dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 362 z 902
Pokaż wyniki od 7.221 do 7.240 z 18033
  1. #7221

    Domyślnie

    oj , dzięki zawsze o IBRO zapomnę , tak potocznie uważa się że iglaki , sucholubne to na kwaśne gleby - a gleba obojętna - bez sprawdzania heligiem - to myślisz że wystarczy jak się po prostu wymiesza tak jak pisałaś ziemię rodzimą z taką czarną przywiezioną ? ( to chyba wyjdzie obojętna?:)

  2. #7222

    Domyślnie

    Elfir,

    1. Czy róże okrywowe na skarpie posadzić teraz czy lepiej wiosną?
    2. Czy mogę jeszcze obciąć irgę? Jeśli nie, to wiosną? Za bardzo mi się rozrosła w stosunku do innych roślin.

  3. #7223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    oj , dzięki zawsze o IBRO zapomnę , tak potocznie uważa się że iglaki , sucholubne to na kwaśne gleby - a gleba obojętna - bez sprawdzania heligiem - to myślisz że wystarczy jak się po prostu wymiesza tak jak pisałaś ziemię rodzimą z taką czarną przywiezioną ? ( to chyba wyjdzie obojętna?:)

    W naturze jałowiec sabiński rośnie np. na wapiennych skałkach.
    Jałowce mają dużą tolerancję, ale co za problem zbadać odczyn i w razie potrzeby troszkę zwapnowac delikatnym nawozem, np. dolomitem?

  4. #7224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał net_ka Zobacz post
    Elfir,

    1. Czy róże okrywowe na skarpie posadzić teraz czy lepiej wiosną?
    2. Czy mogę jeszcze obciąć irgę? Jeśli nie, to wiosną? Za bardzo mi się rozrosła w stosunku do innych roślin.
    1. Mozna teraz. Wiosną raczej z gołym korzeniem.
    2. troszkę już późno, młode przyrosty mogą nie zdrewnieć przed zimą.

  5. #7225

    Domyślnie

    Elfir,

    Około dwóch tygodni temu zasialiśmy trawnik ,teraz bardzo ładnie wschodzi i się zagęszcza.
    Przeczytałam na jakiejś stronie poświęconej trawnikom ,że przed pierwszym skoszeniem warto trawnik przewałować ,żeby
    przycisnąć młode rośliny do podłoża.
    Ma to zapobiec powyrywaniu korzeni podczas koszenia...

    Rzeczywiście warto to zrobić?

  6. #7226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba nie ma sensu, skoro się ładnie zagęszcza.

  7. #7227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Widziałaś forum o bambusach? Tam ludzie wklejają swoje okazy. W kilku zoo i ogrodach botanicznych też stosowane są nasadzenia.

    W Polsce najlepiej zimuje Fargesia nitida i Fargesia murielae (dorastaja do 1,5-2,5 m). Rosną w półcieniu. Sa to bambusy kępowe.
    Jak każdy bambus wymagają żyznej, wilgotnej (ale nie mokrej) gleby i obfitego nawożenia.


    Trochę bardziej wrażliwy na mrozy jest Phyllostachys aureosculata - ale rośnie wyżej i potrzebuje słońca. Jest to bambus rozłogowy.

    Bambusy w mroźne, bezśniezne zimy przemarzają do gruntu i wybijają z korzeni (wymagają grubej warstwy ściółki z kory i swoich własnych opadłych liści)
    Dzięki Elfir, jestem w trakcie czytania, widzę, że muszę się dokładnie zastanowić, na co się zdecydować. Czy warto się teraz spieszyć z sadzeniem, czy poczekać do wiosny?

    Elfir, mam jeszcze jedno pytanie. Wczoraj po powrocie z urlopu zauważyłam, że mój klon palmowy Atropurpureum zaczął podsychać. Liście mu się na końcach pozwijały i schną, sporo opadło. Klon sadzony był w zeszłym roku, do tej pory bardzo ładnie się trzymał. Rośnie od strony południowo-wschodniej, stanowisko półcieniste. Mam w ogródku nawadnianie automatyczne, więc nawet podczas naszej nieobecności nie powinien mieć za sucho (zresztą były już większe upały niż przez ostatnie dwa tygodnie i nic mu się nie działo). Masz może pomysł, co na to poradzić?



    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  8. #7228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a system nie jest przytkany? Albo nie jest za mokro?

    W sumie wygląda najbardziej na poparzenia.

  9. #7229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Najgorsze, że nie wiem, w jakim momencie się to zaczęło, bo byliśmy na urlopie. Ostatnie dwa tygodnie na Mazowszu nie były chyba jakoś super słoneczne. System działał ok, nic innego mi nie uschło, ani nie zmarniało. Może za mokro? Ale jak mówiszo poparzeniach, to muszę poobserwować słońce, choć tam raczej cień jest.
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  10. #7230

    Domyślnie

    Elfir jak mam odnieść się do takiej kwestii? Mam katalog ZSP , znalazłam w nim jałowce nadające się do słońca i płócienia ( bo gł. o to mi chodziło - o ten pólcień) , kupiłam rośliny , i chciałam jeszcze coś sobie doprecyzować i zajrzałam do tych samych roślin ale do IBRO - a tu okazuje się że te same jałowce nadają się tylko do słońca - trochę się zdenerwowałam bo jednak zależy mi na półcieniu , a tu taka rozbierzność , co mam o tym myśleć , przecież to opracowywują fachowcy , mam ryzykować i sadzić wg. katalogu ZSP ?

  11. #7231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lekki półcień wytrzymają, zwłaszcza Jałowiec sabiński Tamariscifolia i jałowce pośrednie (Pfitzera)

  12. #7232

    Domyślnie

    Elfirku, mam pytanie odnośnie zakładania trawnika. Na terenie, gdzie było kilka brzydkich kęp trawy i sporo chwastów zastosowany był środek na dwuliścienne. Chwasty się pozwijały. Miała być dosiana nowa trawa ale jednak teren okazał się dość wyboisty wiec całość została przekopana na drugą stronę, tj. kępy trawy i martwe, pozwijane chwasty. Czy chcąc teraz posiać nową trawę należy ten teren oczyścić z martwych chwastów i kęp trawy czy to się rozłoży?

  13. #7233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trzeba oczyścić zwłasczza z grubszych kep - gdy zaczną się rozkładac w tym miejscu trawa może źle rosnąc a teren się zapadać.

  14. #7234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przykłady grzeszków ogrodowych:

    Tutaj przykład z garden puzzle:



    U "Maja w ogrodzie" prezentowano obrzydliwy skalniak - kopczyk z wetkniętymi jak rodzynki kamieniami-otoczakami w rządkach.

    Na pewno to jest przykład złego podejścia do ogrodu:

    czyli iglaczki rozspyane pojedynczo po trawniku. Najśmieszniejsze, że to zdjęcie ma reklamowac usługi projektowania ogrodów.

    To jest po prostu kicz:

    To też reklama firmy projektującej
    tu podobnie:


    To też nie jest skalniak tylko "mogiła":

  15. #7235

    Domyślnie

    Witam Elfir, poradz prosze co i gdzie posadzic w naszym ogrodzie. Koncem wrzesnia prace budowlane powinny sie zakonczyc i chcialbym posadzic pare drzew. Zrobilem 'bardzo amatorski' rysunek ogrodu aby go zobrazowac. Jak narazie na dzialce rosna ok10 letnie swierki (od wschodu). Na poczatek chcialbym posadzic jakies ladne drzewa lisciaste dajace duuzo cienia (2-3) od frontu czyli poludnia i pewnie jeszcze z dwa za domem na polnocnej czesci. Do tego pewnie jeszcze jakies ladne tuje dookola ogrodzenia. Czy to dobry czas na sadzenie takich drzew?

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrod.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	134751
    Ostatnio edytowane przez m&m0123 ; 04-09-2012 o 21:26

  16. #7236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A tutaj złe zastosowanie taśmy:

    Jest za płytko wkopana (nie powinna wystawac, powinna być równo z gruntem) i zbyt gęste "fale" utrudniają koszenie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-09-2012 o 21:15

  17. #7237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Do tego pewnie jeszcze jakies ladne tuje dookola ogrodzenia. Czy to dobry czas na sadzenie takich drzew?

    Po co ci od wschodu żywotniki?
    Gdzie jest taras? Czy nie macie jakiegoś domku gospodarczego, drewutni?
    Cały ogród ma być ozdobny?

  18. #7238

    Domyślnie

    Zywotniki?
    Swierki byly juz posadzone na dzialce dlugo wczesniej zanim zaczelismy budowe i narazie sam nie wiem co z nimi zrobic - dosc spore sa juz a pomiedzy nimi jeszcze brzozy rosna
    Dorysowalem taras i obecny garaz blaszany. Planujemy kominek wiec drewutnia by sie przydala - moze w miejscu garazu?

    To jest zdjecie z polnocnej strony:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0472a.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	134752
    Ostatnio edytowane przez m&m0123 ; 04-09-2012 o 21:39

  19. #7239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Thuja to łacińska nazwa żywotnika. Słowo "tuja" to odpowiednik "sorki" zamiast "sorry".

    Ten blaszak ma tam stać? Dlaczego nie jest po stronie "technicznej", garażowej?

  20. #7240

    Domyślnie

    Blaszak jest tylko tymczasowy na okres budowy - na wiosnę zmienia wlasciciela

    To moze drewutnie zrobic w NE rogu a w miejscu blaszaka - altanke?
    Ostatnio edytowane przez m&m0123 ; 04-09-2012 o 21:49

Strona 362 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony