dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 402 z 902
Pokaż wyniki od 8.021 do 8.040 z 18033
  1. #8021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    róża pnąca może łapać mączniaka, jak tak będzie leżeć. Nie musi. W każdym razie słowo "pnąca" jest mylne, ponieważ róże nie są pnączami. To tylko krzewy o wiotkich pędach, które opierają się o podpory.

    Zły wzrost ogródków spowodowany jest brakiem składników pokarmowych:

    brak potasu daje takie objawy:



    Poza tym zimne noce skracają przyrosty.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-03-2013 o 21:33

  2. #8022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Elfirku dziękuję bardzo
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  3. #8023

    Domyślnie

    Elfir, a ja mam takie pytanie: Napaliłam się na oliwkę europejską - początkowo miałam pomysł, żeby drzewko stało w pokoju, a na lato żeby je wynosić na taras. Ale poczytałam trochę o jego uprawie i w kilku miejscach znalazłam info, że dobrze by było na zimę dać oliwkę do jasnego zimniejszego pomieszczenia. Czy to zimowanie w zimniejszym to konieczność? Czy da radę jako roślina pokojowa?
    Pozdrawiam

  4. #8024

    Domyślnie

    Elfir i mam jeszcze jedno dość istotne pytanie:
    Czy wiesz może KIEDY W KOŃCU BĘDZIE WIOSNA??????
    Ten śnieg mnie dobija...

  5. #8025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Czy to zimowanie w zimniejszym to konieczność? Czy da radę jako roślina pokojowa?
    Zimowanie w niskiej temp. ma na celu zatrzymanie wegetacji. Gdyby było ciepło oliwka nadal by rosła, a w zimowych miesiącach miałaby zdecydowanie za mało światła i za krótkie dni. Jeśli ma zimować w temp. pokojowej, wymagałaby doświetlania.

    Wiosna była w zeszłym roku
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-03-2013 o 11:41

  6. #8026

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że najlepiej sobie odpuścić oliwkę i podziwiać ją na żywo w śródziemnomorskich krajach?
    Z tą wiosną to może nie kop leżącego
    Dzięki za odp, pozdrawiam

  7. #8027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możesz oświetlać. W Poznaniu rośnie w Centrum Handlowym i jest doświetlana.

  8. #8028

    Domyślnie

    Ale doświetlana w sensie, że jak? Że mam ją postawić pod jakąś jasną lampą? Czy trzeba do tego jakiegoś specjalnego "sprzętu" ?

  9. #8029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Są lampy ogrodnicze (doświetla się nimi szklarnie).

    Tutaj ktoś posadził sobie oliwkę w domu (donica jest w piwnicy) i doświetla lampą:


    Kup sobie jak marzysz Jak nie będzie rosła prawidłowo, to trudno.

  10. #8030

    Domyślnie

    Marzę Marzę przede wszystkim o mieszkaniu w takim klimacie, żeby doświetlanie oliwki nie było problemem
    Ale jest jak jest i trzeba sobie jakoś radzić.
    Wielkie dzięki Elfir
    Pozdrawiam

  11. #8031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir chciałam Cię zapytać, czy Twoim zdaniem rozmnażanie róż za pomocą ukorzeniania w ziemniaku, który utrzymuje wilgoć i niby przez to korzystnie wpływa na rozwój korzeni, jest możliwe?
    Tu artykuł na ten temat: http://www.amateurgardening.com/home...rose-cuttings/


  12. #8032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia. Nie bardzo wiem dlaczego wilgoć w ziemniaku miałaby byc lepsza od wilgoci w ziemi?

  13. #8033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    artykuł ciekawy, ale dość nietypowy

  14. #8034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Inspiracje dla zdołowanych przedłużającą się zimą:

    http://www.rhonestreetgardens.com/20...on-garden.html

    I mój nieustający obiekt zachwytów:
    http://federaltwist.blogspot.com/201...th-yellow.html

    Czyli ogród wyglądający tak naturalnie, jak wyjątkowo urokliwa polana w lesie.

  15. #8035

    Domyślnie

    Jezu, jakie cudowne zdjęcia, absolutnie mój kierunek ogrodowych poszukiwań. W stanie Oregon mają doskonałe warunki dla ogrodów, zarówno opadowe jak i temperaturowe, doskonały mikroklimat dla roślin, wszystko jest tam bardzo bujne (dla mnie to bezsprzecznie najlepsze miejsce w USA do życia). Co ciekawe Polska i stan Oregon leżą na zbliżonej szerokości geograficznej.
    U mnie tymczasem zalega jakieś 30-40cm ciągłej pokrywy śniegu, tam gdzie zaspy od 0,5 do 1m i cały czas mrozi. Odechciewa się, ale zdjęcia rewelacja.

  16. #8036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest stałe dzieło, właściciel co chwilę zmienia aranżacje bylinowo-trawiaste w różnych fragmentach. Eksperymentuje.
    I wreszcie najważniejsze - ma "tujki", ale nie robi z nich szczelnych parawanów, ani głownego elementu kompozycji.

  17. #8037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I wreszcie najważniejsze - ma "tujki", ale nie robi z nich szczelnych parawanów, ani głownego elementu kompozycji.
    Zauważyłem; pięknie zresztą na ich tle wyglądają nasadzenia z lżejszych optycznie i bardziej ażurowych roślin, przede wszystkim traw. Udana kompozycja.

  18. #8038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    już wiem w jakim kierunku chcę iść...chociaż pewnie mi sie nie uda...cudne to
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 27-03-2013 o 13:00
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  19. #8039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    świetne to zdjęcie, co tak ładnie na biało kwitnie?
    Też chętnie osiągnęłabym podobny efekt na moich glinach wilgotnych, pewnie jest szansa z tych gatunków, zastanawia mnie tylko jedna rzecz:
    od fotografującego do drzew za wierzbą jest pewnie z 10 - 15m minimum, tak na oko oceniam, a może i więcej, jak myślicie?
    Czy na mniejszych przestrzeniach zastosowanie podobnego nasadzenia (mniej roślin, zachowując mniej więcej podobny układ nasadzeń i gatunków) nie tez będzie wyglądać atrakcyjnie?
    Ja chyba mam jednak za mały ogród... no chyba, że wykorzystam w układzie działkę sąsiadów

  20. #8040

    Domyślnie

    Elfir, kupilam klacza bylin w kapersach (n.p. malwa, piwonia, irys syberyjski) a ze juz kielkowaly, wsadzilam je do doniczek z ziemia. Oczywiscie w mieszkaniu majac swiatlo i cieplo ruszyly z kopyta. Co bys radzila z nimi zrobic: przeniesc do piwnicy, gdzie jest ok. 10 st ale ciemno czy postawic na balkon (niby mam tam inspekt, ale temp. moze spasc do -4 st). A moze zostawic na parapecie i jak sie cieplej zrobi wyniesc na balkon? Z tym ze jak mam to zrobic, by rosliny nie przezyly "szoku termicznego"?
    Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i "wesolego jajca" zycze. Jagustynka

Strona 402 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony