dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 422 z 902
Pokaż wyniki od 8.421 do 8.440 z 18033
  1. #8421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    j
    u mnie cos jeszcze gorszego co to i jak z tym walczyc bo mi wiąza zeżre.
    ledwo liscie puscił a juz połowy nie ma
    Jakiś gatunek namiotnicy albo pierścienca nadrzewka
    Owadofos lub inny środek o działaniu wgłębnym, żółądkowym powinen pomóc.

  2. #8422
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok dzieki.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #8423

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W czerwcu. Połowe przyrostu tegorocznego

    Dziękuję , czyli tnę każdą gałązkę, nie tylko ten główny pień? Pytam bo jak cięłam go pierwszy raz to tylko główny cięłam bo bocznych miały może po jednej, dwie gałązki.

  4. #8424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Boczne gałązki również, musza się porozgałęziać

  5. #8425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jakiś gatunek namiotnicy albo pierścienca nadrzewka
    Owadofos lub inny środek o działaniu wgłębnym, żółądkowym powinen pomóc.
    Albo po prostu póki, przepraszam, w kupie siedzi i jeszcze się nie rozlazło wyciąć i spalić.

  6. #8426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak byłby najlepiej.

    I jeszcze budki na sikorek rozwiesić

  7. #8427
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Elfir mam glebe o ph7,prochnicza,przepuszczalna o umiarkowanej wilgotnosci.
    W przyklejonym watku z zestawieniem roslin takiego rodzaju gleby nie znalazlam.
    Jakie rosliny beda dobre na taka glebe

  8. #8428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to przeciętna gleba, będzie na niej rosło niemal wszystko, poza jakimiś o specjalnych wymaganiach (np. gleba sucha albo piaszczysta, albo kwaśna)

  9. #8429

    Domyślnie

    Elfir - jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję

  10. #8430
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Dzieki Elfir.

  11. #8431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu staram się zidentyfikować tą rośłinę i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Jest bardzo ekspansywna, nie wiem czy kwitnie bo mam ją od jesieni zeszłego roku. Nie wiem czy tępić, czy przesadzić w bezpieczne miejsce (żeby mi się nie rozrosła za bardzo).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  12. #8432

    Domyślnie jakie kwiaty posadzić do dużej drewnianej donicy

    Jakie kwiaty posadzić do takiej dużej donicy drewnianej?Długość:125cm-szeroka 40 cm.
    Jedną mam od strony północnej ,zacienionej (przed domem) drugą taką samą na tarasie(strona południowa-gorąca)chodzi mi głównie o kwiaty,nie iglaki.Myślałam o rabatowych pelargoniach, ale nie wiem z czym np.je połączyć?I jeszcze ile powinnam do niej zmieścić sadzonek ?Wyliczyłam,że powinno wejść około 7 kwiatów.
    Będę wdzięczna za poradę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŁADNE.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	190520  
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  13. #8433
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Aha i jeszcze coś takiego urosło przy moim iglaku ( młodym) , obrzydliwe co to może być?



    To ja miałem też u siebie smardze... Po kilu dniach oklapły jakby im powietrze uszło i zanikły... Nie wiedziałem natomiast, że ten grzyb to smardz a już najbardziej zaskoczyła mnie ich jadalność i popularność...

  14. #8434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    smardze sa bardzo smaczne, już drugi rok z rzedu mnóstwo mi powychodzilo na rabatach z kora, na patelnie z cebulka i jajeczkiem - pychota

  15. #8435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    smardze sa bardzo smaczne, już drugi rok z rzedu mnóstwo mi powychodzilo na rabatach z kora, na patelnie z cebulka i jajeczkiem - pychota
    Potwierdzam... smardze są przepyszne i bardzo poszukiwane przez koneserów!

  16. #8436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Od dłuższego czasu staram się zidentyfikować tą rośłinę
    Chodzi o trawę?
    Ja potrzebowałabym kwiatostanu do określenia gatunku. I to też tylko w sposób przybliżony, bo trawy trudno się identyfikuje.

  17. #8437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Jakie kwiaty posadzić do takiej dużej donicy drewnianej?Długość:125cm-szeroka 40 cm.
    Jedną mam od strony północnej ,zacienionej (przed domem) drugą taką samą na tarasie(strona południowa-gorąca)chodzi mi głównie o kwiaty,nie iglaki.Myślałam o rabatowych pelargoniach, ale nie wiem z czym np.je połączyć?I jeszcze ile powinnam do niej zmieścić sadzonek ?Wyliczyłam,że powinno wejść około 7 kwiatów.
    Do północy niecierpek nowogwinejski lub fuksja + np. turzyce, tojeśc rozesłana "Aurea", plectrantus
    Półudniowe - mogą być pelargonie, ale angielskie, podsadzone np. bidensem (dobrze kontrastuje z czerwonymi pelargoniami). Mozna też posadzić białe bluszczolistne + koleus.

  18. #8438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chodzi o trawę?
    Ja potrzebowałabym kwiatostanu do określenia gatunku. I to też tylko w sposób przybliżony, bo trawy trudno się identyfikuje.
    Jasne, rozumiem. NA kwiatostan muszę poczekać . Dziękuję Ci bardzo.

    A te krzaczki ? Kupiłam ... nie było karteczek a ja sobie nie zapisałam ... miała byś sliwa ałycza i jeszcze jakaś roślinka lubiana przez ptaki:














    I dostałam taką oto bylinę od koleżanki z pracy, ale ona nie wie co to takiego. Chciałam ją zidentyfikować, żeby wiedzieć gdzie posadzić. Podoba mi się bardzo .
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  19. #8439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    a smardze to nie są chronione? ale jak na własnym zagonku wyrosły, to chyba można skonsumować, nie?

    słuchajcie, czy z perzem to wygram inaczej niż napalmem (= roundupem)? bo hakam, wyciągam te dłuuuuugaśne kłącza i spalam, ale zanim dojdę do końca ogrodu, to już na początku jest jak było. a jeszcze mi skrzyp zaczął przełazić z sąsiedniej działki i zaczynam popadać w ogrodową depresję

  20. #8440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Elfir dziękuję za odp. w temacie rdestu... niestety ta walka jest żmudna jak na tę chwilę i niebawem będę część ziemi z działki wywoziła z zawartością tego badziewia a w innych miejscach walczę z nim łopatą. Rośnie w zastraszającym tempie i czasami mam ochotę nad nim ryczeć ale nie poddam się póki mogę jeszcze przekopywać, ryć i orać na działce
    Roundap będę również wdrażała ale wstrzykując do wnętrza rdestu....

Strona 422 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony