dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 400 z 902
Pokaż wyniki od 7.981 do 8.000 z 18033
  1. #7981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    posadzić coś innego.
    mimo wszystko dziękuję, chociaż takiej odpowiedfzi się po Tobie nie spodziewałam, myślałam że masz większą wiedzę i doświadczenie

  2. #7982

    Domyślnie

    Cytat Napisał urga Zobacz post
    myślałam że masz większą wiedzę i doświadczenie
    Ależ ta odpowiedż właśnie wynikała z wiedzy i doświadczenia. Lepiej jest posadzić w danym miejscu od razu odpowiednią roślinę niż męczyć się z niewłaściwie dobraną.
    Brzozy będzie trzeba często przycinac żeby utrzymać je w ryzach. Jednorazowe przycięcie nic nie da. Są osoby ktore się na to decydują:

    Np mi się cięte brzozy nie podobają, ale to Twój ogród i Twój wybór.

  3. #7983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakby nie można było zamiast wykopywac brzózki z pola , posadzić po prostu karłowej odmiany, która nie będzie wyrastać ponad dach.
    Cięte brzózki traca cały swój urok. W każdym podręczniku ogrodnictwa znajdziesz wykaz, w którym brzozy zalicza się do roślin, których nie powinno się ciąć.

    Jak się uparłaś na cięcie ich, to ci błysnę swoją wiedzą - brzózek nie tnie się wiosną, tylko latem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2013 o 12:49

  4. #7984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jakby nie można było zamiast wykopywac brzózki z pola , posadzić po prostu karłowej odmiany, która nie będzie wyrastać ponad dach..
    Kto dał Ci prawo obrażania mnie. Brzózki zostały zakupione w Centrum Ogrodniczym , posadziłam je wiosną głównie ze względów zdrowotnych, nie przemyślałam do końca miejsca. Solary zostały założone później.
    dorota , bardzo dziękuję - przemyślę , chociaż trudno mi będzie znaleźć inne miejsce.

  5. #7985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, jak odróżnić trawki, które się ścina wiosną od tych, których się nie tnie? Mam taką niewysoką pomarańczową, ale nie znam jej dokładnej nazwy. Teraz chyba jest sucha... ściąć ją?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  6. #7986
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał urga Zobacz post
    Kto dał Ci prawo obrażania mnie
    znaczy się masz wyłączność? tobie wolno, innym ciebie - nie? (chociaż nie zauważyłam tu żadnego obrażania, samosiejki usuwa się z pól i łąk a jeśli się je przesadzi zamiast wyrzucić to chwała tym co je przesadzają)

  7. #7987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał urga Zobacz post
    Kto dał Ci prawo obrażania mnie.
    Weź zimny prysznic.
    I na przyszłosc nie podważaj wiedzy innych sama nie mając pojęcia o temacie.

    ****
    Skąd się w ludziach bierze taka złość i frustracja?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2013 o 14:38

  8. #7988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Elfir, jak odróżnić trawki, które się ścina wiosną od tych, których się nie tnie? Mam taką niewysoką pomarańczową, ale nie znam jej dokładnej nazwy. Teraz chyba jest sucha... ściąć ją?
    Ścina się suche i brzydkie.

    Jeśli masz turzycę Buchanana (lub inną nowozelandzką w tym typie) to ona jest zimozielona, tylko kolor ma stale taki słomkowy.


    jak będzie sucha będzie taka bardziej szarawa.
    Ale np. Mariusz Surowiński zaleca przycinać wiosną także zimozielone, zamiast bawić się w wyczesywanie suchych liści.

  9. #7989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    a ja miam kilka kępek turzycy. część przycielam część zostawilam w spokoju i te przycięte nie odrosły....
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  10. #7990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może zimą przemarzły? Turzyce nowozelandzkie mają specyficzne wymagania.
    Trawy od cięcia nie usychają. Najczęsciej jest wręcz przeciwnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2013 o 19:55

  11. #7991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir. Moja wygląda podobnie. W zeszłym roku całą ściełam, bo przemarzła i z czasem się wzięła ładnie. W tym roku wyglada lepiej, dlatego miałam wątpliwości. Zastanawiam się tylko, dlaczego jesienią nie przebarwiła się tak ładnie na pomarańczowo, jak wtedy, gdy ją kupowałam?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  12. #7992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może być kwestia stanowiska, żyzności podłoża.

  13. #7993

    Domyślnie

    Cytat Napisał urga Zobacz post
    (...) chociaż takiej odpowiedfzi się po Tobie nie spodziewałam, myślałam że masz większą wiedzę i doświadczenie
    nie mogłem się powstrzymać; wydawało mnie się, że to Ty pierwsza obraziłaś sugerując niedostateczną wiedzę i doświadczenie osobie, która na 400 stronach tego wątku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, czasem łopatologicznie odpowiadając na dziesiąte pytanie o to samo. Trzeba mieć tupet, żeby wjechać z takim tekstem i wystawiłaś sobie nieciekawe świadectwo.

    Jeśli chodzi o Twoje pytanie. Moim zdaniem cięte brzozy są wyjątkowo szpetne, a główą ich ozdobą jest przecież naturalny pokrój. Zgadzam się z tym co napisała Elfir.
    Zamiast brzozy zainteresuj się np.: jarząbem pospolitym 'fastigiata' lub jarząbem pospolitym AUTUMN SPIRE 'flanrock'.

    A jeśli odpowiedzi dwóch projektantek ogrodów w tym wątku Ci nie wystarczą, to poczytaj podobną dyskusję na Forum Ogrodniczym; pozwól, że zacytuję dla Ciebie fragment wypowiedzi jednego z użytkowników:

    Z przykrością stwierdzam, że w całym wątku nagromadziło się wiele "złego info", dlatego dla dobra tych, którzy dalej go będą czytać, pozwolę sobie wyjaśnić:
    1/Błąd ewidentny popełniają Ci, którzy sadząc drzewo (np.brzozę), z góry nie uwzględniają jej rozmiarów, rozległego systemu korzeniowego, ściągania wilgoci w jego obrębie, brudzenia, itp,
    2/Błędnym (niestety powszechnym) poglądem (bardzo szkodliwym) jest pogląd, że cięciem można bezkarnie korygować każdą brzozę. Prawda jest taka, że już od pierwszego skrócenia przewodnika rozpoczyna się proces próchnienia pnia i powolna śmierć drzewa. Nie da się również, nawet najlepszym cięciem, zachować po latach naturalny pokrój danej odmiany brzozy,
    3/Błędnym jest założenie, że w obrębie systemu korzeniowego brzozy, bez poważnych zakłóceń przebiegać będzie wegetacja roślin,
    4/Błędem jest wyciąganie jakichkolwiek przedwczesnych wniosków, w oparciu o własne doświadczenie z zaledwie kilkuletnim egzemplarzem brzozy, bowiem staje się ona drapieżnikiem ogrodowym dopiero w dorosłym wieku,
    5/Rozumiem, że brzoza od sąsiada, niczyja lub za złotówkę to w dalszym ciągu chcąca żyć roślina, a nie przedmiot z którym możemy zrobić co się nam podoba, a jak sknocimy to wyrzucimy,
    6/Postępuj z drzewem rozważnie, od momentu decyzji co do jego wyboru, nie musi to być brzoza (jak nie pasuje), może być inne, dopasowane, a oszczędzisz pracy, zyskasz na efekcie, osiągniesz
    satysfakcję.
    Powyższy tekst nie stanowi polemiki, prawda nie zawsze potrafi się obronić.


    To właściwie cytat "skrojony" pod Twoje pytanie.

    więcej dyskusji tutaj: http://www.forumogrodnicze.info/view...rzozy&start=42

  14. #7994
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Liściaste czy iglaste?
    Zestawienia roślin na gline masz w wątku "zestawienia roślin" - przyklejony u góry działu.
    dzięki Elfir patrzyłam wcześniej, muszę chyba zweryfikować to co chciałam z tym co mogę mieć. Marzyła mi się jakaś magnolia przed domem lub jakiś kwitnący krzew, jednak okazuje się, że dom całkowicie zasłania słonko, więc muszę sie dostosowac do panujących warunków.

  15. #7995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Są magnolie do połcienia.
    Na glinie trzeba specjalnie przygotować im stanowisko, może na jakiejś górce albo wymurowanym podwyższeniu.

  16. #7996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfirku pomóż proszę w takiej sprawie:
    wiosną zeszłego roku posadziłam hortensje, które latem trochę zmarniały, a pod koniec lata coś zaatakowało im liście. Gleba jest kwaśna, mają stanowisko słoneczne, są regularnie podlewane. Może uda Ci się zdiagnozować, co im dolega?
    Przed zimą nic z nimi nie robiłam, ale zastanawiam się, czy przed wiosną zanim wystartują powinnam podjąć jakieś środki zaradcze, czy raczej poczekać, aż się obudzą i wtedy zaobserwować, czy ta zmora dalej je dręczy.
    A ich problem wyglądał tak:

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

  17. #7997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To może być objaw niedoboru jakiegoś składnika mineralnego. Czerwone przebarwienia to zwykle brak fosforu, ale u hortensji ogrodowej często występuje niedobór potasu.

    Jeśli posadziłaś w czystym tofie to objawy niedoboru byłby oczywiste - torf pozbawiony jest składników mineralnych.
    Jak zacznie puszczać dać pełną dawkę nawozu do hortensji.

    Rośnie w półcieniu? W południe może być przypalany przez słońce.

  18. #7998

    Domyślnie

    Elfirku proszę napisz co moiże dziać się z moimi świeżo przesadzonymi beniaminkami? , jeden już całkowicie traci liście a drugi zaczyna żółknąć , posadzone w normalnej ziemi do kwiatów






    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us

  19. #7999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przesadziłaś

    Beniaminy reagują zrzucaniem liści na każdą zmianę w warunkach siedliskowych.
    Wypuści nowe jak się zaadoptuje..

  20. #8000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dziękuję kochana

Strona 400 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony