po wyczyszczeniu i potraktowaniu zwykłym jadalnym olejem - mam zlew jak nowy.
    Tylko tu i teraz.

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czy wszystkie podwieszane zlewy muszą być tak pieruńsko drogie?
    A co szukasz i w jakiej cenie?

  6. #866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duży, pojedynczy, na szafkę 60 cm (czyli coś 45-55), jeśli stalowy, to nie błyszczący gładki.

  7. #867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    duży, pojedynczy, na szafkę 60 cm (czyli coś 45-55), jeśli stalowy, to nie błyszczący gładki.
    Już za sam fakt, że zlew spory, to trochę się da I faktycznie - zlewozmywaki chociażby granitowe, które są dokładnie przystosowane do podwieszania, są zazwyczaj 2 razy droższe za te, które niekoniecznie są tylko do podwieszania (producenci zazwyczaj robią wtedy do nakładania lub na równi z blatem i do podwieszania).

    Z podwieszanych stalowych, które można kupić w bardziej rozsądnej cenie (dla każdego to co innego oznacza ) jest Pyramis Iris 50 x 40 len lub BLANCO SUPRA 500-U STAL SZCZOTKOWANA, z granitu mniej rozwalające cenowo jest Fooch Coronation 56 lub Teka Radea. Poszperaj też na allegro - czasem producenci coś wyprzedają lub firmy się chcą pozbyć stanów magazynowych i obniżają ceny.

  8. #868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko za tyle samo stali w nakładanym płacę max 300 zł, a podwieszany dwa razy drożej

  9. #869

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    U nas od 5 lat Blanco, czarny (dokładnie antracyt). Użytkuje się cudownie. Czasem zostanie jakiś biały osad, ale po wyczyszczeniu i potraktowaniu zwykłym jadalnym olejem - mam zlew jak nowy.
    I to mnie cieszy bo dokładnie taki zlew Blanco antracyt zakupiliśmy

  10. #870
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekR7

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bród
    Kod pocztowy
    89-340
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o poradę.
    Zdecydowałem się na zakup zlewozmywaka Villeroy&Boch Cisterna 60B Classicline. Mam jednak dylemat POŁYSK czy MAT. Gust idzie w matowy jednak mam wątpliwości co do trudności utrzymania w czystości tego rozwiązania w porównaniu z wersją w połysku. Czy jest ktoś na forum, kto może mi doradzić/rozwiać wątpliwości w tym temacie.

    Cena zlewozmywaka jest (jak dla mnie) dość wysoka ale zdecydowałem się na dość duży blat kamienny w jednym kawałku a nie chciałbym zespalać blatu na stałe (podblatowy) ze zlewozmywakiem, który okaże się rozczarowaniem.

    Proszę o opinie na postawiony przeze mnie temat, gdyż wybór ceramiki po wielu wieczorach walk portfela z rozsądkiem jest dla mnie już zamknięty. Pozdrawiam.

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekR7 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o poradę.
    Zdecydowałem się na zakup zlewozmywaka Villeroy&Boch Cisterna 60B Classicline. Mam jednak dylemat POŁYSK czy MAT. Gust idzie w matowy jednak mam wątpliwości co do trudności utrzymania w czystości tego rozwiązania w porównaniu z wersją w połysku. Czy jest ktoś na forum, kto może mi doradzić/rozwiać wątpliwości w tym temacie.
    Wątpię, aby ktoś miał szansę porównać (mieć u siebie) obie wersje. Mam ceramikę w macie i zastanawiam się, czy jej pielęgnacja może się różnić od tej w połysku? Obie wersje są gładkie, materiał ten sam, tylko wykończenie połysk lub mat.
    Czyścić będziesz musiał tak samo W końcu to zlew (jeden z najczęściej używanych sprzętów w kuchni), a jeszcze nie wynaleziono materiału, który się nie brudzi albo sam czyści (niestety) Fakt, że sporo osób wybiera pod kuchnię i jak ma w połysku fronty, to i zlew taki sam bierze.

  12. #872
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekR7

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bród
    Kod pocztowy
    89-340
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!

    To, że będzie trzeba czyścić po każdym zabrudzeniu to sprawa dla mnie oczywista. Temat ceramiki pojawił się u mnie ze względu na opinie, że wśród materiałów, z jakich wykonywane są typowe zlewozmywaki - akurat ten materiał miewa najmniejsze problemy z usuwaniem brudu. Szczególnie tego brudu, który jest zmorą w innych materiałach.

    Z efekcie przeglądania ofert ceramiki wpadł mi w oko dostępny w ceramice mat - i tu się w głowie zapaliła lampka, czy oby mat w ceramice, nie będzie podobnie uciążliwy jak większość konglomeratów, o których mówią mi ich właściciele (wówczas nie widzę sensu ekonomicznego).

    @Agami - masz ceramikę w macie. Masz może osobiste porównanie do zlewozmywaków konglomeratowych? (Fragranity, Silgranity i NAZWAFIRMY_X_granity)

  13. #873

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro09 Zobacz post
    Witam,
    niedawno kupiłem zlewozmywak granitowy, czarny nakrapiany. Ku mojemu zaskoczeniu strasznie się rysuje i przebarwia (na biało).
    Nie wiem z jakiego powodu. Do zakupu był dołączony jakiś płyn nabłyszczający, aby smarować go na noc, który skończył się po kilku razach (była to jakaś próbka 50 ml). Czy wam też się tak robi? Ja po każdym użyciu mam białe plamy i zadrapania... Macie na to jakiś sposób?
    Może jakieś sprawdzone środki?
    Ja mam zlew Franke w kolorze onyx ( czarny z drobinkami) i jestem megazadowolona. Tak naprawdę nie wymaga on żadnej pielęgnacji, pomimo że mam bardzo twardą wodę nie widać zacieków. Po użyciu przecieram go ściereczką lub gąbką i jak wyschnie jest idealnie czysty. Za nic nie zamieniłabym go na zlew stalowy, który się rysuje, powstają zacieki z osadów i twardej wody.

  14. #874

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekR7 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź!

    @Agami - masz ceramikę w macie. Masz może osobiste porównanie do zlewozmywaków konglomeratowych? (Fragranity, Silgranity i NAZWAFIRMY_X_granity)
    Potwierdzam - ceramika to materiał łatwo pielęgnujący się i czyszczący. Nie wyobrażam sobie jasnego zlewu w przypadku mojej mocno zakamienionej wody. Widzę, jak osadza się na ceramice łazienkowej (o dziwo, najmniej na najmniej markowej ), a tutaj myję raz dwa i zlew jak nowy.
    Zastanawiam się, czy ze zlewami mat/połysk nie jest tak samo, jak w innych materiałach - o wiele mniej przecież widać ciapek na podłodze mat czy pół mat niż błyszczącej (płytki, panele itp).

    Mam porównanie, ale nie miarodajne. Ja zlew ceramika jasna i mocno zakamieniona woda studzienna, do tego zamontowany młynek (a co za tym idzie odpadki często lądują od razu w zlewie, lekko go "zabarwiając"), mama - czarny metalik, polskiej marki, woda w miarę ok. Po 3 latach widać upływ czasu (dla mojego wprawnego oka - zboczenie zawodowe ) , ale dla kogoś z zewnątrz, ten zlew po umyciu i wytarciu wygląda jak nowy. Osad z kamienia widoczny dopiero po 2-3 dniach nie używania go, jak wyschnie. Na codzień gąbka z płynem do mycia naczyń i wygląda naprawdę rewelacyjnie.

  15. #875

    Domyślnie

    Czy natknal sie ktos z Was na bialy zlewozmywak ceramiczny - prostokatny, super prosty w ksztalcie - o komorze min. 40cm (druga mala opcjonalna), ale gdzie ociekacz jest maly ok 20cm? Szukam, szukam i nie moge znalezc Bede wdzieczna za pomoc.

    Moze tez byc 1,5 komory bez ociekacza. SystemCeram ze wzgledu na cene odpada
    Ostatnio edytowane przez Priscilla ; 03-03-2015 o 15:09

  16. #876

    Domyślnie

    Priscilla - nie ma takiego zlewu, zarówno 1 komora plus ociekacz, jak i 1,5 komory. Wykluczając SystemCeram wykluczyłaś najbliższy twemu ideałowi Mera 70 (1 komora plus malutki ociekacz) lub nakładaną Mera 60 (1,5 komory). Zostało Blanco, które nie ma nic w ofercie, aby ci pasowało, jeszcze droższy VB i Duravit.
    Pozostaje Deante, Franke, Blanco, które nie mają nic odpowiadającego Twoim wymaganiom...

  17. #877

    Domyślnie

    szukam zlewu 1,5 komorowego, bez jakis fajerwerkow. zastanawiam sie nad franke, ew. blanco ale tu juz maja drozsze modele. Poleci ktos sprawdzony model, moze byc w ciemnym granicie lub srebrny

  18. #878

    Domyślnie

    Również nigdy nie widziałem takiego zlewozmywaka... A co Ci nie pasuje w Merze ?

  19. #879

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek-kuc Zobacz post
    Również nigdy nie widziałem takiego zlewozmywaka... A co Ci nie pasuje w Merze ?
    Zapewne to, co większości w ceramice - wysoka cena...

  20. #880
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekR7

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bród
    Kod pocztowy
    89-340
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agami Zobacz post
    Zapewne to, co większości w ceramice - wysoka cena...
    No właśnie dziś dopiero dotarł do mnie V&B w matowej wersji grafit. W dotyku robi wrażenie prawie szklistego, więc pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Zobaczymy co to będzie w praniu.

    Właśnie... cena. Oferty krajowe mają dość spory rozrzut cenowy, wybrałem ofertę za 2050zł + ok70zł za przesyłkę w kategorii do 60kg (!) z płatnością przy odbiorze. Żałuję, że do Niemiec pojadę dopiero za dwa tygodnie a blat potrzebny już na już, bo w Niemczech cena TEGO SAMEGO produktu to w przeliczeniu po średnim kursie euro prawie 400 (czterysta) zł mniej (1670zł). I to w kraju, gdzie ludzie są średnio zamożniejsi. Ok. mała popularność produktu w naszym kraju i marka średnio kojarzona w większości rozmów.

    Nie pojmuję jednak dlaczego tematem zlewozmywaków podblatowych nie zajmują się rodzime firmy!!! Mamy doskonałe produkty, tu przecież wystarczy tylko nieco zmieniony projekt konstrukcji (wytrzymałość przy innym mocowaniu) i przeszlifowanie+splanowanie powierzchni stycznej z kamiennym blatem.

Strona 44 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony