dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?

Głosujących
221. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    163 73,76%
  • NIE

    58 26,24%
Strona 3 z 45
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 895
  1. #41

    Domyślnie

    Piękna firanka na pięknym oknie, to dla mnie jak piękny naszyjnik na pięknej szyi. Ale nie wszyscy lubią biżuterię

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    Naprawdę piękna szyja nie potrzebuje ozdoby , ale tak na poważnie to nie lubię firanek. Okna powiększają przestrzeń w domu. Mi jej ciągle mało

  3. #43

    Domyślnie

    Zapomniałam się zalogować.
    Justa

  4. #44

    Domyślnie

    Dlatego pierwszym moim zdaniem było
    Co kraj, to obyczaj. Co forumowicz, to inne zdanie
    Dobrze, że każdy urządza dom według własnego pomysłu. W innym przypadku byłoby nudno

  5. #45

    Domyślnie

    Racja Ewka
    Pozdrawiam
    Justa

  6. #46

    Domyślnie

    Ja też uważam, ze ładne okno żadnych szmat nie potrzebuje. Tylko jest problem ze znajomymi, którzy przychodzą i zwracają uwagę "a to okno jeszcze niewykończone, z zasłonkami będzie pięknie" , a mojego kumpla, który już mieszka bez zasłonek szlag trafia od tłumaczeń, że tak ma byc

  7. #47

    Domyślnie

    Arsen, Twój kumpel powinien zafundować znajomym wycieczkę do Holandii
    Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Nasi znajomi też tak właśnie mają, żadnych firanek. W ogrodzie piękne sosny i nie raz siedząc w salonie obserwują biegające po nich wiewiórki Piękne!
    Nasz domek i ogród jeszcze w trakcie realizacji Pytanie tylko po co zasłaniać sobie piękne widoki?

  9. #49
    paula
    Guest
    paula

    Domyślnie zlew po oknem

    Jak najbardziej jestem na TAK !

    Właśnie sobie zaprojektowałam w ten sposób kuchnię. Zlew pod oknem, do tego bateria uchylna, tak jak podpowiedział sławek. Sliczny widok przy zmywaniu, zresztą będzie też zmywarka, więc nie będę się przemęczać.
    Zlew jednokomorowy z ociekaczem. A na parapecie dwa piekne storczyki Bez firanek, albo ewentualnie krociutka firaneczka przy samej gorze.
    Btw, ociekacz w szafce to pomysl jak dla mnie średni... nie schnie tak szybko no i podnoszenie ociekajacych naczyn na wysokosc rowna sie u mnie z pomoczeniem ubrania

    Pozdrowionka,
    Paula

  10. #50

    Domyślnie zmywarka + zlew 1- czy 2-komorowy??

    witam
    wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi ktorzy posiadaja zmywarke montuja tez zlewy jednokomorowe bo skoro sie nie zmywa to po co taki duzy zlew. W mojej przyszlej kuchni nie mam za duzo zbednego miejsca i bardziej pasowalby mi zlew jednokomorowy. Mam jednak takie poczucie ze to za malo.
    oto pytanie:
    Czy ktos z forumowiczow kto posiada zmywarke zaluje ze nie kupil zlewu dwukomorowego i dlaczego zaluje?
    A moze wprost przeciwnie?

  11. #51

    Domyślnie

    mamy zmywarke, a nad nia zlew niesymetryczny: z duza i mala komora i nawet wole nie myslec jaki bylby to chaos, gdyby drugiej komory nie bylo.
    To sie po prostu przydaje.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    W tej chwili mam zmywarkę i zlew z jedną dużą komorą i taką malutką komorą na płukanie warzyw. I jest to dość niewygodne, bo w czasie większych imprez korzystam z serwisu, który nie nadaje się do zmywania w zmywarce, i potem jest góra naczyń do zmywania - w jednej komorze.
    Ze względów estetycznych też myślałam o kupnie do nowej kuchni zlewu jednokomorowego, ale mąż się sprzeciwia (to on zmywa po dużych imprezach) no i chyba zlew dwukomorowy jest bardziej praktyczny. Serce mnie boli, ale zamówię zlew z dwoma komorami, może jedynie ta druga będzie nieco mniejsza, ale nie całkiem mała - widziałam już coś takiego w ofercie FRANKE.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  13. #53

    Domyślnie

    zasadniczo w zmywarce zmywam wszystko wlacznie z garnkami. Mam zlew z jedna duza komora i ociekaczem i juz wiem, ze to zdecydowanie wystarcza. Jednak musialam sie tego nauczyc - podwojny zlew jest wygodniejszy. Jestem pewna, ze gdyby ta jedna komora nie byla duza i gleboka, to nie byloby to dobrym rozwiazaniem. Podobnie bez ociekacza nie byloby zycia.
    Wniosek: zmywarka+jedna komora+ociekacz jest OK.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    zasadniczo w zmywarce zmywam wszystko wlacznie z garnkami.
    Aha. A gdzie zmywasz to, z czym zmywarka sobie nie poradzila? Przewaznie garnki... Dalej: zastawa srebrna i srebrzona, porcelana z metalowymi ornamentami, iryzowane kieliszki...
    O ociekaczu nie pisalem, bo wydal mi sie tak podstawowa rzecza jak prad elektryczny.

  15. #55

    Domyślnie

    Hey,
    ja planuję zmywarkę i zlew 1,5 komorowy, tj. z jedną normalną komorą i drugą małą - którą zamierzam używać wraz odpowiednim wkładem jako durszlak...
    W chwili obecnej mam jednokomorowy zlewozmywak i ... żadnej zmywarki - i to jest "sajgon". Przed dziedziczeniem serwisów nie nadających się do zmywarek bronię się póki co skutecznie, rzadko używany serwis do kawy mogę umyć w jednej komorze, mam wprawę . A nawet porządnie zafajdane garnki ruszy zmywarka - to tylko kwestia jej klasy i doboru odpowiedniego programu...
    Na mycie kotła do bigosu, i innych równie rzadko używanych wielkogabarytowych utensyliów kuchennych planuję zainstalować zlew gospodarczy w pralni...
    Serdeczne pozdrowienia

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    A nawet porządnie zafajdane garnki ruszy zmywarka - to tylko kwestia jej klasy i doboru odpowiedniego programu...
    Nie tylko Slawek tak twierdzi, ale moje obserwacje tego nie potwierdzaja. Mam zmywarke klasy AAA (gorny model Siemensa) i... nie zawsze ruszy. Mysle, ze to przede wszystkim kwestia garnkow. Emaliowane garnki niszcza sie po paru latach, a zmywarka jeszcze przyspiesza ten procej.

    Ale zdaje sie, ze odbiegam od tematu.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mamy zlew 1,5 komorowy + ociekacz. W zmywarce nie myjemy platerów ani prawdziwej porcelany, ale czasami myjemy garnki /metalowe/. Nawet jak się nie domyja to się odmoczą.

  18. #58

    Domyślnie

    Mam zmywarkę + zlew jednokomorowy + ociekacz.
    Jest to dla mnie rozwiązanie optymalne. Praktycznie wszystko myję w zmywarce oprócz drewnianych desek, noży i plastików.

  19. #59

    Domyślnie

    Doki, czy ty regularnie przypalasz te garnki? Ewentualnie dopuszczasz do zasuszenia się resztek - ale w takim przypadku nawet w zlewie nie łatwo jest umyć takie "utrapienie"... Inna sprawa, że ja używam garnków stalowych, jedyne emaliowane naczynie u mnie w domu to szybkowar - ale ta emalia różni się trochę od "garnkowej" i dość łatwo daje się czyścić.
    Pozdrowienia

  20. #60

    Domyślnie

    Zlewozmywaki miałam o różnych gabarytach: dwukomorowe, z ociekaczem. Ostatnio mam taki. Mimo, że gotuję dużo i wszyscy jedzą w domu, dla 4-osobowej rodziny do codziennego użytku jest akurat. Większe imprezy zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż codzienne zmywanie i nie warto zabierać miejsca na blacie. Zmywarki nie posiadam Jeszcze.

Strona 3 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony