dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marco5811

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    4

    Smile wyprowadzenie podłogi

    WItam Panowie
    Nabyłem mieszkanie w starym budownictwie.Stosunkowo stara kamienica . Mieszkanie na 3 piętrze. Całość w chwili obecnej ma 135 m2. Wcześniej były to dwa mieszkaania. poniewaz na podłodze były różne cuda , wszystko pozrywałem i doszedlem do desek na całej powierzchni. Jednak różnica poziomów jest dość znaczna ( 8 cm ) . W jednym z pokoi stały dwa kredensy , które w 6 dośc masywnych facetów mieliśmy problem ruszyć . I właśnie w tych miejscach jest największy spad. Dechy są zdrowe. I teraz chciałem zapytac . Jak najlepiej wszystko wyrównac i doprowadzić razem z łazienką do jednego poziomu. Ponieważ chciałbym na całej powierzchni położyć płytki myslałem o "lekkiej" wylewce. Czy to ma szanse realizacji?
    Jaki sposób uważacie za najefektywniejszy i czy plan z płytkami jest wogóle realny?
    Pozdrawiam

    PS. A może ktoś z rejonu Katowic oceniłby to i ewentualnie wykonał?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    rwij dalej /na małym kawałku/

    co tam jest pod spodem ?

    skoro "stara kamienica" (starsza niż lata po I wojnie światowej?

    to prawdopodobnie stropy są drewniane, z drewnianymi stropami słabo się komponują płytki kamienne /ceramika to sztuczny kamień/ , naprawdę
    /pomijając już sprawę obciążenia/

    w łazience raczej powinno być coś niedrewnianego, zazwyczaj w takich miejscach
    robi się płytę żelbetową wykorzystując stary strop jako szalunek, ale jak to dokładnie
    zrobić nikt nie zaryzykuje zaprojektować tego przez internet...

    co do różnicy poziomów, trudno się mówi, w jakichś drzwiach pomiędzy pomieszczeniami będzie mały próg, nic na to się
    nie poradzi raczej.....
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 31-07-2011 o 21:17

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marco5811

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Strop jest drewniany. Między legarami piasek lub coś podobnego . W łazience , która teraz jest jedna po połączeniu dwóch pomieszczeń jest wylewka. Jak troche ją skułem to pod spodem okazało się że są poukładane cegły a na to wylewka. Co pod cegłami nie sprawdzałem.
    Problem w tym że nie mam w planie jakichkolwiek drzwi ( oprócz łazienki ) więc z tym progiem jest problem.
    W niektórych pokojach były dwie warstwy płyt,na to jakieś dykty a na to po 1 lub dwie warstwy linoleum lub innych wykładzin. Więc lekka wylewka chyba nie jest cięższa niż to wszystko co dotychczas leżało na podłodze.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    masa właściwa drewna typu sosna jakieś 0,5 tony/metr sześc
    /a i konstrukcja może być "ażurowa", co przy betonie raczej nieszczególnie wychodzi/

    masa właściwa betonu 2 tony/metr sześc

    tak że radziłbym się zastanowić nad waleniem na to betonu....



    jak w łazience cegły to pewnie strop typu "Kleina" , OK, nie ma się co przejmować... można walić betonu do woli i płytki....

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marco5811

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Myślałem aby na wszystko wywalić Styrobeton czy inna formą lekkiej wylewki np. POLYTECH gdzie ciężar to jakies 300kg na m3 . Przy stosunkowo cienkiej wylewce 5-8 cm , ciezar powinien nie przekraczać tego całego bałaganu jaki tam był wcześniej? No i na to płytki.?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    może pękać /z powodu ruchów podłoża - uginanie się, poskacz po tej drewnianej podłodze na drewnianym stropie/. płytki będą też pękać /lub "odchodzić"

    naprawdę - na drewno nie pasują kamienne /ceramiczne/ płytki. naprawdę. nawet przy najdroższych "elestycznych super hifi" klejach

    oczywiście zatrudniony fachowiec położy Ci cokolwiek na cokolwiek - jemu nie zależy
    za co inwestor płaci on robi....

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marco5811

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzięki ogromne za rady i odpowiedzi. Więc pozostają tylko niestety panele. W takim razie jaki jest najprostszy i najtańszy sposób na przygotowanie tego pod panele. 135m2 to jednak trochę powierzchni i każde kilka PLN na metrze "robi różnicę".

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jak nie wytrzymasz z tymi 8 cm

    to zrywaj dechy, nadbijaj legary do których są przybite dechy poziomując dokładnie
    na wysokość starannie przemyślaną , przybijaj dechy

    lepszy byłby parkiet niż panele, ale przyznaję nieco droższy....
    ale byłby już "na zawsze"....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony