dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?

Głosujących
221. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    163 73,76%
  • NIE

    58 26,24%
Strona 11 z 45
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 895
  1. #201

    Domyślnie

    PS. Ja mam Firmy Plados ANCONA 1,5 w kolorze jasny beż (piaskowy).
    Pozdrawiam
    WM 08

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał WM 08
    Lukrecjo!
    Naprawdę nie miej dylematów, wybierz z konglomeratu, nie będzierz żałowć! Ja przez 3 lata nie mogę się nacieszyć tym zlewem, poprzednio miałam stalowy . Wylewkę też kupiłam w tym samym kolorze i w tej samej firmie. Kolor wybrałam piskowy, z 1 i 1/2 komory z ociekaczem. Poprostu super
    no doobra
    a co to jest ta wylewka? gdzie się ją wylewa??

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a co to jest ta wylewka?
    Poprostu - kran

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Lukrecjo - Chodziło mi o baterię - w swoim poście już to zmieniłam

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Lukrecjo - Chodziło mi o baterię - w swoim poście już to zmieniłam
    achaaaaa trzeba było tak od razu!!! no oczywiście, nie wyobrażam sobie innej baterii do granitowego zlewu he he
    ja miałam wizję jakiś uszczelnień, które się wylewa między zlew a ścianę albo co?

  6. #206

    Domyślnie zlew pod oknem w kuchni

    Witam
    Na jakies wysokosci zalecane jest okno nad zlewem w kuchni. Standardowo blat kuchenny jest na wysoksci 80-85 cm. Okno wysokosci 150 cm bedzie od dolu na takiej samej wysokosci 80-85 cm. Czy lepiej dac okno 120 wtedy bedzie "dol" okna 30 cm nad blate, zlewem ? Tak jak na obrzku ponizej. Jak powinno byc ?

  7. #207

    Domyślnie

    hm..ciekawe pytanie...nigdy sie nad tym nie zastanawiałam czy ma to jakieś znaczenie...ja planuję zrobic w kuchni okno na tej samej wysokości co blat i w miejsce parapetu "wpasować" blat kuchenny. Może jestem w błędzie i powinnam zrobić mniejsze okno? może ktoś z forumowiczów opowie jak ma u siebie i w związku z tym jakie z tego wynikają zalety i wady...

    pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    Ja robię właśnie tak jak na obrazku. Jeżeli pod oknem jest zmywak to wg. mnie nie okno musi mieć wyżej parapet bo inaczej się będzie brudzić przy zmywaniu i z zewnątrz będzie widać wlewkę baterii
    Chyba że o to chodzi.....
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  9. #209

    Domyślnie

    Warto jeszcze pomyśleć o tym, że takie okno trzeba czasami otworzyć...
    Peteros

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysia
    hm..ciekawe pytanie...nigdy sie nad tym nie zastanawiałam czy ma to jakieś znaczenie...ja planuję zrobic w kuchni okno na tej samej wysokości co blat i w miejsce parapetu "wpasować" blat kuchenny. Może jestem w błędzie i powinnam zrobić mniejsze okno? może ktoś z forumowiczów opowie jak ma u siebie i w związku z tym jakie z tego wynikają zalety i wady...

    pozdrawiam
    Pomysł niezły ale będą poważne trudności wykonawcze gdyż osobno osadza się parapet w murze a blat osobno poziomuje się na szafkach. Ja mam parapet ok. 10 cm wyżej niż zlewozmywak. Blaty kuchenne typowo wykonuje sie z płyt o szerokości 60 lub 120 cm o szerszych nie słyszałem u mnie jest bardzo podobny układ jak na ilustracji powyżej z ta róznicą że mam szafkę narożną skośną więc aby blaty się ładnie komponowały i miały tylko jedno niewidoczne łączenie musiałem przy całej jednej scianie wykonać blat z płyty o szer. 120cm parapet już by nie wyszedł z tej szerokości. Najwygodniej chyba aby parapet był jak najniżej nad zlewem ale nie mniej niz ok. 5cm bo będa kłopoty z montażem listwy uszczelniajacej blat ze ścianą. Na parapecie mozna postawić wygodnie suszarkę itp. Tak jeszcze miałbym jedną uwagę odnośnie ilustracji otóż płytę gazową dałbym znacznie bliżej zlewu aby w przypadku gdy będzie coś kipiało w garnku mozna go było natychmiast odstawić do zlewu nie zalewajac polowy kuchni. Sam narożnik blatu wystarczy z powodzeniem jako obszar roboczy do przygotowania posiłków. Ta lodówka też mi nie pasuje w tym miejscu ale chyba nie da rady jej gdzie indziej wstawić. Piekarnik też bym dał gdzieś u góry albo wcale bym go nie instalował. Dałbym tak jak mam już od wielu lat wyłacznie dużą mikrofalę kombinowaną z grillem, termoobiegiem itp. Zmywarka też jakoś tak kulawo stoi jak dla osoby leworęcznej. No ale chyba nie ma za wiele miejsca aby sobie poszaleć. Sorry za trzy grosze ale samo jakoś tak wyszło
    Pozdrawiam

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Okno w kuchni winno być dokładnie na tej samej wysokości co pozostałe okna w danej kondygnacji. Nie zawsze elewacja zewnętrzna korzystnie wygląda gdy są na niej okna o różnej wysokości.

    Wylewki z zewnątrz nie będzie widać. Bedzie ona zasłonięta przez tzw. słupek. Oczywiście jeśli okno (tak jak na fotografii) ten słupek będzie posiadało.

    Samo okno przy zmywaniu się nie brudzi. Owszem, trochę wody pryska na parapet lecz nie ma najmniejszego problemu by zetrzeć tę wodę jednym ruchem suchej szmatki.

    Przy usytuowaniu zmywaka pod oknem proponuję zamówić szerszy (głębszy blat). Blat szerszy o 10-15 cm powoduje zwiększenie odległości wylewki od parapetu oraz czyni otwarcie okna łatwieszym (skrzydła okien mijają bez problemu wylewkę)

    Konieczne jest zakupienie zlewu wpuszczanego w blat. Taki zlew jest cokolwiek droższy lecz oszczedza się tych kilka centymetrów na wysokości osadzenia zlewu.

    Blat roboczy mam perfekcyjnie zlicowany z parapetemu (drewnianym) Uszczelnienie jest dokonane nie poprzez listwę uszczelniającą lecz bezbarwnym silkionem. Trzeba się dokładnie przyjrzeć by go dostrzec.

    Takie są uwagi zadowolonego użytkownika zmywaka wpuszczonego w blat kuchenny który jest zlicowany z parapetem okna.
    Ponadto chciałbym dodać, że posiadając automatyczną zmywarkę zlewu używa się zdecydowanie rzadziej.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #212

    Domyślnie

    Okno w kuchni winno być dokładnie na tej samej wysokości co pozostałe okna w danej kondygnacji
    no właśnie u mnie na przeciwko okna kuchennego jest jeszcze jedno okno, po prawej stronie okna kuchennego znowu okno, chciałam aby miały one wszystkie taki sam wymiar, bo wydawało mi się że będzie to jakoś dziwnie wyglądało jak będe miała w sumie w tym samym pomieszczeniu okna innych wymiarów

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peteros
    Warto jeszcze pomyśleć o tym, że takie okno trzeba czasami otworzyć...
    Z tym nie ma problemu.
    Jeżeli chodzi o baterię (bo zapewne o tym piszesz) to trzeba nabyć składaną i po kłopocie.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  14. #214

    Domyślnie

    W kuchni to bedzie jedyne okno. W elewewacji zewnetrznej na tej scianie nie ma tez okno o ywsokosci 150 sa drzwio male oknienka, wiec okno 120 nie bedzie bardzo razilo w oczy. Chodzi mi raczej o to chlapanie szyby i z praktycznego punku widzenia.
    Pzdr

  15. #215
    Guest

    Domyślnie

    z praktycznego punktu widzenia - jest to rozwiązanie tandetne i wymuszone
    projektant nie majac wiele miejsca - daje umywalke pod oknem ...
    pzdr

  16. #216

    Domyślnie

    Radze dać w kuchni okno 120 wys, 30 cm wyzej niz okna w pokojach.
    żeby go można było otworzyć bez kłopotów
    pozory mylą

  17. #217
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał caleb
    Radze dać w kuchni okno 120 wys, 30 cm wyzej niz okna w pokojach.
    żeby go można było otworzyć bez kłopotów

    ja na odmaine radze dac grzejnik pod oknem ... zamiast zlewu ...
    pzdr

  18. #218

    Domyślnie

    Oto przyklad kuchni ze zróznicowanym poziomem dolnych krawedzi okna
    Zalety sa takie:
    1) Okno nie jest chlapane
    2) łatwo je otworzyć

  19. #219

    Domyślnie

    dałem zgodnie z projektem okno 120 i dobrze wyszło gdy małzonka wybrała baterię: dziwna, wysoka, może fajna ale cena...
    tak czy inaczej przez okno nie widać kuchni i baterii ale my widzimy świat na zewnątrz bez problemu, i o to chodzi
    a było tak spokojnie...

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysia
    hm..ciekawe pytanie...nigdy sie nad tym nie zastanawiałam czy ma to jakieś znaczenie...ja planuję zrobic w kuchni okno na tej samej wysokości co blat i w miejsce parapetu "wpasować" blat kuchenny. Może jestem w błędzie i powinnam zrobić mniejsze okno? może ktoś z forumowiczów opowie jak ma u siebie i w związku z tym jakie z tego wynikają zalety i wady...

    pozdrawiam

    Mysia, ja robię dokładanie tak jak Ty - chcę mieć normalne okno w kuchni

    tylko trzeba uważać, żeby szafki zmieściły pod oknem - min wys. BEZ blatu 85 - bo tyle maja sprzęty kuchenne

    super jest taki blat wpasowany w parapet, prawda?

    gdyby nie to okno to wolałabym wyższe szafki niż 88 - najlepiej takie 95, bo nie lubię sie schylać

    choć ja w kuchni... rzadko bywam , więc nie będzie z tym raczej problemu

Strona 11 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony