dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 322 z 902
Pokaż wyniki od 6.421 do 6.440 z 18033
  1. #6421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiatomek Zobacz post
    Witam , chcialbym sie dowiedziec czy teraz tez mozna sadzic Tuje czy trzeba czekac do jesieni
    Z donicznki możesz teraz. Kopane z gruntu we wrzesniu.

  2. #6422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzinta Zobacz post
    Poradź proszę jak mam działać, żeby roślinkom było lepiej. Wynik tak wysokiego odczynu to zapewne efekt wody ze studni, która jest bardzo twarda. Nie mam niestety możliwości jej uzdatnienia przed podlewaniem. System nawadniania dopiero przed nami w planach inwestycyjnych, może wówczas coś zadziałam, ale teraz niestety pozostają inne środki. Z góry dziękuję za pomoc.

    Może po prostu dobrać rośliny lubiące gleby zasadowe?
    Nawóz zakwaszający przy takim odczynie nic Ci nie da. Nawozy chelatowe tylko dolistnie trzeba stosować, bo i tak nie wchłonie się przez korzenie.

    Jesteś z okolic Jury?

  3. #6423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie jestem entomologiem by tak od ręki rozpoznawać chrząszcze
    W każdym razie nie kojarzę ich wyglądu z żadnym poważniejszym szkodnikiem. Wiele chrząszczy jest drapieżnikami.
    Jesli nie ma śladów żerowania - a nie widzę - zostawić w spokoju.
    Ktoś w międzyczasie podsunął, że to może być to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Omomi%C5%82ek_szary faktycznie, wygląda podobnie. Czyli raczej pożyteczny owad, zjada mszyce, a jego larwy inne larwy i ślimaki!

    Niestety, ostatnio zauważyłam coś, co jest na pewno problemem. Wierzba Hakuro NIshiki została zaatakowana przez szkodnika. W liściach żerują larwy, dość duże, wielkości nawet 1 cm. Liście te się zwijają i czernieją. Szczególnie dużo jest takich blisko miejsca szczepienia, całe "wnętrze" korony wygląda paskudnie. Powiem, ze mniejsza o nazwę, ale co z tym zrobić? Znalazłam informację w necie, że larwy zabijają środki będące pochodną pyretroidów, o ile pamiętam, to dość toksyczne dla innych owadów, więc obawiam się pryskać. Zastanawiam się, czy ogołocić drzewko z liści (jest tego dużo), czy może przyciąć mocno gałęzie i czy jest jakiś inny środek?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  4. #6424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z donicznki możesz teraz. Kopane z gruntu we wrzesniu.
    wielkie dzieki
    Pozdrawiam
    Kasia i Tomek

    Małżeństwo to wóz, który muszą ciągnąć dwa woły. I to w tą samą stronę.

  5. #6425
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure Zobacz post
    Planuję oprysk p. mszycom, po obejrzeniu potencjalnie "podejrzanych" roślin znalazłam jeszcze sporo takich owadów:



    Są głównie na hortensji i świerku Końca. Czy to też jakieś szkodniki, czy też czymś powinnam spryskać te rośliny?

    Przepraszam , ze wypowiadam sie w cudzym watku ale nie widze do dzisiaj odpowiedzi. Ten owad to omomiłek zywi sie miedzy innymi mszycami.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  6. #6426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure Zobacz post
    Ktoś w międzyczasie podsunął, że to może być to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Omomi%C5%82ek_szary faktycznie, wygląda podobnie. Czyli raczej pożyteczny owad, zjada mszyce, a jego larwy inne larwy i ślimaki!
    Pewnie ma rację. Pożytecznych mnie nie uczono - głównie szkodniki

    Z wierzby nie da się tych larw zebrać ręcznie?
    Jak takie duże to pewnie jakiś motyl lub chrząszcz.

  7. #6427

    Domyślnie

    Elfir;]Ja bym zaczęła od zmiany kształtu i powiększenia...



    Elfir, dziękuję za szybką odpowiedź. Twój pomysł bardzo mi się podoba. Nie wiem tylko czy te świerki nie będą za wysokie, choć napisałaś, że można je ciąć. Zastanawiam się także nad tym żywopłotem. bo dając go tutaj musiałabym go chyba kontynuować wzdłuż całego ogrodzenia a jakoś mi to nie pasuje. Odnośnie reszty roślinek to czy hortensje, funkie, żurawki i turzyce mają być jednej odmiany czy można pomieszać ? Rozumiem, że pęcherznicy 2 szt wystarczą. Skoro rabata ma być powiększona to ile mniej więcej mają wynosić ramiona? No i mam sadzić w trawniku czy go zryć? Jeśli uda mi się zdobyć wszystkie wymienione gatunki to czy sadzić je teraz czy na jesień?

  8. #6428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z wierzby nie da się tych larw zebrać ręcznie?
    Jak takie duże to pewnie jakiś motyl lub chrząszcz.
    Będę próbować jutro, jeśli czas i pogoda pozwolą. Najwięcej jest w ciasnym miejscu u nasady, dlatego zastanawiam się nad wycięciem niektórychi gałęzi, bo trudno dotrzeć ( i paskudne są strasznie, błe). Mam nadzieję, ze wierzba wytrzyma takie drastyczne metody...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  9. #6429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może usuń liście u nasady?

  10. #6430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    Nie wiem tylko czy te świerki nie będą za wysokie, choć napisałaś, że można je ciąć.
    Sa wysokie, ale dobrze znoszą cięcie - najlepiej młodych przyrostów. Poza tym sa wąskie - nie tak jak u sąsiada w tle

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    Zastanawiam się także nad tym żywopłotem. bo dając go tutaj musiałabym go chyba kontynuować wzdłuż całego ogrodzenia a jakoś mi to nie pasuje.
    To przecież nie projekt tylko luźna sugestia. Możesz zrobić po swojemu.

    Jeśli chodzi o mieszanie - radze tym większe grupy jednego gatunku/odmiany, z im większej odległości się je ogląda. Poza tym duże grupy daja efekt porządku a dużo odmian po jednej sztuce da ci chaos na rabacie i pstrokaciznę.
    Ciemna żurawka ma kontrastować z jasnym kwiatami hortensji i np. białym paskowaniem na funkii.
    Nie dawaj jednak ciemnoczerwonych dużych plam (np. dużo pęcherznic) bo sprawiają przygnębiające wrażenie.


    Nie powiem Tobie ile potrzeba sztuk i jaka duża ma być rabata, bo to szkic - bez skali, bez wymiarów, na oko. Do wyznaczenia rzeczywistej ilości trzeba sobie wszystko rozrysować w skali na kartce.
    Dla krzewów liściastych przyjmuj średnicę równą wysokości. Rośliny powinny na siebie zachodzić o mniej więcej o 1/4 do 1/3 szerokości.
    Dla świerków daj od 1,8 do 2,5 m średnicy, zależnie czy chcesz strzyc mocniej czy słabiej.

    Nigdy nie sadź roślin w trawniku!
    Jak chcesz go potem pielęgnować? Kosić? Jak chcesz uniknąć zagłuszenia bylin przez trawę?
    Robi się rabatę.


    A rośliny z donic można sadzić cały rok.

  11. #6431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Padniecie!


    To jest zdjęcie reklamujące firmę zakładającą m.in. ogrody:


    a tu pełne ogłoszenie: http://www.warszawacity.pl/dom-i-ogr...awadnianie.htm

    Boski design, że też ja nie zaprojektowałam czegoś takiego!

  12. #6432

    Domyślnie

    Elfir, proszę podpowiedz czy nie jest za poźno na stworzenie ogrodu?moja koleżanka twierdzi, ze mam dac sobie spokój i dopiero na jesień zacząć tworzyć bo teraz nie jest to dobry okres.chciałam pozaznaczac rabaty, obsadzic taras i posiac trawe i sama już nie wiem co robic

  13. #6433

    Domyślnie

    Elfir, proszę podpowiedz czy nie jest za poźno na stworzenie ogrodu?moja koleżanka twierdzi, ze mam dac sobie spokój i dopiero na jesień zacząć tworzyć bo teraz nie jest to dobry okres.chciałam pozaznaczac rabaty, obsadzic taras i posiac trawe i sama już nie wiem co robic

  14. #6434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakby to był zły okres to co robiłyby firmy zakładające ogrody? Kązdy okres jest dobry - nawet zimą mozna wykonywac niektóre prace jak nie ma mrozu.

  15. #6435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Elfir, a zerkałaś na moje chore liście winogronowe? Dziewczyny mi dużo już powiedziały, ale może jeszcze Tobie coś wpadnie?

  16. #6436

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jakby to był zły okres to co robiłyby firmy zakładające ogrody? Kązdy okres jest dobry - nawet zimą mozna wykonywac niektóre prace jak nie ma mrozu.
    dziekujeod dłuższego czasu podgladam Twój wątek, zapisuje rady i roślinki i strasznie zależało mi na odpowiedzi w takim razie biorę sie ostro do planowania i pracy....

  17. #6437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sa wysokie, ale dobrze znoszą cięcie - najlepiej młodych przyrostów. Poza tym sa wąskie - nie tak jak u sąsiada w tle


    To przecież nie projekt tylko luźna sugestia. Możesz zrobić po swojemu.

    Jeśli chodzi o mieszanie - radze tym większe grupy jednego gatunku/odmiany, z im większej odległości się je ogląda. Poza tym duże grupy daja efekt porządku a dużo odmian po jednej sztuce da ci chaos na rabacie i pstrokaciznę.
    Ciemna żurawka ma kontrastować z jasnym kwiatami hortensji i np. białym paskowaniem na funkii.
    Nie dawaj jednak ciemnoczerwonych dużych plam (np. dużo pęcherznic) bo sprawiają przygnębiające wrażenie.


    Nie powiem Tobie ile potrzeba sztuk i jaka duża ma być rabata, bo to szkic - bez skali, bez wymiarów, na oko. Do wyznaczenia rzeczywistej ilości trzeba sobie wszystko rozrysować w skali na kartce.
    Dla krzewów liściastych przyjmuj średnicę równą wysokości. Rośliny powinny na siebie zachodzić o mniej więcej o 1/4 do 1/3 szerokości.
    Dla świerków daj od 1,8 do 2,5 m średnicy, zależnie czy chcesz strzyc mocniej czy słabiej.

    Nigdy nie sadź roślin w trawniku!
    Jak chcesz go potem pielęgnować? Kosić? Jak chcesz uniknąć zagłuszenia bylin przez trawę?
    Robi się rabatę.


    A rośliny z donic można sadzić cały rok.
    Pisałam, że nie pasuje mi żywopłot bo całość działki przed domem wygląda tak: Te 3 okrągłe betony to szambo, które będę chciała jakoś przysłonić. Kiedyś będzie jeszcze ścieżka do bramki. A widok do tyłu za sosną jest taki:
    Z wymiarów, które podajesz jakie należy przyjąć wyjdzie spora rabata A z trawnikiem to masz zupełną rację, trzeba go usunąć. Czym więc są podsadzone proponowane przez ciebie thuje? Jest tam coś zaznaczone na zielono i myślałam, że to właśnie trawnik :-/

  18. #6438

    Domyślnie

    Moje jałowce Skyrocket zostały posadzone miesiąc temu. U góry mają już przyrosty, więc się przyjęły, ale usychają im igły od dołu. Może to jest przędziorek, może grzyb, a może one po prostu tak mają? Czy można na to zastosować jakiś oprysk? Jeśli opryskam od grzyba np. Topsinem, chociaż nie mam pewności, że to grzyb, to nie zaszkodzę roślinie?

  19. #6439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Elfir, a zerkałaś na moje chore liście winogronowe? Dziewczyny mi dużo już powiedziały, ale może jeszcze Tobie coś wpadnie?
    Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Szukałam w necie jakiś podobnych objawów i nic charakterystycznego Niedobory powinny pojawiać się na wszystkich liściach w danym stadium. Czyli albo na wszystkich młodych, albo na wszystkich starych. A nie tylko na kliku.
    W każdym razie oprysk mikroelementami nie zaszkodzi.

  20. #6440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Szukałam w necie jakiś podobnych objawów i nic charakterystycznego Niedobory powinny pojawiać się na wszystkich liściach w danym stadium. Czyli albo na wszystkich młodych, albo na wszystkich starych. A nie tylko na kliku.
    W każdym razie oprysk mikroelementami nie zaszkodzi.
    Dzięki. Właśnie ja też przeczesując internet nie znalazłam zmian liści takich jak u mnie. Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Mam sąsiada, który delikatnie mówiąc nie liczy się za bardzo z następstwami swoich różnych poczynań (na przykład pali w piecu plastik racząc nas wszystkich smrodem). Może wylał coś pod płot? Jakieś świństwo.

Strona 322 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony