dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 902
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 18033
  1. #1001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej to wyciek raka bakteryjnego.

  2. #1002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    raczej to wyciek raka bakteryjnego.
    Czyli ? - co robić ? - siekiera i wyciąć ?
    --
    Pozdrawiam

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Karollinka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4.589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    witajcie, mam problem z drzewkami owocowymi otóż zauważyłam że rozwija sie na nich grzyb, w sklepie ogrodniczym polecono mi środek grzybobójczy POLYRAM
    http://www.allegro.pl/item1032853500_polyram_70_wg.html
    czy ktoś go stosował i może faktycznie polecić??

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    palbito - tak, wyciąć. Do zainfekowania pewnie doszło przy okazji uszkodzenia tkanki przez zające. rak rozwija się dość powoli - najpierw są objawy na liściach a z czasem, przy zaawansowanej chorobie na gałązkach. Jak się pojawia na pniu głównym, znaczy, że bakterie opanowały całą roślinę.

    Ja odradzam sadzenie drzewek owocowych w ogrodach ozdobnych, jesli właściciel nie zamierza prowadzić racjonalnej ochrony. Bo to tylko nerwy, pieniadze i czas. Lepiej znaleźć sklep ze zdrową żywnością.

    karolinka - nie stosowałam tego środka. U mnie na ogródku to tylko mszyca i mączniak się trafia.

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tatarak - może ta strona ci pomoże?
    http://www.conifers.co.nz/conifer_lists.htm
    Dziękuję Elfir! Teraz tylko muszę powtórzyć łacinę z liceum

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tangens kąta wysokości Słońca = odcinek BC (czyli wysokość budynku "H")/ odcinek AB
    czyli AB (długość cienia budynku) = odcinek BC (wysokość budynku)/ tg kąta wysokości słońca

    Jeśli chcesz trzymać rośliny o liściach sezonowych, to nie bierz pod uwagę wysokości słońca zimą - nawet jak zimą będą w cieniu nie będzie miało to dla nich znaczenia, bo nie bedą miały liści.
    ... i jeszcze matematykę muszę powtórzyć...

    mam nadzieję, że ten kąt wysokości znajdę w sieci.

    właśnie chcę posadzić w północno/wschodnim narożniku kompozycję z iglaków - w tym cyprysika i jałowca łuskowatego - więc zależy mi, żeby cień do nich nie docierał i zimą. jak się okaże, że dociera, to je przesunę w inną stronę. póki co - przesunę na planie, ma się rozumieć.

    Elfir! Dzięki za ten wzór!

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    A jeszcze jedno!

    Mam 2-letnią sadzonkę winorośli odm. Arkadia. Na tegorocznych liściach zauważyłam coś dziwnego: wyglądają, jakby je ktoś dość gęsto ponakłuwał. A na łodyżkach widać jakąś dziwną substancję - wygląda jak maleńkie kryształki cukru lub soli. Co to może być? Jakaś zaraza, wirus, pasożyt? Czym to leczyć?

    Dodam, że roślinka na razie stoi w domu na parapecie - czekamy, aż gospodarz sprzątnie z "naszej" działki ozime...

  8. #1008

    Domyślnie

    Witaj Elfir - proszę o pomoc, otóż tydzień temu posadziłam dwie Tuje Szmaragd, kazda ok. 1,20-1,30, dzisiaj zauważyłam, że gałazki od połowy drzewka zaczęły opadać w dół, nie widzę żadnych objawów chorobowych. Czy to znaczy, że się nie przyjęły a może mają za mało wody (ale mam glinę) lub za mały dołek. Czy można je wykopać i spróbować powiększyć miejsce?.

    Z góry dziękuję. Pozdrawiam

  9. #1009

    Domyślnie

    Witam serdecznie i od razu proszę o pomoc.
    Otóż na mojej ok 70 cm sośnie czarnej, lub bośniackiej (kupowałam w tym samym czasie 2 i nie wiem która jest która..), która rośnie w donicy zauważyłam przy podlewaniu jak wychodzą z ziemi mrówki.
    Z samą sosną nic się nie dzieje, ładnie wygląda.
    Czy mam się zacząć przejmować ? Czy mrówki mogą jej zrobić coś złego ? Jeżeli tak to proszę o radę jak mam je stępić. Docelowo planuję ją wysadzić na działkę, ale jeszcze nie w tym roku, ale może wskazane byłoby ją już teraz wysadzić?
    Z góry za pomoc serdecznie dziękuję

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    ... i jeszcze matematykę muszę powtórzyć...

    mam nadzieję, że ten kąt wysokości znajdę w sieci.

    właśnie chcę posadzić w północno/wschodnim narożniku kompozycję z iglaków - w tym cyprysika i jałowca łuskowatego - więc zależy mi, żeby cień do nich nie docierał i zimą. jak się okaże, że dociera, to je przesunę w inną stronę. póki co - przesunę na planie, ma się rozumieć.

    Elfir! Dzięki za ten wzór!
    Policzyłam to sobie! Może kogoś zainteresuje:

    Dom o wysokości 6 m będzie w południowej Polsce w południe o różnych porach roku rzucał cień o długości od 3 do ponad 19 metrów!!

    Moje roślinki mają być ok. 8-10 metrów od elewacji, więc wybiorę takie, którym brak słońca przez większą część krótkiego zimowego dnia nie będzie robił różnicy - tak jak radziła Elfir - o liściach sezonowych.

    Bardzo dziękuję za pomoc

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek_9 Zobacz post
    Witam serdecznie i od razu proszę o pomoc.
    Otóż na mojej ok 70 cm sośnie czarnej, lub bośniackiej (kupowałam w tym samym czasie 2 i nie wiem która jest która..), która rośnie w donicy zauważyłam przy podlewaniu jak wychodzą z ziemi mrówki.
    Z samą sosną nic się nie dzieje, ładnie wygląda.
    Czy mam się zacząć przejmować ? Czy mrówki mogą jej zrobić coś złego ? Jeżeli tak to proszę o radę jak mam je stępić. Docelowo planuję ją wysadzić na działkę, ale jeszcze nie w tym roku, ale może wskazane byłoby ją już teraz wysadzić?
    Z góry za pomoc serdecznie dziękuję
    Zanadto się nie przejmuj - mam mrówki w dużej ilości pod prawie każdą rośliną. Czasem mnie to złości i sypię im proszku, ale w zasadzie nie zauważyłem żeby robiły coś złego. Są dwa wyjątki. Pierwszy to rośliny na których są mszyce - mrówki skutecznie bronią je przed drapieżnikami. Drugi opisuję w następnym poście.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  12. #1012

    Domyślnie

    Elfir - pomocy!
    Ciachnąłem sporą gałąź u derenia controversa. Zimą, ale trochę za późno, zwłaszcza, że mrozy raptownie odpuściły. Dereń zaczął mocno puszczać sok raną - nie mogłem tego opanować przez kilka dni. Mocno spowolnił wegetację i w tej chwili wciąż nie rozwija liści na dwóch dużych bocznych gałęziach, mimo że ma tam zdrowe pąki. Najgorsze, że w pniu pojawiły się sporo małych otworów głębokości ok 7mm, w których siedzi jakieś draństwo. Nie udało mi się zauważyć co to jest, bo wystawia tylko czarną d... i nie sposób tego wygrzebać w całości. Czarne i wygląda na skrzydlatą mrówkę. Na pniu widzę wzmożoną aktywność mrówek, ale jaśniejszych. Co to może być i co robić?

    Dereń ma ok. 3-4 lata i 2,5m wysokości. Czy jeszcze coś z niego będzie?
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  13. #1013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek Zobacz post
    Zanadto się nie przejmuj - mam mrówki w dużej ilości pod prawie każdą rośliną. Czasem mnie to złości i sypię im proszku, ale w zasadzie nie zauważyłem żeby robiły coś złego. Są dwa wyjątki. Pierwszy to rośliny na których są mszyce - mrówki skutecznie bronią je przed drapieżnikami.
    Nie tylko bronią. Mrówki wyprowadzają mszyce na rośliny po przezimowaniu w mrowiskach. Teraz mszyce mają się mrówkom odwdzięczać i karmić je słodkim płynem, który wytwarzają, zżerając nam rośliny.

  14. #1014

    Domyślnie

    Mrówki na roślinach?!? U mnie siedzą w trawniku! Całym! To jedno wielkie gniazdo! Nie można spokojnie stanąć, zapalić, wyjść z psem usiąść na kocyku z dziećmi...
    Ale to nie wszystko! Nieee! Te małe gnojki ładują mi się do domu! Są w sypialni, kuchni, korytarzu, łazience!!! Włażą przez okna, wyłażą z pod podłogi, listew!!! Sypię granulat w domu i ogrodzie, ale chyba mało skutecznie - co roku wracają!!!
    Poza mrówkami mam w ogrodzie ( w ogóle w całej okolicy - dookoła łąki i pola, plac zabaw dla dzieci) kleszcze! Mrowie kleszczy! Całe stada! Pies przynosi je do domu - po mężu ostatnio dreptał jeden z dywanu!!!!
    Informowałam sanepid, prosiłam gminę o interwencję - nie otrzymałam odpowiedzi!!! Poradźcie czym pryskać, jakie rośliny hodować, żeby się pozbyć tego cholerstwa!

  15. #1015

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za rady
    Teraz tylko zastanawiam się czy skoro na razie nie widzę mszyc to nie prysnąć tak "na wszelki wypadek" jakimś środkiem np. Talstarem ?

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    A jeszcze jedno!
    Mam 2-letnią sadzonkę winorośli odm. Arkadia. Na tegorocznych liściach zauważyłam coś dziwnego: wyglądają, jakby je ktoś dość gęsto ponakłuwał. A na łodyżkach widać jakąś dziwną substancję - wygląda jak maleńkie kryształki cukru lub soli. Co to może być? Jakaś zaraza, wirus, pasożyt? Czym to leczyć?
    najczęściej takie objawy dają przędziorki lub wciornastki

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mruva - o tej porze roku to nie może być winą braku wody (pada, jest chłodno) czy dołka (o ile dołek był przynajmniej wielkości doniczki). Daj zdjęcie o co chodzi, bo ciężko mi sobie wyobrazić co cię niepokoi.

  18. #1018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek_9 Zobacz post
    Otóż na mojej ok 70 cm sośnie czarnej, lub bośniackiej (kupowałam w tym samym czasie 2 i nie wiem która jest która..), która rośnie w donicy zauważyłam przy podlewaniu jak wychodzą z ziemi mrówki.
    Same mrówki nie stanowią zagrożenia. Za to hodują mszyce, które mogą narobić szkód.

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek Zobacz post
    Mocno spowolnił wegetację i w tej chwili wciąż nie rozwija liści na dwóch dużych bocznych gałęziach, mimo że ma tam zdrowe pąki.
    Wysuszyłeś pędy. Dlatego nie puszczają.

    Cytat Napisał Mis Uszatek Zobacz post
    Najgorsze, że w pniu pojawiły się sporo małych otworów głębokości ok 7mm, w których siedzi jakieś draństwo.
    http://www.target.com.pl/katalog/szkodniki/23.html

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    boratom - z kleszczami jedyne rozwiązanie: brak zarośli w ogrodzie i krople dla psa.
    Na mrówki - granulki. Gnojówka z pokrzywy czy wrotyczu, areacja i wertykulacja trawnika

Strona 51 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony