dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 71
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1409
  1. #941
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Dmuchaj nawet juz ja u siebie jeszcze odpuszczam bo moze jeszcze podleje ale u klientów zaczynam od poniedzialku. Pompę zdemontuj.


    Dzis dostałem również odważne zlecenie od mojego s stałego klienta. Przy sztucznym boisku pilkarskim zakladamy mini boisko do rozgrzewki. Siew za półtora tygodnia na jego życzenie i dpowiedzialnosc. Twierdzi ze spokojnie wyjdzie ładny trawnik ... zobaczymy będzie okazja bezkanie przekonać sie jak duzy wplyw ma pozny termin siania i czy około 20 października to faktycznie juz pozno

  2. #942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Roundap to nie jest woda, żeby tak sobie lać bez umiaru.
    Czyli co. Już tylko trawa z rolki, bo nie na wiosnę nie będzie mógł wytępić chwastów ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Stosować z głową!
    Tak wyliczyć termin stosowania, by zakładać trawnika zaraz po uschnięciu chwastów

  4. #944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Nie zawsze czas sprzyja. Jeśli pogoda pozwoli przygotować ziemie do siania to będę wysiewał po 20 października. Ryzyko możne i wielkie, ale zimy nie będzie a trawa to trawa Nikt nie sial trawy w tym terminie?

  5. #945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja wysiałem 160m2 w piątek. Zostało mi trochę trawy Barengrug Universal z datą do stycznia .
    Nie miałem co z nią zrobić, wiosną na pewno będę tam dosiewał Shadow Gazon. Może do zimy wzejdzie i choć trochę przytrzyma glebę (mam dość piaszczysto-pylistą strukturę)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    sytulacjarobi sie malo ciekawa. za duzo deszczu. nie moge nawet wejsc by wyzbierac kamienie, bloto. ziemia miekka jak budyn. prognozy zapowiadaja dalsze ochlodzenia wiec sianie trawy pod znakiem zapytania. szkoda, ale poczekamy zobaczymy.

  7. #947
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewas8

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-757
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bodex Zobacz post
    nie rozumiem waszego bełkotu.....
    sory.....
    ale w każdym zdaniu mylicie pojęcia!!!!!!

    a na trawie się troszeczkę znam......


    jaśniej proszę pytania zadawać!!!!
    jak będę potrafił pomogę!
    Witam mam pytanie skoro zna się Pan na trawie to proszę mi pomóc
    mam działkę na której nic nie było robione ok.3-4 lat i rośnie tam kilka drzew
    proszę mi napisać jaką mogła bym kupić mieszankę traw która by na pweno
    wzeszła i to dość szybko
    gleba jest tam dość kwaśna ponieważ porasta mchem i twarda ponieważ nie była kopana
    przez ten całty okres z góry dziękuje za pomoc
    Ewa

  8. #948
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    martulek3@wp.pl

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona góra
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Kupiliśmy mieszankę barenburg green universal i wszystko byłoby super gdyby nie fakt że mieszanka która do nas doszła różni sie od tej co zamawialismy, i teraz moje pytanie i ogromna prośba o pomoc i sugestię czy posiać tę mieszankę która mamy czy ona się nadaje, czy szukać tej drugiej. Poniżej skład mieszanki z opakowania która mamy :

    Poa pratensis 10 % barimpala
    festuca ruba ruba 10% barustic
    lolium perenne 30% verdi
    festuca ruba ruba 50 % bossanova

    pozdrawiam serdecznie

  9. #949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Różni sie niemal zawsze, bo skład mieszanki zmienia się często. Pytanie, jaki był podany..

    Ja zamawiałem Green Universal miesiąc temu i mam taki sam skład, rok temu był inny (nie było bossanovy i verdi a inna życica i kostrzewa)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #950
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    martulek3@wp.pl

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona góra
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Dziękuje za odpowiedź , skład który wydawało mi się że zamawiam był następujący :

    Wiechlina łąkowa 10%
    Życica trwała 30%
    Kostrzewa czerwona 30%
    Kostrzewa kępowa 30%

    i stoję teraz z pracą, czy posiać wyżej wymienioną mieszaknę czy zwrócić i zamówić taka. Która byłaby lepsza?

  11. #951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No przecież masz niemal identyczny skład. A po czym wnioskujesz, że ten podany wyżej, jest lepszy ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #952
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    martulek3@wp.pl

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona góra
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    może dlatego, że 1 mieszanka ma aż 60% kostrzewy czerwonej, a ta druga ma kostrzewę czerwoną ale i kępową. Nie jestem ekspertem, ale może faktycznie nie ma co kombinować tylko siać

  13. #953
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    tak z ciekawosci te obcojezyczne nazwy sa z nasion "polskich" czy ktoś sieje z angielskich i holenderskich i twierdzi ze to sa najlepsze trawy w polskim klimacie jakze identycznym z brytyjskim ?

    Smiem twierdzic ze to sa nasiona "polskie" które mozna kupic w kazdej innej mieszance tylko jest różnica - te obcojezyczne sa 2 razy drozsze i nikt po tej wysianej trawie nie wstrzyma się z oklepana regułka - ja taka mam to kupuj chociaz nie ma o tym zielonego pojecia.... Już widzę angielska trawe która przetrzymuje -20 stopni w Polsce ......

  14. #954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A niemiecką?
    Bo polecane przez ogrodników Branenbrug i Kiepenkerl to niemieckie firmy.
    Brytyjskich mieszanek takich powszechnie dostępnych chyba na rynku nawet nie ma.

  15. #955

    Domyślnie

    Witam. Bardzo prosze o pomoc czy na trawniku przydomowym po ktorym beda biegac dzieci, rozlozymy lezaki i przy okazji obslugi dookola domu bedziemy chodzic sprawdzi sie mieszanka traw o nastepujacym skladzie:

    40% Życica trwała
    20% Wiechlina łąkowa
    40% Kostrzewa czerwona

    Pozdrawiam,
    M.

  16. #956
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A niemiecką?
    Bo polecane przez ogrodników Branenbrug i Kiepenkerl to niemieckie firmy.
    Brytyjskich mieszanek takich powszechnie dostępnych chyba na rynku nawet nie ma.
    BARENBURG to holenderska firma. Zgaduje ze kupili w Polsce jakąs centrale nasienniczą. Jestem ciekawy czy ktoś robił "doświadczenie" i wysiał trawę Berenburg na części areału i taką zwykła Polska i czy zauwazył różnicę - musi być tylko podobieństwo - gleba musi być TAKA SAMA i zabiegi TAKIE SAME i mieszanka PRAWIE TAKA SAMA. Bo jak nie to w tym momencie sa to tylko zwykłe porady made in murator - kupuj najdroższe, przepłacaj bo to musi byc najlepsze....
    Jakoś nie przeczytałem w tych poradach ze najważniejsza jest jakoś gleby i na jednym watku znalazłem forumowicza któremu zalecano robic trawnik na piachu 6 klasy. Oczywiscie BARENBURG... Szok i niedowierzanie...

  17. #957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Barenbrug faktycznie jest holenderski, mój błąd. Pod Poznaniem mają swój oddział.

    Czy ktoś robił doświadczenia z mieszankami? Tak, robił.
    Na forum ogrodniczym PZD jest wątek w którym właściciel firmy zakładającej ogrody pokazywał efekty jakie można uzyskać z różnych mieszanek, bo testował w swoim ogrodzie. Potem pokazywał klientom, którzy wybierali, którą chcą mieć u siebie (zwykle wybierali Barenbrug).
    Sam polecał trawę polską, bodajże ze Szczecina, nie pamiętam nazwy. Która jest bardzo trudna w utrzymaniu, ale daje najlepszy efekt wizualny. Dlatego stosował ją u klientów u których miał umowę na pielęgnację.


    Gleba rodzima ma małe znaczenie w przypadku robienia trawników. I tak stosuje się zwykle mieszanki ziemi o miąższości korzenienia się trawy oraz intensywne podlewanie i nawożenie. Więc rodzima żyzność i zdolności utrzymania wody mają małe znaczenie. Wyjątkiem jest glina, którą trzeba zdrenować, by była przepuszczalna.

    Na boiskach piłkarskich trawa rośnie praktycznie na żwirze (chodzi o błyskawiczne odwodnienie boiska w czasie deszczu).

    Natomiast, jak ktoś chce sobie na działce rekreacyjnej posiać trawę, której nie zamierza prawidłowo pielęgnować, nie sadzę by dostał inne rady niż "kup byle co"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-05-2017 o 13:12

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalz2x Zobacz post
    Witam. Bardzo prosze o pomoc czy na trawniku przydomowym po ktorym beda biegac dzieci, rozlozymy lezaki i przy okazji obslugi dookola domu bedziemy chodzic sprawdzi sie mieszanka traw o nastepujacym skladzie:

    40% Życica trwała
    20% Wiechlina łąkowa
    40% Kostrzewa czerwona

    Pozdrawiam,
    M.
    Za dużo życicy.

  19. #959
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Barenbrug faktycznie jest holenderski, mój błąd. Pod Poznaniem mają swój oddział.

    Czy ktoś robił doświadczenia z mieszankami? Tak, robił.
    Na forum ogrodniczym PZD jest wątek w którym właściciel firmy zakładającej ogrody pokazywał efekty jakie można uzyskać z różnych mieszanek, bo testował w swoim ogrodzie. Potem pokazywał klientom, którzy wybierali, którą chcą mieć u siebie (zwykle wybierali Barenbrug).
    Sam polecał trawę polską, bodajże ze Szczecina, nie pamiętam nazwy. Która jest bardzo trudna w utrzymaniu, ale daje najlepszy efekt wizualny. Dlatego stosował ją u klientów u których miał umowę na pielęgnację.


    Gleba rodzima ma małe znaczenie w przypadku robienia trawników. I tak stosuje się zwykle mieszanki ziemi o miąższości korzenienia się trawy oraz intensywne podlewanie i nawożenie. Więc rodzima żyzność i zdolności utrzymania wody mają małe znaczenie. Wyjątkiem jest glina, którą trzeba zdrenować, by była przepuszczalna.

    Na boiskach piłkarskich trawa rośnie praktycznie na żwirze (chodzi o błyskawiczne odwodnienie boiska w czasie deszczu).

    Natomiast, jak ktoś chce sobie na działce rekreacyjnej posiać trawę, której nie zamierza prawidłowo pielęgnować, nie sadzę by dostał inne rady niż "kup byle co"
    Czyli potwierdziłas co napisałem - po pierwsze gleba, po drugie - nawożenie, po trzecie - nawadnianie i dla tych osób zaczyna być wazna czy wizualnie dana trawa jest bardziej zielona czy mniej zielona, czy xdbła sa cienkie czy szerokie. Tylko do tego czwartego etapu trzeba dojść co nie jest takie oczywiste, bym powedział rzadkie. Dlatego mam nadzieje że już nie przeczytam jakiegoś "eksperta" który poleca trawe barenburg na piach, bo on taka ma....

  20. #960
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Na boisku piłkarskim trawa jest z rolki i nie jest tam siana żeby urosła tylko utrzymuje sie ja przy "życiu" i która się wymienia na wiosne, albo jeszcze cześciej

Strona 48 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony