dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 725 z 902
Pokaż wyniki od 14.481 do 14.500 z 18033
  1. #14481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to papryczka ozdobna. Faktycznie powinna zmienić kolor na czerwony.

  2. #14482

    Domyślnie

    Witam, co jest mojemu klonowi? I jak go ratować?


  3. #14483

    Domyślnie

    Witam, co jest mojemu klonowi? I jak go ratować?


  4. #14484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dolna strona liścia nie ma białego nalotu? Wówczas to mączniak rzekomy.


    Ale podobne objawy mogą wywołać żerowania szkodników ssących jak przędziorki.

  5. #14485

    Domyślnie

    Dziekuje za odzew. Białego nalotu nie ma. Szukając info w necie natrafiłem na coś takiego jak chloroza liści - co o tym sądzisz?

  6. #14486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy chlorozie jasne plamy rozlewają się wzdłuż nerwów. U ciebie sa zbyt nieregularne.

  7. #14487

    Domyślnie

    Pytanie o wrzosy

    Czy po przycięciu wszystkich gałązek przy ziemi wrzos odbije? Jeżeli tak, kiedy to najlepiej zrobić?
    Mam na działce kilka zaniedbanych okazów, sadzone w różnych latach więc rozmiary też różne, w dodatku stare kwiatostany nie były usuwane, ogólnie wyglądają dość marnie. Chciałabym to jakoś uporządkować i zastanawiam się co z tym zrobić, a wyrzucać szkoda.

  8. #14488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcze Zobacz post
    Pytanie o wrzosy

    Czy po przycięciu wszystkich gałązek przy ziemi wrzos odbije? Jeżeli tak, kiedy to najlepiej zrobić?
    Mam na działce kilka zaniedbanych okazów, sadzone w różnych latach więc rozmiary też różne, w dodatku stare kwiatostany nie były usuwane, ogólnie wyglądają dość marnie. Chciałabym to jakoś uporządkować i zastanawiam się co z tym zrobić, a wyrzucać szkoda.
    Wejdź na stronę Wolskiego (szkółka specjalizująca się we wrzosach i wrzoścach) i tam poczytaj. Poradnik do ściągnięcia jest TU na dole strony (trzeba przewinąć). To jest katalog roślin KATALOG + PORADNIK , ale na stronie 12 zaczyna się poradnik

    ...najważniejsze jest przycinanie. Wrzosy wytwarzają kwiaty na pędach, które pozbawione są listków. Corocznie przycina się pędy tuż pod kwiatostanami. Przycinanie odmładza krzewinkę i poprawia jej estetykę, roślina nabiera zwartego kształtu. ..... koniecznie należy pamiętać, to termin przycinania. Nie wolno przycinać roślin jesienią – pozostawia się wtedy rany, stanowiące tak zwane „wrota mrozowe”, co niejednokrotnie naraża rośliny na wymarznięcie w trakcie nawet łagodnych zim. Wbrew temu, co zdarza się niekiedy przeczytać w polskiej literaturze, przycięcie można wykonywać jedynie wiosną najlepiej na przełomie marca i kwietnia. Pędy przycina się tuż pod obumarłym kwiatem. W przypadku roślin kwitnących latem, cięcie wykonuje się w miarę potrzeby, nie później jednaj jak pod koniec lata.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #14489

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wejdź na stronę Wolskiego (szkółka specjalizująca się we wrzosach i wrzoścach) i tam poczytaj. Poradnik do ściągnięcia jest TU na dole strony (trzeba przewinąć). To jest katalog roślin KATALOG + PORADNIK , ale na stronie 12 zaczyna się poradnik

    ...najważniejsze jest przycinanie. Wrzosy wytwarzają kwiaty na pędach, które pozbawione są listków. Corocznie przycina się pędy tuż pod kwiatostanami. Przycinanie odmładza krzewinkę i poprawia jej estetykę, roślina nabiera zwartego kształtu. ..... koniecznie należy pamiętać, to termin przycinania. Nie wolno przycinać roślin jesienią – pozostawia się wtedy rany, stanowiące tak zwane „wrota mrozowe”, co niejednokrotnie naraża rośliny na wymarznięcie w trakcie nawet łagodnych zim. Wbrew temu, co zdarza się niekiedy przeczytać w polskiej literaturze, przycięcie można wykonywać jedynie wiosną najlepiej na przełomie marca i kwietnia. Pędy przycina się tuż pod obumarłym kwiatem. W przypadku roślin kwitnących latem, cięcie wykonuje się w miarę potrzeby, nie później jednaj jak pod koniec lata.
    Tyle, to ja też wiem

    Tylko, że to nie wyrówna krzaków sadzonych w różnych okresach i stad pytanie, czy jak ciachnę przy ziemi to odrośnie? Np agrest czy cis odrasta a kosodrzewina albo tuja nie i stąd pytanie.

  10. #14490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcze Zobacz post
    Tyle, to ja też wiem

    Tylko, że to nie wyrówna krzaków sadzonych w różnych okresach i stad pytanie, czy jak ciachnę przy ziemi to odrośnie? Np agrest czy cis odrasta a kosodrzewina albo tuja nie i stąd pytanie.
    Zadzwoń do Wolskiego. Odpowie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #14491

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zadzwoń do Wolskiego. Odpowie
    ???

  12. #14492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcze Zobacz post
    Pytanie o wrzosy

    Czy po przycięciu wszystkich gałązek przy ziemi wrzos odbije? Jeżeli tak, kiedy to najlepiej zrobić?
    Mam na działce kilka zaniedbanych okazów, sadzone w różnych latach więc rozmiary też różne, w dodatku stare kwiatostany nie były usuwane, ogólnie wyglądają dość marnie. Chciałabym to jakoś uporządkować i zastanawiam się co z tym zrobić, a wyrzucać szkoda.
    wyrzucić.

  13. #14493

    Domyślnie

    Witaj Elfir mam pytanko bo sprzedawcy ( we własnym interesie ) podają sprzeczne informacje ..- czy jest szansa że przyjmą się świerki srebrne wysokości 150-180 cm ? dziękuję jak zawsze )))

  14. #14494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bez problemu się przyjmą o ile zostaną prawidłowo wykopane, prawidłowo wsadzone i prawidłowo pielęgnowane po posadzeniu.

    Moi klienci przesadzali 4-5 m świerka.

  15. #14495

    Domyślnie

    No właśnie o to chodzi, że one niby z plantacji, ale nie wierzę że oni od roku okopują tą bryłę koreniową, na całej plantacji żeby teraz te drzewka właściwie wydobyć, myślę że je po prostu wykopują, wkładają do worka jutowego i już, a chyba nie tak ma to wyglądać - chyba że drzewka 150cm to tak można potraktować.?

  16. #14496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sliwka182

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie, wracam z moją "rabatą" w realizacji, strona wschodnia. Po nasadzeniach będą na nią wysypane kamienie. Po lewej tuja na pniu a z przodu jałowiec płożący (teraz malutki), po prawej stronie miały być nasadzone kulki, nieregularnie jedna obok drugiej, ale nie bardzo wiem, po posadzeniu trzech sztuk, jak je dalej sadzić: dosadzić dwie duże tuje kulki, czy tuję na pniu czy np. bukszpan ? Aby to jakos ciekawie wypełnić jak na załączonych kolorowych rabatach?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	llll.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	395864   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	yyy.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	395865   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	395867   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170901_072711lhh.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	395868   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170901_072711lhhl.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	395869  


  17. #14497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duduś - 1,5 m to w sumie nie jest dużo jak na drzewko. Pytanie tylko czy to plantacja szkółkarska czy na potrzeby produkcji drzewek świątecznych.
    Bo szkółkarska powinna okopywać dla własnej wygody.

    W przypadku dużych roślin przewagę ma sadzenie roślin przez firmę - bo udzielają gwarancji.

  18. #14498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwka182 Zobacz post
    Witajcie, wracam z moją "rabatą" w realizacji, strona wschodnia. Po nasadzeniach będą na nią wysypane kamienie. Po lewej tuja na pniu a z przodu jałowiec płożący (teraz malutki), po prawej stronie miały być nasadzone kulki, nieregularnie jedna obok drugiej, ale nie bardzo wiem, po posadzeniu trzech sztuk, jak je dalej sadzić: dosadzić dwie duże tuje kulki, czy tuję na pniu czy np. bukszpan ? Aby to jakos ciekawie wypełnić jak na załączonych kolorowych rabatach?
    To na pniu to na pewno "tuja" a nie szczepiony jałowiec? Bardzo nieregularna.

    Ja bym poszła w tym kierunku:


    W przypadku posadzenia rozplenicy to wybrać niższe odmiany np. gold hammeln i dosadzić między kępami traw cebulowe np. tulipany, narcyzy, krokusy

  19. #14499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sliwka182

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To na pniu to na pewno "tuja" a nie szczepiony jałowiec? Bardzo nieregularna.

    Ja bym poszła w tym kierunku:


    W przypadku posadzenia rozplenicy to wybrać niższe odmiany np. gold hammeln i dosadzić między kępami traw cebulowe np. tulipany, narcyzy, krokusy
    Dziękuję Elfir !

    Tak to był jałowiec - moja pomyłka.

    Twój projekt wygląda imponująco i bardzo mi się podoba. Jeszcze raz dziękuję w weekend działam dalej

  20. #14500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    daj wyższy palik pod ten jałowiec - miejsce szczepienia jest podatne na wyłamania pod wpływem silnego wiatru a u ciebie będzie majtać krzewem powyżej obecnego palika.

Strona 725 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony