dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 265 z 902
Pokaż wyniki od 5.281 do 5.300 z 18033
  1. #5281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fajny pomysł

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BACSAC FRANCJA)-Doniczka.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	109714
    Gdyby ktoś był zainteresowany są aktualnie do kupienia na stronie Westwing http://www.westwing.pl

    Elfir, wkleiłam, bo to fajny pomysł nie koniecznie jako stała donica, ale miejsce na zioła i niewielki ogródek pod oknem kuchennym. Przenośny i może też służyć do przechowywania roślin. Drogie, ale można takie wykonać samemu np. z brezentu, lub innej gęstej tkaniny. Nawet len bardzo gęsto tkany dostępny w hurtowniach tkanin nadawałby się do tego. Do usztywnień w kanalikach można zastosować bambus.

    Firma BACSAC http://www.bacsac.fr robi te pojemniki w różnej wielkości:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catalogue2012-FR-6.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	109715 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catalogue2012-FR-3.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	109716 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catalogue2012-FR-18.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	109717 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catalogue2012-FR-20.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	109718

  2. #5282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Trajkotka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Elfir, a jakby Trajkotka zrobiła warzywnik skrzyniowy? Mogłaby go spokojnie umieścić nad oczyszczalnią. Bo to taki ładny pomysł, żeby z przodu zrobić zagajnik.
    Ja mam warzywnik skrzyniowy i to jest świetne, bo nie muszę na czworakach pielić. Truskawki i poziomki też tu hoduję.
    Garaż paskudny osłoniłabym pergolami z pnączami, winorośl można zaprowadzić, bo to przecież nasłoneczniona strona. Trajkotka chciałaby rododendron, ale chyba tu za mało miejsca i cały dzień byłby na słońcu
    hmm ja chyba pozostane przy warzywniku w ziemi, bo planuję marchewkę, pietruszkę, cebulę, sałatę, fasolkę szparagową, groszek, koperek ... heh długo by wymieniać

    Rododendron mi się straaasznie podoba, ale chyba by jeszcze bardziej przyciągał wzrok na garaże
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Warzywa nie są w stanie przeszkadzać oczyszczalni, niezależnie czy w skrzyniach czy w gruncie.

    Jesli chodzi o garaże, to trzeba do nich zrobić brukowany podjazd, dlatego tak bardzo nie leżą mi w tym miejscu
    Garaż już na 100% musi tam zostać, bo mąż zaczął robić murki ... może uda mi sie go jakoś zasłonić tymi pnączami
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jasnozielone to rośliny ozdobne, o które będziesz normalnie dbać a ciemnozielone to: żywopłot oddzielający warzywnik od części "oficjalnej" i drzewo -soliter.
    Sad bym zrobiła przy warzywach.
    dziękuję :*
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mój warzywnik i sad zajmują większość ogrodu od zachodniej strony. Pod oknami sypialni mam 6 wiśni, 5 agrestów, 2 aronie, mały maliniak. Skrzynie, 180 x 180 cm każda, są 4 piętrowe. Dwie zajmują wyłącznie truskawki i trochę poziomek. Jedna jest pomidorowa, albo paprykowa, albo ogórkowa, a w jednej na górze zioła, a niżej sałata, rzodkiewki... Robiąc zdjęcie za plecami miałam duży maliniak (jakieś 250 x 250 cm) w rogu ogrodu, przestrzeń roboczą i kompostowniki.
    Załącznik 109690

    Mam też borówke amerykańską (4 szt), ale posadziłam ją na granicy wrzosowiska i lasku we frontowej części ogrodu Lubi kwaśno, to tam ma.

    Tu masz 2 fajne skrzynki
    Załącznik 109691 Załącznik 109692

    Jest taki wątek „Jak zrobić ukryty ogródek warzywny”
    fajny zapisałam sobie Twojego posta i będę studiowała jak dojdę do tworzenia warzywnika ... może zrobię normalny ogródek i postawię takie skrzynki na zioła i poziomki

    Dziewczyny - bardzo Wam dziękuje za kazdą podpowiedź i opinię :*

  3. #5283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar yuka
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Dziewczyny, a powiedzcie mi jak to jest z tym sadzeniem warzyw nad oczyszczalnią: nam gość od oczyszczalni mówił, że nad samym tunelem (bo mamy tunelowe rozprowadzenie z oczyszczalni biologicznej) i w pasie 2m z każdej strony nie powinno się sadzić warzyw ze względu na (chyba) bakterie coli, ktore zostają w tej oczyszczonej już wodzie... Teraz jak czytam, proponujecie nad drenażem, czyli chyba podobnie zanieczyszczone/oczyszczone ścieki tam trafiają... Myślicie, że nie ma co się bać? U mnie też warzywniak najlepsze miejsce miałby wlaśnie nad tym rozprowadzeniem...

    Jakże piękny jest człowiek, kiedy jest człowiekiem

    galeryjka


  4. #5284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Yuka, nad rozprowadzeniem usypałam górkę i na niej są trawy, liliowce i inne cuda. Część jest wysypana kamieniami - piarg pomiędzy roślinami.
    Warzywnik mam całkiem gdzie indziej.
    Jak Cię straszył tymi bakteriami, to dziwne, bo w końcu nawóz - obornik powinien być tego pełen.

    Trajkotka, nie musisz wszystkiego płasko robić. Część w skrzynkach – to fajne i jakieś pergole z winoroślą. Dodaj do tego róże pnące, posadź koniecznie borówkę amerykańską. Odmiana Chandler ma wielkie owoce jak paznokieć u dużego palca u nogi. Dzieci je uwielbiają (ja też). Jesienią przebarwia liście się na czerwono. Aronia to druga pożyteczna ozdoba – i kolorowe liście. Są takie odmiany truskawek, które nazywają pnącymi. Mam takie - pyszne - tylko, że bardziej się zwieszają niż pną . Można je uprawiać w skrzynce zawieszonej na kratce pergoli.

    Ach, popisałabym więcej, ale muszę wrócić do mojej gazety, bo jutro idzie do druku.
    Można zrobić tajemniczy ogród warzywny

  5. #5285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Trajkotka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał yuka Zobacz post
    Dziewczyny, a powiedzcie mi jak to jest z tym sadzeniem warzyw nad oczyszczalnią: nam gość od oczyszczalni mówił, że nad samym tunelem (bo mamy tunelowe rozprowadzenie z oczyszczalni biologicznej) i w pasie 2m z każdej strony nie powinno się sadzić warzyw ze względu na (chyba) bakterie coli, ktore zostają w tej oczyszczonej już wodzie... Teraz jak czytam, proponujecie nad drenażem, czyli chyba podobnie zanieczyszczone/oczyszczone ścieki tam trafiają... Myślicie, że nie ma co się bać? U mnie też warzywniak najlepsze miejsce miałby wlaśnie nad tym rozprowadzeniem...
    hmmm ja o tym nie słyszałam...
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Trajkotka, nie musisz wszystkiego płasko robić. Część w skrzynkach – to fajne i jakieś pergole z winoroślą. Dodaj do tego róże pnące, posadź koniecznie borówkę amerykańską. Odmiana Chandler ma wielkie owoce jak paznokieć u dużego palca u nogi. Dzieci je uwielbiają (ja też). Jesienią przebarwia liście się na czerwono. Aronia to druga pożyteczna ozdoba – i kolorowe liście. Są takie odmiany truskawek, które nazywają pnącymi. Mam takie - pyszne - tylko, że bardziej się zwieszają niż pną . Można je uprawiać w skrzynce zawieszonej na kratce pergoli.

    Ach, popisałabym więcej, ale muszę wrócić do mojej gazety, bo jutro idzie do druku.
    Można zrobić tajemniczy ogród warzywny
    zapisałam
    ehhh żebym ja miała takie pomysły na mój ogród ...

  6. #5286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trajkotka Zobacz post
    ... ehhh żebym ja miała takie pomysły na mój ogród ...
    Trajkotka, po to tu między innymi zaglądasz, żeby mieć pomysły.
    Ja może mam przewagę na innymi początkującymi, bo jestem grafikiem i ciągle rozwiązuję jakieś „puzzle”.
    Zdradzę Ci, że każdy grafik musi dużo oglądać prac innych grafików. Ogrodnicy tak samo. W ten sposób napędza się własne pomysły, przetwarza i modyfikuje.
    Wpisz w google / grafika takie hasła jak: wooden vegetable garden, wooden planters, garden planters, grass garden i po prostu garden. Angielskie, bo wybór zdjęć jest dużo bogatszy niż w polskich hasłach. Oczywiście w Anglii inny klimat, ale chodzi o ogólne pomysły, sposoby zagospodarowywania.

  7. #5287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja bym ścieżki poprowadziła pod budynkiem:
    Elfir dziekuje za pomc. Czy moglabys jeszcze napisac nazwy roslin i drzewek, ktore narysowalas. Czy te esy floresy zamienic na linie proste, i zostawic tuje czy je gdzies przesadzic.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0296.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	109754   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0295.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	109755  

  8. #5288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczechow Zobacz post
    Tak w tej czesci tez ma byc taras taki maly dokladnie jak wymiar tej wneki. Te sciezka z prawej strony drzwi juz istnieje, tak bym ja zostawil. Bo szkoda mi mojej ciezkiej pracy wlozonej w ulozenie tego kawalka chodnika .
    Z ciebie trzeba strasznie wyciągać informacje, wcale mi nie pomagasz, a to przecież twoj ogród! Nie podam ci gotowej recepty.
    Z jakiego pomieszczenia się na ten taras wychodzi? Czy zamierzasz w ogóle z niego korzystać, bo jest blisko granicy.
    Bo wówczas można rozplanować ten kącik tarasowy bardziej intymnie.

    Ja bym na froncie zrobiła same rabaty, bez trawnika.
    To kuliste to mogą być np. klony "Globosum", ale jest kilka innych gatunków tworzących takie kuliste drzewka. Z tym, że pod nimi nie można posadzić żywotników, już bardziej strzyżony żywopłot z cisa.
    Śmietnik dobrze jest osłonić jakimś iglakiem, by sie od wejścia nie rzucał w oczy. Ponieważ masz już ścieżkę, nie da się posadzić świerków jak sugerowałam, bo jest za mało miejsca.

    Rośliny, które wrysowałam sa bardzej koncepcyjne, niż konkretne. Np. kolorowe to może być pęcherznica Luteus i Diabolo, ale równie dobrze krzewuszka. A kolumny to żywotnik Smaragd.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-04-2012 o 20:54

  9. #5289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS Zobacz post
    Witam,
    Elfir czy mogę prosić o radę jak zagospodarować tę grupę kamieni ?
    Nie widzę tam skalniaka.
    Kamienie można wykorzystać do budowy żwirowej rabaty, ale w miejscu dobrze oświetlonym - porozrzucać je częściowo zakopane w gruncie pomiędzy łachami żwiru, jak tu:

    a tu inne inspiracje: http://www.andreanewillgardendesign....dy_09-2009.htm

  10. #5290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał summer78 Zobacz post
    mam pytanie: jasienia posadziłam trzy śliwy wiśniowe (pissardi) szczepione, teraz dwie z nich wypuściły małe listki, takie jakieś bordowe-brązowe (nie wiem czy taka barwa jest ok?) z tego co czytałam to przed liśćmi powinny pojawić się kwiatki, więc nie wiem czy z tymi moimi jest coś nie tak?
    Przecież liście u tej odmiany sa właśnie brunatnoczerwone
    Drzewko kwitnie wraz z rozwojem liści. Pączki kwiatowe w zasadzie powinny być już widoczne, skoro rozwijają się liście.

    Co do ostatniego egzemplarza cięzko mi powiedzieć co jest nie tak. Czy sadził ją ktoś obcy, że masz wątpliwości co do sposobu sadzenia? Może starczy lekko udeptać? Czy rośliny były palikowane? Jeśli nie, to może jakiś zimowy wiatr wyrwał roślinę i odkryte korzenie przeschły lub zmarzły?

  11. #5291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngel Zobacz post
    Elfir porszę o pomoc- mam dwa pytania
    po pierwsze w jakiej odległości sadzić zawciąg nadmorski żeby się zrobił z tego taki szpaler? Chciałam zrobić obwódkę rabatki z niego
    i po drugie- czy sosnę bośniacką też można "uszczykiwać" tak jak czarną żeby nie urosła zbyt duża a raczej się zagęszczała?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję
    Kazda sosnę można uszczykiwać.
    Zawciąg sadzilabym co 20-30 cm

  12. #5292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yuka Zobacz post
    Dziewczyny, a powiedzcie mi jak to jest z tym sadzeniem warzyw nad oczyszczalnią: nam gość od oczyszczalni mówił, że nad samym tunelem (bo mamy tunelowe rozprowadzenie z oczyszczalni biologicznej) i w pasie 2m z każdej strony nie powinno się sadzić warzyw ze względu na (chyba) bakterie coli, ktore zostają w tej oczyszczonej już wodzie... Teraz jak czytam, proponujecie nad drenażem, czyli chyba podobnie zanieczyszczone/oczyszczone ścieki tam trafiają... Myślicie, że nie ma co się bać? U mnie też warzywniak najlepsze miejsce miałby wlaśnie nad tym rozprowadzeniem...
    bakterie musiałby wędrować pod górkę, ku wierzchniej warstwie gleby, a to niemożliwe. Ja bym się bała, że będzie na odwrót - rozsączanie będzie osuszać glebę zamiast nawadniać. Warzywa przecież korzenią się płycej niż poziom zakopanych rur.

  13. #5293

    Domyślnie

    Witaj Elfir, podpowiedz proszę jakie rośliny zadarniające można posadzić pod świerki, gleba to glina, czy świerki kłujące też można uszczykiwać i czy uszczykiwać znaczy ukręcać ?.

    Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

  14. #5294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pod świerkami będzie cięzko. Jest bardzo ciemno i sucho. Tylko z nawadnianiem można spróbowac barwinka, liriope spicata

  15. #5295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Elfir, ale po co tam sadzić cokolwiek w tej sytuacji. Przecież tam chwaściory nie pożyją i poza tym nic nie widać. A może Mruvie chodzi o przestrzeń wokół świerków, nie bezpośrednio pod nimi?

  16. #5296

    Domyślnie

    Elfir, widziałam dziś w sprzedaży piękne duże clematisy, niektóre już z pączkami. Bardzo chciałam kupić, ale zastanawiam się, czy one mi nie padną po wsadzeniu. U mnie zapowiadają temperatury w nocy do nawet -9 stopni (pomorskie), mimo, że w dzień około 8 i słońce...

  17. #5297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kondoria, nie żartuj to jak za kołem polarnym.
    Elfir pewnie świątecznie zajęta, więc zajrzyj na stronę Marczyńskiego http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php/ To jest szkółka specjalistyczna od Clematisów i znajdziesz tam każdą potrzebną informację o ich uprawie. Podejrzewam, że te które widziałaś też są z tej szkółki
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 05-04-2012 o 17:15

  18. #5298

    Domyślnie

    Pestka nie o to mi chodziło Czytałam o ich uprawie. Tylko zastanawiam się czy jest sens kupować teraz takie z podpędzone z pąkami kwiatowymi, bo może po tych przymrozkach te pąki i tak opadną.

  19. #5299

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję za odpowiedż - generalnie chodzi mi o coś wokół świerków, tak abym mogła zdjąć włókninę, a chwasty rosną i to przy samych pniach. Nie mogę tak mieć kory, ponieważ jest spadek wzdłuż całego nasadzenia i wiatr tę korę zaraz wywiewa, także pomyślałam o roślinkach zadarniających.
    Pozdrawiam



    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Elfir, ale po co tam sadzić cokolwiek w tej sytuacji. Przecież tam chwaściory nie pożyją i poza tym nic nie widać. A może Mruvie chodzi o przestrzeń wokół świerków, nie bezpośrednio pod nimi?

  20. #5300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widziałam dziś w sprzedaży piękne duże clematisy, niektóre już z pączkami.

    jak z pąkami kwiatowymi to stawiam na import z Holandii

Strona 265 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony