dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?

Głosujących
221. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    163 73,76%
  • NIE

    58 26,24%
Strona 2 z 45
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 895
  1. #21

    Domyślnie

    Ja będę miała zlewozmywak pod oknem bo tak mi się podoba. Jednokomorowy z ociekaczem. Drobiazgi które umyję postawię sobie tam natomiast cała reszta będzie i tak myta w zmywarce.
    Ogrzewanie podłogowe więc odpadł problem kaloryfera. natomiast pojawił się kłopot z myciem okna od zewnątrz - bateria nie pozwala na całkowite otwarcie okna (ale jest to parter i nisko więc też nie problem).
    A poza tym będę miała ładny widok na moje śliczne ogrodzenie iglaczki no i w oddali las.
    Jeśli podoba Ci się zlew pod oknem to taki sobie zrób.

  2. #22

    Domyślnie

    Ciechanka,
    o tych bateriach już kiedyś rozmawialiśmy - możesz kupić taką specjalną do zlewozmywaków pod oknem - która daje się uchylać lub wyciągać...
    Pozdrowienia

  3. #23

    Domyślnie

    Jesli nie ma zmywarki,to na pocieszenie mozna wygladac przez okno w trakcie zmywania
    Pod oknem chce miec blat na ktorym bede szykowala posilki i w czasie krojenia salatki bede mogla podgladac rosnace kwiatki i moja suke podgryzajaca drzewa-jest w tym lepsza od kozy.
    Przemyslcie sprawe,chyba przyjemniej jest miec przed oczami ogrod ,a nie sciane.Czyli generalnie mebel przy ktorym spedzamy najwiecej czasu w kuchni ,powinien stac pod oknem.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja tez przesunęłam zlew spod okna i wstawiłam narożny, chcę mieć przede wszystkim długi blat (przedtem zlewozmywak dzielił go na pół). Ale zastanawiam się nad oświetleniem sztucznym tego blatu, jak ten problem rozwiązać?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja podobnie jak JURG chcę móc odrazu chować umyte naczynia do suszarki w szafce, mam tak obecnie i sprawdza się! A pod oknem a mam ich 2 - zjednej strony będzie "stoliko-bar" (w trakcie projektu) a pod drugim oknem od ulicy, blat roboczy, który będzie duży, a pod nim będzie zmywarka. Myślę iż będzie to dobrze wyglądać!

    G
    Pozdrawiam Groszek

  6. #26

    Domyślnie

    Układ mojej kuchni jest taki, że zlew "prosi" się by był w rogu pod oknami. Nawet okna zaczynają się jakieś 15 cm wyżej niż poziom blatów kuchennych. Poszukuję jednak rozwiązania by przesunąć zlew nieco w bok od okna.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A mnie się marzy, żeby okno było takim elementem dekoracyjnym kuchni, więc zlew tam nie pasuje. Z tą myślą - w linii okna - o tej samej szerokości (140 cm) - mam otwór w ścianie otwierający kuchnię na salon - dalej - w tej samej linii - naprzeciwko - okno z jadalni/salonu. Zlew jest na boczej ścianie, zasłonięty innymi szafkami i mam nadzieję - nie będzie widoczny z salonu (nie mam jeszcze ścianek działowych, więc nie mogę tego sprawdzić ).
    Pozdrawiam,
    gaga2

  8. #28

    Domyślnie

    50 na 50 jestem w dylemacie
    Ale nadal mi się marzy zlew pod oknem.
    Czekam na dalsze wypowiedzi.

  9. #29

    Domyślnie

    Jakiej szerokosci sa skrzydla Twoich okien?Czy otwarte nie beda przeszkadzac nad zlewem,czy blatem?Chyba ,ze okno osadzone jest wyzej niz poziom blatu.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam
    Ja wolę mieć pod oknem mały stół do szybkiego jedzenia niż zlew. Zmywanie przy nim i tak będzie krótkie - bo będzie zmywarka.
    Oczywiście to mnie tak pasuje - co nie znaczy, że u Ciebie musi być tak samo!
    pozdrawiam
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  11. #31

    Domyślnie

    Pyzia,
    u mnie będzie podobnie - pod oknem w kuchni mały stół roboczo-śniadaniowy. Co bym poranną handrę przed pracą koił widokiem zieleni. Do zmywania też preferuję zmywarkę...
    Pozdrowienia

  12. #32

    Domyślnie

    U nas podobnie. Także mamy taki dylemat. I choć wiem, że jest parę mankamentów takiego ustawienia...jak choćby suszarka nad zlewem, to pomimo wszystko i też trochę na przekór jestem za ustawieniem zlewu pod oknem.
    Justa

  13. #33
    Asia z ulicy Modrzewiowej
    Guest
    Asia z ulicy Modrzewiowej

    Domyślnie

    Wprowadziłam się w '95r.ze starymi meblami,ale zlew musiałam mieć pod oknem.No jakoś było,trochę zalet,trochę wad.W tym roku nareszcie było mnie stać na nową kuchnię ze zmywarką, inny rozkład,zlew w bocznym blacie, a okienko wystrojone,czyste,można wyglądać,nic pod nim nie stoi,obok mały stolik-po co ja się tak z tym zlewem pod oknem męczyłam!Nigdy więcej!

  14. #34

    Domyślnie

    Moja żona uparła sie na zlew pod oknem i to był punkt wyjścia w projekcie naszej kuchni. Jak się sprawdzi zobaczymy po przeprowadzce.

  15. #35

    Domyślnie

    To pewnie już było gdzieś, ale napiszę: zlew pod oknem był kiedyś koniecznością w Anglii i może gdzie indziej, gdzie kanalizacja była od dawna i rury kan. wychodziły pod oknem na zewnątrz- widziałam, śmiesznie to wygada, chyba już nie używają tych rur. Angole tak się do tego przyzwyczaili, że teraz inaczej nie budują, choć mogą- oczywiście większość . Podobnego świra mają też z dwoma kranami do ciełej i zimnej wody osobno.
    Kuzynka mojego męża - Angielka z dziada z pradziada Polka jak przyjechała do nas, to bardzo dziwiła się, że zlew nie jest pod oknem, choć teściowie mieszkają w starej komienicy.
    Inna sprawa, że jak taki zlew pod oknem jest pusty, bo zmywarka działa, i ładny, np z białej ceramiki- to też ładnie to wygląda- tylko to nie nasza tradycja.

  16. #36

    Domyślnie

    Ja będę mieć pod oknem, tak mi wychodzi z ciagu technologicznego lodówka-zlew-kuchenka. Zmywarkę nieprędko będę mogła kupic, wiec przy zlewie bedę sędzać sporo czasu, poza tym dużo robię w okolicy zlewu -obieram i kroję jarzyny i owoce, ucieram je na surówki, kroję mięso... a lubie wyglądać w trakcie tego na ulicę . Okno zaprojektowałam specjalnie wyżej niż inne (parapet mam tuż nad biustem ) , więc nie będzie sie chlapać i mogę dać nawet wysoką wylewkę baterii.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zlew pod oknem (mam taki) to fajna sprawa - można się pogapić na coś ciekawszego od faktury drzwiczek szafki

    Ale (jak to już wielu zauważyło) jest problem z odkładaniem umytych naczyń

    W sumie jeśli do zmywania jest zmywarka, a zlew tylko do płukania to jest to fajne rozwiązanie, jeśli zlew to podstawowe urządzenie zmywające (że się tak fachowo wyrażę ) to bywa niewygodny.
    Jasiu

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Pod oknem,bo tak wynika z projektu kuchni i bardzo mi ten układ odpowiada-jest idealnie ergonomiczny.
    Zastanawiam się tylko,jak będą umyte naczynia skoro wszyscy powyżej w trakcie zmywania będą wyglądać przez okno.

    Wyglądanie przez okno jest ważne dlatego pod pretekstem umycia szklanki zawsze będę mogła zerknąć "zza firanki".

    Jeśli chodzi o grzejnik,to będzie...pod oknem,bo mamy dwa w kuchni.Przy drugim będzie stół, oraz grzejnik - innej możliwości nie ma.Najchętniej załatwiłabym to jakimś podłogowym ogrzewaniem,ale chyba nie da rady.

  19. #39

    Domyślnie

    Co kraj, to obyczaj. Co forumowicz, to inne zdanie.
    Ja pod oknem nie lubię mieć NICZEGO. Tak mam obecnie w pokojach - pusto. I ładne firanki w oknach. W kuchni jest stół, niestety, bo inaczej metraż nie pozwala. Szkoda okna (szczególnie ładnego) dekorować zlewem, choćby najpiękniejszym i najdroższym.
    W kuchni pod oknem, to w ostateczności dopuszczam stół, lub jakiś blat roboczy. Zmywanie staram się załatwiać, jak każdą przykrą czynność, szybko, bez rozwlekania i zbędnego podziwiania krajobrazów.
    W nowym domu koniecznie MUSI BYĆ zmywarka (teraz nie byłoby gdzie jej wcisnąć, bez uprzedniej demolki obecnego stanu rzeczy)

  20. #40

    Domyślnie

    Ewka
    okna (szczególnie ładnego) jak piszesz to szkoda też zasłaniać firanką

Strona 2 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony