dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 209
  1. #81

    Domyślnie

    Zazwyczaj studnia chłonna utrzymuje stały poziom bo ciśnienie jest spore, ale robi to czasem zbyt powoli. Czy dobrze zrozumiałem, że masz pompę, która pompuje ścieki z eko do studni? U mnie odbywa sie to grawitacyjnie. Zawór zwrotny do super pomysł, nie pomyślałem o tym. Nasuwa mi się teraz następny, aby wykonac next studnię, ale już mniejszą, połączoną z tą pierwszą właśnie zaworem zwrotnym. Tutaj w razie godziny W załatwi to problem.
    I już mieszkamy !

  2. #82

    Domyślnie

    Dokładnie pompuje z eko do studni. Jak nie masz możliwości przerobienia tej to zrób następną tymbardziej że masz sporo miejsca. Przy tym rozwiązaniu możesz studnię umieścić gdziekolwiek nawet na górce, pompa da radę

  3. #83

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc i pomysły. Ocenimy sytuację w najbliższym czasie i oby nie było konieczności rozbudowy systemu.
    I już mieszkamy !

  4. #84

    Domyślnie

    jak będzie działać przyjedziesz z kratą browaru i się wyrówna

  5. #85

    Domyślnie

    Wojski Ty chyba na dobrego grilla zbierasz... to chyba już druga

  6. #86

    Domyślnie

    jasne, gril dla wszystkich miłośników oczyszczania biologicznego

  7. #87

    Domyślnie

    Jest opcja, że w Piasecznie będę jeszcze w tym roku, więc się szykuj : ).
    I już mieszkamy !

  8. #88

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie POŚ EKOPOL - problem ze sterownikami.

    Pojawił się problem ze sterownikiem (analogowy programator czasowy) do pompki (dmuchawy). Będę miał już drugi raz wymieniany, bo się zacina. Od kilku dni zaglądałem do oczyszczalni i nie mogłem trafić na moment pracy pompki. Wczoraj regularnie co 5 minut zaglądałem do niej przez godzinę i nic (pompka powinna pracować w cyklu 15 minut pracy, 15 minut przerwy). Zgłosiłem problem do instalatora i dowiedziałem się, że wyszła jakaś wadliwa seria i że dzisiaj przyjedzie i wymieni. Pierwszy raz miałem ją wymienianą chyba na drugi dzień po montażu, bo też nie działał.
    Ostatnio edytowane przez Dareckyy ; 05-10-2011 o 08:17 Powód: doprecyzowanie opisu

  10. #90

    Domyślnie

    No właśnie! No właśnie! A jak przestrzegam, że wkładanie komputera w g.... źle się skończy, to mnie nazywają marudą!

  11. #91

    Domyślnie

    Ale to przeca nie komputer tylko zwykły obrotowy, mechaniczny co się kręci gdy napięcie jest. Pójdę zobaczyć mój, może już nie pracuje od kilku dni, hehee.
    I już mieszkamy !

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    No właśnie! No właśnie! A jak przestrzegam, że wkładanie komputera w g.... źle się skończy, to mnie nazywają marudą!
    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ale to przeca nie komputer tylko zwykły obrotowy, mechaniczny co się kręci gdy napięcie jest. Pójdę zobaczyć mój, może już nie pracuje od kilku dni, hehee.
    NIe wiem jak wygląda ten z Ekopolu ale podejrzewam że ten 'sterowniczek' można zastąpić zwykłą elektroniczną czasówka (przekaźnik czasowy).
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  13. #93
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Ten programator to takie g***o Novoterm TN 13 mini http://www.novoterm.pl/mierniki_prog.../TN13MINI.html

    Instalator przywiózł taki sam na wymianę, ale nie mam już do niego zaufania ... Na razie zainstalowałem go w garażu, skąd mam podłączoną kablem oczyszczalnię.

    Co byście polecili w zamian?

    Czy taki byłby lepszy/ wystarczający? BRENNENSTUHL DT IP44
    http://allegro.pl/programator-czasow...836262568.html
    Ostatnio edytowane przez Dareckyy ; 06-10-2011 o 06:39

  14. #94

    Domyślnie

    kup najzwyklejszy zegar czasowy, żaden bajer elekroniczny, czysta manualka.
    Linki mi nie działają więc nie mogę ich podejżeć

  15. #95

  16. #96

    Domyślnie

    No i skończyłem. oczyszczalnia zakopana, studzienka wykonana i obsypana gruntem. Pokrywa studzienki jest około 0,5 m od powierzchni gruntu, a z niej idzie wywiewka fi 50. Myślę ze nie zamarznie w zimę. Tak dla własnej pewności dno studni wysypałem kamieniem. Znaczy nie tylko dno bo wykop pod studnie miał około 2x2 m. I całość na wysokość około 0,5 m wysypałem kamieniem, na to krąg betonowy , rura doprowadzająca i pokrywa, również z betonu. Zrobiłem test tzn wlałem kilka wiader wody na raz...od razu po wlaniu woda rozeszła się po kamieniach. czyli powinno działać

  17. #97

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Lepiej prostszy, manualny. Im mniej elektroniki tym lepiej. Nie zapominaj że zegar będzie pracował w ekstremalnych warunkach.

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Wojski,

    no właśnie ten mechaniczny się zacina. Po wymianie zamontowałem go w garażu, więc warunki pracy ma dobre. Niestety, nadal się zacina np. wczoraj wieczorem ustawiłem go o 19:30, a dzisiaj rano jak sprawdzałem, to był na 24:00. Straszny szajs. Zgłosiłem problem ponownie do instalatora ...

    Tak wygląda:
    Ostatnio edytowane przez Dareckyy ; 12-10-2011 o 07:39

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony