Witam
Dom juz stoi wiec czas na ogród
Mieszkamy juz od 4 miesiecy i działkę mamy juz w miare uporzadkowaną. Zanim postawilismy dom posadzilismy pare roslinek, ale prawde mówiac na chybił trafił gdzie sie dało czyli najczesciej pod płotem

Działkę mamy juz odgrodzoną od sasiadów z lewej strony szpalerem thiu na chyba 3 metry nimy fajnie ale zabieraja mi troche słonca;-( od tyłu tez sasiad posadził thuje ale sa jeszcze niezbyt wysokie na jakies 2 metry hehe.
Pozostaje mi sasiad z prawej strony i tu musimy pomyslec o czyms ładnym bo przy samym brzegu działki sasiad ma taras. Ale to temat na później poniewaz tam własnie mamy bałagan do ogarniecia na przyszły rok jak bedziemy robic płot z przodu
działka ma 27x45m razem 1215m2 całkiem spora.
Teraz główna jej czesc to piaskownica i plac zabaw synka i tak musi pozostac czyba jeszcze przez jakies 5 lat .

Chaciałabym aby ogród był przytulny ale sprawiał wrazenie przestronnosci i porzadku. Baaaardzo podoba mi sie ogród forumowej Toli no ale to juz chyba wyzsza szkoła jazdy
Lubie słonce i nie chce sie zasłaniac przed nim w odróżnieniu od sąsiadów

Marzy mi sie tez ogródek warzywny ale w ozdobnej formie. Chciałabym miec troche ziół, truskawki, troche marchewki, pietruszki, pora, moze troche fasolki, itp czyli to co na codzien na obiad sie przyda w przyszłym roku oczywisci

Domek z chodznikami wyglada tak:

wejscie od południa.