dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 902
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 18033
  1. #10021

    Domyślnie

    Elfir akurat w tym roku zaplanowałam zastosowanie miedzianu , ale ponieważ jest napisane żeby stosować w stanie bezlistntm , to czy to oznacza że także nie stosować jak są pączki , bo niestety u mnie są już pączki na różach

  2. #10022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Duduś. Nic im nie będzie. Spokojnie pryskaj.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #10023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Cześć Elfir, możesz mi powiedzieć co to za kwiatki ze zdjęć, wiem że zdjęcia są trochę niewyraźne, ale może uda się coś zidentyfikować.
    ]
    Jakiś wilec - roślina jednoroczna.
    Ale na żywo takich duzych kwiatów nie widziałam, mówiąc szczerze.
    Raczej takie:

  4. #10024
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuziaaa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    bielsko-biała
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witaj Elfir, jestem w trakcie intensywnego myślenia o zalozeniu pięknego ogrodu , działkę mam gigantyczna około 2 hektarów w tym las ,teren podmokły i gliniasty , jesienią spryskalam duża cześć randapem i Pan Rolnik pięknie zaoral grunt ale niestety randap nie zniszczył roślin wyglądających jak szczypiorek na terenie gliniastym i mokrym ta roślina porasta teren mojego przydomowego ogródka jest najbliżej budynku i jest bardzo ,,zdrowo wyglądająca,,pomimo randapu, jakim środkiem ja spryskać ?
    Pozdrawiam zuza

  5. #10025

    Domyślnie

    Witam Elfir,
    Działka w całości ma ponad 900m kw. Jednak trudno mówić tutaj o ogrodzie z prawdziwego zdarzenia. Ogród stanowią właściwie rabaty (plan na zdjęciu). Nie mam zupełnie zmysłu projektanta, nie znam się na roślinach. Czytam, czytam…i nic z tego nie wychodzi. Mam już trochę, głównie przypadkowych roślin, ale nie mam koncepcji. Dlatego proszę o pomoc. Dodam, że ziemia raczej glina urodzajna + nawiezione trochę ogrodowej. Ph powyżej 7,0.
    Idealnie byłoby gdyby jak najwięcej roślin było pożytkiem dla owadów i ptaków. Nie przeszkadza mi to, że brudzą.
    1. Długie rabaty we wjeździe. Czy dobrze wyglądałyby tutaj szczepione na pniu modrzewie a pod nimi jakieś mniejsze iglaki? Starczy im miejsca (szerokość 60 cm). Sąsiedzi za płotem mają tuje. Może jakieś inne szczepione, np. sosny?
    2. Teren przed domem. Tuje sąsiadów za płotem a u nas brak pomysłu. Na razie przy płocie posadziłam krzewuszki, żylistki, pięciorniki i perukowca i zasiałam trawę. Nie podoba mi się to. Mniej więcej na środku rośnie piwonia krzewiasta. Proszę o podpowiedź jak zagospodarować ten teren.
    3. Rabata jajo. Tu może coś dla owadów? Lawenda? Ale to też rabata na wejściu, powinna był ładna cały rok.
    4. Pozostałe rabaty, może jakieś wskazówki.
    Elfir, jeśli na moje pytania nie da się odpowiedzieć tak „na szybko” na forum, to proszę o kontakt ze szczegółami na maila. Do wtorku ( nie będę mieć dostępu do Internetu, na ewentualne pytania odpowiem w środę, 26 lutego)

    Pozdrawiam Beata,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6qrs.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	244582   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ly9h.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	244583   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2qym.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	244584   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p0rc.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	244593   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iyvq.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	244597  


  6. #10026
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Riri - skoro ty nie wiesz co ci przywiozą, skąd ja mam wiedzieć, czy będzie się nadawać?

    Sosna urośnie nawet na piasku.
    Jak daleko posadzić - zależy jaki gatunek i odmianę planujesz
    Sosna himalajska będzie w 10 lat mieć nawet 3 m średnicy, a kosodrzewina "Liliput" 0,5 m

    Żywotniki lubią glebę lekko kwaśną do obojętnej, próchniczną, umiarkowanie wilgotną - więc, to co nawieziesz powinno byc ok.

    Odradzałabym Brabanta na rzecz ładniejszych odmian, zwłaszcza mieszańców z żywotnikiem olbrzymim (np. Gelderland) - nie będą ci brązowieć na zimę ani szybko szyszkować.


    10 t ziemi nawet jak wymieszasz z glebą na działce i tak będzie powyżej zasięgu korzeni posadzonych roślin Te 10 ton to na całym ogrodzie da ci z 5 cm warstwę
    Nie ma więc sensu mieszać na całym ogrodzie, tylko wykopać większe dołki, nawiezioną ziemię wymieszać z glebą z działki i tym zasypywać korzenie roślin.

    Rośliny doniczkowane sadzi się przez cały okres, póki ziemia nie jest zamarznięta. Kopane - najlepiej we wrześniu, wczesna wiosna jest dopuszczalna.
    Hejka
    Sprawa z ziemią wygląda tak, że mam nierówny teren i musze troche ziemi dorzucic - tak na 10x10m. Muszę troszkę pogłówkowac i wyliczyc ile faktycznie mi dojdzie centymetrów. Moze dobiorę jeszcze 1 przyczepę? Tylko jakiej?
    Biorę torfową i jakąs ogrodową, co po wczorajszych rozmowach nadal nie wiem jaka ona bedzie, ale wiem że bedzie ona zebrana z pola rolnego.

    Sosne to bym chciała taką do 3m, zeby ładnie wyglądała w czasie ŚBNarodzenia, więc moze tak o średnicy max 2m?

    Tuje brabant wybralam, bo potrzebuje okolo 50szt, a one i tanie i szybko rosną, a na tym mi bardzo zależy. Poczytałam troszkę o tej tuji co pisałaś i ładnie wygląda, więc zainteresowała mnie Jeszcze poczytam.

    Kłaniam się do kostek ( jak zawsze zresztą )

  7. #10027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuziaaa Zobacz post
    jakim środkiem ja spryskać ?
    To kwestia stęzenia - było za słabe. Chyba, że akurat roslina ma krzemionkę.
    Pewnie to, co u ciebie rośnie to sit skupiony.
    Spróbuj popędzlować roślinę stęzonym środkiem.

    jedno, co mnie zastanawia - po kiego grzyba pryskałaś Roundapem duża częśc ogrodu? Za chwilę znów ci zrośnie chwastami (chyba, że masz kasę na zagospodarowanie całości naraz).

  8. #10028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    Sosne to bym chciała taką do 3m, zeby ładnie wyglądała w czasie ŚBNarodzenia, więc moze tak o średnicy max 2m?
    Kup sztuczną
    Sosna, która rośnie wolno i dorasta TYLKO do 3 m, będzie długi czas mikroskopijną sadzonką.

  9. #10029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorri Zobacz post
    Dlatego proszę o pomoc. ,
    Ja żyję zawodowo z projektowania. Co innego pomóc na forum z jakąs rabatką, w kompozycji, poleceniu pasujących roślin, a co innego zaplanowac nasadzenia dla całego ogrodu.

  10. #10030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaceq

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir powiedz mi proszę czy jest szansa na przesadzenie 2-3 metrowych szmaragdów?
    Z195 GF2 168m2 + garaz 40m2 odizolowany i nieogrzewany. Płyta fundamentowa 20cm XPS, silikat 24+20cm 0.37, parter 13cm styro 0.37, strop 30cm 0.40, wentylacja mechaniczna, gruntowa PC ECOPOWER C11, DZ 4x200 0.32
    a'la DZIENNIK BUDOWY

  11. #10031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest szansa na przesadzenie jeszcze większych. Przecież przesadza się kilkunastoletnie drzewa. Szkółkarze też sprzedają żywotniki o kilkumetrowej wysokości. Zywotniki się dosc łatwo przesadza.
    1. Przygotować bryłę poprzez tzw. szkółkowanie, podcięcie częsci korzeni, by roslina wytworzyła nowe bliżej pnia
    2. Wykopac z jak najwieksza bryłą ziemi
    3. Przesadzać we wrzesniu.

  12. #10032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    znalazlam sobie w necie fajna inspirację i wiecie, co? Mam problem z rozpoznianiem drzewka:


    Liście sa złożone, piłkowane i niektóre klapowane.

    Podejrzewam, że to mydleniec wiechowaty. Jakby ktoś rozpoznał czy na 100% to jest on, byłoby mi miło.

    Jak ktoś chce popodziwiać inne ogrody projektanta to zapraszam:
    http://vanmierlotuinen.nl/infinity-z...p-moderne-tuin
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-02-2014 o 20:36

  13. #10033
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam,
    zwoziliśmy sobie na działkę dobrą ziemię w niezłej cenie i teraz mamy z nią "kłopot"

    Usypaliśmy z niej wał, rok przeleżał, pozarastał m.in. pokrzywami na 1m wysokości. Na jesieni spryskane roudup i chwastoxem. Jak o taki wal teraz zadbać?


    mój wstępny plan:
    1. Powyrywać co pozostało
    2. Ułożyć nawodnienie
    3. Przykryć włóknina
    4. Sadzić krzaczki ogólnie rzecz biorąc

  14. #10034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaceq

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jest szansa na przesadzenie jeszcze większych. Przecież przesadza się kilkunastoletnie drzewa. Szkółkarze też sprzedają żywotniki o kilkumetrowej wysokości. Zywotniki się dosc łatwo przesadza.
    1. Przygotować bryłę poprzez tzw. szkółkowanie, podcięcie częsci korzeni, by roslina wytworzyła nowe bliżej pnia
    2. Wykopac z jak najwieksza bryłą ziemi
    3. Przesadzać we wrzesniu.
    A podcinac juz teraz czy wiosną (wczesną, późną)?
    Z195 GF2 168m2 + garaz 40m2 odizolowany i nieogrzewany. Płyta fundamentowa 20cm XPS, silikat 24+20cm 0.37, parter 13cm styro 0.37, strop 30cm 0.40, wentylacja mechaniczna, gruntowa PC ECOPOWER C11, DZ 4x200 0.32
    a'la DZIENNIK BUDOWY

  15. #10035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    znalazlam sobie w necie fajna inspirację i wiecie, co? Mam problem z rozpoznianiem drzewka:


    Liście sa złożone, piłkowane i niektóre klapowane.

    Podejrzewam, że to mydleniec wiechowaty. Jakby ktoś rozpoznał czy na 100% to jest on, byłoby mi miło.

    Jak ktoś chce popodziwiać inne ogrody projektanta to zapraszam:
    http://vanmierlotuinen.nl/infinity-zwembad-waterloop-moderne-tuin
    Czego Ci skandynawowie w ludzkim języku nie piszą? Nawet, żeby pooglądać trzeba się namęczyć.
    Ogrody robi niezłe. Mistrz kamienia i kątów prostych, ale naturalistyczne też fajne

    Z roślinką niestety nie pomogę Ci. A myślałaś, żeby wpisać się u tego projektanta na blogu z pytaniem co to jest?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #10036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    mój wstępny plan:
    1. Powyrywać co pozostało
    2. Ułożyć nawodnienie
    3. Przykryć włóknina
    4. Sadzić krzaczki ogólnie rzecz biorąc
    Osobiście nie przepadam za okrywanie włókninami, zwłaszcza na stokach, gdzie po prostu je widać (bo kora przecież sie stoczy na dół).
    Poza tym plan jest ok
    Jesli nie stać cię na obsadzenie całej górki naraz, to obsadź fragment a resztę nakryj włokniną by się chwasty nie wysiewały.

  17. #10037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaceq Zobacz post
    A podcinac juz teraz czy wiosną (wczesną, późną)?
    Popodcinaj w marcu.

  18. #10038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A myślałaś, żeby wpisać się u tego projektanta na blogu z pytaniem co to jest?
    Oj tam, takie niesportowe zachowanie

  19. #10039
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaceq

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Popodcinaj w marcu.
    dziękuję...
    Z195 GF2 168m2 + garaz 40m2 odizolowany i nieogrzewany. Płyta fundamentowa 20cm XPS, silikat 24+20cm 0.37, parter 13cm styro 0.37, strop 30cm 0.40, wentylacja mechaniczna, gruntowa PC ECOPOWER C11, DZ 4x200 0.32
    a'la DZIENNIK BUDOWY

  20. #10040

    Domyślnie

    a jak myślicie, czy można już nawozić trawnik? Na Dolnym Śląsku temp. w ciągu dnia dobrze ponad 10 stopni. Noce jednak z przymrozkami. Tulipany i inne rośliny cebulkowe już dawno wylazły na wierzch. Może i czas trawę nakarmić? Czy może jeszcze za wcześnie?
    piotr

Strona 502 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony