dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Python28

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    15

    Domyślnie Hato FB200 - opinie

    Czy ktoś ma i używa a może ktoś sprzedaje i montuje napędy taki jak w tytule? Wyglądają interesująco mają duże możliwości rozbudowy i cena jest bardzo satysfakcjonująca, tym bardziej ze mi są potrzebne 2 sztuki. Bardzo proszę o jakieś opinie, tylko nie w stylu kup Nice bo jest dobry bo z tego zdaję sobie sprawę, ale niestety jest dużo droższy i najtańszy nie oferuje tego co ten o którym piszę.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Python28

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Naprawdę nie ma nikogo kto mógł by wypowiedzieć się na temat tego urządzenia?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To chyba "klasyczny chińczyk" jakich pełno w marketach budowlanych.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Python28

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    To że to jest chińczyk to wiem, pytanie tylko czy w zastosowaniu domowym z małą bramą 2,45x2,20 pochodzi chwilę, czy trzeba kupić coś firmowego. Doświadczenie nauczyło mnie że nie wszystko co chińskie jest dziadoskie, kupiłem kosiarkę żyłkową mam ją już 4 lata zapłaciłem za nią 400 zł, kosze nią dość duże chaszcze do tego jeszcze jakieś obcinania gałęzi i kosiarka śmiga bez zająknięcia, a ojciec kupił stihla i już 3 razy był w serwisie a ma dopiero rok

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Python28 Zobacz post
    czy w zastosowaniu domowym z małą bramą 2,45x2,20 pochodzi chwilę
    To masz gwarantowane

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Python28

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    To znaczy że można kupić ten napęd czy jak?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Osobiście stanowczo odradzam takie wynalazki. Nie ma takiego producenta jak "HATO". To po prostu chińszczyzna brandowana dla tego dystrybutora. Jak zamówisz odpowiednią ilość to dostaniesz te automaty z napisem choćby Python28...
    Lepiej dołożyć trochę kasy i kupić automat markowy.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Python28

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    No a na czym polega różnica? Czy różnią się silniki? Czy zębatki są plastikowe? Czy z elektroniką jest coś nie tak? Żeby nie wyszło na to że to i to montują w jednej fabryce tyle że na jednej piszą hato a na innej Faac a na jeszcze innej nice, i nie było by w tym zupełnie nic dziwnego bo większość rzeczy produkowane jest w chinach. Pytałem sprzedawcę w przekładni użyte są zębatki metalowe, przekładnia ma obudowę metalową, napęd ma dość dużą moc reklamują że może udźwignąć i 100 kg. Sam nie wiem. A różnica w cenie jest dość spora.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kaśka87

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    36-820
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Mam zamontowany komplet siłowników Hato tz 2 automaty Hato fb200 i jeden hato1000 i jak na razie przez trzy lata użytkowania odmówił posłuszeństwa tylko
    jeden z 6 pilotów którego z resztą naprawiono mi w serwisie Hato Polska w ramach gwarancji .
    Więc szczerze polecam tym bardziej że można nieźle zaoszczędzić w stosunku do napędów innych marek .

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Trusi
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kosakowo
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jestem monterem i instalowałem już kilka napędów firmy hato chociaż przeważnie montuje firm came , nice , faac i beninca. Zarówno do bram przesuwnych jaki i garażowych. Napęd do bramy przesuwnej HATO 1000 pracuje już 2 rok i nie ma żadnych problemów ani reklamacji a napędy do bram garażowych też nie budzą zastrzeżeń a chodzą już kilka miesięcy. Według mnie nie jest to zła firma , tylko szkoda że nie posiadają też napędów do bram skrzydłowych
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-09-2015 o 13:31 Powód: link reklamowy

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jak podłączyć fotokomórke do fc200? Na NC czy NO?

  13. #13

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Osobiście stanowczo odradzam takie wynalazki. Nie ma takiego producenta jak "HATO". To po prostu chińszczyzna brandowana dla tego dystrybutora. Jak zamówisz odpowiednią ilość to dostaniesz te automaty z napisem choćby Python28...
    Lepiej dołożyć trochę kasy i kupić automat markowy.
    Konkurencja albo człowiek który nie ma pojęcia o czym pisze Napędy HATO mają polską elektronikę więc to się liczy. A tak w ogóle co, myślicie, że wszystko zachodnie firmy nie produkują nie chinach ? Ha

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W innym temacie sam przyznałeś:
    Cytat Napisał Stachu1988 Zobacz post
    Zauważcie, że HATO ma od dwóch lat polską elektronikę i żadnych złych opinii. Szkoda, że wystartowali z chińską bo się trochę podkopali, ale teraz pełna rehabilitacja, ja jestem monterem różnych napędów i mam porównanie między napędami z różnych marek. Chcesz droższy - dopłacasz za markę, HATO ma już polską elektronikę, działa bezawaryjnie i nie są drogie, a nawet silniejsze niż te "lepszych" firm.
    Także jak widzisz "konkurencja" pisząc swój post 4 lata temu jednak wiedziała dobrze o czym mówi a i jej dorobek jakościowy na forum powoduje że wierzę mu bardziej niż nowym użytkownikom.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie HATO - dobre napędy

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To chyba "klasyczny chińczyk" jakich pełno w marketach budowlanych.
    Panie Wojtku, bardzo się Pan myli. HATO jest jak NICE, HOME czy CAME, teraz pytanie czy chcesz płacić za markę czy za napęd.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ktoś coś nowego może napisać? Użytkuje ktoś?
    Zastanawiam się nad bramą 5metrową z napędem HATO. Cenowo mam prawie 2 tys w kieszeni porównując do Wiśniowskiego albo Hormanna.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Ktoś coś nowego może napisać? Użytkuje ktoś?
    Zastanawiam się nad bramą 5metrową z napędem HATO. Cenowo mam prawie 2 tys w kieszeni porównując do Wiśniowskiego albo Hormanna.
    Różnica 2000zł nie może wynikać z zastosowanego automatu tylko z samej bramy. Porównujesz "samochód z oponami Michelin" do "VW" i pytasz który lepszy

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak, chodziło mi o koszt całości, nie tylko napędu.
    Mogę tu linka do tej aukcji wrzucić? Jeśli nie, to proszę usunąć
    http://allegro.pl/brama-garazowa-500...780913097.html
    Z dodatkami w 4500 złotych powinnam się zmieścić, dlatego pytam, czy jest sens tu oszczędzać?
    Ostatnio edytowane przez Brysia8 ; 11-11-2015 o 14:16 Powód: literówka
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie dajmy się zwariować z tymi reklamami.
    We wskazanym linku niewiele widzę o właściwościach bramy. Jakieś wyliczenie części, ale co ono mówi? O sprężynie skrętnej? Jednej? czy dwóch jak u innych?
    Linka (rzecz która trzyma ciężar całej bramy) - 3mm??? Jestem przekonany, że to, co trzymałem w ręku kilka dni temu miało przynajmniej 4mm (jeśli nie więcej). Nie piszą nic o systemie mocowania (tylko o dwóch metrach kątownika gratis, ale to wg mnie nie wystarczy by podwiesić bramę. Więc w takich "drobiazgach" są ukryte różnice i na pewno nie jest to aż 2 tys jakby to wyglądało z tej aukcji.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli jednak szukać w markowych bramach, dzięki za odp.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony