dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Żarówki LED zamiast standartowych halogenów

    Zamierzam wymienić moje stare oświetlenie halogenowe na nowoczesne oświetlenie led. W kuchni posiadam 8 halogenów o mocy 160W pracujących na 12V (transformator) chciałbym wymienić je na oświetlenie LED 8 żarówek po 1,8 W czyli łącznej mocy 14,4W. Czy nowe żarówki mogę bezpośrednio podłączyć na miejsce starych?Zamierzam kupić Ledy AC/DC na 12V. Czy mogą one pracować na transformatorze czy muszę wymieniać coś na nowe?
    Maciek.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt się nie orientuje? Może jest jakiś specjalista na forum?
    Maciek.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja masz napięcie zasilania 12V na jednych i drugich to niby co ma być za różnica?

    Ty widziałeś na własne oczy jak te LED-y świecą? Może lepiej sprawdź, bo raczej będziesz bardzo niemiło zaskoczony. No chyba, że na miejsce jednego halogenu dasz 3-4 LED-y, to może wydadzą...
    Pozdrawiam,
    DW

  4. #4

    Domyślnie

    Widziałem jak świecą. Mam akwarium podświetlone 6 żarówkami led po 1,8W, efekt fajny. W kuchni świecą się teraz 4 halogeny po 20W, a jest ich w sumie 8, czterech nie używam bo nie ma takiej potrzeby. Jak zainstaluję ledy będzie się świeciło 8 i estetyka się poprawi. Żarówki, jakie zamierzam kupić to led 36. Chodzi o to, że niektóre żarówki led wymagają jakiego specjalnego dedykowanego do led zasilacza. Niby napięcie to samo dlatego się pytam.
    Maciek.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli żarówki mają w oznaszeniu 12V AC (prąd zmienny) to możesz bez problemu wymienić, chyba że nie będzie pasować oprawka do żarówki to wtedy trzeda wymienić jeszcze oprawkę. Są jeszcze żarówki LED o oznaczeniu 230V AC i te można podłączać bezpośrednio do sieci bez transformatora.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.
    Maciek.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i naprawdę zastanów się, zobacz u innych, masz 90% szansy na totalne rozczarowanie i niepotrzebnie wydana dużą kasę
    Podobna miałem motywacje w przedpokoju, trzy halogeny 30W/230V wystarczyły w zupełności by było jasno.... po wymianie na LED... znów miałem trzy 30W halogeny...pojawiły sie w zeszłym roku nowe halogeny z dużą ilością diod... kupiłem ciągle łudząc się ze wystarcza..... ostatecznie znów mam 30W halogeny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8

    Domyślnie

    No muszę to jeszcze przemyśleć. Nie chciałbym żeby było ciemno.
    Maciek.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał sierocki
    No muszę to jeszcze przemyśleć. Nie chciałbym żeby było ciemno.
    widzisz.... czytalem tu kiedys watek o LEDach
    Idac ta myślą zacząłem eksperymentować i wyszło tragicznie. Gdybym mógł zwiększyć ilosc zamontowanych LEdow - zrobiłbym to bez wahania - różnica w pobieranej mocy z sieci jest powalająca
    Mam dwie oprawy LEd do oświetlenia sobie trzech schodków, nawet nie mam do nich włącznika bo i po co? Pobór mocy jest taki (0,6W) ze mogę sobie pozwolić na to by świeciły 24 godziny na dobę - świecą tak już drugi rok
    Sadzę, że jedynym wyjściem jest kupić LEDy (tylko nie 12 diodowe to porażka) i wymienić - może takie oświetlenie Ci wystarczy lub jeszcze lepiej poczekać aż zaczną produkować jeszcze lepiej świecące
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też się tym trochę interesuję. Pożyczyłem ze sklepu żarówkę 20-diodową i okazała się (jak dla mnie) kompletną porażką.

    Natomiast widziałem na allegro żarówki energooszczędne w obudowie pod oprawkę halogenową. Coś takiego:

    http://www.allegro.pl/item573355057_...u_10_230v.html

    Może ktoś z Was miał okazję testować coś podobnego?
    Pozdrawiam,
    DW

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekw127
    Ja też się tym trochę interesuję. Pożyczyłem ze sklepu żarówkę 20-diodową i okazała się (jak dla mnie) kompletną porażką.

    Natomiast widziałem na allegro żarówki energooszczędne w obudowie pod oprawkę halogenową. Coś takiego:

    http://www.allegro.pl/item573355057_...u_10_230v.html

    Może ktoś z Was miał okazję testować coś podobnego?
    u teściów w kuchni jako oświetlenie centralne na suficie jest zamontowana listwa na 4 GU10, obecnie są tam cztery żarówki energooszczędne (świetlówki kompaktowe) podobne do tych z linku allegro, producent: megamann, 9W, zdają egzamin jeżeli chodzi o ilość światła, oczywiście wadą jak każdej świetlówki kompaktowej jest opóźniony start, ale to norma dla tych żarówek i można się przyzwyczaić, natomiast zupełna porażką było wkręcenie tam (przez jednego wszechwiedzącego szwagra) czterech żarówek LED 36, ciemno jak w...

  12. #12

    Domyślnie Re: Żarówki LED zamiast standartowych halogenów

    Cytat Napisał sierocki
    Zamierzam wymienić moje stare oświetlenie halogenowe na nowoczesne oświetlenie led. W kuchni posiadam 8 halogenów o mocy 160W pracujących na 12V (transformator) chciałbym wymienić je na oświetlenie LED 8 żarówek po 1,8 W czyli łącznej mocy 14,4W. Czy nowe żarówki mogę bezpośrednio podłączyć na miejsce starych?Zamierzam kupić Ledy AC/DC na 12V. Czy mogą one pracować na transformatorze czy muszę wymieniać coś na nowe?

    Szkoda oczu

  13. #13

    Domyślnie

    Powiem tak. Ciągle się zastanawiam. Ja zastosowałem to rozwiązanie w akwarium i jest ok. Przyłożyłem listwę, którą zrobiłem do akwarium pod kuchenny sufit i co....zapanowała jasność. Piszecie, że od ledów jest ciemno, ale szczerze powiedziawszy ja byłem z tego zadowolony. Zobaczcie pod tym linkiem jak to wygląda: http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=11720.0.[/url]
    Maciek.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    robiłem takie oswietlenie nocne w pokojach u dzieci
    najpierw zamontowałem jeden halogen 10w , potem zrobiłem obok jeszcze jedno oswietlenie i tu zastosowałem szesc osobnych halogenów z diodami led . Efekt jest taki ze ten jeden zwykłay halogen swieci mocniej niż te sześć ledowych .

  15. #15

    Domyślnie

    Czy jeśli moje halogeny standardowe są podłączone na 12V to zużywają mniej prądu?Jeśli tak to do czego można porównać 1 halogen o mocy 20W?
    Maciek.

  16. #16

    Domyślnie

    Jeśli płaci się za kilowatogodziny [kWh], to w rzeczywistości miarą "pobierania prądu", a właściwie miarą zużycia energii elektrycznej jest wat [W]. Im więcej mocy maksymalnej (mierzonej w watach) ma dane urządzenie, tym więcej zapłacisz.

    Czyli jeśli dane urządzenie ma moc 20W i jest zasilane napięciem 12V AC, to za jego pracę zapłacisz tyle samo, co za pracę urządzenia o mocy 20W i zasilanego napięciem 220V AC.
    Pozdrawiam,
    DW

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał sierocki
    Czy jeśli moje halogeny standardowe są podłączone na 12V to zużywają mniej prądu?Jeśli tak to do czego można porównać 1 halogen o mocy 20W?
    Tak realnie to zużywają więcej, bo są zasilane przez transformator który ma sprawność mniejszą niż 100%, a może to być nawet poniżej 80%.
    Zakładam ze porównujemy 2 halogeny 20W, jeden na 12V zasilany przez trafo, a drugi na 230V zasilany bezpośrednio.

  18. #18

    Domyślnie

    LEDy to tylko na oświetlenie dekoracyjne.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Raczej nie tylko - ciężko powiedzieć, by w Audi były one montowane tylko by poprawić wygląd

  20. #20

    Domyślnie

    KUPIŁAM LED48 Świecą jasno, ale ta ciepła barwa biała odbija się na ścianie na zielono! PORAŻKA!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony