dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    oooooo Magnolia!! z nieba mi spadłas!!))
    glebe mam raczej lekką, ciemną podobno klasy V. Ale z tego co widziałam co miałam posadzone to marna strasznie..;-(((
    czyli co? lepszy ten łubin czy zyto? a to nie rozsieje mi sie po całym ogrodzie?
    czyli sciagam darn, przekopuję (kurcze ale tam mam troche mało ziemi i jak sciagne darn to bede miała dołek i dlatego myslałam dokupic ziemie ale nie chciałam cała ciezarówkę tylko moze w workach w castoramie??) i sieje łubin lub zyto tak?
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    a nie możesz kupić ziemi od kogoś, może z pola? Z Casto to będzie zaprawiana ziemią, nie za bardzo do warzyw. Może ktoś w okolicy ma kompost, to by była najlepsza ziemia z niego.
    Jak V klasa to słaba, łubin żółty, chociąż nam na IV udaje się gorczyca bardzo i daje dużą masę liściową. Po ogrodzie Ci się nie rozsieje, bo kopiesz przed zawiązaniem nasion, w stanie pękniętego pąka najlepiej.
    Jak nie znajdziesz nigdzie dobrej ziemi to z darni załóż kompost, dorzucaj do niego przez jesień chwasty, trawę, drobne patyczki, resztki organiczne z domu ( unikaj wiekszych patyków, nie dawaj pomidorów, obierzyn ziemniaków, cytrusów) a wiosną wrzuć go w warzywnik. To nic że nie będzie w 100 % rozłożony, ale w 85 już tak. Tym sposobem wyprodukujesz sobie sama dobrej ziemi.
    Jak masz taka słabą ziemię to spróbuj posiać teraz gorczycę ( mamy mokry rok, powinna dać radę), a na koniec września przekopać i jeszcze raz zasiać żytem- wtedy nawieziesz dwoma nawozami zielonymi.
    Wiesz, nawozy zielone dają świetne rezultaty, ale nie natychmiastowe. Jesienią, po zbiorach w następnych sezonach powtarzaj sianie np. żyta , wtedy sukcesywnie będzie poprawiała się jakość warzywnika
    Jak zimą będziesz mieć popiół z kominka ( czysty, tylko po drewnie), rozsypuj go na warzywnik- to tez dobry nawóz i odkwasza, a tak lubi większość warzyw. Choć wiosną i tak przyda się ziemi wapnowanie przed zasiewami.
    REKLAMA

  3. #23

    Domyślnie

    poczytałam o nawozach zelonych i jestem za

    juz oznajmiłam mężowi ze siejemy gorczyce białą (a gdzie to to kupic? bo gorczyca kojarzy mi sie tylko z przyprawą do marynaty?) a potem jeszcz żyto ale tez nie mam pojecia gdzie kupic na te moje pare m2.
    tymczasem musze wyznaczyc miejsce do warzywnika i pomyslec o ogrodzeniu go jakimis roslinami. A moze jakimis krzewami owocowymi? czy za duze wyrosną?
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  4. #24

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    krzewy wg. mnie za duże, chyba że warzywnik spory to można z krzewów 'tylne'( tj. takie które moga być tłem dla warzywnika) ściany zrobić z niższych krzewów, albo krzewów szczepionych na pniu- agrestu, porzeczek.
    Ja nawozy zielone kupuję w ogrodniczych, albo jeszcze lepiej na targu- ostatnio za owies na zielony nawóz na moje 40 m2 zapłaciłam 30 gr.
    REKLAMA

  6. #26

    Domyślnie

    eh a gdzie tu u mnie targ? nie mam pojecia, przejade sie do Agromy
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  7. #27

    Domyślnie

    wstepnie miałam taki pomysł zeby warzywniak dac w tym miejscu i osłonic go takim półkolem zwłasnie jakiegos małego żywopłotu
    a warzywka dac na planie koła...
    nie smiejcie sie:
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    przede wszystkim jego kształt powinien grać z resztą. Masz pomysł/plany co jeszcze będzie w ogrodzie?
    Wg. mnie warzywnik lepiej wygląda na planie prostokąta lub kilku prostokątów podzielonych ścieżkami. Warzywa potrzebują różnie miejsca do wzrostu, wody, subst pokarmowych- chyba trudno Ci będzie je dobierać w taki kształt. Do tego warto stosować płodozmian- tzn. jak po lewej masz zagon marchwi, to na następny rok siejesz tam coś innego, a marchewkę na innym miejscu.
    Miejsce na warzywnik może być, połącz je w głowie/ na papierze z resztą planów. A za drewutnia jest za ciemno- tam nie byłoby fajnie mieć warzywnik, a tutaj jakieś ładne drzewo z cieniem do odpoczynku?
    REKLAMA

  9. #29

    Domyślnie

    hmm magnolnia masz racje to powinno jakos razem zgrac, kurcze ciezko bedzie;-(
    nie mam na tyle wyobrazni ani wiedzy zeby to wszystko razem jakos zgrac. Marza mi sie tajemnicze zakątki jak u Toli, ale wiem ze długa droga do tego.
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tobi_
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Ruda Śląska
    Dzielnica
    Kochłowice
    Posty
    77

    Domyślnie

    Gratuluję sąsiada, że nie przyczepił się do tej nieprzepisowo postawionej drewutni. Ustawiania drewutni w granicy działki zabraniają przepisy PPOŻ no i woda leci sąsiadowi z jej daszku na działkę. Obawiam się, że mój sąsiad by na to nie poszedł.

  11. #31

    Domyślnie

    sasiad akurat wyraził zgode
    a woda z dachu kapie na MOJ płot po mojej czesci działki
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    rysuj, rysuj, nie wymawiaj sie brakiem wyobraźni. W razie czego możesz pokazać tutaj pomysły.
    REKLAMA

  13. #33

    Domyślnie

    tymczasem moze ktos wie co to za piekne kwiaty?
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaskry azjatyckie

  15. #35

    Domyślnie

    piekne!!!! dzieki Elfir jestes wielka!)
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  16. #36

    Domyślnie

    kochane cos mi zżarło rukole, tzn nie cos ale takie wypasione zielone gąsienice! ja tez lubie rukole i jestem na nie zła!! czym je wypłoszyc? najdziwniejsze jest to ze w tej samej skrzynce rosnie bazylia i pietruszka a im tylko rukola smakuje......
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  17. #37

    Domyślnie

    Magnolia juz za pozno na jakikolwiek poplon?
    czas mi uciekł a ja nie posadziłam nawet truskawek (mam sadzonki) nie mowiac juz o przygotowaniu warzywnika..;-(
    zdaze jeszcze na cokolowiek?
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    siej żyto i przekop je wiosną. To taki specyficzny poplon, bardzo dobry. A bonus jeszcze taki że jest zielone poletko zimą dopóki śnieg nie napada. Ale już nie odkładaj tego, bo Cię zima zaskoczy.
    REKLAMA

  19. #39

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    tak, może byc, choć jest to bardzo drogo. Ja za 25 dkg zapłaciłam 30 groszy na moim targu. Zerknij do ogrodniczego, powinni mieć taniej
    REKLAMA

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony