dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek2000

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-084
    Posty
    12

    Domyślnie Taras z żywicy i okapniki z blachy czy klasyczne płytki

    Proszę o pomoc, od dłuższego czasu zastanawiam się co dać na taras 40m2 (na garażu)

    Wstępnie były to płytki z wcześniej położoną powłoką mapeilast oraz dobrym klejem mapei s1 (płytki bezpiecznie 30x30 i fuga 5mm)

    Drugim wariantem jest tańsza i podobno lepsza żywiczna powłoka 5mm (moim zdaniem dużo mniej estetyczna)

    Co będzie lepsze ?

    Druga sprawa to jak ogarnąć temat okapników/ofasówki - mam już wykonane okucie z blachy HPS i rynny. Jak na to zaaplikować żywicę ?
    Ja sobie życzę na blachę tak aby nie podmakała spływającą wodą pod blachę, a fachowiec twierdzi - że żywica jedynie do blachy a potem uszczelnić jakąś masą (że tak się podobno robi)

    Pomocy !

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Sam mam płytki na tarasie więc nie doradzę nic innego. Fuga 5mm przy małych płtykach 30 x 30 to aż za nadto, ale wszystko zależy jaki duzy jest owy taras.
    Temat okapników jeśli nad nimi jest wylewka betonowa rozwiązał bym poprzez izolację mapelastic oraz pokrycie także i pionowych odcinków płytkami. Powstałe w ten sposób luki pomiędzy blachą i ceramiką wypełnić silikonem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek2000

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-084
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię.

    A czy powłokę dwuskładnikową Mapelastic mogę położyć również ok 8cm na okucie balkonu ? (cały czas walczę o prawidłowy odpływ wody)

    Tak to mniej więcej wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170509_173541.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	388946

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170509_173552.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	388947

    Problemem jest fakt położenia okucia na jastrych - z tego co już doczytałem powinienem to zdemontować, podszlifować z 3mm, a następnie podlać mapelastikiem i po dokręceniu nałożyć powłokę również z góry.

    Proszę o pomoc jak to wykonać aby było na kilak lat dłużej
    Ostatnio edytowane przez maciek2000 ; 11-05-2017 o 16:50

  4. #4

    Domyślnie

    Dobre zrobienie tarasu w dużej mierze zależy od zasobności portfela , a możliwości jest wiele ,żywica utwardzona posypką kwarcową,lub "kamienny dywan"- ostatnio bardzo na topie ,albo beton szlifowany lub taki nierówny w stylu antycznym (cudowne różne aranżacje i w sumie wychodzi najtaniej) - po tych realizacjach pochodzisz długo a nawat bardzo długo.Natomiast płytki prędzej czy później będziesz przekładał.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b1.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	388956   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b2.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	388957   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b3.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	388958   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b4.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	388959  
    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 11-05-2017 o 20:28

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek2000

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-084
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.

    Proszę teraz o konkretną informację - czy posadzkę z żywicy 5mm mogę położyć na istniejącym okuciu blaszanym widocznym na zdjęciu ? Żywica będzie się trzymać blachy HPS ?
    Czy zakończyć na styku z okuciem i uszczelniać jakimiś masami (tak twierdzi fachowiec)
    Ostatnio edytowane przez maciek2000 ; 12-05-2017 o 13:51

  6. #6

    Domyślnie

    Wyżej sam dałeś odpowiedz (z tego co już doczytałem powinienem to zdemontować, podszlifować z 3mm, a następnie podlać mapelastikiem i po dokręceniu nałożyć powłokę również z góry.)...z taśmą uszczelniającą,nastepnie hydroizolacja z żywicy no i warstwa zamykająca (np.kamienny dywan)
    filmik poglądowy
    https://youtu.be/-nDEvzofK3Q
    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 13-05-2017 o 21:03

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek2000 Zobacz post
    Dziękuję za opinię.

    A czy powłokę dwuskładnikową Mapelastic mogę położyć również ok 8cm na okucie balkonu ? (cały czas walczę o prawidłowy odpływ wody)

    Tak to mniej więcej wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170509_173541.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	388946

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170509_173552.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	388947

    Problemem jest fakt położenia okucia na jastrych - z tego co już doczytałem powinienem to zdemontować, podszlifować z 3mm, a następnie podlać mapelastikiem i po dokręceniu nałożyć powłokę również z góry.

    Proszę o pomoc jak to wykonać aby było na kilak lat dłużej
    Nic nie demontuj.
    Jeśli okucie jest równo z jastrychem i jest zrobiony spadek to po zagruntowaniu jastrychu połóż hydroizolację Mapelastic na jastrych wjeżdzając także na blachę.
    Połóż 2 warstwy hydroizolacji tak aby okapnik z blachy nie był wyżej. następnie już tylko okładzina wierzchnia z płytek itp.
    Klej wysokoelastyczny do płytek nakładamy średnimi zębami zarówno na płytkę jak i jastrych, uzyskując w ten sposób brak pustych przestrzeni pod płytkami.

    Po położeniu ceramiki masą lub silikonem możesz uszczelnić styk płytki i blachy , szczególnie dokładnie jeśli brzeg płytki w tym miejscu będzie docinany tak aby zlatująca woda nie podsiąkała w klej oraz niepokrytą ceramikę gdyż w mrozy woda przedostająca się pod szkliwo lub w puste przestrzenie może powodować odpryski szkliwa płytek lub po jakimś czasie nawet ich odpadanie.

    Żywica położona na jastrych i blachę spowoduje że na ich styku wcześniej czy później powstanie pęknięcie.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-05-2017 o 21:25
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony