dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 363 z 902
Pokaż wyniki od 7.241 do 7.260 z 18033
  1. #7241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A będziecie potrzebować miejsce na grabie, wąż, wiadra, taczkę?

    Napisz coś więcej - planujesz sad? warzywnik? plac zabaw?

  2. #7242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przykłady grzeszków ogrodowych:
    Niezła galeria.
    Tutaj jest coś podobnego: http://landscapeofmeaning.blogspot.c...-mockable.html
    Nieodmiennie rozśmiesza mnie ten komentarz:
    9. Another before and after. Before please . . .
    He he he.
    Ile razy nie oglądałabym ostatnich dwóch zdjęć, zawsze popłaczę się ze śmiechu.
    Ostatnio edytowane przez dorota.k ; 04-09-2012 o 22:50

  3. #7243

    Domyślnie

    BTW, czy tylko ja widzę wciąż ten temat na pierwszej stronie: http://muratordom.pl/ogrod/pielegnac...,127_8767.html ?
    Może warto by zmienić to na jesień, czy coś....

  4. #7244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie do rozpaczy doprowadza fakt, że częśc zdjęć to przykłady realizacji firm ogrodniczych, które mają w ofercie projektowanie.
    Przecież to tak psuje opinie branży. Tak samo też jak projekty via allegro.

    te tematy wkleja Redakcja, nie mam mozliwości ingerencji, bo to sa linki do artykułów.

  5. #7245

    Domyślnie

    Domek jest z garazem takze miejsce na takie rzeczy powinno byc ale docelowo chcialbym kiedys drewutnie i altanke ze wzgledu na brak zadaszenia nad tarasem. Najlepiej aby ta altanka byla w cieniu ladnego duzego lisciastego drzewa - dlatego dumam juz teraz
    Ogrod chialbym bardziej praktyczny niz ozdobny - raczej drzewa nie owocowe, wiecej trawnika niz krzewow. Warzywnika brak.

  6. #7246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przecież to tak psuje opinie branży.
    A mnie jeszcze bardziej przeraża myśl, że może właśnie wcale nie psuje? Ludziom się to podoba....

    Nie, no co Ty! Nie przypuszczałam, że ten artykuł to Twoja sprawka, ale miałam nadzieję, że może masz jakiś wpływ...

  7. #7247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Domek jest z garazem takze miejsce na takie rzeczy powinno byc ale docelowo chcialbym kiedys drewutnie i altanke ze wzgledu na brak zadaszenia nad tarasem. Najlepiej aby ta altanka byla w cieniu ladnego duzego lisciastego drzewa - dlatego dumam juz teraz
    Ogrod chialbym bardziej praktyczny niz ozdobny - raczej drzewa nie owocowe, wiecej trawnika niz krzewow. Warzywnika brak.
    Altanka w okolicach gdzie teraz jest blaszak, aby nie była na widoku z okien domu. Aby była dobrze ocieniona, lepsza byłaby grupa drzew niż jedno.

  8. #7248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    A mnie jeszcze bardziej przeraża myśl, że może właśnie wcale nie psuje? Ludziom się to podoba....
    .
    Nie do kończa "podoba", raczej nie znają alternatyw. Wychodzą z założenia "robił specjalista, wiec MUSI być dobrze".
    A wielu inwestorów też nie daje szansy wykazania się, to fakt. Mają jaką z góry założoną tezę do której naginają propozycje ogrodnika, nawet wbrew jego radom.

  9. #7249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    elfir - te fotki z przykłądami (i przede wszystki opisamie) co jest źle zrobione a co ewentualnie dobrze - są super. Przynajmniej dla mnie, totalnego laika. Dziękuję Ci za nie
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  10. #7250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mirela - gdzies jest watek o kiczu w ogrodzie.

  11. #7251

    Domyślnie

    Elfir,wracając do meritum czy obsadzenie ogrodu do okoła thujami to zły pomysł? Co zrobic z tymi swierkami i brzozami od wschodu?Jakie drzewa bys poleciła od frontu i z tylu ogrodu(duże,ładne,lisciaste,dające duzo cienia)?Czym obsadzać przyszła altanke?
    Pozdrawiam

  12. #7252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w czym ci przeszkadzają świerki od wschodu?

    zywopłot - czy potrzebna ci wszędzie szczelna osłona? Także od strony garażu, gdzie nie masz okien od pomieszczeń mieszkalnych? Albo na tyłach ogrodu, gdzie zimą i tak nie będziesz chodzić?
    Żywopłot dookoła i kilka pojedynczych drzew na trawniku - tak sobie wyobrażasz ogród?

    Zastanów się, gdzie będzie prawdopodobieństwo, że ktoś wybuduje dom? Czy ten ewentualny dom będzie widoczny z reprezentacyjnych miejsc?

    Drzewa trzeba dobrać sobie do gleby. Nie wiem jaką masz. Ale dużo cienia na pewno dają gatunki o dużych liściach, np. klony pospolite i jawory. Albo tulipanowce, ale to naprawdę duże drzewa.

    Altanka w cieniu drzew nie wymagałaby obsadzenia, ale jeśli już miałoby być, to najlepiej coś, co zniesie cień drzew, np. winobluszcz.

  13. #7253

    Domyślnie

    Elfir!
    Zauważyłam, że po zasianiu trawnika trawa rośnie nie tylko na trawniku, ale także na rabacie, a najbardziej mnie przeraziło,że w kącie ogrodu założyłam dzieciom "poziomkowisko", posadziłam chyba z 50 krzaczków poziomek, wysciółkowałam słomą i teraz wszędzie tam przerasta trawa, ta sama co na murawie trawnika.
    Moje pytanie jest takie, czy to normalne, czy tak może być, czy jest to raczej efekt niestarannego zasiania trawy?
    Pio zasianiu trawy ogrodnik jej nie zwalcował, bo taką miał wtedy wizję, że nie trzeba.

  14. #7254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba wiatr wywiał na rabaty?

  15. #7255

    Domyślnie

    Czyli nie jest to normalne, że po zasianiu trawnika trawa rośnie dokoła?

  16. #7256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest normalne ze po zasianiu rośnie trawa. Skoro nasiona były na rabatach, to normalne, że trawa tam rośnie. Zagadkowe byłoby gdyby rosła bez nasion

  17. #7257

    Domyślnie

    Chodziło mi o coś innego, czy to normalne, że te nasiona się tam znalazły?
    Czy można zasiać tak, aby tak , aby nasiona zostały tylko na murawie, czy jest to raczej niemożliwe i zawsze coś się rozsieje na boki?
    Ostatnio edytowane przez monik22 ; 05-09-2012 o 22:18

  18. #7258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak ktoś niestarannie sieje, albo w czasie wiatru no to normalne, że się tam znalazły. Jak ktoś ma rozrzut to nawet u sąsiada może posiać

    Przy siewie z ręki cięzko nie rozsypać poza obrys trawnika.
    Siejąc siewnikiem siew jest dokładniejszy.

  19. #7259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Mógł także wiatr je przewiać. Zasypałaś trochę nasiona ziemią ? Najlepiej je potem przysypać lub grabiami lekko przeczesać.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  20. #7260

    Domyślnie

    Elfir,

    1. jaki gatunek klonu kupić, żeby nie był zbyt wysoki i nie rozrósł się za bardzo. Pytam, bo zaproponowalaś mi klon z hortensjami przy siatce graniczącej z sąsiadką. Nie chcę jej roboty dokładać przy spadających liściach. Na 6 m ile ich posadzić? 2?

Strona 363 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony