dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 389 z 902
Pokaż wyniki od 7.761 do 7.780 z 18033
  1. #7761
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Elfir tak ku pamięci pytam: kiedy i czym pryskać wrzosy na grzyby?
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  2. #7762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niczym

    Jak już musisz, to mozna Bioseptem (skoro masz problemy z szarą plesnią). Po co zanieczyszczać najbliższe środowisko chemią?

  3. #7763

    Domyślnie

    Mam pytanie, proszę nie krzyczeć jeśli już kiedyś o tym było. Wpadłam właśnie na informację ( http://rosemaryonthetv.com/2012/05/1...st-from-aaron/ ) o zastosowaniu gazet jako warstwy izolującej od chwastów. Czy to rzeczywiście zdaje egzamin?

  4. #7764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie na wieki, ale na jeden sezon. A potem dajesz kolejna warstwę z kolejną warstwą ściólki. Ściólka w końcu też nie jest na wieki.

    I było już

  5. #7765

    Domyślnie

    Podejrzewałam, że było Bo chyba już prawie wszystko było, czasem po 100 razy nawet
    Dziękuję pięknie.

    Czyli na rabatkę - gazetkę krzaczkom do poczytania, ściółka do podjedzenia i zamiast wyrywać chwasty można usiąść i czytać kolejne gazetki na kolejne rabatki? Proszę Państwa to brzmi pięknie

  6. #7766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z wierzchu chwasty się wysieją. Tak pieknie nie ma nawet przy agrowłókninie.

    Zamiast układac gazety pod krzakami wysiej tam naprastnicę ,orliki, fiołki, posadz barwinek, jasnotę i inne rośliny okrywowe.

  7. #7767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, mogłabyś mi polecić kilka odmian na żywopłot - ale taki mieszany z różnych iglaków. Szpaler z serbami pójdzie niestety na stos. Wątpię, czy któryś świerk ocaleje Chyba im ziemia nie pasuje (ciężka, gliniasta), opryski rózne już stosowałam. Może jakieś żywotniki, bo z jednej strony mam szpaler z szmaragdów i ślicznie rosną. Jednak wolałąbym coś nieregularnego ( ze w razie jak mi padnie jakieś drzewko, to go zastąpie innym. Przed żywopłotem mam już posadzone inne rośliny. Załączam fragment ogrodu (w miejsce świerków, wzdłuż ogrodzenia potrzebuje posadzić szpaler - bedzie to ok. 25 m dł.). Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0083.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	166621

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0105.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	166622
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  8. #7768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale co jest nie tak z serbami, bo na zdjęciach wyglądają normalnie? Sama bym na glinę zaproponowała serby. One nie lubią kwasnej gleby a gliny rzadko sa kwaśne.

    Jak chcesz robić żwyopłot z zywotnika, to nie mieszaj gatunków i odmian. Mieszane nasadzenie ma sens, gdy mieszasz pokroje (kula, stożek, kolumna), a wszystkie zywotniki mają +/- ten sam pokrój.

  9. #7769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Nie wiem co jest z tymi serbami. Już kiedyś mi radziłaś oprysk - ale nic nie pomogło. Po prostu żółkną i igły im opadają. Może woda tam stoi. Sama nie wiem, ale dosadzałam jakiś czas temu kopiąc naprawdę ogromny dół i robiąc mały drenaż - nic nie pomogło. Zdjęcia są nieaktualne - teraz ich stan jest opłakany. No chyba że stanie się cud i jakoś na wiosnę się wezmą.

    A nie znajdziesz Elfir żadnej alternatywy, byleby tylko nie sadzić szpaleru z tych samych iglaków???
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  10. #7770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir mozna juz przyciac modrzewie czy jeszcze ciut za wczesnie? wiem, ze trzeba przycinac zima zanim zaczna krazyc soki. mam szczepione pendule i chce im czuprynki zagescic.

    i jeszcze zapytam, serby lubia wilgotne podloze? bo mialam serba w takim miejscu dosc wilgotnym i efekty takie jak u naberii, igly opadaly, zolknal i brazowial. zeszla wiosna przesadzilam w suchsze i sloneczne miejsce. bardzo fajnie odzyl i ma sie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 01-02-2013 o 18:30

  11. #7771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Nie wiem co jest z tymi serbami. Już kiedyś mi radziłaś oprysk - ale nic nie pomogło.
    Ale kwasnego torfu im nie sypałaś? Sprawdzałaś odczyn gleby?

    Jeśli woda stagnuje to najlepsze byłyby (poza żywotnikiem olbrzymim Thuja plicata) choiny, one wymagają wilgotnej gleby. Poza tym jest sosna koreańska, ale jest wrażliwa na choroby .

  12. #7772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i jesli mozesz to przybliz co jest nie tak z sosnami koreanskimi, w necie glownie o jodlach pisza a ja mam sosenki. moje jesienia zgubily troche igiel zbrazowialych to jakis objaw chorobowy? od wiosny rosla pieknie.

  13. #7773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Elfir mozna juz przyciac modrzewie czy jeszcze ciut za wczesnie? wiem, ze trzeba przycinac zima zanim zaczna krazyc soki. mam szczepione pendule i chce im czuprynki zagescic.
    Pierwszy raz o tym słyszę. Tnij, kiedy chcesz.

    Nie tnie się wiosną brzóz, klonów, winorośli i aktinidii bo płaczą na wiosnę.


    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    i jeszcze zapytam, serby lubia wilgotne podloze? bo mialam serba w takim miejscu dosc wilgotnym i efekty takie jak u naberii, igly opadaly, zolknal i brazowial. zeszla wiosna przesadzilam w suchsze i sloneczne miejsce. bardzo fajnie odzyl i ma sie dobrze.
    Nie znosi zalewania woda korzeni. Niewiele roślin to znosi. Z iglaków w zasadzie na terenie o bardzo wysokim poziomie wód gruntowych czy o długo stagnującej po roztopach wodzie nadaje się tylko cyprysnik błotny i metasekwoja, ale one zrzucają igły.

    Swierk serbski w naturze rośnie w górach a nie na bagnach. W górach występuja częste deszcze, ale woda spływa, więc gleba jest wilgotna, ale nie mokra.

  14. #7774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    i jesli mozesz to przybliz co jest nie tak z sosnami koreanskimi, w necie glownie o jodlach pisza a ja mam sosenki. moje jesienia zgubily troche igiel zbrazowialych to jakis objaw chorobowy? od wiosny rosla pieknie.
    Każda sosna jesienią zrzuca stare igły. Igły na sosnie utrzymują się 3-5 lat , zaleznie od gatunku.

    Sosna koreańska - jedyna sosna, która źle rośnie na glebach suchych. Jest sosną pięcioigielną, więc jest podatna jak wejmutka na rdzę. Ale o ile lubi wilgoć, tak nie lubi gliny.

  15. #7775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    o dzieki, o brzozach wiem, klonow juz nie mam, o aktinidii dobrze, ze sie dowiedzialam, bo pewnie cielabym. winorosle jescze takie male, ze nie ma co ciac
    o modrzewiu czytalam w jakims poradniku ogrodowym.

  16. #7776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Każda sosna jesienią zrzuca stare igły. Igły na sosnie utrzymują się 3-5 lat , zaleznie od gatunku.

    Sosna koreańska - jedyna sosna, która źle rośnie na glebach suchych. Jest sosną pięcioigielną, więc jest podatna jak wejmutka na rdzę. Ale o ile lubi wilgoć, tak nie lubi gliny.

    cholipa a umnie rosnie na wystawie poludniowej ale jest czesto podlewana, bo u mnie gleba to kiepsciutka, piachy i nawieziony czarnoziem. okryta jest bardzo gruba warstwa kory. nie chce jej zbytnio przesadzac, bo juz sporawa jest 2 m i samej byloby mi ciezko, poza tym nie mam gdzie

  17. #7777
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Będę musiała sprawdzić odczyn gleby. A jak to się robi?? A odczyn gleby da się zmienić? Jeśli okaże się kwaśna to co zrobić?
    Dzięki Elfir.

    PS.
    Czy ten żywotnik olbrzymi, o którym pisałaś, to jest to samo co thuja occidentalis "Kórnik"?
    I czym się różni Kórnik od Złotokończystej?
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 01-02-2013 o 22:20
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  18. #7778
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Witaj Elfir, mam do Ciebie krótkie pytanko: muszę przyciąć trzy dęby czerwone bo troszkę za mocno poszły w górę, kiedy jest na to najlepszy czas i czym zabezpieczyć cięte miejsca? Dzięki.

  19. #7779

    Domyślnie

    Nie zaglądałam tu prawie rok i pewnie nie nadrobię I zapewnie było już milion razy - potrzebuję posadzić drzewo przy tarasie,mogą być dwa taras długi na 6m,glina (plus mech do pokochania:/) marzenia - zeby szybko urosło,zdobiło długo i zakryło nas porządnie.Moze być owocowe (choć spadające owoce,liście hmm) myślałam o katalpie,ale ona raczej nie rośnie szybko?Aha,strona południowa.
    Ostatnio edytowane przez abigaill ; 02-02-2013 o 23:07

  20. #7780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Będę musiała sprawdzić odczyn gleby. A jak to się robi?? A odczyn gleby da się zmienić? Jeśli okaże się kwaśna to co zrobić?
    Odczyn gleby sprawdza się odczynnikami, np. Płynem Helliga - dostaniesz w każdym sklepie ogrodniczym. Kwaśną glebę można zwapnować.

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Czy ten żywotnik olbrzymi, o którym pisałaś, to jest to samo co thuja occidentalis "Kórnik"?
    I czym się różni Kórnik od Złotokończystej?
    Nie mam pojęcia, czy żywotnik zachodni o nazwie "Kórnik" to jest to samo. Prawdopodobnie to jest błąd w oznaczeniu gatunku, bo nie znam odmiany zywotnika zachodniego o takiej nazwie. Natomiast w PAN w Kórniku wyhodowano na 100% odmianę żywotnika olbrzymiego, której dano miano "Kórnik"

    Thuja occidentalis to żywotnik zachodni
    a Thuja plicata to żywotnik olbrzymi.
    To zupełnie dwa różne gatunki.
    Żywotnik zachodni na zimę przebarwia się na brązowo (np. Brabant) a olbrzymi ma zimą zielonobłyszczące igły (jak "Kórnik").
    Żywotnik "Smaragd" jest mieszańcem żywotnika zachodniego i olbrzymiego. Po zachodnim odziedziczył wąskokolumnowy wzrost, a po olbrzymim zielone igły zimą.
    Gatunki zywotników różnią się tez kształtem szyszek i ułożeniem pędów. Igły zachodniego są matowe a olbrzymiego błyszczące. Gałązki zachodniego są krótkie, rozgałęzione a olbrzymiego przewisające, długie. Przez co żywotnik zachodni jest bardziej gęsty niż olbrzymi.

    ŻYWOTNIK ZACHODNI:



    ŻYWOTNIK OLBRZYMI



    "Złotokończysta" to pewnie odmiana "Aureospicata", ale nazw odmian się nie tłumaczy się na język polski.
    Pod nazwą "Aureospicata" znam tylko żywotnika zachodniego. Tak więc od odmiany "Kórnik" różni się gatunkiem i jak nazwa wskazuje młode przyrosty są zabarwione na żółto.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-02-2013 o 16:19

Strona 389 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony