dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 396 z 902
Pokaż wyniki od 7.901 do 7.920 z 18033
  1. #7901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przytnj tylko końcówki. Mocniej ciachnij tylko ten najdłuższy.

  2. #7902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dziękuję Elfirku tak zrobię

  3. #7903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, czy podobnie jak z powyższym wiązem można zrobić z wiśnią Kiku Shidare?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  4. #7904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lepiej nie. Wisnie są bardzo wrażliwe na uszkodzenia kory. Ciąć w ostateczności i to raczej latem. Sekator zdezynfekować, po zabiegu rośline opryskać środkiem przeciw grzybom i bakteriom (np. Miedzian).

  5. #7905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    a z jażąbem ? mam takiego o zwisających pędach, przycina się to to?
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  6. #7906
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, a można już przycinać lawendę, wrzosy i trawy??
    Czy derenia białego elegantisima i hortensję teraz przycinać? jak?
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 02-03-2013 o 21:50
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  7. #7907
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A może obudowac niewysoką podporą na pnącza?
    Pomysł może i dobry ale trochę kłóci się z poglądami mojej małży.Nadstawki-sztucery wystają nad ziemię jakieś 1/2 m.Stawiając na nich donicę a w nią jakąś roślinę ,która poprzez swój przyrost zakryłaby te nadstawki.Dodam ,że te nadstawki są blisko chodnika i wejścia do domu.

  8. #7908

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie co mogę posadzić po północnej stronie działki, słońce zasłania tam dom. Mam tam brzydki płot sąsiada i chciałabym zasłonić go jakąś cieniolubną rosliną - dosyć wysoką. Nie może być pnącze bo płot ledwo stoi boję się, że pod ciężarem może się przewrócić. Między domem a płotem 4 metry.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  9. #7909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma Zobacz post
    a z jażąbem ? mam takiego o zwisających pędach, przycina się to to?
    A jest to konieczne? Bo cięcie to nie sztuka dla sztuki tylko zabieg, który ma wywołac pewne efekty.

  10. #7910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Elfir, a można już przycinać lawendę, wrzosy i trawy??
    Czy derenia białego elegantisima i hortensję teraz przycinać? jak?
    Tak, mozna.

  11. #7911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pomysł może i dobry ale trochę kłóci się z poglądami mojej małży.Nadstawki-sztucery wystają nad ziemię jakieś 1/2 m.Stawiając na nich donicę a w nią jakąś roślinę ,która poprzez swój przyrost zakryłaby te nadstawki.Dodam ,że te nadstawki są blisko chodnika i wejścia do domu.
    Z sezonowych to może plectranthus albo kocanki włochate

  12. #7912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikela Zobacz post
    Mam tam brzydki płot sąsiada i chciałabym zasłonić go jakąś cieniolubną rosliną - dosyć wysoką. Nie może być pnącze bo płot ledwo stoi boję się, że pod ciężarem może się przewrócić. Między domem a płotem 4 metry.
    .
    Cis, choina - z iglastych.
    Ostrokrzew - w miejscu osłoniętym.
    Różaneczniki - jesli gleba nie jest gliniasta
    Oraz wiele różnych liściastych o liściach sezonowych. Np. Dereń biały.

  13. #7913

    Domyślnie

    Elfir, znowu proszę o radę. Mam posadzone derenie sibirica. Chciałabym je mocno zagęścić. Szukałam po necie informacji i są sprzeczne. Niektore portale sugerują mocne cięcie już teraz nisko i zanim pojawią się liście bo wtedy nie bedą puszczać soku a inne rownież mocne cięcie ale po pojawieniu się już liści. Pomóż proszę i napisz jak powinnam zrobić i jak nisko je przeciąć. Sadzone w zeszlą wiosnę. Dziękuje

  14. #7914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W przypadku dereni termin cięcia nie ma specjalnie znaczenia.
    Przytnij wszytkie nisko nad ziemią.

  15. #7915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    A jest to konieczne? Bo cięcie to nie sztuka dla sztuki tylko zabieg, który ma wywołac pewne efekty.
    no własnie nie wiem, bo poki co to młode drzewko, i ma trzy gałęzie na krzyż. nie wiem czy czegoś nie zaniedbam...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  16. #7916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir poradz prosze, patrzac na prognoze dlugoterminowa w okolicach 15 marca przez pare dni zapowiadaja w nocy dosc niskie temperatury -10 -14. czy lepiej poczekac z cieciem lawend i hortensji? czy to nie ma znaczenia? czy cebulkowe, ktore mi wyszly (narcyze, tulipany, szafirki) na ten czas w nocy przykryc wloknina a w dzien odkryc?

  17. #7917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma Zobacz post
    no własnie nie wiem, bo poki co to młode drzewko, i ma trzy gałęzie na krzyż. nie wiem czy czegoś nie zaniedbam...
    No własnie - to małe drzewko. Siły zużywa na zrośniecie się z podkładką oraz ukorzenienie w nowym miejscu. Trudno by miał gęsta koronę. Jak za dwa lata będzie miał tylko pojedyncze gałązki to wówczas mozna ciachnać końcówki, by zagęścić.

  18. #7918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Elfir poradz prosze, patrzac na prognoze dlugoterminowa w okolicach 15 marca przez pare dni zapowiadaja w nocy dosc niskie temperatury -10 -14. czy lepiej poczekac z cieciem lawend i hortensji? czy to nie ma znaczenia? czy cebulkowe, ktore mi wyszly (narcyze, tulipany, szafirki) na ten czas w nocy przykryc wloknina a w dzien odkryc?
    Dla hortensji (rozumiem, że chodzi o wiechowate lub drzewiaste?) termin cięcia nie ma zadnego znaczenia. Robi się to wiosną, bo zimą dekorują uschniętymi kwiatostanami.

    Lawenda jest teraz w stanie spoczynku. Nawet nie zauwazy ciachnięcia.

  19. #7919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tak tak chodzi o wiechowate i drzewiaste, z lawenda ok. kulki z hort zdobily mi cala zime ogrod jednak przy ostatnim wietrze mam pelno fruwajacych suchych pileczek pies za to ma radoche, pileczki w nieograniczonej ilosci

  20. #7920
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Elfir doradź proszę: W moim ogrodzie jest baaaaaardzo dużo słońca- właściwie niewiele w nim cienia. Chciałam zrobić jakiś jeden zacieniony kącik i teraz pytanie- czy myślisz, że posadzenie "w kręgu" kilku parasolowatych drzewek (np brzoza Youngii) to dobry pomysł? Myślałam też o pergoli obrośniętej jakimś pnączem ale... u mnie są potworne wiatry i mam obawę czy jak dmuchnie halny to mi się ta pergola w salonie nie zatrzyma?

    I drugie pytanie- mam jodełkę kalifornijską "compacta" posadzoną jako soliter- chciałam wokół niej coś niskiego, najlepiej o pokroju kulistym i długo kwitnące- na biało lub różowo. Myślałam o lawendzie ale przez wspomniane wiatry w tym miejscu jest duże prawdopodobieństwo że będzie wymarzać. Doradzisz coś? Może być coś z jednorocznych choć wolałabym bylinę.

    Pozdrawiam
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

Strona 396 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony