dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?

Głosujących
221. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    163 73,76%
  • NIE

    58 26,24%
Strona 45 z 45
Pokaż wyniki od 881 do 895 z 895
  1. #881

    Domyślnie

    Witam,
    czy korzysta ktoś ze zlewozmywaka granitowego? Mam na myśli kamień naturalny nie syntetyczny.Ciekawa jestem z jakimi wadami zaletami się spotkaliście. Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #882

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agami Zobacz post
    Priscilla - nie ma takiego zlewu, zarówno 1 komora plus ociekacz, jak i 1,5 komory. Wykluczając SystemCeram wykluczyłaś najbliższy twemu ideałowi Mera 70 (1 komora plus malutki ociekacz) lub nakładaną Mera 60 (1,5 komory). Zostało Blanco, które nie ma nic w ofercie, aby ci pasowało, jeszcze droższy VB i Duravit.
    Pozostaje Deante, Franke, Blanco, które nie mają nic odpowiadającego Twoim wymaganiom...
    Dzieki za informacje. Zaczynam w takim razie oszczedzac na SystemCeram

  3. #883

    Domyślnie

    Spodobał mi się do mojej klasycznej kuchni zlew blanco panor 60, ale babka ze studia kuchennego twierdzi że nie wejdzie w szafce pod takim zlewem kosz na śmieci (według niej musiałby mieć maksymalnie jesynie 25 cm wysokości). Jakoś nie bardzo mi to wychodzi, ale może jestem w błędzie. Czy może mi ktoś pomóc w tej kwestii? w załaczeniu przesyłam rysunek techniczny zlewu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d7d55731ef28a58726ad089063004f9e.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	328877
    a kosz na śmieci Peka oeko maxx
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oekomaxx_600_1_schemat.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	328885
    Ostatnio edytowane przez maksimini ; 27-08-2015 o 22:55

  4. #884

    Domyślnie

    Rysunki rysunkami, na żywo ciut pokombinować można, ale też nie za dużo. Nie piszesz też nic o wysokościach szafek (ja ma wysoko blat, u mamy już jest o wiele niżej).

    Jak masz szafki, weź przymiar i od blatu odlicz około 30-32 cm (tyle potrzebuje zlew z syfonem wolnego miejsca). Oczywiście zlew ciut można "podciągnąć" do góry (jak na zdjęciach aranżacyjnych widać trochę boczne ścianki), ale nie za dużo, bo musi się w końcu w nim dobrze myć i go użytkować. Po odjęciu tej potrzebnej dla zlewu przestrzeni zostanie ci tyle a tyle na sortownik.

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agami Zobacz post
    Rysunki rysunkami, na żywo ciut pokombinować można, ale też nie za dużo. Nie piszesz też nic o wysokościach szafek (ja ma wysoko blat, u mamy już jest o wiele niżej).

    Jak masz szafki, weź przymiar i od blatu odlicz około 30-32 cm (tyle potrzebuje zlew z syfonem wolnego miejsca). Oczywiście zlew ciut można "podciągnąć" do góry (jak na zdjęciach aranżacyjnych widać trochę boczne ścianki), ale nie za dużo, bo musi się w końcu w nim dobrze myć i go użytkować. Po odjęciu tej potrzebnej dla zlewu przestrzeni zostanie ci tyle a tyle na sortownik.
    Szafki mam standardowej wysokości (85 cm). Poszłam dokłądnie tym samym tokiem rozumowania co Ty - skoro szafka ma 85 cm a zlew z syfonem 32 cm to zostaje 53 cm. Kosz ma wysokość 43 cm więc moimzdaniem spokojnie się zmieści więc nie bardzo rozumiem stwiedzenie pracownika studia kuchennego że kosz nie wejdzie. Myślałam, że jest bład w moim rozumowaniu a wychodzi na to że nie.

  6. #886

    Domyślnie

    A podali, jak oni to obliczyli? Może coś nie bierzesz pod uwagę (sama nie wiem co)...

  7. #887

    Domyślnie

    szafka ma wysokosc 85cm ale z cokołem

  8. #888

    Domyślnie

    Zlew oraz część syfonu to 32cm, Pani w studiu pewnie obliczyła odległość do dolnej jego krawędzi. Wysokość prowadnicy szuflady to 23cm z tego co pamiętam. Nie ma pełnego wymiaru syfonu, ale jeśli wierzyć Pani ze studia zlew powinien wejść. Syfon zawsze można dociąć, przesunąć głębiej lub zlew zamontować ciut wyżej.
    Ostatnio edytowane przez arek570 ; 29-08-2015 o 07:07

  9. #889

    Domyślnie

    Cześć

    Stoję przed wyborem zlewu co będzie lepszym wyborem:

    - Franke BSG 611-62 lub BSG 611-78
    - Pyramis CODAR 78X48 lub SOFTLINE 79x51 1B1D

    Gdzie lepsza jakość / który byście kupili dla siebie ?

  10. #890

    Domyślnie

    [maRti666] Ja polecam. Nie mam z nim problemów. Tylko nie rób podwieszanego. Na zdjęciu tak to wygląda u mnie.

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zlew.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	346317
    Ostatnio edytowane przez maci1981 ; 10-02-2016 o 08:11

  11. #891

    Domyślnie

    Czy ktoś ma zlewozmywak ceramiczny podwieszany z Koła? Jakieś doświadczenia, bo cena bardzo atrakcyjna, a szukam lda siebie

  12. #892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy ktoś wie, gdzie mogę kupić zlew "wiejski"? Jak na fotce niżej?



    Zależy mi na tym, żeby chował się pod blat. Znalazłam coś podobnego w Ikei, ale jest nablatowy Może takie zwykłe stojące na blacie umywalki da się montować pod blat, jak wyżej?

  13. #893

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Czy ktoś wie, gdzie mogę kupić zlew "wiejski"? Jak na fotce niżej?

    Zależy mi na tym, żeby chował się pod blat. Znalazłam coś podobnego w Ikei, ale jest nablatowy Może takie zwykłe stojące na blacie umywalki da się montować pod blat, jak wyżej?
    http://www.shaws.online.artdevivre.p...te=common/home

  14. #894
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki Agami, ale 3,3k PLN za zlew to zdecydowanie powyżej budżetu nań przeznaczonego

  15. #895

    Domyślnie

    My zlew mamy z granitu syntetycznego. Póki co to spisuje się dobrze, poza tym że plamy na nim czasem widać z buraków.

Strona 45 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony