dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 262 z 902
Pokaż wyniki od 5.221 do 5.240 z 18033
  1. #5221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niewielki1 Zobacz post
    Elfir, pestka 56 dziękuję Wam bardzo za sugestie. Na pewno z nich skorzystam. Zaczynam od zakupu żywotników. Powiedzcie mi proszę jaka odmiana będzie najbardziej bezproblemowa i najszybciej rosnąca. Co ile powinnam je wsadadzać i jak daleko powinnam je odsunąć od muru? Teraz mam trochę inne priorytety, ale ogórd musi być Okazało się, że będę znowu mamą
    GRATULACJE . Pomyśl o jakiejś fajnej pergoli, gdzie mogłabyś zawiesić kołyskę, a'la hamak i moskitierę.

  2. #5222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Trajkotka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    witam ponownie ... po krótkiej przerwie :/ wracam do mojego projektu zagospodarowania przestrzeni wokół domu
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A między drewutnią a parkingiem? Ta chyba nie ma okien od pokoi?
    Nie zmieści się. Drewutnia ma 6 x 3m ... poprawiłam jej usytuowanie na rysunku.

    Przez 3 dni biegałam z metrem i mapką po działce i nic nie wykombinowałam :/
    Decyzja zapadła - garaże zostają tam gdzie je wrysowałam, a kiedyś w przyszłości, jak sie dorobimy kanalizacji, zlikwidujemy oczyszczalnię i postawimy tam garaże ale to może być nawet za 10 lat :/

    Elfir, pomożesz mi to wszystko jakoś ogarnąć?
    Teraz na działce stoi dom, drewutnia, garaże ... Nie ma bramy wjazdowej, altanki z grillem, placu zabaw ... taras też tylko na rysunku

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To mi się podoba:
    Załącznik 109032
    Fotka pochodzi z www.tanyllyn-nursery.co.uk

    Jak stworzyć taki trawnik, Elfir ?
    Kiedyś miałam taki na działce ... nie koszona trawa cały rok
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut domu na działce.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	109412  
    Ostatnio edytowane przez Trajkotka ; 02-04-2012 o 16:17

  3. #5223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trajkotka Zobacz post
    ...

    Kiedyś miałam taki na działce ... nie koszona trawa cały rok
    Hej, Trajkotka. Elfir już mi odpowiedziała we wcześniejszym poście. Cofnij się ciut.
    Jak Ci się trawy podobają zajrzyj na trawiasty wątek, do traw ozdobnych. Tam sporo fajnych pomysłów i dużo wiedzy

  4. #5224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niewielki1 Zobacz post
    Elfir, pestka 56 dziękuję Wam bardzo za sugestie. Na pewno z nich skorzystam. Zaczynam od zakupu żywotników. Powiedzcie mi proszę jaka odmiana będzie najbardziej bezproblemowa i najszybciej rosnąca. Co ile powinnam je wsadadzać i jak daleko powinnam je odsunąć od muru? Teraz mam trochę inne priorytety, ale ogórd musi być Okazało się, że będę znowu mamą
    W zasadzie o żywotnikach na forum jest kilka tematów i tam sa odpowiedzi. Na dodatek o żywotnikach pisałam tydzień temu w tym wątku. Najlepiej wybierać mieszańce dwóch gatunków żywotników: zachodniego i olbrzymiego, bo nie przebarwiają się na zimę na brunatno. Odmiana Smaragd jest ładna, ale nie rośnie najszybciej.

  5. #5225

    Domyślnie

    Proszę o radę co posadzić pod takim płotkiem, ziemia gliniasta zbita, niestety miejsce również jest zacienione. Płot jest niski, a więc dobre by były krzaki cierniste. Mam także psa i to nie małego. Poradź. Dołączam zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-04-2012 o 16:54

  6. #5226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trajkotka Zobacz post
    witam ponownie ... po krótkiej przerwie :/ wracam do mojego projektu zagospodarowania przestrzeni wokół domu

    A może postawić domek na sprzęt ogrodniczy tak:



    Szkoda, że drewutnia nie jest bardziej schowana za domem.
    Dobrze byłoby ją otoczyć większymi drzewkami aby wtopiła się w otoczenie.

    Masz ogromną działkę a nie wiem jakie środki finansowe na jej zagospodarowanie. Gdybyś chciała robić normalny ogród na całości, koszt samych nasadzeń określam na ok 50 tyś.

    Jeśli nie dysponujesz taką kwotą, dużą część działki trzeba zagospodarować jako las (najlepiej liściasty) i pozwolić działać naturze, co najwyżej dosadzając np. leszczyny czy, derenie w poszyciu.
    Za to na nasadzeniach ozdobnych skupić się tylko wokół tarasu i na froncie domu.
    Altana powinna być zlokalizowana w taki sposób by nie było jej widać z salonu, bo to masywna bryła, rzucająca się w oczy zwłaszcza zimą. Otoczona drzewami liściastymi będzie chłodną ostoją w upalne dni.

    Nie rób też osobnej ścieżki do domu - kto to będzie odśnieżał? Przejść równie dobrze można podjazdem dla samochodów.

    Nie sadź na tym etapie roślin miniaturek. Najpierw stwórz szkielet z dużych drzew oraz dużych, jednogatunkowych grup krzewów (tawuła, pęcherznica, forsycja, róże - zależnie od gleby) po 20-50 szt. Małe rośliny tylko przy tarasie, gdzie można je z bliska podziwiać.

  7. #5227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał shila Zobacz post
    Proszę o radę co posadzić pod takim płotkiem, ziemia gliniasta zbita, niestety miejsce również jest zacienione. Płot jest niski, a więc dobre by były krzaki cierniste. Mam także psa i to nie małego. Poradź. Dołączam zdjęcie.
    A ta rabata musi być taka wąska?
    Nie lepiej poprowadzić ją w taki sposób, by objęła to drzewo?

    W cieniu rośnie ostrokrzew Meservy, ale będzie wymagał rozluźnienia ziemi piaskiem i kompostem. Przed psem nasadzenie trzeba będzie chronić, bo świeży mocz psi jest toksyczny dla roślin.

  8. #5228

    Domyślnie

    Dziękuję za radę , rabatę poszerzę, długość rabaty od płotu do leszczyny to około 10 m. Czy posadzić tylko ostrokrzew? Czy coś dosadzić? Jeśli sam ostrokrzew to co ile go sadzić?

  9. #5229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie trzeba tylko ostrzokrzewu, ale ostrokrzew spełnia twoje wymagania ciernistości

  10. #5230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Elfir, a rokitnik wytrzyma? To ładny krzew, szybko rośnie. Jak posadzić chłopczyka i dziewuszkę, będzie kwitł i owocował. I kłuje całkiem nieźle.

  11. #5231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rokitnik rośnie w pełnym słońcu i jest ażurowy. Wymaga gleby przepuszczalnej, piaszczystej.

    Można prześwietlić drzewa rzucające cień i posadzić rośliny do półcienia, np. zimozielone (warunkowo) berberysy. Z tym, że dorastają do 1-1,5 m.
    Można też w półcieniu spróbować z ognikiem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-04-2012 o 18:44

  12. #5232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No patrz, a moja glina mu nie straszna rośnie jak dziki, chyba będę musiała go ciąć od góry.

    Szkoda, bo ładnie by rozjaśnił tamto miejsce srebrnymi listkami i pomarańczowymi kuleczkami owoców.

  13. #5233

    Domyślnie

    Witam
    Czy pod takie rośliny jak : róża okrywowa "lovely fairy", barwinek pospolity, macierzanka wczesna można dawać normalnie agrowłókninę i korę?
    Pozdrawiam

  14. #5234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Miol, dlaczego chcesz dawać agrowłókninę pod rośliny okrywowe? Jak one się mają bidulki rozrastać.

  15. #5235

    Domyślnie

    No dlatego pytam, czy można dawać. A dawać chcę bo u mnie trochę perzu się namnożyło a za ogrodzeniem mam ładny nieużytek i jak tylko zostawię jakiś kawałek ziemi odkryty to mi zaraz pełno różnego zielska wyrasta.

  16. #5236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rośliny, które wymieniłaś mozna popsikać herbicydem na jednoliścienne, który zwalczy tylko perz.
    O ile włóknina pod róże jeszcze ujdzie, to pod barwinkiem i macierzanką zaprzeczy sensowi roli tych roślin.

  17. #5237

    Domyślnie

    A co z korą, też nie?

  18. #5238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    korę możesz dawac pod wszystko.
    Problem będziesz mieć co najwyżej z macierzanką, bo ona ledwie od gruntu odrasta

  19. #5239

    Domyślnie

    OK. Dzięki bardzo za pomoc.

  20. #5240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał miol Zobacz post
    A co z korą, też nie?
    Coś Ci podpowiem z mojego ogródka. Nie ma tak, żeby nie pielić całkiem. Jak masz perz na rabatach, to ostrożnie pomaż go np. fusilade. Możesz też popryskać, jest bezpieczniejszy dla innych roślin.
    Kory, żeby powstrzymać chwasty trzeba by nasypać strasznie grubo, więc pod barwinek i macierzankę niezbyt się to nadaje. Chyba, że starannie wyścielisz korą tak, żeby roślinki wystawały spod niej. Rozrosną się po wierzchu.

Strona 262 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony