dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 399 z 902
Pokaż wyniki od 7.961 do 7.980 z 18033
  1. #7961

    Domyślnie

    to moje mieczyki z lipca zeszłego roku , wcześniej były tam bratki - potem je wyrwałąm a mieczyki zaczęły się rozwijać




    [/quote]

  2. #7962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dudus piękne, moje miecze się strasznie pokladaly wiec zrezygnowałam i cebulki oddalam mamie

  3. #7963

    Domyślnie

    Witam Elfirko, otórz mam z 10 letnią szeflerę w domu. Wydaje mi się, że od roku niektóre liście zaczęły się zwijać. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Poza tym występują na liściach takie uwypuklenia liści, jakby grudki... W tamtym roku miałem przesadzić szeflerę do innej doniczki bo od dołu wychodziły z niej korzenie, ale zrobiłem to dopiero w tym roku. Myślisz, że to co się dzieje z liśćmi to za mała doniczka i teraz wszystko powinno wrócić do normy ? Czy może ona potrzebuje jakiegoś nawozu, albo lekarstwa ? Wklejam zdjęcia. Poza tym mam pytanie, czy można ją tak za miesiąc dwa, wziąść np na działkę i zostawić samej sobie ? Czy temperatura w nocy będzie dla niej w porządku ? Czy ta szeflera może kiedyś mieć jakieś kwiaty ?





  4. #7964
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    czesc kobietki, powoli przymierzam sie do rozplanowania ogrodu i mam problem z terenem przed wejsciem do domu. Jest od strony północy i cały dzień panuje tam cień. Na działeczce mamy glinę. Chciałbym mieć tam jakieś kolorki. czy sa jakies krzewy lub kwiaty, które dobrze rozną na glinie i wolą cień? Czy raczej jestem skazana na różne odcienie zieleni?

  5. #7965
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    duduś pięknie te mieczyki wyglądają!!!! jak je przechowujesz?
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  6. #7966

    Domyślnie

    oj nie przechowuję cebulek ( bo mi to nie wychodzi ) - po prostu co roku kupuję świeże cebulki - w tej chwili są w każdym ogrodniczym sklepie po 70 gr

  7. #7967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Wydaje mi się, że od roku niektóre liście zaczęły się zwijać.
    Nieregularne wybrzuszenia na liściach to może być efekt niedoboru składników mineralnych (miedzi?). Nie wiem czy roślina była nawożona?
    Przesadzenie do nowej ziemi na pewno pomogło, bo roślina dostała zastrzyk nowych minerałów. Ale po jakimś czasie zużyje, więc nawozić w doniczkach rośliny trzeba regularnie.

  8. #7968
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    czesc kobietki, powoli przymierzam sie do rozplanowania ogrodu i mam problem z terenem przed wejsciem do domu. Jest od strony północy i cały dzień panuje tam cień. Na działeczce mamy glinę. Chciałbym mieć tam jakieś kolorki. czy sa jakies krzewy lub kwiaty, które dobrze rozną na glinie i wolą cień? Czy raczej jestem skazana na różne odcienie zieleni?
    Liściaste czy iglaste?
    Zestawienia roślin na gline masz w wątku "zestawienia roślin" - przyklejony u góry działu.

  9. #7969
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alusia1974
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Witaj Elfir
    Ja tu pierwszy raz.Doczytalam narazie do 17 strony,ale sukcesywnie bede czytac dalej,moze bede madrzejsza w temacie ogrodu.Mam pytanie, sytuacja jest taka.Na scianie polnocnej dzialki,czyli miejscu naslonecznionym caly czas o dlugosci 50 metrow chce posadzic roslinki.Cel jest taki,by zaslonic ten plot(betonowy,lewa strona,czyli niezbyt piekny).Nie potrzebuje wysokich roslin,bo sasiad za plotem obsadzil sie tujami i one juz wystaja ponad plot,wiec nas skutecznie odgrodzilAcha z tych 50 m jakies 11 m jest w cieniu,bo zaslania dom.Mnie chodzi o to,by rosliny byly przewaznie zimozielone.Na moim celowniku znalazly sie:trzmielina,deren,ognik szkarlatny "Red Column",ognik "Golden Ring" i Berberys Thunberga.Powiedz prosze,czy uwazasz,ze moge je jakos ladnie ze soba polaczyc,moze poprzeplatac jakims iglakiem?Jestem z Gornego Slaska.Gleba u nas jest raczej gliniasta,dosc wysoki poziom wod gruntowych wystepuje czasem po wiekszych opadach(w tym roku nie,bo jak wiesz susza byla w zeszlym roku).Czy te rosliny beda u mnie dobrze rosly?Czy mozna je obok siebie spokojnie sadzic?Pomoz kochana,bo nie chce sie obsadzac tujami jak wszyscy moi sasiedzi dookola...(wiem,ze tez nie jestes tego fanka)

  10. #7970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dereń, berberys nie są zimozielone.
    Trzmielina - tylko Fortune'a jest zimozielona.
    Ogniki są warunkowo ziemozielone.

    Może dasz na ścianę zimozielony bluszcz (będzie rósł w cieniu, skoro ziemia nie przesycha) i na jego tle dowolne rośliny?

  11. #7971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    oj nie przechowuję cebulek ( bo mi to nie wychodzi ) - po prostu co roku kupuję świeże cebulki - w tej chwili są w każdym ogrodniczym sklepie po 70 gr
    duduś a kiedy je sadzisz do tych donic?
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  12. #7972
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alusia1974
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A nie pomyslalam o takim rozwiazaniu!Dziekuje Elfir,jestes wielka!Musze to przemyslec i rozplanowac
    O bluszczu chodziło mi o słońce - będzie rósł w słońcu., jesli gleba nie będzie sucha
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-03-2013 o 20:40

  13. #7973
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alusia1974
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał alusia1974 Zobacz post
    O bluszczu chodziło mi o słońce - będzie rósł w słońcu., jesli gleba nie będzie sucha
    Tak,slonce jest tam calutki dzien(jedynie dom bedzie zacienial kawalek o czym juz wspomnialam,ale czytalam,ze bluszcz rosnie w cieniu spokojnie,natomiast ,myslalam,ze w sloncu nie).A z podlewaniem nie bede miala problemu w razie suszy,bo mam studnie techniczna,czyli darmowa woda do podlewania

    Czyli podsumowujac-bluszcz moge posadzic w sloncu,natomiat uwazac,aby w czasie suszy byl nawadniany.To taka dobra wiadomosc,to oznacza,ze moge sobie posadzic jeszcze troche krzaczkow z owocami jadalnymi

  14. #7974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bluszcz potrzebuje słońca do zakwitnięcia. On po prostu znosi głęboki cień, a nie musi rosnać w cieniu.

  15. #7975
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Elfir,

    prośba o pomoc... na działce mam piach. Chce założyć trawnik - powiedz proszę czy nasypać ziemię czy przekopać po prostu to co mam teraz z jakimś nawozem? Jeśli mam wysypać warstwę ziemi to jakiej grubości?

    pozdr,
    atsyrut
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  16. #7976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Piach nie jest jakąś przeszkodą, w końcu boiska piłkarskie zakłada się niemal na żwirze.
    Ważne jest coś innego - jak zamierzasz podlewać?
    Jeśli planujesz system automatycznego nawadniania oraz uważne nawożenie, to przed siewem można dac pół dawki nawozu wieloskładnikowego.
    Jeśli nie, trzeba zwiększyć ilość próchnicy, gdyż próchnica ma zdolnosc gromadzenia wody i składników mineralnych. Tym więcej próchnicy im rzadziej zamierzasz trawnik pielęgnować.

    Ważny jest też odczyn - gleby piaszczyste, takie jak bielice mają tendencję do zakwaszania się.

  17. #7977
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Piach nie jest jakąś przeszkodą, w końcu boiska piłkarskie zakłada się niemal na żwirze.
    Ważne jest coś innego - jak zamierzasz podlewać?
    Jeśli planujesz system automatycznego nawadniania oraz uważne nawożenie, to przed siewem można dac pół dawki nawozu wieloskładnikowego.
    Jeśli nie, trzeba zwiększyć ilość próchnicy, gdyż próchnica ma zdolnosc gromadzenia wody i składników mineralnych. Tym więcej próchnicy im rzadziej zamierzasz trawnik pielęgnować.

    Ważny jest też odczyn - gleby piaszczyste, takie jak bielice mają tendencję do zakwaszania się.
    dzięki
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  18. #7978

    Domyślnie

    cebulki wsadzam do donic w kwietniu - chyba że jest b. zimno to na początku maja - im póżniej tym dłużej potem cieszą oko, a na początku i tak na wierzchu są bratki

  19. #7979

    Domyślnie

    Elfir co mogę zrobić z młodymi / 2 letnimi / drzewkami brzozy, by gdy podrosną nie zasłaniały mi solarów na dachu, przyciąć stożek wzrostu czy może w jakiś inny sposób kształtować ich wzrost.

  20. #7980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    posadzić coś innego.

Strona 399 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony