dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Płyta z betonu chudego czy bloczki pod mały domek gospodarczy w ogródku?

    Witam Serdecznie,

    Chciałbym postawić w ogródku prosty parterowy domek gospodarczy w technologi szkieletowej z płyt OSB o wymiarach 3,8x3,8 m na wzór domków rekreacyjnych. Oczywiście chciałbym zrobić to w jak najprostszy sposób nie wydając przy tym zbyt wielu $$$

    Wpierw pomyślałem o postawieniu takiego domku na bloczkach jak stoi większość z nich, lecz powstał problem ze zrobieniem i zabezpieczeniem podłogi od spodu. Pomyślałem więc o samodzielnym wylaniu 10 cm betonu chudego wzmocnionego zbrojeniem.

    Nie byłoby problemu gdybym na forum przeczytał, że pod takie konstrukcje polecacie bloczki, słupy lub fundamenty jak pod dom z prawdziwego zdarzenia.

    Stąd też mam pytanie. W czym bloczki fundamentowe są lepsze od płyty zbrojonej z betonu chudego?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Płyta będzie też posadzką - zdaje się to lepszym rozwiązaniem
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    wylej płytę a nie żadne bloczki betonowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony