dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 492 z 902
Pokaż wyniki od 9.821 do 9.840 z 18033
  1. #9821

    Domyślnie

    Obecnie nic nie konsultuję na ogrodowisku.Powiem szczerze, że na początku podobały mi się projekty Danusi, ale widzę, że to się ma nijak do życia.
    Chciałabym obsadzić rabatę, bo mam na środku trawnika 2 drzewa (perukowca nie biorę pod uwagę , bo malutki i można przesadzić). Nieładnie wyglądają te 2 drzewa takie samotne i ciężko kosić trawę dookoła nich.Ja bym chciała ogród naturalny, trochę angielski.Sama kombinuję, dlatego to tak wygląda.To znaczy może poradź jakie rośliny zostawić.U mnie piasek i susza, ale hosty dobrze rosną mimo wszystko.Wiem, żeby nie dawać dużo gatunków i sadzić plamami.Na początku myślałam o samych jałowcach.
    Dzięki za zainteresowanie

  2. #9822
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    12i24

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    weź przykład z natury, na piachach rosną sosny wrzosy rozchodniki trawy np piaskownica
    http://12i24.blogspot.com ogrody i krajobrazy

  3. #9823
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tarnowianka

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Sprawa gleby jest jasna tzn nikt z urzędników zarówno w starostwie jak i w gminie nie ma takich informacji i i nie ma żadnych map glebowych i w starostwie, pani mi poradziła żebym sobie zamówiła geologa , daję sobie spokój i przyjęłam że jest gleba zasadowa i te rośliny, które wymianiłam poradzą sobie , tak to wygląda a jeśli chodzi o ogrodzenie to wydaje mi się że takie z wierzby jest mniej trwałe niż ogrodzenie z drewna i potrzebuje czasu aby urosło a ja na wiosnę bedę sadziła i muszę się jakoś zabezpieczyć przed dzikami i sarnami które robią też szkody u sąsiadów, mam chętnego który zrobi to za darmo i materiał mam swój, mam tylko nadzieję że zwierzyna tego nie sforsuje.

  4. #9824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z wierzby? raczej jedynie pełni rolę dekoracyjną w pierwszych sezonach .
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-12-2013 o 18:59

  5. #9825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie by mogły pokonać moją żywą plecionkę.
    Nie jedzą jej?

  6. #9826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał magos Zobacz post
    U mnie piasek i susza, ale hosty dobrze rosną mimo wszystko.Wiem, żeby nie dawać dużo gatunków i sadzić plamami.Na początku myślałam o samych jałowcach.
    Daj zdjęcie tego fragmentu, jak masz

  7. #9827

    Domyślnie

    Zrobię w sobote.Bo teraz jak wracam to ciemno..

  8. #9828
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tarnowianka Zobacz post
    Witam, te Panie z gminy myslę że naprawdę nie wiedziały o co mi chodzi i takich map tam nie mają, patrzyły na mnie tak wymownie, będę pytać w starostwie i tam raczej coś się dowiem. Pozdrawiam
    Właśnie o tym mówię że urzędnicy niewiedzą jakie są mapy, jakie są gleby, po co to komu i na co. Tylko jaki papierek, drukarka i pieczątka.
    W każdym starostwie jest geolog powiatowy. Zazwyczaj to geolog z wykształcenia więc mapę geologiczną na pewno będzie miał a na pewno powinien mieć geologiczną 50-tkę. Czyli mapa geologiczna 1:50 000. Cały kraj jest pokryty takimi mapami (ponad 1000 arkuszy) z tym że być może jeszcze nie wszystkie są w sprzedaży. W temacie skał, względnie czwartorzędowych osadów geolog powinien Cię "uświadomić".
    Ze znajomością gleb może już być znacznie gorzej, bo choć geolodzy mają zazwyczaj podstawy gleboznawstwa na studiach to w praktyce z wiedzą bywa bardzo różnie (wiem co mówię).
    PS. Zamówiony geolog też może bardzo niewiele wiedzieć na temat gleb. Oczywiście wałeczkować to pewnie potrafi ale gleboznawstwo to coś znacznie bardziej skomplikowanego. A z tego co się orientuję to geolodzy nie mają praktyk terenowych z gleb a to najlepszy sposób uczenia się gleb i ich rozróżniania.

  9. #9829

    Domyślnie

    Elfir mam zdjęcia.
    Wygląda to nędznie w zimie.
    Pod ściana domu(strona południowa)myślałam, jak już będzie wykończony dom, o posadzeniu tawuły np.shirobana.
    Pod płotem rośnie lawenda, zresztą bardzo ładnie się rozrosła i ładnie kwitnie.
    Perukowca przesadzę.A czy nie można jednak tych liliowców posadzić między drzewami?Widziałam tak w Wojsławicach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon1.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	231238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon2.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	231239  

  10. #9830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta katalpa rośnie za blisko domu.
    Czy planujesz przejazd między drzewami a ogrodzeniem, że tam zostawiasz puste miejsce?

  11. #9831

    Domyślnie

    Katalpa jest ze 3 metry od domu.Czy ją przesadzić?
    Za drzewami jest przejazd awaryjny.Nie planujemy tam wjeżdżać na co dzień.

  12. #9832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trzy metry? Wygląda jakby była bliżej. Ale katalpa ma parasolowatą, szeroką koronę. W pewnym momencie będzie się prawie opierac o budynek.
    Czy na sąsiedniej działce nie będzie budowy?

    To miejsce pod domem, przy tarasie. Niech będzię kolorowe! Pachnące!
    Rabata niech się opiera o taras. Jedynie pod domem zostawić przejście. Kratownicę przenieść bliżej przejazdu, bo inaczej będzie zasłaniać widok na rabatę.
    Na suche miejsce można zastosowac połacie lawendy (lub kocmiętka) + róże okrywowe (np. pachnąca "Bienenweide Rot") + trawy ozdobne (miłka Eragostis trichoides, E. spectabilis, Sporobolus heterolepsis) wymieszane z perowskią. A pod samym drzewem bergenie, przywrotnik, liliowce. Kolory zółty, czerwony, niebieski.
    A na kratownicy powojnik tunguski. Do tego na pustej ścianie pionowy element z kolumnowego jalowca lub dwóch.



    A katalpę przesadzić gdzieś od południa przy tarasie, by parasolowata korona rzucała na taras cień.

  13. #9833

    Domyślnie

    Dzięki Elfir!
    Zrobiłam jeszcze zdjęcia z tarasu na wschód i południe.
    Trochę pod słońce, ale zarys rabat chyba widać.
    Katalpę przesadzę na pewno.Nie bardzo mogę przed taras, bo już chyba nie ma gdzie
    Ale będę miała dla niej miejsce.
    Kratownicę daliśmy od strony zachodniej, ponieważ u nas mocno wiatr wieje, szczególnie z zachodu i chcieliśmy się trochę osłonić.Posadziliśmy winogrona.I na razie jakieś jednoroczne pnące damy, póki winorośl się nie rozrośnie.Czy tak mogłaby, według Ciebie zostać?
    Za płotek kiedyś sąsiad wybuduje dom.Posadziłam pod płotem lawendę i ponieważ jest tam tylko pół metra, posadziłam wiciokrzew pomorski, ale słabo rośnie.Dokupiłam jeden powojnik Paul Farges.Jak lepiej będzie rósł, to go rozmnożę.Po drugiej stronie bramy wjazdowej na płocie jest powojnik tunguski, z nasionek, mam nadzieję, że ładnie przezimuje i się szybko rozrośnie.Niestety powojniki są łyse na zimę, więc od sąsiada średnia osłona.
    Gorzej jak sąsiad posadzi jakieś tuje za płotem, to mi lawendę zacienią...
    Na tych rabatach od wschodu mam dużo bylin i trawy.Za domkiem dla dzieci jest skalniak.Za skalniakiem dom rodziców.
    Prawdę mówiąc cały czas popełniam błędy, ale jakoś rośliny znoszą przesadzanie
    liliowców mam dużo i będzie można porozdzielać, a na rabatach też mam dużo róż, też okrywowe, ale nie wiem jakie.Podoba mi się pomysł z tymi różami na tarasie, będzie ładnie się komponowało z lawendą.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sk.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	231332   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wschód.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	231333  
    Ostatnio edytowane przez magos ; 22-12-2013 o 08:34

  14. #9834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co ci osłona działki zimą? Przecież zimą nie siedzicie na tarasie.

  15. #9835

    Domyślnie

    No też prawda...

  16. #9836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W każdym razie brakuje mi trochę "utopienia" twojego tarasu w kwiatach i kwitnących krzewach.

    Myslałaś o tym, by przejazd awaryjny zakryć pergolą z winoroślą? Od strony sąsiada kratownica, a od strony ogrodu otwarta przestrzń.

  17. #9837

    Domyślnie

    A co z tą osłoną od wiatru?Myśleliśmy, że jak się winorośl rozrośnie to będzie zaciszniej.Ciężko mi będzie męża przekonać...

  18. #9838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale przeciez osłona będzie, tylko przesunięta.

  19. #9839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    coś takiego mi chodzi:

  20. #9840

    Domyślnie

    Oj ładnie.Całkiem inna koncepcja.Muszę z mężem pogadać, co on na to.
    Dzięki wielkie

Strona 492 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony