dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 465 z 902
Pokaż wyniki od 9.281 do 9.300 z 18033
  1. #9281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    a u mnie wyrosły radosne pomidory



    a drzewko brzoskwini nornice od dołu zeżarły kiedyś - tak że obciąłem przy samej ziemi i to szczepione się straciło - ale podstawa się postawiła i dzisiaj odwdzięczyła się za psikanie jesienne i wiosenne miedzianem.
    A może to ta autostrada tak ją zmobilizowała?

    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  2. #9282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pyxis, ja też zrozumiałam, że mówisz o jednym okręgu
    Co innego soliter, a co innego naciapciane to tu to tam na trawniku. Poza tym wyobraź sobie jak się nakręcisz z kosiarką. Współczuję.

    A kompozycje z drzewek owocowych są bardzo piękne. Japończycy wiedzą to od dawna. W Angli powszechnie łączy się drzewa i krzewy owocowe z ozdobnymi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #9283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Pyxis, ja też zrozumiałam, że mówisz o jednym okręgu
    Co innego soliter, a co innego naciapciane to tu to tam na trawniku. Poza tym wyobraź sobie jak się nakręcisz z kosiarką. Współczuję.
    No to zle to poisalem z tego wynika

    Co do kosiarki, to te drzewka juz tam sa i wlasnie te okregi maja byc po to, zebym sie nie musial tak jak teraz dokola drzewka krecic z kosiarka. USame drzewka uloozone sa tak, ze to naprawde bardzo malo przeszkadza. Teraz sa w takich "kwadraciakach":



    3 drzewka na 5 arach trwanika za domem, to chyba nie jest az takie "naciapanie".
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #9284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Bobiczek, podpowiesz coś z tym miedzianem ?
    Kiedy i ile, by znów kędzierzawość liści moich brzoskwiń nie dopadła

  5. #9285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Malka, masz ściągę

    Czasami wystarczy tylko jeden zabieg, ale wykonany wiosną nie później niż przed pękaniem pąków na drzewach brzoskwini. Wykonany po tym terminie będzie nieskuteczny, szczególnie przy warunkach atmosferycznych sprzyjających rozwojowi grzyba. Jest to, obok niedokładności pokrycia drzew roztworem fungicydu, często popełniany błąd.
    Zimą przynajmniej w jednym z pojawiających się okresów ociepleń, gdy temperatura jest powyżej 6°C, gdy istnieje ryzyko rozluźniania się łusek na pąkach na skutek podwyższonej temperatury powietrza, zalecane jest przeprowadzenie zabiegu chemicznego. Woda użyta do opryskiwania nie może być bardzo zimna. Można ją podgrzać dolewając do zbiornika opryskiwacza gorącej wody. Ilość zużytej cieczy zależy od wieku drzew, wielkości ich koron oraz od typu opryskiwacza. Aby zabieg był skuteczny, drzewa powinny zostać bardzo dokładnie polane.


    Miedzian Extra 350 SC (1%)
    Można też: Syllit 65 WP (7,5 kg/ha) lub Miedzian 50 WP (1%)
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #9286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Dziękuję Pestka pozwolisz,że skopiuję do siebie?

  7. #9287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Malka, przecież po to wklejam, żebyś skorzystała.

    Obserwuj pąki. Miedzian użyty wczesną wiosną jest też znakomity jako ochrona przed mączniakiem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #9288
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jeśli wyrasta z ziemi, możesz podkopać delikatnie i jeśli to jest osobna roślina, ewentualnie spróbuj przesadzić. Zobacz, czy i gdzie wyrasta głównego pnia. Jak wyrasta to utnij, posiekaj i na kompost, a ranę zabezpiecz funabenem. Trzeba usunąć, bo się zrobi krzak z tej brzózki.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Odrost od podkładki (bo pokazujesz chyba jakąś formę szczepioną na pniu). Usunac jak najszybciej.
    O tej porze roku marna szansa, że się ukorzeni. Jak potrzebujesz dziką brzózkę to sobie wykop na łące
    Dziewczęta
    czyli co mam ciąc ? i zabezpieczyc ranę tym funabeben ?

    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #9289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Malka, przecież po to wklejam, żebyś skorzystała.

    Obserwuj pąki. Miedzian użyty wczesną wiosną jest też znakomity jako ochrona przed mączniakiem.
    dziękuję

    a Orzecha też mogę tym miedzianem ??
    Strasznie żółkły mu w tym roku liście,teraz już prawie łysy jest
    U sąsiada w połowie lipca był bezlistny.

  10. #9290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Czy mam szanse na Dolnym Slasku bez jakis dodatkowych zabiegow w stylu okrywanie cieszyc sie w przedogrodku Klonem palmowym atropurpureum?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #9291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Dziewczęta
    czyli co mam ciąc ? i zabezpieczyc ranę tym funabeben ?

    Tnij, tylko nie poszarp
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #9292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    dziękuję

    a Orzecha też mogę tym miedzianem ??
    Strasznie żółkły mu w tym roku liście,teraz już prawie łysy jest
    U sąsiada w połowie lipca był bezlistny.
    A miał wcześniej plamy na liściach, czy tak po prostu zżółkł. Ile ma lat, może pogody tegorocznej nie wytrzymał?
    Miedzian albo Dithane podziałają na antraknozę. Poza tym można stosować Akrobat i Topsin.

    Jakbyś cięła gałęzie to koniecznie zabezpiecz rany (Funaben Eko, Ekoderma, albo zwykła biała emulsja z dodatkiem 2% Miedzianu). Orzech przez nie zabezpieczoną ranę może przemarznąć. Martwe drewno może zaatakować grzyb (żagiew łuskowata) i po kilku latach zabije orzech.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #9293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Zrobię zdjęcie liści - tych, które zostały.

    Mam na działce dwa orzechy, jak przypuszczam oba to samosiejki,z czego mniejszy na pewno bo urósł już za mojego "panowania"
    Ten młody ma się nieźle, ale od strony dużego, też go coś chwyciło, jakby się zaraził.

    Duzy był cięty wczesną wiosną, bardzo wczesną, ale oczywiście wszystkie rany miał zabezpieczone, bardzo dokładnie.
    W ubiegłym roku, tez go coś łapało, ale zrzuciłam to na karb pochmurnego lata, deszczów i wczesnej jesieni - chyba niesłusznie.

  14. #9294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    No moze nie bylem precyzjny w opisie - fakt.

    Chcesz, zebym sobie zrobil "kompozycje" z tych drzewek owocowych? Czy mam rozumiec, ze kazdy siliter to kicz?
    Soliter jak nazwa wskazuje jest samotnikiem - punktem węzłowym kompozycji. Potrzebuje też tła. Kilka niby-samotników na trawniku to nie są solitery tylko chaos.

    Drzewka owocowe imho poza wiosną nie sa specjalnie urokliwe w wypielęgnowanym ogrodzie, jako pojedyncze akcenty na trawniku.
    We wiejskim nikną w tłumie innych roślin - tam się sprawdzą.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-09-2013 o 23:37

  15. #9295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    malka - orzechy nie lubią cięcia. A choroba orzechów to antraktnoza.

  16. #9296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Soliter jak nazwa wskazuje jest samotnikiem - punktem węzłowym kompozycji. Potrzebuje też tła. Kilka niby-samotników na trawniku to nie są solitery tylko chaos.

    Drzewka owocowe imho poza wiosną nie sa specjalnie urokliwe w wypielęgnowanym ogrodzie, jako pojedyncze akcenty na trawniku.
    We wiejskim nikną w tłumie innych roślin - tam się sprawdzą.
    Nie mam ambicji, zeby moj ogrod byl najladniejszy na osiedlu, bo ani ze mnie ogrodnik, ani mam czas na jego pielegnacje. Ma byc po prostu jak najbardziej "bezobslugowy" i dostosowany do moich mozliwosci. Wtedy bedzie czysty i zadabny. Drzewka owocowe to taki kaprys, ktory bez problemu bedzie mozna w razie klopotow wykarczowac. Miala byc trawiasta pustynia tylko - wlasnie dla pelnej wygody koszenia. Ot tylko tyle.

    Przypomne sie z pytankiem o klona czerwonolistnego: Czy da rade sam rosnac na Dolnym Slasku?
    Chyba jednak posdzenie sosny czarnej to byl blad, bo to w sumie drzewo nie do ogrodu o mojej powierzchni. Chcialem zamienic na cos ciekawego i nieduzego, ale nie mam pomyslu. Sa tych sosen 2 szt przed domem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  17. #9297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    malka - orzechy nie lubią cięcia. A choroba orzechów to antraktnoza.
    wiem, że nie lubią, ale dolne gałęzie były tak umęczone, no i nam przeszkadzały płożąc się po ziemi, że wkalkulowując fakt ,ze drzewko może obumrzeć - przycięłam.
    Rany się ładnie zasklepiły i w ich okolicach nic niepokojącego się nie dzieje.
    Wiosną bede musiała przyciąć i małego orzecha, bo wyczynia dokładnie to co stary - czyli leży na ziemi.
    Ale mam już nową siewkę, prawie metrową, niestety w miejscu absolutnie niedopuszczalnym dla drzewa (w linii ogrodzenia), może gdzieś go przesadzę ??

    A liście - może nie przyglądałam im się uważnie,ale nie mają takich regularnych plam ja przy antraknozie.

  18. #9298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz spory ogród i sosny spokojnie by się zmieściły. Tylko trzeba je posadzić z sensem a nie w przypadkowym miejscu.
    Na temat klonu nie pomogę. W Poznaniu u klienta notorycznie marzł.

  19. #9299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    ORZECH WŁOSKI
    Kiedyś trafiłam na forum ogrodniczym na wątek, w którym o orzechach pisała „Kozula”. Sama chyba zawodowo się nimi zajmuje, mnóstwo wie i bardzo chętnie dzieliła się tą wiedzą. To było gdzieś na tym forum http://www.forumogrodnicze.info/view...0d1e3b52619a84 , ale teraz jakoś nie mogę znaleźć
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #9300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    masz spory ogród i sosny spokojnie by się zmieściły. Tylko trzeba je posadzić z sensem a nie w przypadkowym miejscu.
    Na temat klonu nie pomogę. W Poznaniu u klienta notorycznie marzł.
    No wlanie doczytalem przeczesujac googla, ze niby moj region sie lapie, ale podczas mrozniejszych zim moze i tak przemarzac. Chyba sobie dam z nim siana.
    Co do sosen, to z tylu domu poki co nie chce juz wiecej nasadzen na trawniku. To na pewno rzecz gustu, ale podoba mi sie troszke przestrzeni. Po krawedzi dzialki sie obsadzilem. Po bokach thuje a na tyle rozne "krzaczory" (ale na pewno nie nazwala bys tego kompozycja)

    No to moze naprowadz mnie prosze na jakies gatunki ozdobnych roslin o noieduzych rozmiarach ktore moge posadzic w przedogrodku. Raczej cos co rosnie w gore a nie sie plozy i jesli sie uda, to lepiej cos lisciastego. Po srfodku jest magnilia a te rosliny beda w odleglosci 4-5m od niej po bokach.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 465 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony