dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 512 z 902
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 18033
  1. #10221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    W ubiegłym roku założyliśmy trawnik; teraz wiosną powyrastało na nim mnóstwo tasznika i już sobie pięknie kwietnie jest tego w ch ... lerę; bawić się w ręczne wyrywanie, czy pryskać? Mam w domu FERNANDO, na dwuliścienne - pomoże?
    Koszenie pomoże.
    Skoś trawnik, nawet, jak trawa jeszcze nie rośnie.

  2. #10222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiha Zobacz post
    nie jestem przerażona, ale pracuję w dużym ogrodzie u mamy,
    Liściaste przeszkadzają wyłącznie trawnikowi. Czyli aby mieć mniej pracy, starczy mieć mały trawnik Do tego automatyczna kosiarka i długi czas spokój, bo ogród robi się sam.

    Jak pytałam o preferencje dotyczące nasadzeń, to napisałaś "Styl... nie wiem ma być po prostu ładnie."
    No to zrobiłam "ładnie" i na dodatek niedrogo

    Pas zywotnika (tujek) jest elementem sztucznym dla działki w zagajniku sosnowym.

  3. #10223

    Domyślnie

    Elfir, proszę podpowiedz: mam wzdłuż płotu posadzone świerki i bzy. Jako niższe piętro chciałabym dodać tam jakieś krzewy szczepione na pniu. Zachodnia strona, gleba piaszczysta. Co by tam pasowało??? Z góry Ci dziękuję.

  4. #10224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    karagana "Walker", "Pendula", Szczepione jałowce i sosny

  5. #10225

    Domyślnie

    Dzięki Elfir. Będę natrętna: a może coś jeszcze liściastego, szczepionego??

  6. #10226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    karagana jest liściasta.

    Klon polny 'Anny's Globe', Betula "Trost Dwarf', Głóg "Compacta', robinia szczeciniasta "Macrophylla"

  7. #10227

  8. #10228

    Domyślnie

    Elfir mam pytanie odnośnie skarpy- musimy jakos ją umocnić i najszybciej i najtaniej(?) byłoby to zrobic z gazonów. Jest tylko jeden problem- żadne nam sie nie podobaja- wszystkie takie betonowo- szpetne. Czy kojarzysz cos ładnego?

  9. #10229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    Elfir mam pytanie odnośnie skarpy- musimy jakos ją umocnić i najszybciej i najtaniej(?) byłoby to zrobic z gazonów. Jest tylko jeden problem- żadne nam sie nie podobaja- wszystkie takie betonowo- szpetne. Czy kojarzysz cos ładnego?
    Koktaij myślałaś o tzw. kratce trawnikowej?
    Są takie rodzaje, których używa się do umacniania zboczy wydm, rowów.
    Mam w zakładkach link http://www.galaprodukt.pl/pl/index1.php To nie jedyna taka opcja i jak grzebniesz w necie w tym kierunku, to znajdziesz znacznie więcej. Kiedyś sporo czytałam o tym stąd wiem, że podobne systemy, tylko jakby rozwijane z roli i po rozciągnięciu tworzące kratownicę układającą się powierzchni nawet dość mocno falistej są stosowane w drogownictwie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamiast kratki sa też maty. A najlepiej łagoniej wyprofilowac i szybko obsadzić róża pomarszczoną Darts Defener

  11. #10231
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    KOchana Elfir,
    nadal kombinuję z żywopłotem od strony zachoniej. Ostatnio znalazłam wiadomosc, ze cyprysowiec Leylanda rośnie bardzo szybko i jest nawet ładny.
    I w sumie nic poza tym nie wiem :/ Jakoś mało info o tej roslinie.
    Napisz proszę cos na jego temat.
    Z mojej strony to oczekuję:
    -żywoplot od zachodu,
    -okolice Opola,
    -wysokosc 3-4m,
    -jak go sadzic (1szt na 1mb?)
    -czy będzie ładnie wyglądał?
    -ile razy go przycinac w roku
    i inne info
    z góry dziekuję

  12. #10232

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Koktaij myślałaś o tzw. kratce trawnikowej?
    Są takie rodzaje, których używa się do umacniania zboczy wydm, rowów.
    Mam w zakładkach link http://www.galaprodukt.pl/pl/index1.php To nie jedyna taka opcja i jak grzebniesz w necie w tym kierunku, to znajdziesz znacznie więcej. Kiedyś sporo czytałam o tym stąd wiem, że podobne systemy, tylko jakby rozwijane z roli i po rozciągnięciu tworzące kratownicę układającą się powierzchni nawet dość mocno falistej są stosowane w drogownictwie.
    To sie raczej nie sprawdzi- bedzie przez to rosła trawa a nijak jej kosiarka nie skosze.

  13. #10233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zamiast kratki sa też maty. A najlepiej łagoniej wyprofilowac i szybko obsadzić róża pomarszczoną Darts Defener
    Nie dodałam w sumie ze skarpa wynikła z przysypania fundamentu domu z jednej strony... Nie chciałabym zeby pewnego dnia osunęła sie i odkryła fundament ( cały teren ma spadek) i mur z gazonow byłby niejako murem oporowym....

  14. #10234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    KOchana Elfir,
    nadal kombinuję z żywopłotem od strony zachoniej. Ostatnio znalazłam wiadomosc, ze cyprysowiec Leylanda rośnie bardzo szybko i jest nawet ładny.
    I w sumie nic poza tym nie wiem :/ Jakoś mało info o tej roslinie.
    Bo przemarza. W starym parku - pewnie sobie poradzi. W Poznaniu rośnie przy botaniku. Ale nie jako zywopłot i to jeszcze od zachodu.

  15. #10235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    Nie dodałam w sumie ze skarpa wynikła z przysypania fundamentu domu z jednej strony... Nie chciałabym zeby pewnego dnia osunęła sie i odkryła fundament ( cały teren ma spadek) i mur z gazonow byłby niejako murem oporowym....
    Zamiast gazonów - pustaki betonowo-keramzytowe do fundamentów. Zasypać piachem, jak skarpa wyższa, wsadzić pręty i zalać betonem co którąś pustkę. Ścianka jest prosta, nowoczesna, posadzić u góry coś płożącego (jalowiec w słońcu, irgę w cieniu), co zasloni z czasem murek.

    Na coś takiego wpadł kierbud na jednym z ogrodów, które robiłam. Tak mi sie to spodobało, jak fachowcy to ułożyli, że myślałam o tym u siebie. Tam obsadziłam u dołu trzmieliną. Murek był odkryty, bo betonowa powierzchnia pasowała do stylu domu.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-03-2014 o 17:49

  16. #10236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    To sie raczej nie sprawdzi- bedzie przez to rosła trawa a nijak jej kosiarka nie skosze.
    A czemu mówisz, że nie skosisz? Za duże nachylenie?
    Te kratki czy maty wypęłnia się ziemią i sieje w nią trawę. Kratka jest niewidoczna, a kosi się normalnie nawet bardzo króciutko. Na polach golfowych wzmacniają w ten sposób płaszczyzny, na których ćwiczy się uderzenia, tzw. Driving Range. Inaczej główka kija golfowego w rękach uczącego się po prostu skopie trawnik.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #10237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Elfir, a okrywowe róże Drift, nie byłyby dobre dla Koktaij skoro nie chce kosić ?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #10238

    Domyślnie

    Elfirku potrzebuję twojej pomocy. Poproszę o zidentyfikowanie roślin na załączonym zdjęciu. Chodzi o ten biały krzew i te iglaki żółte, czy to tuje amber glow?



    Biorę się ostro za mój ogród, ale na razie to dla mnie czarna magia

  19. #10239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Elfir, a okrywowe róże Drift, nie byłyby dobre dla Koktaij skoro nie chce kosić ?
    Zaproponowałam róże pomarszczoną, bo ma rozlogi, czyli siniej związuje grunt

  20. #10240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatkaaax Zobacz post
    Elfirku potrzebuję twojej pomocy. Poproszę o zidentyfikowanie roślin na załączonym zdjęciu. Chodzi o ten biały krzew i te iglaki żółte, czy to tuje amber glow?

    Nie latwiej spytać Danusi na Ogrodowisku? W końcu to ona projektowała

    Na pierwszym planie derenie Ivory Halo, za nimi żywotnik "Smaragd", drzewko to śliwa wiśniowa "Pissardii". Złociste żywotniki to może być odmiana "Janed Gold" tzw. złoty Smaragd

Strona 512 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony