dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 517 z 902
Pokaż wyniki od 10.321 do 10.340 z 18033
  1. #10321
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a co to znaczy często ?

  2. #10322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak uznasz, że jej wąsy wyłażą to tnij Ja początkowo cięłam bardzo delikatnie, więc prawie się nie zagęszczała. Dopiero 3 lata temu nabrałam odwagi i teraz każde 10 cm przyrostu skracam o połowę.
    Ona się odwdzięcza tymi młodymi listkami, bo tylko one są różowe
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #10323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    a co to znaczy często ?
    w sezonie co najmniej 4 razy jak wczesna wiosna to i na 5 ciec sie zalapie

  4. #10324

    Domyślnie

    To moja pierwsza wiosna z roslinkami w ogródku
    Wiec troszkę się obawiam o nocne przymrozki nawet do -3
    Co i jak okrywać na noc ?
    Hosty maja 3-5 cm
    Tulipany i narcyzy Juz duże
    Liatry kielkuja 3-5 cm
    Lilak palibin ma paczki kwiatowe
    Lilak pink parfume ma Juz wręcz kilka malutkich kwiatków
    Lilak zwyczajny ma widoczne kiscie pączków wsród listków
    wszystko to młode krzaczki
    Róże puściły juz spore odrostki
    Tawulki powychodzily rownież z ziemi na kilka cm
    Czy to wszystko nie zmarznie ?
    Ostatnio edytowane przez Yaa ; 28-03-2014 o 11:01

  5. #10325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post

    A co zrobić w miejscach, w których rośnie kilka drzewek blisko siebie - ile wolnego miejsca potrzebuje jedna brzózka?
    Zostaw rosnace razem. Ja czasami projektuję ludziom po trzy drzewka sadzone do jednego dołka, by wyglądały jak okaz wielopniowy.

    Tak wygląda dziki lasek:




    Wytnij ten egzemplarz pochylony. Przerzedź najmłodsze siewki. Stwórz kępy pomiędzy którymi będą przejścia. A jeśli dwie kepy bedą za blisko, to połącz je wspólną rabatą
    Pamiętaj, że brzozy bardzo wysuszają glebę. Konieczny będzie system nawadniający, jak masz niski pozom wód gruntowych. Im więcej brzóz wyrośnie na duże drzewa tym dzialka będzie bardziej sucha i bardziej zacieniona.



  6. #10326

    Domyślnie

    Witam , obciachałam moje bzy ( żółty i czarny ) tak żeby została im tylko korona na pniu , jednak oczywiście odbijają jak szalone , czy mogłabym czymś owinąć pień żeby tam nie rosły liście ?

  7. #10327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatkaaax Zobacz post
    Czy na tle tui szmaragd mogę posadzić hortensje limelight , chodzi mi o np. dwa krzaczki. Co posadzić wtedy w dolnej partii, żeby fajnie wyglądało i kontrastowało? I zastanawiam się jeszcze czy hortensja się rozkrzewia, bo nie wiem ile zakupić krzaczków hortensji. A może między hortensjami jeszcze coś posadzić? To będzie taka rabatka koło tarasu, więc chciałabym żeby było przyjemnie i kolorowo. I jeszcze mam jedno pytanie. W jakiej odległości od ogrodzenia posadzić jałowca blue alps?
    Jak najbardziej mozna. Dobrym towarzystwem jest zimozielona turzyca morrowa, bergenia, a ja do dużej kepy hortensji dodaję jeszcze na froncie piwonie, bo kwitna przed hortensjami. Jak ktoś lubi mocne kontrasty do może użyć zurawek.
    Limelight ma silny wzrost. Zakładając coroczne cięcie, przyjmij na jedną rośline średnicę 1,5-1,8 m. Rośliny powinny rosnać tak gęsto, by stykały się koronami, czyli co 1,4-1,6 m

    Jałowiec blue alps ma ok 1,7-2 m szerokości po 10 latach, wiec 1 m od ogrodzenia.

  8. #10328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    Czy to wszystko nie zmarznie ?
    Jak bedą mrozy zmarznie. Kilka lat temu przymrozki -8 w maju wykosiły sporo roślin.
    Co miało przetrwać, przezyło, wypuściło nowe liście.

  9. #10329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak bedą mrozy zmarznie. Kilka lat temu przymrozki -8 w maju wykosiły sporo roślin.
    Co miało przetrwać, przezyło, wypuściło nowe liście.
    oj tak, to byl pierwszy sezon mojego ogrodka, dopiero co zalozony, duzo roslin sie zwazylo, pare nie przezylo, wyleczylam sie z klonow palmowych i zaczelam rozrozniac hortensje drzewiaste / wiechowate od ogrodowych

  10. #10330

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was zna nazwę tej rośliny ze zdjęcia?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-03-27 16.01.45.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	251676

  11. #10331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    laurowiśnia

  12. #10332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak bedą mrozy zmarznie. Kilka lat temu przymrozki -8 w maju wykosiły sporo roślin.
    Co miało przetrwać, przezyło, wypuściło nowe liście.
    Oj nie... Nie chce

    Mogę trochę przykryc na noc agrowloknina ewentualnie niektóre rośliny doniczkami plastikowymi oslonic, tylko nie wiem co z tego jest wrażliwe i może ucierpieć przy -2 przy gruncie ? Wszystko ?

  13. #10333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tej chwili na dworze u mnie leżą wywalone resztki roślin doniczkowych z przesadzania - kalatea i sanserweria (zanim zbuduje kompostownik). W nocy było -2 stopnie a kalatea nawet tego nie odczuła Jest zielona, jędrna. Chyba ją wsadzę do gruntu na lato

  14. #10334

    Domyślnie

    Dziękuję ci Elfirku za pomoc. Proszę doradź mi jeszcze czy jak posadzę przy ogrodzeniu z przodu najpierw np. 2 hortensje limonkowe (przed nimi bergenie), a dalej wzdłuż ogrodzenia za hortensjami jałowiec blue alps albo np. 2, potem kilka szmaragdów. Te iglaki byłyby na takiej szerszej rabacie. Na tej rabacie dosadziłabym świerk biały white daisy, 3 płożące jałowce, berberys - jeden purpurowy i dwa admiration, planowałam jakies obwódki też zrobić z bukszpanów. Teraz zastanawiam się czy nie będzie wszystkiego za dużo, bo na tej rabacie rosną już dwa rododendrony (nie koło siebie). Proszę doradź mi, bo jutro chciałabym już coś działać. I przede wszystkim czy ta hortensja z przodu niedaleko jałowca to dobry pomysł? Chciałabym przy wejściu jakiś kwitnący krzew mieć. Stąd ten pomysł. Później powtórzyłabym ta hortensję na wysokości tarasu na tle tui.

  15. #10335

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Zarzucają mi że to trzmielina pospolita - a nie avocado!

    Że avocado to z jednego pnia wyrasta - a trzmielina z kilku
    Zdjęcie z przed 2 tyg.Avocado? Czy nie?
    Bobiczek i co z tym avokado? Zaciekawiłeś mnie, bo ja w zeszłym roku z pestki wyhodowałam avokado. Trochę to trwało, ale w końcu pestka wypuściła korzenie z dołu a potem z góry zaczęło wychodzić zielone. Wsadziłam do doniczki, postawiłam na południowym parapecie i rośnie sobie. Łodyżka cienka, liście wielkie - w porównaniu do łodyżki. Ale też mi z tej jednej pestki dwie łodygi wyszły - tylko wyraźnie widać, że jedna słabsza, a druga silniejsza jest. Daj znać jeśli rozwiejesz swoje wątpliwości.
    Pozdrawiam

  16. #10336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zostaw rosnace razem. Ja czasami projektuję ludziom po trzy drzewka sadzone do jednego dołka, by wyglądały jak okaz wielopniowy.
    [...]
    Wytnij ten egzemplarz pochylony. Przerzedź najmłodsze siewki. Stwórz kępy pomiędzy którymi będą przejścia. A jeśli dwie kepy bedą za blisko, to połącz je wspólną rabatą
    Pamiętaj, że brzozy bardzo wysuszają glebę. Konieczny będzie system nawadniający, jak masz niski pozom wód gruntowych. Im więcej brzóz wyrośnie na duże drzewa tym dzialka będzie bardziej sucha i bardziej zacieniona.
    Elfir, BARDZO dziękuję za pomoc

    Tak się składa, że gleba jest ciężka, gliniasta i niestety po deszczu na działce stoją kałuże. Z tego, co piszesz wynika, że powinienem pozostawić jak najwięcej brzózek - albowiem nie mam dokąd odprowadzić drenażu (wokół sąsiedzi, a rów odwadniający jest daleko).

    Pozdrawiam!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  17. #10337

    Domyślnie

    W przyszlymm tyg zapowiadają -6 przy gruncie i -2 w nocy ;(
    Ostatnio edytowane przez Yaa ; 29-03-2014 o 09:12

  18. #10338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Bobiczek i co z tym avokado? Zaciekawiłeś mnie, bo ja w zeszłym roku z pestki wyhodowałam avokado. Trochę to trwało, ale w końcu pestka wypuściła korzenie z dołu a potem z góry zaczęło wychodzić zielone. Wsadziłam do doniczki, postawiłam na południowym parapecie i rośnie sobie. Łodyżka cienka, liście wielkie - w porównaniu do łodyżki. Ale też mi z tej jednej pestki dwie łodygi wyszły - tylko wyraźnie widać, że jedna słabsza, a druga silniejsza jest. Daj znać jeśli rozwiejesz swoje wątpliwości.
    Pozdrawiam
    Ja to właściwie wątpliwości nie mam - chciałem tylko otrzymać z jakiegoś niepodważalnego źródła, podpartego naukowym autorytetem świadectwo dla niedowiarków

    Trzy lata temu wyglądało tak



    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 29-03-2014 o 13:29
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  19. #10339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    laurowiśnia
    Dzięki.
    A jak się to sadzi, jaka gleba?

  20. #10340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    po trzech sezonach zachwytu ogródkiem wracam znów po poradę. Zachciało mi się na już gotowym ogródeczku założyć oświetlenie

    Tak wiem, pomysł durny, o czym babo myślałaś wcześniej... to już usłyszałam od kilku osób więc załóżmy ze żal za grzech mamy za sobą

    Elfirku drogi - Ty mnie zrozumiesz...

    Doradź, albo wskaż gdzie poszukac zasad tworzenia nastroju poprzez światło. Oczywiście mój Trzeszczący mąż powiedział, ze od sznura się wstawi 10 lampek i tyle. No ale nie o to tu chodzi, nie? no.

    Działka narożna, trójkątno podobna, z leżakami i "ławką rozwodową" , doradź co się podświetla z dołu, a co z boku, a co z góry... by to pięknie wyglądało. Dzięki serdeczne i już czekam na info..

Strona 517 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony