dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 365 z 902
Pokaż wyniki od 7.281 do 7.300 z 18033
  1. #7281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To sa cyprysiki nutkajckie "Glauca" prawdopodobnie. Żywotniki nie mają przewisających wierzchołków.



    Cyprysik Lawsona "Stardust" jest żółty.

    Jeśli chodzi o "uzupełnienie" wolnej przestrzeni to kształ rośliny nie musi mieć specjalnego znaczenia. Bo chyba ten iglak nie będzie rósł samotnie, tylko na jakiejś rabacie w towarzystwie innych roślin? Wówczas zatrze się nawiązanie do nasadzeń z tyłu.

  2. #7282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, ja z takim pytaniem: czy spotkałaś się może z czymś skutecznym, co odstraszyłoby nornice? Znowu jesień się zbliża i znowu wstręciuchy mi rośliny wysadzają Jest na nie jakiś sposób?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  3. #7283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dobre są tchórze i fretki

    Posadż w ich korytarzach cebule szachownicy cesarskiej - mają zapach drapieżników.

  4. #7284

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik22 Zobacz post
    Tak ten sam.
    walczymy z nim cały czas, zaczął 8 maja i cały czas nie jest do końca zrobione.
    Ja miałem przez okres budowy, wykańczania domu, podwórka, ogrodzenia różne doświadczenia, ale na koniec doszedłem do jednego wniosku:
    Jak widać, że wybrany wykonawca to partacz to trzeba mieć odwagę pogonić gnoja i poszukać następnego.
    Nawet za cenę opóźnienia.
    Wiele razy miałem opory, wątpliwości, choć powinienem pogonić co najmniej 2 ekipy, które u mnie były.
    Na odwagę zebrałem się przy brukarzach zaraz po tym, gdy zaczęli układać kostkę. Dzisiaj z perspektywy roku uważam, że to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć mimo 6 miesięcy opóźnienia.
    Każdemu doradzam to samo.
    W przypadku ogrodników jest ciężko znaleźć fachowca. Ludzie szukają pomysłu na biznes, więc imają się tego co popadnie. Teraz ogrody są modne, więc udają ogrodników, choć wiedzy do tego nie mają żadnej. Efekt jest taki, jak u Ciebie.
    Znam też takiego jednego "ogrodnika", któremu się wydaje że hoho, ale takie pierdoły opowiada, że mnie amatorowi włosy dęba czasem stają.

    Wracając do brukarzy, gdyby takich jak ja było więcej, to moi partacze nie mieliby już pracy a tak: goście opowiadają "po wsi" że jestem czubek co się czepia i taki malkontent zawsze się znajdzie a oni fachowcy

  5. #7285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dla inspiracji kolejny projektant (dużo aranżacji z trawami):
    http://dallasgardens.com/portfolio/modern
    piekne realizacje dodaje do ulubionych

  6. #7286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dobre są tchórze i fretki

    Posadż w ich korytarzach cebule szachownicy cesarskiej - mają zapach drapieżników.
    U mnie koty pracują skutecznie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #7287

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    U mnie koty pracują skutecznie
    U mnie nie. Tzn. ja kotów nie mam, ale koty sąsiadki zaglądają często do ogrodu. Może dlatego, że są tak spasione, że ledwo potrafią przez ogrodzenie przeskoczyć...
    Ja sypię truciznę na nornice, taką w granulacie. Jeżeli jest się konsekwentnym i regularnie dosypuje przez jakiś czas to efekt jest.

  8. #7288

    Domyślnie

    Witaj Elfir, mam takie pytanie dotyczące oprysków (jeżeli było to już gdzieś napisane to przepraszam, ale nie znalazłam) - mam dopiero roczny ogród i rośliny powoli są uzupełniane, ale zastanawiam się nad opryskami profilaktycznymi np. na choroby o podłożu grzybicznym, na przędziorka czy mszyce. Czy sugerujesz takie opryski np. na wiosnę - jeżeli tak to jakimi preparatami i kiedy zacząć, jaka częstotliwość? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

  9. #7289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak chcesz profilaktycznie to ewentualnie Bioczos, biosept.
    Nie zatruwać środowiska chemią bez potrzeby.

    Zapobiegawczych środków przeciwko mszycom i przędziorkom chyba nawet nie ma. Sa tylko konaktowe.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-09-2012 o 13:26

  10. #7290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Elfir, chciałam odpisać, ale masz przepełnioną skrzynkę

  11. #7291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Spirea - w sprawie projektu pisz na maila elfir@pocztakropkafm.
    Skrzynka forumowa mają ograniczoną pojemność i błyskawicznie się zapycha.

  12. #7292

    Domyślnie

    Elfir,
    W końcu i ja odważyłam się zawrócić Ci głowę i poprosić o pomoc
    Mam do zagospodarowania prostokątną rabatę 9mx1,4m, przy wjeździe na działkę, więc w dość reprezentacyjnym miejscu. Rabata oddziela podjazd od siatki sąsiada, za siatką rośnie już rząd żywotników sąsiada. Zależy mi na osłonięciu się od sąsiada na wysokość ok. 1-1,2m, bo jego thuje są już od dołu ogołocone przez dwa owczarki niemieckie. Chciałabym, aby na rabacie rosły wiosenne kwiaty cebulowe, mam już nawet cebulki tulipanów, hiacyntów, krokusów i przebiśniegów. Jakie rośliny mogę tam dosadzić, aby rabata dobrze wyglądała cały rok? Kwiaty? Krzewy? Nieduże drzewka? W jakim układzie je sadzić i jak wykończyć powierzchnię? Korą? Myślałam o pięciornikach i krzewuszkach i podsypaniu korą, ale już nie wiem, czy to dobry pomysł.
    Podpowiedz coś, proszę.
    Rabata jest po północnej stronie działki, więc oświetlona całkiem dobrze od południa, w zimie może być zacieniana przez dom (oddalony o ok. 10m na południe od rabaty). Przyjmuję, że jest tam słoneczny półcień Ziemia gliniasta.
    I jeszcze jedno pytanie: w maju wysiałam do skrzynki nasiona stokrotki pomponowej, mam teraz kilkadziesiąt sadzoneczek, które pewnie w przyszłym roku zakwitną. Co mogę z nimi zrobić trzymać w skrzynce w domu czy wysadzić do ogródka? Czy mogą rosnąć na wspomnianej wyżej rabacie?

    Pozdrawiam,
    Kasia
    Pozdrawiam,
    Kasia

  13. #7293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak chcesz profilaktycznie to ewentualnie Bioczos, biosept.
    Nie zatruwać środowiska chemią bez potrzeby.

    Zapobiegawczych środków przeciwko mszycom i przędziorkom chyba nawet nie ma. Sa tylko konaktowe.
    Wymarzony Ogród podaje takie środki:
    • z czosnku – wyciąg (200 g roztartych nasion zalać 10 l wody i pozostawić na 24 godziny) oraz wywar (wyciąg gotować przez 20 minut). Stosuje się je bez rozcieńczania, także przeciwko innym szkodnikom oraz chorobom roślin;
    • z cebuli – wywar (75 g pociętej cebuli zalać 10 l wody i gotować przez 30 minut) stosuje się bez rozcieńczania, również przeciwko chorobom grzybowym;
    • z mniszka lekarskiego (mleczu) – wyciąg (400 g liści zalać 10 l wody i zostawić na trzy godziny) stosuje się bez rozcieńczania; niszczy również inne szkodniki;
    • z pokrzywy – wyciąg (1 kg roślin zebranych przed kwitnieniem zalać 10 l wody i pozostawić na 24 godziny) stosuje się bez rozcieńczania. Skuteczny jest także oprysk z gnojówki (1 kg roślin zebranych przed kwitnieniem zalać 10 l wody i pozostawić na dwa-trzy tygodnie, aż roztwór stanie się klarowny). Fermentujący roztwór trzeba codziennie mieszać. Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, należy do niego dodać 500 g dolomitu. Gnojówkę z pokrzywy trzeba przed użyciem rozcieńczyć, mieszając 0,5 l roztworu z 10 l wody.

    Wyciągi roślinne należy zużyć w ciągu jednego dnia, gnojówkę można przechowywać przez jeden-dwa miesiące, a wywary przez trzy-cztery miesiące (gorące należy przelać do szczelnych butelek lub słoików i trzymać w ciemnym miejscu).
    Tylko, czy one są skuteczne?

    W tym roku odkryłam Teppeki z Agrosimexu – selektywny środek o działaniu systemicznym. Substancja aktywna jest trasportowana w roślinie do liści. W godzinę po zastosowaniu mszyce przestają żerować. Giną w kilka dni po zabiegu z powodu odwodnienia i zagłodzenia.
    Lubię go bo działa przez 3 tygodnie
    .
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-09-2012 o 17:56
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #7294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dzięki Elfir. Spróbuję A co ile je sadzić? Między roślinami mam mało miejsca Są jeszcze inne odstraszacze? Sadzi się je teraz czy na wiosnę?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dobre są tchórze i fretki

    Posadż w ich korytarzach cebule szachownicy cesarskiej - mają zapach drapieżników.
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 10-09-2012 o 00:06
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  15. #7295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Kupiłam kilka dzrewek, min wiąza. Szczepiony na 2 metrach. Pierwotnie miał stać po prawej stronie tarasu, jednak zmieniła nam się koncepcja. Będziemy powiększać taras (prawa strona aż do ściany) i nad tym dodatkowym tarasem zrobimy pergolę zarośniętą winem. Więc wiąz ... niejako mi został (miał dawać cień). Czy można go posadzić w miejscu jak na zdjeciu ? Tam jest świezo nasypana ziemia (może z 2 miesiące) i nie wiem, czy on się nie wywróci ? Gdzie byście go widzieli ?
    I kolejne pytanie: jak się obsadza taką skarpę ? Chodzi mi o wysokość roślin - czy jakieś zasady obowiązują (np wysokie trawy na górze a niższe na dole? ). Będą tam przede wszystkim trawy i zioła (na razie mam 3 rodzaje mięty, będzie bazylia i kolendra).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  16. #7296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaSzyBa Zobacz post
    Chciałabym, aby na rabacie rosły wiosenne kwiaty cebulowe, mam już nawet cebulki tulipanów, hiacyntów, krokusów i przebiśniegów. Jakie rośliny mogę tam dosadzić, aby rabata dobrze wyglądała cały rok? Kwiaty? Krzewy? Nieduże drzewka? W jakim układzie je sadzić i jak wykończyć powierzchnię? Korą? Myślałam o pięciornikach i krzewuszkach i podsypaniu korą, ale już nie wiem, czy to dobry pomysł.
    Podpowiedz coś, proszę.
    Rabata jest po północnej stronie działki, więc oświetlona całkiem dobrze od południa, w zimie może być zacieniana przez dom (oddalony o ok. 10m na południe od rabaty). Przyjmuję, że jest tam słoneczny półcień Ziemia gliniasta.
    I jeszcze jedno pytanie: w maju wysiałam do skrzynki nasiona stokrotki pomponowej, mam teraz kilkadziesiąt sadzoneczek, które pewnie w przyszłym roku zakwitną. Co mogę z nimi zrobić trzymać w skrzynce w domu czy wysadzić do ogródka? Czy mogą rosnąć na wspomnianej wyżej rabacie?
    A jaki styl ma pozostała część ogrodu?
    Czy chcesz same liściaste? Byliny?
    Wiesz, że taka rada odnośnie nasadzeń, oderwana od całości kompozycji, wyglądu domu i otoczenia może być bezwartościowa?

    Pięciorniki lubią gleby piaszczyste i przepuszczalne.
    Na gliny lepiej krzewuszki o których wspomniałaś. Do tego forsycje (są karłowe odmiany), róże.

    Stokrotki możesz posadzić, ale na pierwszym planie, by było je widać.

  17. #7297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Czy można go posadzić w miejscu jak na zdjeciu ? Tam jest świezo nasypana ziemia (może z 2 miesiące) i nie wiem, czy on się nie wywróci ? Gdzie byście go widzieli ?
    Świeżo posadzone drzewka ZAWSZE się palikuje. Zwłaszcza takie o wiotkich pniach lub ze szczepioną koroną.
    Jak ci wiąz pasuje w tym miejscu do kompozycji to go zostaw. Poszerz schody do ogrodu, by zachęcały do zejścia z tarasu.

    A skarpę można obsadzać czym chcesz. Nie ma zasad. Równie dobrze możesz posadzić sobie las.

  18. #7298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To sa cyprysiki nutkajckie "Glauca" prawdopodobnie. Żywotniki nie mają przewisających wierzchołków.
    Rzeczywiście, Elfir- masz rację , te "choinki" faktycznie wyglądają na Cyprysika nutkajskiego Glauca- dziękuję za identyfikację
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Kupiłam sobie ostatnio Jałowca Blue Arrow ,bo bardzo podoba mi się jego kolumnowy pokrój.
    Ale stwierdziłam ,ze coś zaczynam kombinować i mieszać....

    Bo taki Jałowiec świetnie wygląda np. na wrzosowisku . Kojarzy mi się raczej z takim suchym terenem.

    Pytanie: z jaką rośliną można go skomponować ,żeby dobrze wyglądał?
    Co do niego pasuje ,żeby nie wyglądało to nienaturalnie i dziwacznie?
    Ostatnio edytowane przez magdajusz ; 10-09-2012 o 10:17

  19. #7299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    witam, kupilam wczoraj na targach pare trawek i jedna nie miala zawieszki albo ja ja gdzies zgubilam , pomozcie prosze rozszyfrowac co to za jedna

    z bliska:


    a tak w calosci

  20. #7300

    Domyślnie

    Elfir jesteś jedyną deska ratunku. Jakiś czas temu pies pogryzł mi perukowca podolskiego. Roślina została ucięta po ziemi, pięknie wypuściła około 10 odnóżek. Wszystko ładnie rosło, aż do soboty. Zauważyłam, że jedna z nich usycha, zwijają sie listki. Nie zastanawiając sie zbyto, obcięłam sekatorem i po problemie. Myślałam, że znowu psisko nadgryzło troszkę i choruje. Dziś okazuje się, ze usycha kolejna gałązka. Zaznaczam, że psina to jeszcze szczeniak, nie siusia po psiemu, nie podsikuje roślin.

    W świetle dziennym przyjżałam się listkom owej roznogi i wygląda na to, że je coś atakuje i listki się zwijają. Tracą jakby miejscami kolor. Wstawię fotki abyś zerknęła.








    dodam tylko, ze roślina jest podlewana, codziennie rano o 6 uruchamiaja się zraszacze. No chyba, ze to winna niskich temperatur , bo rano koło 6, gdy się podlewa , mamy około 5-7 stopni.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

Strona 365 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony