dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 223
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie Sami budujemy z162 :)

    Witam wszystkich!

    Oj, ociągałam się z założeniem dziennika ale juz jest

    Trochę będe musiała nadgonić bo budowę zaczeliśmy wiosną

    O tym że będziemy budować wiedzieliśmy od zawsze , ale młodzi jesteśmy więc najpierw studia, oszczędzanie, szybki ślub i zaczynamy

    Projekt - wiele miesięcy poszukiwań i oto jest z162 ze studia z500. Troche zmian wprowadziłam czego drugi raz bym nie zrobiła.

    Działkę dostaliśmy od rodziców i już pierwsze oszczędności Śliczna działeczka na wsi w dolinie Warty.

    W styczniu 2011 zaczeliśmy papierologie. Oczywiście trochę to trwało ale wiosną papierki już były

    Od początku wiedzieliśmy że co da się zrobić robimy sami, czyli w zamierzeniu prawie wszystko I co najważniejsze BEZ KREDYTU. Trochę oszczędności mamy więc na SSZ powinno wystarczyć. Mamy zamiar na całą inwestycję wydać max. 200 tys.

    A teraz muszę nauczyć się wklejać zdjęcia....
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 15-08-2011 o 20:49

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie





    i już umie

    oto nasza działeczka, ma około 12 arów





    a to droga to działeczki, jak widać całkiem porządna, wiele już przeszła i ciężkiego sprzętu się nie ulęknie
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 09:40

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    OOO ale gapa ze mnie, zapomniałam wkleić projekt.









    no ale ja oczywiście musiałam nazmieniać tak więc wykusza nie ma, schody są w salonie na ścianie nośnej, a kotłownia większa.

    No to zabieramy się za zdjęcie humusu. Oczywiście wynajęcie koparki skreśliliśmy od razu. Bo przecież to można zrobić samemu. Mężowi nie bardzo uśmiechało się kopać szpadelkiem, więc...




    staruszek pożyczony od teścia, a wykopał ładniejszą dziurę niż zawodowa koparka
    urządzenie przydatne w gospodarstwie a jeszcze bardziej na budowie i pali mniej niż mój dieselek


    I oto przedstawiam męża mego... na trolu




    i taką piękną dziurę nam wykopał

    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 15-10-2011 o 13:41

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Skoro dziurę juz mamy to wypadało by geodetę zaprosić
    Przyjechał, godzinka pracy, 450 zł do kieszeni i oto efekt




    A ile radości inwestorów

    Budynek wytyczony więc trzeba by fundamenty kopać. Inwestorce dwa razy nie trzeba mówić, odrazu zabrała się do pracy



    i tu oto wita się moja skromna osoba

    Fundamenty były płytkie, kopaliśmy na 40 cm więc szybko poszło. Sama oczywiście całych nie wykopałam, mój ślubny trochę mi pomógł

    i tak oto jeszcze w maju chudziak został wylany, oczywiście własną betoniarką specjalnie na tą okazję kupioną (za 1500 zł podobno super tanio )




    Następne w kolejce ławy do zalania
    Liczymy i liczymy i grucha strasznie drogo wychodzi.
    Nie ma mocnych, nasza betoniareczka 200 l nie da rady. i co teraz???
    A kolega taką wieeeeelką betoniarkę ma. Długo nie myśleliśmy, dwie betoniarki, my, brat, rodzice, 8 godzin i ....



    ha! ławy zalane!

    w ławach oczywiście zbrojenie i oczywiście też sami robiliśmy czyli mąż+ja
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 10:10

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Ławy odstały swoje i zaczeliśmy ścianki fundamentowe murować
    Ja-młodsza betoniarkowa
    Mąż-majster główny
    Ja-przynieś,wynieś,podaj, a na koniec posprzątaj



    budowaliśmy po pracy więc wolno to szło, wychodzimy z założenia - urlop przyda się potem

    ale w końcu - fundamenty są



    a przez następne tygodnie nic do góry się nie ruszyło, tyle pracy i wszystko trzeba było zakopać



    wszystko takie piękne, a jednak coś nie gra,
    -hmmmm? co to może być?
    -??????
    -ha!!! a gdzie dziury na rury?
    -nie ma





    i zasypane


    i tak stał się koniec czerwca.
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 10:25

  6. #6

    Domyślnie

    No pięknie opisane i zrobione Czekamy na następne bo wiemy że roboty trochę dalej są

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Uf! cały długi weekend na budowie, od świtu do nocy, jestem wykończona. Ale żeby pisać dalej muszę jeszcze lipiec opisać. Bedzie szybko

    W zasadzie to od wiosny nie mieliśmy wolnego weekendu b samodzielna budowa wymaga ogromnych poświęceń
    A więc lipiec. Caaaly calutki na budowanie ścian. Ekipa budowlańców taka jak wcześniej Ja i On!

    Pierwsze cegły



    Zrobiło się cieplutko (niestety tylko na chwilkę) kwiatki zakwitły, inwestorowi ciepełko też się udzieliło



    Trzeba bardzo uważać przy oknach, mój murarz był taki rozpędzony że o mały włos nie miałabym żadnego



    I tak ściany prawie gotowe. Tak się wydawało że skoro już stoją to za chwile strop kładziemy. Niestety to tak szybko nie działa



    Strasznie dużo czasu zajmują kominy, nawet takie malutkie




    Hmmm, św. Mikołaj się chyba nie zmieści

    A tu nasz kominek budowany "starą szkołą""



    Nadproża




    Pozazdrościliśmy tym co się wakacjują



    A oto efekt końcowy + strop jeszcze nie na miejscu + kukająca inwestorka



    A żeby strop nie przyzwyczaił się do leżenia na ziemi mąż i brat od razu zabrali się do pracy



    Strop się układa, brat mu chyba nie pomaga


    Niestety do lasu nie ma czasu jechać, więc las przyjechał do nas


    Oj, jak pachniało. A to stemplowanie to wcale nie jest fajna praca.

    I tak się skończył lipiec.
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 11:11

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Jejku coraz mniej czasu, terminy gonią, prace jakoś wolno idą a ja chwili nie mam nawet na króciutki post w dzienniku.

    Zapomniałam że w lipcu to jeszcze zbrojenie wieńca robiliśmy. I powiem wam szczerze - to było STRASZNE.
    Chyba najgorsza praca jaką do tej pory wykonywaliśmy. Zbrojenie ław fundamentowych było całkiem przyjemne, myślałam że z wieńcem będzie tak samo, niestety. A może to zmęczenie dało się we znaki No a skończyło się to tak że nie wytrzymałam i po pierwszej belce wsiadłam w samochód i wróciłam do pracy zawodowej (ktoś musi zarabiać ) Na szczęście mąż na spokojnie pomyślał, przemyślał i całe zbrojenie ukręcił. Dziękuje

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Kurcze, ale szalony dzień

    No więc skończyłam na zbrojeniu. A w pierwszą sobotę sierpnia zalewaliśmy strop. I oczywiście nie gruchą, jakoś tak nie możemy się do niej przekonać
    Przyjechał Pan z mixokretem, trwało to troooochę dłużej ale strop zalany.
    Po tygodniu można było rozszalować.



    I wiecie że dopiero w tym momencie pomyśleliśmy że trzeba by rozejrzeć się za ekipą od dachu!!! bo akurat tego sami zrobić nie umiemy
    I tutaj zaskoczenie, sporo ekip miało jeszcze terminy na ten rok i to takie wczesno jesienne jakie nas interesują. Wybraliśmy jedną no i ta zostanie, mieliśmy pewne wątpliwości ale w ostateczności się zdecydowaliśmy. I Pan od dachu od razu namieszał .... nam w głowach. Od zawsze byliśmy zdecydowani na blachodachówkę, dachówka nawet przez myśl nam nie przeszła. Jedna rozmowa i od ponad tygodnia bije się z myślami. Ale ostateczną decyzję podejmiemy jak dostaniemy wyceny.

    A tymczasem działamy na budowie bo Panowie dekarze mają zacząć w połowie września. Jejku, jejku to już niedługo

    Więc szybciutko budujemy ścianki kolankowe




    i już są trzy cegły




    No i znów trzeba było ukręcić moje ulubione zbrojenie tym razem ścianki kolankowej, ale nie było tak źle.
    Obecnie 19.08.2011 roku jesteśmy na etapie szalowania wieńca kolankowego.
    Strasznie dużo drutu w tym projekcie, przy wyborze taniego w realizacji domu warto to sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 11:22

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    A dziś walczyliśmy z dachem, a raczej jego składnikami. Dostaliśmy wycenę więźby od cieśli który miał mieć dużo taniej. I co? I kupa pieniędzy! Za całe drewno razem z łatami i kontrłatami wyszło 9500 zł. Powiedzieliśmy że nie chcemy.

    Co sądzicie? Sporo jak na taki mały domek prawda?

    Ale to kolejny element z którym projektant chyba przesadził. Każdy fachowiec który zobaczył wymiary naszej więźby robił oczy jak pięć złoty
    Myśleliśmy o jej "odchudzeniu" jednak zdecydowaliśmy zostawić tak jak jest.
    Objechaliśmy kilka tartaków w nadziei że któryś zaproponuje lepszą cenę, i co? i nic
    Znów zadzwoniliśmy do Pana od dachu i ... powiedzieliśmy że chcemy
    I powoli żegnam się z myślą o dachówce na naszym domku. Kasiurkę pożarła więźba
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 19-08-2011 o 21:14

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Kurcze, niewiele się dzieje. Mąż działa z kominami ale tylko trochę rano bo do pracy po południu, ja sama niewiele zrobię bo nie umie , więc popołudniami strop polewam, oj mokro ma, mokro
    A na sobotę w planach mamy zalewanie wieńca ścianki kolankowej, oczywiście jak pogoda pozwoli
    A wiecie że jeszcze nie zdecydowałam jakie pokrycie dachu!!! Wiem, już powinnam ale nikt mi nie chce wyceny zrobić Na osiem czekam, sprawdzam maila co godzinę ( od dwóch dni) to chyba dam im jeszcze jeden dzień co?
    A te wyceny co mam (trzy) to mi się wcale nie podobają
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 25-08-2011 o 17:43

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt mi nie chce sprzedać dachówki
    Dzisiaj znów cisza!
    Przeglądam te wyceny co mam i w ostateczności na jedną bym się mogła zdecydować.

    Roben Plus antracytowa - prawie 13.000 zł. z rynnami i membraną. I ta mnie najbardziej interesuje.

    Następną wycenę mam na cementowego Braasa Romańska grafitowa - 12.862, z rynnami i membraną.

    I jeszcze mam dachówkę benders też ze wszystkim, tylko folia gorszej jakości za 12.135 zł (w tym 280 zł za palety benders- czy jak oddam palety to kasiurkę mi oddadzą?)

    A jak wcześniej robiłam wycenę blachodachówki ruukki monterey to wyszło 11.000 ze wszystkim.

    I tak mnie zastanawia ilość potrzebnych dachówek w jednej wycenie mam 1680 a w drugiej 1560 to przecież ponad stówa różnicy. No ale może roben jest większy od braasa???

    I jak zmusić te sklepy żeby mi wycenę zrobiły
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 25-08-2011 o 18:14

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Hura
    Dostałam wycenę!
    Jedną co prawda ale cieszy Dachówka cementowa PRODACH grafitowa za 9300 zł.z rynnami, membraną i wszystkim! Ale super! Jak nie dostane żadnej lepszej oferty to biorę tą!
    Wiem że cementowa, wiem że PRODACH ale przecież na początku miała być blacha

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    I mam nowe zdjęcia
    Na budowie postępy
    W sobotę zalaliśmy wieniec ścianki kolankowej
    Oczywiście najpierw szalowanie, niby nic - tydzień



    Mój pomysłowy mąż taką konstrukcję sobie zrobił - żeby pracę ułatwić oczywiście.
    A nasza mała sąsiadka stwierdziła że ona też chce taką huśtawkę


    Napracowaliśmy się strasznie . I przeskoczę odrazu do gotowego wieńca po rozszalowaniu, kto by tam tracił czas na czekanie


    Hmmm, dlaczego pisze że post dodany o 19.36 skoro jest 21.36 ???
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 11:23

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie


    JUHU
    MAM

    Dachówkę To znaczy jeszcze nie mam ale już wybrałam!
    Euronit EXtra w kolorze ciemnoszarym. Cena 6700 plus membrana i rynny czyli razem coś ponad 9000 bo nie wiem jeszcze dokładnie na które rynny się zdecydujemy. W tej kwesti mąż ma trochę do powiedzenia więc musimy przedyskutować sprawę,
    JA - TANIO, ON - DOBRZE zobaczymy co nam z tego wyjdzie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    A wiecie co robi inwestorka w PIERWSZĄ ROCZNICĘ ŚLUBU
    Przegląda forum muratora I to sama

    Ze względu na konieczność zarabiania pieniędzy na budowie postępy niewielkie. Cały tydzień walczyliśmy ze szczytami i..... jest jeden
    A w ramach prezentu rocznicowego wczoraj rozszalowałam prawie cały strop.
    SAMA


    To widok na kuchnie i schowanko

    Musze jakieś zdjęcia znaleźć, może w komputerze mężusia

    Znalazłam! Ale takie nie do końca najnowsze.


    Ups, bałaganik
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 01-10-2011 o 11:35

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    A dzisiaj zrobiliśmy sobie niedzielę, czyli po pracy leniuchowanko bo padało
    Obecnie domek wygląda tak


    A we wtorek zadzwonił cieśla i powiedział że w przyszłym tygodniu może zacząć
    A my nie mamy ani więźby, ani dachówki ani nawet kominów!!!
    Na szczęście udało się go powstrzymać zacznie tydzień później czyli po 18 września.
    Dziś zdecydowaliśmy się na klinkier na kominy, jutro pędzę kupić
    Wybraliśmy antracytowy z robena, mam nadzieje że będzie pasował do dachówki.

    Leniuchując zabrałam się za podliczenie kosztów
    I są ogromne szanse że zrobimy SSZ za..................... 80 000 zł

    Ale dokładnie napisze jak już będe pewna bo mogą dojść jakieś dodatkowe koszty.

    Dobranoc
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 08-09-2011 o 21:38

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Wykupili nam klinkier! Pojechałam do składu, mowie że przyjechałam po klinkier, a Pan że oczywiście ale dopiero muszą zamówić bo ten co mieli wczoraj już ktoś kupił Może na środę będzie! A nam na niedziele przecież potrzebny Trochę się załamałam bo w naszym miasteczku w żadnym składzie nie ma grafitowego pełnego klinkieru . W Koninie też nie bardzo. Więc uruchomiłam gorącą linie i postanowiłam że choćbym miała obdzwonić wszystkie składy budowlane w Wielkopolsce znajdę ten klinkier na dziś. I znalazłam I nawet w Koninie Tyle że trochę droższy i brzydszy. Więc nie będzie roben tylko wienerberger. Ale i tak cieszę się jak nie wiem co Za klinkier i zaprawę zapłaciliśmy 980 zł.

    A po dzisiejszym dniu budowa wygląda tak


    Czyli mury skończone Jeszcze tylko kominy i stopy pod słupy i cieśla może działać
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 10-09-2011 o 21:47

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Nastąpiła kilkudniowa przerwa w budowie spowodowana lenistwem inwestorów
    Ale po powrocie z urlopiku wzieliśmy się ostro do pracy.
    Zalaliśmy 4 stopy pod słupy od dachu. Postawialiśmy komin, dopiero jeden ale ten ważniejszy, nawet już klinkierem wykończony
    A wczoraj przyjechała połowa dachóweczki, druga połowa w najbliższym czasie czyli nie wiem kiedy .
    Tak więc w przyszłym tygodniu będziemy oczekiwać na cieśli z więźbą, no i mam nadzieje że odrazu zabiorą się do pracy.
    Zdjęcia dodam wieczorkiem.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    I obiecane fotki.

    Przemek zasadził nasze pierwsze drzewko - prezent od rodziców, bo sami jakoś nie pomyśleliśmy. Więc mąż drzewo już posadził, dom zaraz zbuduje, hmmm?? chyba jeszcze coś do zrobienia mu zostało? Nie no, na syna mamy jeszcze czas



    Ale wróćmy już do budowy. Zdjęcia takie jakieś niewyraźne mi wyszły.





    To na dziś tyle

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony