dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 397 z 902
Pokaż wyniki od 7.921 do 7.940 z 18033
  1. #7921
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Elfir jeśli możesz.Mam tuje brabanty.Mają już wysokośc 2m a niektóre i więcej.Tyle ,że niektóre maja aż dwa a nawet trzy "pędy".Cz ja je ma póścic jednym nazwe to czynnikiem wzrostu ,czy może je tak zostawić.Mój Małgoś prosi abym ciebie zapytał bym................ .no wiesz czegoś nie skopał .Mogę zrobić fotki tui ale Ty i bez fotek wiesz co zrobić.

  2. #7922
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, czy dobrze przycięłam derenia? (mój pierwszy raz) Czy tą gałąź prostopadłą cichnąć całkowicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0243zm.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	104,2 KB
ID:	174489
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  3. #7923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngel Zobacz post
    Elfir doradź proszę: W moim ogrodzie jest baaaaaardzo dużo słońca- właściwie niewiele w nim cienia. Chciałam zrobić jakiś jeden zacieniony kącik i teraz pytanie- czy myślisz, że posadzenie "w kręgu" kilku parasolowatych drzewek (np brzoza Youngii) to dobry pomysł? Myślałam też o pergoli obrośniętej jakimś pnączem ale... u mnie są potworne wiatry i mam obawę czy jak dmuchnie halny to mi się ta pergola w salonie nie zatrzyma?
    Pergola powinna być kotwiona w fundamencie. Oczywiście, jak sobie kupisz coś z cienkich sztachetek, to nie będzie stabilne. Ale z grubych, impregnowanych ciśnieniowo bali, wykonane prawidłowo przez cieślę, będzie trzymać latami.

    Parasolowate drzewka to ci zrobią cień - za 20 lat. Może zrób zagajnik ze zwykłych drzew - za kilka lat wstawisz hamak.
    Ponad trzymetrowa brzoza pożyteczna (himalajska) kosztuje 300 zł w szkółce. Prawie czterometrowy klon jawor kosztuje 300 zł. Sa to ceny hurtowe, więc trzeba byłoby wziąć trochę innych roślin by dobić do rachunku z czterema zerami.

    Cytat Napisał ngel Zobacz post
    I drugie pytanie- mam jodełkę kalifornijską "compacta" posadzoną jako soliter- chciałam wokół niej coś niskiego, najlepiej o pokroju kulistym i długo kwitnące- na biało lub różowo. Myślałam o lawendzie ale przez wspomniane wiatry w tym miejscu jest duże prawdopodobieństwo że będzie wymarzać. Doradzisz coś? Może być coś z jednorocznych choć wolałabym bylinę.
    Od róż okrywowych, poprzez małe odmiany tawuł japońskich (np. "Magic Carpet") do szałwi, przetacznika, nachyłka okólkowego i różnych bodziszków (np. himalajski)

  4. #7924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Elfir jeśli możesz.Mam tuje brabanty.Mają już wysokośc 2m a niektóre i więcej.Tyle ,że niektóre maja aż dwa a nawet trzy "pędy"
    A jaka jest ich funkcja? Jak to ma być drzewo ze strzelistym pniem na deski, to obetnij wszystko poza głownym przewodnikiem
    A zywopłoty się po prostu strzyże po całości.

  5. #7925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Elfir, czy dobrze przycięłam derenia?
    10-20 cm nad gruntem. W następnych latach wycinać te pedy, które traca kolor.

  6. #7926
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Elfir bardzo dziękuję za pomoc. Jak zwykle można liczyć na Twoją radę!
    Pozdrawiam serdecznie!
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  7. #7927
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Elfir kiedy można przesadzać i ciąć wierzbę hakuro? teraz kiedy jest całkowicie bezlistna? czy po cięciu mróz jej nie zaszkodzi?
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  8. #7928
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    a jeszcze mam pytanie- myślałam jeszcze o piaskowcu górskim lub rozwarze- myślisz, że to dobry pomysł? (obok tej jodełki, o której pisałam wcześniej) a może lepszy będzie goździk pierzasty bo przez cały rok ma ładne listki?
    Ostatnio edytowane przez ngel ; 06-03-2013 o 08:15
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  9. #7929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir,
    jeszcze raz z prośbą do Ciebie się zwracam o wyjasnienie łopatologiczne
    mam na działce pełno sosen samosiejek, wyglądają mniej więcej tak




    są łyse na dole i chciałabym, by rosły nie w górę a wszerz, żeby się zagęściły.aby to osiągnąć czy mam obcinać całe gałęzie,formując te sosny po bokach i od góry czy tylko urywać o takie coś - nie wiem jak to się nazywa- z każdej strony? czy oba działania?


    i jeszcze pytanie odnośnie hortensji - pink diamond, ogrodowa. czytam i na jednej stronie jest napisane, by nie obcinać tych suchych kwuatów, na innej - obcinać...już nie wiem, a doświadczenie mam żadne w tej kwestii


    dzięki
    am glad

  10. #7930

    Domyślnie

    Mam pytanko do Elfir słyszałaś o kołkach do montażu darni?

    ...mam 30.000szt i nie wiem co z tym zrobić

  11. #7931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaibartek Zobacz post
    Elfir kiedy można przesadzać i ciąć wierzbę hakuro? teraz kiedy jest całkowicie bezlistna? czy po cięciu mróz jej nie zaszkodzi?
    Przesadza się KAZDĄ liściastą, która zrzuca liście, wyłącznie w okresie bezlistnym.

    Wierzby tnie się dowolnie, zwykle po kwitnieniu, by nie tracić kotek, ale akurat Hakuro nie ma ich zbyt ozdobnych.

  12. #7932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngel Zobacz post
    a jeszcze mam pytanie- myślałam jeszcze o piaskowcu górskim lub rozwarze- myślisz, że to dobry pomysł? (obok tej jodełki, o której pisałam wcześniej) a może lepszy będzie goździk pierzasty bo przez cały rok ma ładne listki?
    gozdzik pierzasty kwitnie krótko, ale np. godzik kropkowany kwitnie całe lato.
    Posadź co ci się podoba, byle nie wymagało kwasnej gleby (bo ta jodła takiej nie lubi)

  13. #7933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał amglad1 Zobacz post
    są łyse na dole i chciałabym, by rosły nie w górę a wszerz, żeby się zagęściły.aby to osiągnąć czy mam obcinać całe gałęzie,formując te sosny po bokach i od góry czy tylko urywać o takie coś - nie wiem jak to się nazywa- z każdej strony? czy oba działania?
    To zetnij wiechołki a potem przycinaj "świeczki", które wyglądaja tak:


    Na twoim zdjęciu to pąki. Świeczka to nierozwinięty pęd.

    Cytat Napisał amglad1 Zobacz post
    i jeszcze pytanie odnośnie hortensji - pink diamond, ogrodowa. czytam i na jednej stronie jest napisane, by nie obcinać tych suchych kwuatów, na innej - obcinać...już nie wiem, a doświadczenie mam żadne w tej kwestii
    To nie jest ogrodowa, tylko wiechowata. Jest wiostka, wiec zetnij nisko. Potem słabsze gałązki którecj, mocniejsze wyżej się tnie.

  14. #7934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Mam pytanko do Elfir słyszałaś o kołkach do montażu darni?

    ...mam 30.000szt i nie wiem co z tym zrobić

    Nie. Po co mocować trawnik?
    Czasem sprzedaje się kołki do styropianu do mocowania agrowłókniny, by jej wiatr nie podrywał.

  15. #7935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie. Po co mocować trawnik?
    Czasem sprzedaje się kołki do styropianu do mocowania agrowłókniny, by jej wiatr nie podrywał.
    Podobno gdy jest układana pod skosem (na górce) montuje się właśnie na takie kołki.

    Dziękuje za odpowiedź.

    Pozdrawiam.

  16. #7936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To musiałby być naprawdę spory skos. Przy takich nachyleniach raczej stosuje się hydrosiew.
    Trawa w rolce jest cięzka i nie zjeżdza z lekkich pochyłości. A na dużych pochyłościach jest potem problem z koszeniem, więc raczej stosuje się krzewy a nie trawę.

  17. #7937

    Domyślnie

    "Podobno" przy budowie eskapad drogowych są takie nachylenia i wtedy potrzebne są takie kołki.

  18. #7938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nigdy przy takowych nie pracowałam, więc trudno mi stwierdzić.
    Myslałam, że firma zakładająca ogród chce naciągnac na coś takiego klienta w jego ogródku

  19. #7939

    Domyślnie

    Nie myślałem że może używa się takich kołków też do innych celów, nie zostaje mi nic innego tylko wybudować jakąś eskapadę wtedy się ich pozbędę.

  20. #7940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Opyl na allegro jako kołki do agrowłókniny.

Strona 397 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony