dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 582 z 902
Pokaż wyniki od 11.621 do 11.640 z 18033
  1. #11621

    Domyślnie

    Elfir, posadzilam w tym roku borowkę amerykańska, przygotowałam podłoże, dołki o średnicy 50 cm miały wymieniona ziemię, wsypalismy do nich ziemię wymieszaną z korą i tortem, od samego początku zaczęły przebarwiac się na czerwono, teraz to już pełen karmin, mają nawadnianie kropellowe, nie stosuję żadnych nawozów. Wiesz o co moze chodzić? Tak to wygląda, z góry dzięki za odpowiedź.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0928_1_1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	277944

  2. #11622
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale jak nie masz skali to z czym porównasz odcień?
    na butelce jest ta sama co na płytce

  3. #11623
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    grusze i jabłonie jadalne rozciągnięte na drutach, czy z brzozą idzie zrobić to samo?
    Kiedy przycinać miskanta olbrzymiego przed zimą czy przed wiosną?
    Pozdrawiam

  4. #11624

    Domyślnie

    Witaj Elfir. Wczoraj maz kupił mi tuję na pniu i muszę ja zagospodarować. tuja ma wysokość 70cm z koroną i kupiona była w doniczce plastikowej. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thuja.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	278003
    Ponieważ to pierwsze tego typu drzewko na mojej jeszcze niezagospodarowanej działce to mam kilka pytań. Jaka ziemię preferuje( u mnie glina) , czym ja podsadzić ( czy danica nie będzie za duża?) Myślałam tez o jakiś trawach ( rozplenica, red baron), a może hortensje lime light???? Tylko czy te gatunki preferują ta samą ziemie? Tuję chciałabym posadzić przy ścianie domu w obwódce żwirowej pod tym długim oknem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010207.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	278004

    A i jeszcze jedno.... czy na zimę powinnam tę tuję czyms okryć?
    Ostatnio edytowane przez Agi75 ; 03-09-2014 o 09:14

  5. #11625

    Domyślnie

    Witam.Jeśli wybrałam zły wątek, proszę o przekierowanie mnie.
    Czy do założenia ogrodu trzeba zawsze nawieźć nowej ziemi? Czy jesli ziemia jest w miarę ok, bo była na działce kiedyś uprawa rolna prawdopodobnie, to pod trawę spokojnie wystarczy, a pod rabaty,warzywnik i drzewka i tak miejscowo trzeba głęboko uzupełniać ziemię, bo każda roślina potrzebuje innego jej rodzaju?

  6. #11626
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir, postanowiłam dać katalpę przed dom,zastanawiam się czy zrobić to teraz ,czy na wiosnę .Podobno bywa problem z przemarzaniem,szczególnie młodych okazów.
    Kobitka w ogrodnictwie,mówi ,że nic jej nie będzie ,bo te katalpy stały przez zimę w tych donicach i nic im nie było.
    Pomyślałam,że jak dam wiosną to roślina ma więcej czasu na "udomowienie" się,ale być moze to nie ma żadnego znaczenia

    Jest to wydatek około 300 zł ,więc wolę być ostrożniejsza.

  7. #11627
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Posadziłam trawy!! Nie mogłam się im oprzeć Rabata 5 x 1m wypełniona - zależy mi na tym, aby naprawdę konkretnie się zagęściła za kilka lat. To takie zdjęcie na szybko. Muszę jeszcze dosadzić jedną sztukę po prawej stronie Aveny Wieczniezielonej
    Teraz pytanie do Elfir czy lepiej wysypać do tych traw korę czy żwirek / grys?



    Drugie pytanie - zakupiłam 6 sztuk iglaków Pinus Maijima do obsadzenia przy tarasie. Czy do sosen/kosodrzewiny wysypać korę czy żwirek / grys?


  8. #11628
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Basiu, trawy śliczne ale posadzone tak gęsto, że busz będzie już w przyszłym roku a za 2 lata wiosną czeka Cię gruntowna przebudowa rabaty
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  9. #11629
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Mam tą świadomość Będę rozważać modyfikacje za 2 lata Na razie cieszę się pięknym widokiem już teraz, bo nie mogłam już patrzyć na to miejsce...


  10. #11630

    Domyślnie

    Basiu napisz proszę jakich trawek użyłaś ?

  11. #11631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Mam tą świadomość Będę rozważać modyfikacje za 2 lata Na razie cieszę się pięknym widokiem już teraz, bo nie mogłam już patrzyć na to miejsce...

    Basia, za 2 lata, jeśli okaże się, że trawom u Ciebie jest dobrze, będziesz z tego kawałka miała tyle do podziału i rozsadzenia, że większość ogrodu obsadzisz Czeka Cię dzika harówka

  12. #11632
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Basia, za 2 lata, jeśli okaże się, że trawom u Ciebie jest dobrze, będziesz z tego kawałka miała tyle do podziału i rozsadzenia, że większość ogrodu obsadzisz Czeka Cię dzika harówka
    Coż to będzie za harówka w porównaniu z budową domu Damy radę, zwłaszcza że jeszcze w kilku miejscach planuje trawy

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Basiu napisz proszę jakich trawek użyłaś ?
    Już podaję (patrząc od najwyższych przy ogrodzeniu):
    1. Miskanty
    2. Jasne biało-zielone - nie wiem co to - muszę koniecznie sprawdzić w szkółce...
    3. Imperata Cylindrica 'Red Baron'
    4. Rozplenice
    5. Avena Wieczniezielona
    6. Po lewej stronie: Mozga Trzcinowata 'Variegata'
    7. Kilka sztuk w środku: Gaura Lindheimera 'Rosy Jane' - to te różowe kwiatki.

  13. #11633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Basia, Miskanty? Jakie? Mam nadzieję, że nie cukrowy (sachariflorus), bo jest bardzo mocno ekspansywny. Ma potężne rozłogi. Wymiesza się z innymi.
    Z dużych traw ekspansywna jest jeszcze - ale piękna- Spartyna grzebieniasta.

  14. #11634

  15. #11635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Basia, Miskanty? Jakie? Mam nadzieję, że nie cukrowy (sachariflorus), bo jest bardzo mocno ekspansywny.
    Miskant Chiński 'Rotsilber'

  16. #11636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rotsilber ma pięknego koloru kwiatostany

  17. #11637
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir znalazłam ,moja hortensja to grandiflora.

    Zrobiłam ponownie badanie odczyny gleby,już na płytce ceramicznej i znowu kolor zielony wyszedł.Albo coś robię nie tak,albo moje skrzypy lubią glebę obojętną

  18. #11638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Witaj Elfir. Znowu przychodzę po pomoc w związku z moimi berberysami. Jakaś nieodwzajemniona ta moja miłość do nich. Wyobraź sobie, że zaczęły mi obsychać Nie wszystkie. I przecież nie z braku wody, bo co parę dni pada. Berberysy są u mnie posadzone ponad rok temu i kilka z nich wygląda aktualnie tak:













    Liczę, że to może jeszcze nie koniec, bo kiedyś miałam już takie jednego obeschnieńca, ale zaskoczył mnie, bo nagle odbił, wypuścił nowe listki wszędzie! No nie wiem o co może chodzić. I wtedy i teraz.


  19. #11639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moorela Zobacz post
    Elfir, posadzilam w tym roku borowkę amerykańska, przygotowałam podłoże, dołki o średnicy 50 cm miały wymieniona ziemię, wsypalismy do nich ziemię wymieszaną z korą i tortem, od samego początku zaczęły przebarwiac się na czerwono, teraz to już pełen karmin, mają nawadnianie kropellowe, nie stosuję żadnych nawozów. Wiesz o co moze chodzić? Tak to wygląda, z góry dzięki za odpowiedź.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0928_1_1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	277944
    skoro torf jest jałowy, to z czego ma czerpać roślina skladniki pokarmowe? Borówki mają duże wymagania nawozowe, zwłaszcza pod wględem azotu.
    Nie dostała papu i poszła spać. Od wiosny nawozić.

  20. #11640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaroaz Zobacz post
    grusze i jabłonie jadalne rozciągnięte na drutach, czy z brzozą idzie zrobić to samo?
    Kiedy przycinać miskanta olbrzymiego przed zimą czy przed wiosną?
    Pozdrawiam

    Miskant olbrzymi tnie się przed wiosną. Możesz jesienią, ale wówczas będziesz miał łyso.

    Brzóz nie prowadzi się w ten sposób, ponieważ bardzo źle znosza cięcie. Poza tym nie widze estetycznego sensu. Brzoza ma być płacząca.

Strona 582 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony