dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie fundamenty: ława 40cm pod poziomem gruntu?

    Witam. Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi.
    mój parterowy niepodpiwniczony dom będzie miał kobylaste dosyć wymiary, tj. 22x11,3m.
    działka ma niby delikatny spad na tej dłuższej ławie, ale jak przyszło do wytyczania, to okazało się, że różnica z wysokości jest prawie metr.
    Jutro koparka będzie robiła wykop pod dom.
    Budowlaniec sugeruje, a kierbud to potwierdza, żeby nie kopać dwa metry z tej wyższej strony, a metr z niższej, tylko metr z hakiem z wyższej strony i zaledwie kilkadziesiąt cm (humus plus "trochę") z tej niższej strony. na to przyjdą bloczki betonowe, a tą niższa stronę obsypie się ziemią.
    Czy tak na pewno można? na pewno mi to nigdy nie przemarźnie? Ile tej ziemi musi być na obsypanie tego?
    fundament od ław w górę będzie zaizolowany dysperbitem, ocieplony 10cm styroduru i na to folia kubełkowa. Drenażu nie będzie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Witam. Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi.
    mój parterowy niepodpiwniczony dom będzie miał kobylaste dosyć wymiary, tj. 22x11,3m.
    działka ma niby delikatny spad na tej dłuższej ławie, ale jak przyszło do wytyczania, to okazało się, że różnica z wysokości jest prawie metr.
    Jutro koparka będzie robiła wykop pod dom.
    Budowlaniec sugeruje, a kierbud to potwierdza, żeby nie kopać dwa metry z tej wyższej strony, a metr z niższej, tylko metr z hakiem z wyższej strony i zaledwie kilkadziesiąt cm (humus plus "trochę") z tej niższej strony. na to przyjdą bloczki betonowe, a tą niższa stronę obsypie się ziemią.
    Czy tak na pewno można? na pewno mi to nigdy nie przemarźnie? Ile tej ziemi musi być na obsypanie tego?
    fundament od ław w górę będzie zaizolowany dysperbitem, ocieplony 10cm styroduru i na to folia kubełkowa. Drenażu nie będzie.
    Moim zdaniem można. Dobrze radzą. Wa-wa gruntu izolująca fundament winna mieć miąższość tzw głębokości przemarzania która jest uzależniona od regionu polski. W każdym bądź razie jak wykonasz 1,2m od poziomu posadowienia to będzie dobrze. Jeżeli masz w poziomie posadowienia piaski to można nawet odpuścić sobie obsypywanie.
    Nie lubię sygnatur

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony