dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 599 z 902
Pokaż wyniki od 11.961 do 11.980 z 18033
  1. #11961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czarno to widzę Radku. Ale nie zniechęcaj się. Może Tobie się uda. U mnie na 3 takie choinki 2 poległy.
    Nie wiem, czy Elfir prędko tu zajrzy, więc pozwolę sobie z wlasnego doświadczenia podpowiedzieć.
    Jeśli ma normalną rozwiniętą bryłę korzeniową to ma szansę na przeżycie. Dosyp jej ziemi i zadbaj, żeby nie było przestrzeni powietrznych między korzeniami. Trzeba by ją w tym celu podlać i dobrze ugnieść ziemię w donicy
    Opatul dobrze styropianem donicę. Także od góry. Postaw na zewnątrz w zacisznym miejscu, osłoniętym od wiatru. Ciemny garaż na dłuższe przechowywanie nie jest dobry.
    Wiosną, jak ziemia rozmarznie, natychmiast posadź do gruntu i dbaj.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 03-01-2015 o 19:47
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #11962

    Domyślnie

    mam podobne zdanie jak Pestka ....jesli chodzi o czarnowidztwo . Jesli korzeń był "luzem" tzn ziemia nie trzymała się na nim.... to znaczyłoby, że wykopano ja - tego świerka- dość brutalnie obcinając większość korzeni, a poza tym dość duże drzewko a doniczka skoro mniejsza niż ta, w której jest teraz.... (mam w tym względzie złe doswiadczenia),
    Ale zaryzykuj - teraz jest odwilż - może da się jeszcze posadzić albo - tak jak radzi Pestka: woda, opatulenie bryły i zaciszne miejsce.

  3. #11963
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny.
    owinąłem ją i postawiłem na styropianie 15 cm.
    ale dzis w nocy - 8 oC wiec nie wiem czy to cos da
    zobaczymy


  4. #11964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Proponowałąbym tę gąbkę czy wełnę jeszcze jakąś folią okręcić, żeby jej nie przewiewało i żeby nie przemokła, bo wtedy nie będzie specjalnie izolować. i trzymam kciuki za roślinkę.

  5. #11965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Styropian byłby lepszy i jak radzi Tatarak, koniecznie chroń te „onuce” przed przemoknięciem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #11966
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Tak mi się przypomniało...
    W trakcie budowy postanowiłem posadzić sosnę ale samosiejkę z okolicy - pojechałem rowerem, wykopałem i wsadziłem do donicy. Miała około 80-100cm. To było jesienią. Przyszła zima a nie mogłem jej posadzić tam gdzie planowałem. Więc postawiłem w garażu, bez bramy... To była zima 2008/9 - zimna. Ziemię w donicy skuło na kamień, pomyślałem, że już nic z niej nie będzie. Ale odtajała po dwóch chyba miesiącach, podlałem, posadziłem - dziś ściga się z domem i już niedługo wygra...
    Roślinki dają radę !
    WARTO? WARTO!

  7. #11967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rodzime sosny to co innego niż takie jak te f.5. One niestety pewnie zostały wykopane brutalnie, obięto im za dużo korzeni i wsadzono byle jak do donic. To się najczęściej kończy śmiercią rośliny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #11968
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko. Dostałam w prezencie bardzo dużo cebulek tulipanów, krokusów i takich kwiatuszków które powinny być w zimie zasadzone. Niestety moja działka nie jest jeszcze gotowa na przyjęcie tych pięknych kwiatów ( wszędzie trawsko, teraz jeszcze trochę grunt przymarznięty). W związku z tym pytanie, czy cebulki mogę jakoś przechować przez ten rok, aby móc spokojnie przygotować im przez okres letni miejsce do posadzenia i zasadzić w następnym roku? Waży się tu życie prawie 400 pięknych kwiatów więc bardzo mi zależy aby nic się im nie stało złego

  9. #11969

    Domyślnie

    Witam, czy któryś z szanownych forumowiczów nie posiada jakichś inspiracji jak połączyc częśc rekreacyjną ogrodu z warzywniakiem?

  10. #11970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Posiadam
    Dobre są do tego niskie płotki z furtkami obsadzonymi pnączami. Zamiast plotków mogą być strzyżone żywopłoty. Jeśli warzywa posadzisz w podniesionych nad grunt skrzyniach i stworzysz z nich kompozycję, to nawet nie będziesz musiała ich specjalnie chować. Są krzewy owocujące ozdobene nawet jesienią jak aronia, czy borówka amerykańska, dereń jadalny, ktore mogą posłużyć do oddzielenia ogrodu ozdobnego od użytkowego.
    Poszukam więcej fotek. Na razie te mam pod ręką.
    Wpisz w google „Kitchen Garden”
    Nazwa:  +++WARZYWNIK-02.jpg
Wyświetleń: 487
Rozmiar:  105,0 KB

    Nazwa:  Wooden_Flower_planter-10.jpg
Wyświetleń: 485
Rozmiar:  114,7 KB

    Nazwa:  Wooden_Flower_planter-05.jpg
Wyświetleń: 489
Rozmiar:  111,2 KB

    Nazwa:  Wooden_Flower_planter-07.jpg
Wyświetleń: 487
Rozmiar:  99,1 KB

    Nazwa:  Wooden_Flower_planter-04.jpg
Wyświetleń: 484
Rozmiar:  109,8 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jeśli wymyślisz ładne zestawienie warzyw, ziół, roślin ozdobnych, to na pewno będziesz się tym chętnie chwalić, nie mniej niż ogrodem ozdobnym.

    To są projekty, które udostępnia Better Home & Garden. Może Cię zainspirują. Opisy są po angielsku, ale nawet słownik google da radę
    Mam je w PDFie i mogę przesłać na maila
    Nazwa:  GARDEN-Vegetables_Colorful-1.jpg
Wyświetleń: 484
Rozmiar:  97,4 KB

    Nazwa:  GARDEN-Vegetables_Patio-1.jpg
Wyświetleń: 487
Rozmiar:  96,7 KB

    Nazwa:  GARDEN-Vegetables_small_space-1.jpg
Wyświetleń: 484
Rozmiar:  94,4 KB

    Nazwa:  GARDEN-Vegetables_Italian_Inspired-1.jpg
Wyświetleń: 482
Rozmiar:  93,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #11972

    Domyślnie

    Ooo! Baardzo dziękuję Pesteczko!

  13. #11973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie zapomnij tu w wątku pokazać co stworzysz

    To mój warzywnik. Pokazywałam już te fotki. Zdjęcie jest z czerwca 2009. Fioletowo kwitnie szałwia omszona. Po lewej w głębi są truskawki, a za nimi maliny. Dajej agrestowe „drzewka” potem wiśnie i przy ścianie domu porzeczki. Całość kończą 2 krzewy aronii. Za nimi jest ogrod ozdobno-rekreacyjny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2009-21VI_warzywnik.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	299199

    Za moimi plecami są dwa kompostowniki, każdy 100x100x100.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2386.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	299200
    Boczne deszczułki można łatwo wyjmować, żeby podbierać skompostowaną ziemię.
    Pamiętaj o kompostownikach. To świetni dostawcy dobrej ziemi do podsypywania w ogrodzie. Żeby je zasłonić możesz posadzić przy nich czarny bez. Wzajemnie lubią swoje sąsiedztwo.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #11974

    Domyślnie

    Pięknie u Ciebie, ale chyba i ogród spory. U mnie działka nieduża (10arów), niewielki spadek i na dodatek ziemia gliniasta. Zbieram inspiracje i pomysły ale chyba bez pomocy jakiegoś architekta polegnę.

  15. #11975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pogadaj z Elfir o projekcie.

    Każdy ogród ma dobre i gorsze momenty w ciągu roku. To zdjęcie było zrobione w takim dobrym czasie.
    Mój to 2000 m2 i też glina,tyle że na wierzchy 30-40 cm znośnej ziemi. Masz tę przewagę, że u Ciebie spadek. Będzie ciekawy ogród
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #11976

    Domyślnie

    Już właśnie o tym myślałam, ale znalazłam jeszcze jedną polecaną osobę - Magnolię. Muszę podbic i zapytac czy jest wogóle taka możliwosc.

  17. #11977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sprawdź, która z nich ma styl projektowania bliższy Twoim pomysłom ogrodowym. Obie są bardzo dobre
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #11978

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o Clematisy - w ostatnią sobotę zauważyłam, że zaczynają im wychodzić pączki. Co zrobić, jeśli zima jednak postanowi przyjść? Owinąć je włókniną? Czy zostawić w spokoju, bo nic im nie będzie?

  19. #11979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie wiem czemu nie ma Elfir

    Zapytaj o clematisy u Marczyńskiego http://www.clematis.com.pl/pl/kontakt
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #11980

    Domyślnie

    Dzieki Pestko za radę. Napisałam - niestety to co paczkuje raczej przemarznie. Trudno... mam nadziej3 ze na wiosnę pojawią sie paczki jeszcze raz
    pozdrawiam

Strona 599 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony