dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 414 z 902
Pokaż wyniki od 8.261 do 8.280 z 18033
  1. #8261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie. Ale trzeba wysypac drenaż na dnie z keramzytu lub żwirku. Tak z 10 cm.
    Bardzo dziękuję
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  2. #8262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wejście jest nasłonecznione? Bo lawenda potrzebuje słońca.
    Ja bym dała jeczcze coś wyższego (np. szczepionego na pniu), by wystawało ponad kostkę np. szczepiony na pniu jałowiec blue star lub sosnę kosodrzewinę na pniu.

    Wejscie jest od zachodu i praktycznie od godz. 14 cały czas jest słońce. To wystarczy dla lawendy? Inna sprawa, że dosyć wietrznie jest i bardziej tego się boję. Myslalam o przelamaniu jej trawami ozdobnymi, żeby coś wystawwało nad kostkę, ale musze poszukac tego jalowca i kosddrzewiny, moze rzeczywiscie to le[iej sie sprawdzi.


    Może sosna gęstokwiatowa? Ma niewielkie odmany, np. Negishi. Ja bym drzewko odsunęła od ściany o 2 m, by mozna je było podziwiać równiez z okna narożnikowego. Z innych drzewek ciekawy jest klon polny "Postelense" - ma formę krzaczastą, ale po podkrzesaniu mozna stworzyć wielopniowe drzewko. Poza tym płacząca forma jarzębiny lub brzozy.

    Odsuniemy właśnie o jakies 2m, bo nie chce żeby tak całkiem na budynku rosło. Brzóz mam sporo z tyłu działki, więc może faktycznie jarzębina płacząca.


    Do zakrycia szamba beda nasadawać się płożace jałowce.
    Przynajmniej w tym punkcie trafiłam, bo tez o nich myslalam


    Moja uwaga - masz ładny widok a zasłaniasz go wysokimi świerkami. Może jednak niższy zywołot by nie zasłaniać sobie widoku na korony brzóz po drugiej stronie drogi? Zywopłot może być z krzewiastej sosny (np. Watereri) lub jałowca (np. Blue Alps)

    Świerki posadziliśmy ot tak kompletnie bez pomyslu, bo je dostaliśmy, ale w sumie masz rację, ze jak urosną to zasłonią widok. Na jesien sie przesadzi do tyłu ogrodu.


    Trawnik uformowałabym po łuku:


    Dla koloru jesienią mozna dać wzdłuż płotu pas klonów tatarskich lub świdośliwy. Nie są duże a przebarwiają sie na czerwono.

    Bardzo fajny pomysł. A co możnaby po stronie świerków, żeby tak wartswowo bylo? Myslalam o klonach z tyłu i od przodu jakies niższe
    Jestes nieoceniona. Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Teraz muszę poszukać tych wszystkich roślin, czy zniosą naszą glebę i wymagania.
    Jeszcze raz dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez agalind ; 30-04-2013 o 13:14

  3. #8263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Agalind u mnie lawendy rosna południe / zachod, wietrznie to mało powiedziane ale daja rade i pięknie kwitna wiec i u Ciebie powinny sobie poradzić

  4. #8264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Agalind u mnie lawendy rosna południe / zachod, wietrznie to mało powiedziane ale daja rade i pięknie kwitna wiec i u Ciebie powinny sobie poradzić
    Dziękuję. Mam nadzieję, ze jakos to bedzie w całości wygladać.
    PS. Twoje hortensje śnią mi się po nocach Takie piękności

  5. #8265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wymieniałam tylko rośliny dostosowane do waszej gleby

  6. #8266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wymieniałam tylko rośliny dostosowane do waszej gleby
    Rozumiem, dziękuję

  7. #8267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Granit, bazalt, sjenit, porfir - ogólnie skały wylewne i pochodne od nich skały metamorficzne



    Opryskać herbicydem przeciwko JEDNOLIŚCIENNYM (trawa jest jednoliścienna, barwinek, rogownica, rozchodnik są dwuliścienne)
    Wiedziałam, że musi być jakiś sposób! Bóg Ci zapłać dobra kobieto!!

    A z innej beczki- jest jakaś szansa utrzymać bluszcz przy dużym nasłonecznieniu czy zupełnie nie? Częste podlewanie pomoże?
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  8. #8268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bluszcz bez problemu rośnie w słońcu. Tylko w słońcu kwitnie

  9. #8269

    Domyślnie

    Elfir, czy mogłabyś podpowiedzieć jakieś kompozycje do skrzynek. Mam dwie drewniane skrzynie na działce ( o połowę mniejsze w porównaniu ze zdjęciem powyżej). Nie wiele u mnie kolorowych kwiatków. Mam posadzone głównie krzewy i iglaki więc chciałabym troszkę ożywić całość. Myślałam o kompozycjach w tonacji różowo, biało, fioletowej. Podobają mi się poduchy kwiatków. Lubię astry, niecierpki, macierzankę, jeżówki itp.

    Z góry pięknie dziękuję.

  10. #8270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tawuła japońska - kwitnie, ma zółte i pomarańczowe liście, np. "Goldmund", "Goldflame", "Walbuma".
    Ale ja bym tam widziała raczej nie małe kulki ale spore krzewy, jak hortensje lub krzaczaste róże (róże podsadzić od strony trawnika jakimiś bylinami lub trawami ozdobnymi, by dzieci w nie przypadkiem nie wpadły). Przy niskich krzewach duża powierzchnia bruku będzie się rzucac w oczy.
    Na zakręcie warto dodac coś dużego, akcentującego np. cyprysik nutkajski "Pendula"

    O cos takiego:


    Przerywnikami hortensji sa miskanty
    co do bruku, to jakos specjalnie nie przeszkadza mi jego widok - ladnie sie prezentuje ( mozliwe ze zdjecie tego nie oddaje) ale cos kwitnacego jak najbardziej by mi odpowiadalo zwlaszcza ze malo mam takowych - tylko na tarasie i od frontu domu.
    Roze odpadaja, bo nie lubie balaganu wokol nich.
    Hortensje mysle o nich intensywnie choc przekonana w 100% ze to dla nich wlasciwe miejsce nie jestem, nie chce jakis wysokich krzewow- poradz mi prosze jaka odmiana nie wyrasta za wysoko i nadaje sie na sloneczne stanowisko, wyczytalam ze potrzebuja ogromnych ilosci wody (najbardziej podoba mi sie Anabelle




    Co do traw jako przerywniki - nie wprowadza za duzo chaosu? - lubie raczej "nudny" porzadek - takze w ogrodzie
    choc ta kompozycja prezantuje sie calkiem calkiem






    Na zakrecie chce cos duzego, o ciekawym wygladzie, ale cyprysik ktory polecasz to zupelnie nie moja bajka - co jeszcze bys tam "widziala"?

    dziekuje za rady i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez AngelikaX ; 30-04-2013 o 19:57
    Mama przede wszystkim...

  11. #8271
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No to ja teraz dam pole do popisu ... czym obsadzić (pnącze?) ten śliczny płotek. Ziemia rodzima piaszczysta, lekko kwaśna, wody gruntowe doś wysoko bo i na 1,5m potrafią już być.



    Chciałbym coś bardzo ozdobnego i kolorowego, no i dobrze żeby szybko rosło.

  12. #8272
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leon60
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    okolice Rzeszowa
    Posty
    74

    Domyślnie

    Elfir czy istnieje jakiś środek do zwalczania tylko samego mniszka ?

  13. #8273

    Domyślnie

    Witam Elfir czy może to być preparat SCORE?
    Cytat Napisał duduś
    co może dolegać mojemu RH?



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us

  14. #8274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Po grillu na tarasie w sąsiedztwie sąsiadów imprezujących vis-a-vis na swoim tarasie odległym 8m od naszego dotarła do mnie przemożna myśl, że tak być nie może dalej. Chciałem ogrodzić się wspólnie betonowym płotem (jak ten pokazany na tyłach domu) ale sąsiedzi nie chcieli się zgodzić argumentując, że zrobi się im na działce jak w więzieniu. Zastanawiałem się więc nad nasadzeniami. Pnącze nie wchodzi w grę bo wspólnie posadowiona siatka nie należy do mnie. Drzewa i krzewy zanim porosną miną wieki i wpadłem na szatański pomysł ... bambus ... są jakieś odmiany nie inwazyjne i rosnące szybko w naszym klimacie?

  15. #8275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulek123 Zobacz post
    Elfir, czy mogłabyś podpowiedzieć jakieś kompozycje do skrzynek. .
    Wieloletnie?

  16. #8276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AngelikaX Zobacz post
    najbardziej podoba mi sie Anabelle
    Może być.

    Cytat Napisał AngelikaX Zobacz post
    Na zakrecie chce cos duzego, o ciekawym wygladzie, ale cyprysik ktory polecasz to zupelnie nie moja bajka - co jeszcze bys tam "widziala"?
    A co jest "twoja bajka"?

  17. #8277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon60 Zobacz post
    Elfir czy istnieje jakiś środek do zwalczania tylko samego mniszka ?
    Nie.

  18. #8278
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Po grillu na tarasie w sąsiedztwie sąsiadów imprezujących vis-a-vis na swoim tarasie odległym 8m od naszego dotarła do mnie przemożna myśl, że tak być nie może dalej. Chciałem ogrodzić się wspólnie betonowym płotem (jak ten pokazany na tyłach domu) ale sąsiedzi nie chcieli się zgodzić argumentując, że zrobi się im na działce jak w więzieniu. Zastanawiałem się więc nad nasadzeniami. Pnącze nie wchodzi w grę bo wspólnie posadowiona siatka nie należy do mnie. Drzewa i krzewy zanim porosną miną wieki i wpadłem na szatański pomysł ... bambus ... są jakieś odmiany nie inwazyjne i rosnące szybko w naszym klimacie?
    Ekspansję bambusa ogranicza się np. przez wkopanie na głębokość kilkudziesięciu cm blachy wzdłuż rabaty, co wyrośnie poza i tak wykosisz. Odmian bambusa niestety nie podam.

  19. #8279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Witam Elfir czy może to być preparat SCORE?
    Z tego, co widze, to on bardziej na parcha i mączniaka jest. Ale warto spróbować.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-05-2013 o 20:17

  20. #8280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Chciałbym coś bardzo ozdobnego i kolorowego, no i dobrze żeby szybko rosło.

    Szybko rośnie rdestówka Auberta.
    Ale wymaga jakieś podpory, bo owija się pędami.

    Z kwiatnących słabo przyczepny jest milin. Też szybko rosnie jak się już ukorzeni. Najlepiej z początku pomóc mu się wspinać.

Strona 414 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony