dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 305 z 902
Pokaż wyniki od 6.081 do 6.100 z 18033
  1. #6081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Elfir , ostojo poratuj :
    co to za roślina?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120531566.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	118524

  2. #6082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zdjęcie niewyraźne. Być może wierzba purpurowa "Nana"

  3. #6083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Summer, nie wiem co Elfir Ci odpowie. Natomiast ja robiłam kiedyś takie eksperymenty ze świerkami świątecznymi i 2 razy poległam. Raz mimo, że ładnie wyglądał do następnej wiosny, nagle zaczął obsychać i okazało się, że prawie nie miał korzeni. Przesadzałam go z wielkiej donicy i nie sprawdziłam co w tej ziemi tak naprawdę jest. A nie było nic - u podstawy pnia tylko poobcinana z korzeni kula.
    A niech to, dupa blada, może i tak być, nie przyglądałam się specjalnie korzeniom jak go sadziłam. Kurcze, szkoda, taki ładny jest ;-(

  4. #6084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na pewno żyje?

    Może nie mieć przyrostów, jeśli jest silnie osłabiony.
    A czy w tej sytuacji, jeśli byłby osłabiony, to zasilać go czymś czy zostawić? jak poznać czy żyje?

  5. #6085

    Domyślnie

    na poziomce pokazaly sie brązowe plamki, co to jest?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poz.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	118559
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  6. #6086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dzięki Elfir.

    PS.
    Na mszyce stosuję oprysk, ale one wciąż i wciąż się pojawiają na różach
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  7. #6087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Naberia, opryskaj na mszyce kompleksowo. One jak się w ogrodzie pojawiają, to przenoszą się z rośliny na roślinę. Sprawdzaj, po ktorych roślinkach mrówki zaczynają spacerować. Tam możesz się spodziewać mszyc.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #6088
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A generalnie jakich roslin nie lubią mrówki?
    czy mozna strać sie je usuwać w jakis humanitarny sposób.
    Z komarami sobie dość skutecznie radzimy ale mrówki to nowśc dla nas.
    mam wrażenie ze pojawiły się liczniej jak powstał system nawadniania ale mogę się mylić bo bardziej od tego czasu obserwuję glebę.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #6089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał summer78 Zobacz post
    A czy w tej sytuacji, jeśli byłby osłabiony, to zasilać go czymś czy zostawić? jak poznać czy żyje?
    Odłam gałązkę - krucha czy elastyczna? W środku biała/zielona czy brązowa?

    Jeśli żyje, nie zasilać, podlewać.

  10. #6090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Dzięki Elfir.

    PS.
    Na mszyce stosuję oprysk, ale one wciąż i wciąż się pojawiają na różach
    Mam nadzieję, że nie stosujesz stale tego samego preparatu? Owady szybko się uodparniają na srodki chemiczne.

  11. #6091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    A generalnie jakich roslin nie lubią mrówki?
    czy mozna strać sie je usuwać w jakis humanitarny sposób.
    Z komarami sobie dość skutecznie radzimy ale mrówki to nowśc dla nas.
    mam wrażenie ze pojawiły się liczniej jak powstał system nawadniania ale mogę się mylić bo bardziej od tego czasu obserwuję glebę.
    Mrówki nie żywią się żywymi roślinami. Z tego powodu nie są groźne. Ich uciążliwość polega na roznoszeniu mszyc i bronieniu ich kolonii przez drapieżnikami.

    Do zwalczania stosuje się środki absolutnie niehumanitarne (truje się królową)

  12. #6092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    na poziomce pokazaly sie brązowe plamki, co to jest?
    Biała plamistość najprawdopodobniej. Jeśli to tylko kilka liści to usunąć, a nie pryskać. Choroba w niewielkim natężeniu nie jest groźna dla roślin.
    Karencja środków chemicznych jest długa i może uniemożliwić zbiór owoców.

  13. #6093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    F.5, a czemu chcesz je usuwać ? One są pożyteczne, choćby dlatego, że spulchniają ziemię, usuwają różne resztki. Pewnie, że jak wejdziesz w mrowisko, to nie jest przyjemnie. Za wodą nie przepadają. Toną w niej i woda niszczy im gniazda. Musi być inna przyczyna „najazdu”.

    Stosuj tam gdzie musisz granulaty i ten preparat do spryskiwania „Pożegnanie z mrówką”, np. naokoło domu i w miejscach gdzie Ci mrowiska przeszkadzają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #6094
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zdjęcie niewyraźne. Być może wierzba purpurowa "Nana"
    jak przestanie lać postaram się zrobić lepsze zdjęcie

    to jest krzew , albo ma taką postać , wysokość ok 1m

  15. #6095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wierzba jest krzewem i dorasta mniej więcej do takiej wysokości, ale wiosną warto któregoś przyciąc, by się zagęszczała.

  16. #6096

    Domyślnie

    Elfir dziekuje, a czy mozna popryskać po zbiorze czy lepiej w przyszłym roku? na truskawkach tez sie pokazaly plamki
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  17. #6097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cudem ostał mi się lasek z wejmutek. Oto kilka fotek:


    Chciałam się dowiedzieć, co bys mi poradziła posadzić(posiać) pod drzewkami ? Mam tego około 3-5 arów. Myślałam o łące kwietnej, ale chyba za mało słońca ? Jest tam raczej wilgotno (tzn woda nigdy nie stoi, ale i suszy nie widać). Chciałam coś, czego nie trzeba kosić kilka razy do miesiąca. Może dużo konwalii (one lubią cień ? ).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  18. #6098

    Domyślnie

    Elfir,
    a co byś poleciła na rdzę na wierzbie Iwa (tak to się chyba nazywa, pomarańczowe plamki na spodniej stronie liści), zauważyłam pojedyncze plamki na kilku listkach, więc może się to rozprzestrzenić.

  19. #6099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    konwalie jak najbardziej, ale możne na obrzeżu, w półcieniu grupa azalii? Pod sosnami zwykle bywa dość kwaśno. Do tego śmiałek darniowy, parzydło leśne, bodziszek korzeniasty, hosty,

  20. #6100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał summer78 Zobacz post
    a co byś poleciła na rdzę na wierzbie Iwa (tak to się chyba nazywa, pomarańczowe plamki na spodniej stronie liści), zauważyłam pojedyncze plamki na kilku listkach, więc może się to rozprzestrzenić.

    Ja nie uczę się nazw środków chemicznych na pamięć, tylko po prostu zaglądam do google Bayer poleca nowy środek "Falcon", ale to akurat dość wrażliwy gatunek grzyba i działają na niego środki o dużym spektrum, jak Topsin czy Score.

Strona 305 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony