dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 450 z 902
Pokaż wyniki od 8.981 do 9.000 z 18033
  1. #8981

    Domyślnie

    Jak wyglada to czasowo i kosztowo zrobionie takiego projektu?

  2. #8982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tutaj inny przykład - zamiast "fal" wcinających się w trawnik, rabata po prostu trawnik przecina na pół.
    Głównym elementem ogrodu jest altana - blisko domu, by nie trzeba było daleko biegać z kawą, ale osłonięta sosnami, które nie tylko ją przesłaniają, ale są równowagą dla masywnej konstrukcji alatany, która wśród niskich roślin po prostu by zdominowała ogród.
    Dodatkowo rozmieściłam w ogrodzie rośliny będące zwieńczeniem osi widokowych (zielone strzałki) z altany.


  3. #8983

    Domyślnie

    Tczechow bierz projekt od Elfir bo warto

  4. #8984

    Domyślnie

    Witam po czasie + mam problem z jałowcami , mocno mi zbrązowiała część igieł - pryskałam na grzyba ale nic nie pomogło, może powinnam prysnąć na gąsienice i mszyce ( czyli na jakiegoś robaka?)

  5. #8985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a masz te gąsienice i mszyce?
    Bo pryskanie na ślepo jest nieekologiczne.

  6. #8986

    Domyślnie

    to dlaczego brązowieją , ostatnio momo że to jałowce w czasie upału podlewałam - ale to chyba nie zaszkodzi?

  7. #8987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może choroba, tylko użyłaś niewłaściwego środka?
    Może przędziorek?

  8. #8988

    Domyślnie rabata

    Witam ponownie,

    Bardzo prosze o pomoc w doborze roślin. Na zdjęciu jest rabata, chcielibyśmy z żoną w tym miejscu miec cos w rodzaju zagajnika, z tylu wieksze roślny z przodu mniejsze, cos co tez by zagęsciło to miejsce i odsłoniło od sąsiada. na razie jest tam jedna choinka po zimie. za pomoc z gory dziekuje.

    Wrzucam tez inne zdjecia mojej dzialki i mam prosbe odnosnie miejsca na basen stelazowy. Zastanawiam sie nad postawienie baseny prostokatnego 4-5 metrow obok grila z lewej czy tez z prawej strony czy moze w miejscu gdzies gdzie teraz jest taki maly basen i osloniecie go roslinami w jakis sposob.

    za wszelkie porady z gory dziekuje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rabata.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	203826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rabata1.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	203827   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rabata3.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	203828  

  9. #8989

    Domyślnie

    Myślałam że na przędziorka to ten środek co na gąsienice

  10. #8990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczechow Zobacz post
    Witam ponownie,

    Bardzo prosze o pomoc w doborze roślin. Na zdjęciu jest rabata, chcielibyśmy z żoną w tym miejscu miec cos w rodzaju zagajnika, z tylu wieksze roślny z przodu mniejsze, cos co tez by zagęsciło to miejsce i odsłoniło od sąsiada. na razie jest tam jedna choinka po zimie. za pomoc z gory dziekuje.

    Wrzucam tez inne zdjecia mojej dzialki i mam prosbe odnosnie miejsca na basen stelazowy. Zastanawiam sie nad postawienie baseny prostokatnego 4-5 metrow obok grila z lewej czy tez z prawej strony czy moze w miejscu gdzies gdzie teraz jest taki maly basen i osloniecie go roslinami w jakis sposob.

    za wszelkie porady z gory dziekuje.
    Tczechow, pamiętam, że Elfir kiedyś Ci pomagała. Wklejałeś planiki takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka2_bez_garazu_1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	203894Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka2_bez_garazu_kolektor.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	203895Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka2_bez_garazu2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	203896Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka2_elfir_2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	203897
    Pamiętasz, czy gdzieś Ci to w ogniu budowania zginęło?
    Elfir zaproponowała Ci fajny układ Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tCzechow-od_Elfir.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	203898 Myślę, że wystarczy w narożniku przy oczyszczalni coś dokomponować, ale raczej poslużyłabym się pergolą i pnączami, bo przy oczyszczalni drzew nie powinno się sadzić ze względu na korzenie. Może jakieś krzewy, np cisy tuż przy plocie.
    Basen moim zdaniem pasowałby w południowo zachodnim narożniku trawnika.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #8991

    Domyślnie Rabata

    Tak mam te wszystkie rysunki. Od strony zachodniej wklejam pnorame. tak to w tej chwili wyglada. troche podobnie do tych wczesniejszych schematow ale tylko troche . Nie udalo mi sie zrobic w tarasie miejsca na drzewko. To co zaproponowala Elfir to dobrze rozumie ze w srodku czerwonych lini jest trawnik a na zewnatrz rabata.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rabata4.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	203905  

  12. #8992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dobrze rozumiesz pośrodku trawnik, a w stronę płotu rabaty.
    Moim daniem tak niewiele się różni to co jest teraz od początkowego projektu, że możesz posłużyć się pomysłem Elfir z powodzeniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tCzechow-ogrod4.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	203916
    Drzewko nadal możesz posadzić tuż koło tarasu. Masz tam chyba coś w rodzaju skalniaczka. W narożniku za tą młodą roślinką Elfir proponowała Ci chyba świerki serbskie. Nie pamiętam.
    Basen zrobiłabym tam, gdzie maznęłam niebieski prostokąt i obudowałabym drewnianym tarasem z dwóch stron. Widziałam takie w necie – basen częściowo przylegający do kamiennej lub gresowej powierzchni, a częściowo do drewnianej. Ładnie. Tym bardziej, że jeśli chcesz wkopać basen w stalowej obudowie, to krawędzie można osłonić drewnem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #8993

    Domyślnie

    Basenu wkopywac nie bede, bo mam kolektory z ogrzewania na calej prawie dzialce. Pozostaje mi basen taki stelazowy, prostokatny albo okragly rozkrecany i chowany na zime.

  14. #8994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczechow Zobacz post
    Basenu wkopywac nie bede, bo mam kolektory z ogrzewania na calej prawie dzialce. Pozostaje mi basen taki stelazowy, prostokatny albo okragly rozkrecany i chowany na zime.
    Też możesz go ładnie zakomponować.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #8995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak masz kolektory to na nimi drzew nie mozna sadzić.

  16. #8996

    Domyślnie

    Wiem, dlatego jak juz to cos co nie bedzie mialo glebokich kozeni, lub w miejscach przy ogrodzeniu bo tam nie ma, no i kolktory sa tak wkopane min 1,5 metra pod ziemia.

  17. #8997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu widać, że sąsiad będzie miał żywopłot z żywotnika, czyli po swojej stronie nie potrzebujesz już roślin do osłony ogrodu.
    Mozna na przykład dać kwitnące krzewy (forsycja, tawuła lub wysoka krzewuszka) podsadzone jakimiś bylinami lub trawami ozdobnymi (np. jakaś karłowa odmiana miskanta). Do tego większe drzewo o szerokiej koronie i dużych liściach do przesłonięcia widoku na dom sąsiada (np. klon "Drumondii" a dołem rozplenica). W szerszym miejscu z tyłu jakies wyższe krzewy a z przodu niższe (np. tawuła japońska Goldmound) i jakis akcent na zakończenie rabaty (np. buk "Purple Fountain") podsadzony rośliną kontrastową (np. liliowcem, który kwitnie na żółto).



    Nie wiem tylko, czy ten klon nie wchodzi juz na kolektory? Jeśli tak, to można zastosować murek oporowy podwyższający tę cześc rabaty o ok. 50 cm (rabata ze padkiem w kierunku ogrodzenia) i na podwyższeniu posadzić drzewko o płytkim systemie korzeniowym, np. magnolię.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-08-2013 o 22:17

  18. #8998

    Domyślnie

    Elfir mam dwuletnie jodełki zakupione w szkółce leśnej czy mogę je już przycinać? Chciałabym żeby były gęste ale nie wiem od jakiego wieku przycinać. Pozdrawiam A.

  19. #8999

    Domyślnie

    Na 6 posadzonych oberżynach w tunelu tylko na dwóch zawiązały się owoce. Zapylam je codziennie pędzelkiem i podlewam co 2 - 3 dzień 1 litrem wody. Jaki może być powód niezawiązywania owoców? Kwiaty opadają.

  20. #9000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka76 Zobacz post
    Elfir mam dwuletnie jodełki zakupione w szkółce leśnej czy mogę je już przycinać? Chciałabym żeby były gęste ale nie wiem od jakiego wieku przycinać. Pozdrawiam A.
    Dwuletnia A. alba to ma 10 cm, jak dobrze pójdzie. Nie bardzo wiem, co z tego wyciąc. Zresztą jodły się nie tnie.

Strona 450 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony