dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 902
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 18033
  1. #12201
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Elfir kupiłam niebieski eukaliptus i myślałam, ze go wsadzę do ziemi na podwórku (strona południowa), a tu mi pisża, ze najlepiej jednak w domu w doniczce. Nie doczytałam tego kupując Czy masz jakies doswiadczenie z tym kwiatem w ogródku?

  2. #12202

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Mam szybkie pytanie:
    kupiłam Glediczję Sunburst z zamiarem posadzenia jej tuż przy tarasie. Taras jest duży, 50m2 od strony południowej na podmurówce. Zamierzenie jest takie, że ta glediczja ma "wchodzić gałęziami na taras i dawać ażurową przesłonę przed słońcem i żeby trochę przesłaniała widok na ogród, ma być możliwie blisko tarasu.
    W jakiej minimalnej odległości mogę ją posadzić żeby nie uszkodziła fundamentów tarasu? Czytałam że ma głęboki system korzeniowy, czy 1,5 m wystarczy ?

    Dziękuję

  3. #12203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    Elfir kupiłam niebieski eukaliptus i myślałam, ze go wsadzę do ziemi na podwórku (strona południowa), a tu mi pisża, ze najlepiej jednak w domu w doniczce. Nie doczytałam tego kupując Czy masz jakies doswiadczenie z tym kwiatem w ogródku?
    Moja sąsiadka ma u siebie w gruncie eukaliptusa, był dobrze zabezpieczony na zimę, przetrwał bez problemu. Tylko że zima była łagodna i u nas jest strefa 7A.
    Myślę, że w zimniejszym rejonie będzie lepsze chowanie go na zimę

  4. #12204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witajcie

    Szukam pomocy odnosnie tui brabant
    Na wiosnę zeszłego roku sadziłam tuje - wielkość40 cm miały wtedy. W tym roku podrosły do 80cm niektóre a reszta albo stoi w miejscu albo parę centymetrów urosła
    Chciałam się zapytać czy mam już te tuje wielkości 80cm przycinać? Czy zostawić żeby rosły dalej?

  5. #12205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    Dziewczyny, a jak można zaplanowac ogrodzenie aby uchronić ogród od kotów sąsiadki. ma ich chyba z 10 (nie przesadzam)i ciągle łażą po moim ogródku, robią kupki, sikaja itd.
    Moze tak, zaczynając od sąsiadki: płot, żywopłot i w koncu np berberys albo coś innego kłującego. Normalnie nie mam pomysłu już. Mam małe dziecko i codziennie przed wyjsciem chodze sprawdzam, czy nie ma kup, a piaskownice wywaliłam, bo była kuwetą. Juz nie mam siły, a lato się zbliza. Help
    Przypomniałam sobie o Twoim poście. Wpadła mi w oko na stronie szkółki hyzop.pl roślina zachwalana jako odstraszająca koty i psy. Elfir mam nadzieję zweryfikuje tę informację.

    Postrach na kota i psa - Coleus Canina, częściowo zimozielona roślina, posiadająca wyjątkową zdolność do odstraszania psów i kotów. Przy potrąceniu wydziela zapach, obojętny dla ludzi, ale bardzo nieprzyjemny dla czworonogów. Jest to bylina o srebrzystych liściach i fioletowoniebieskich kwiatach w postaci kolb.
    Roślina idealna do ogrodów skalnych i na rabaty. Doskonała do wypełniania pustych przestrzeni, ponieważ bardzo dobrze się rozrasta. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych, ewentualnie lekko zacienionych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Coleus Canina.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	310404 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Coleus Canina-2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	310405
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #12206
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    pestka dziękuję za zainteresowanie. Kupię na pewno. Koty mają swoje dróżki, więc je tam posadzę :-*

  7. #12207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To nie jest ekwiwalent kory tylko żwiru. Jak mają nie przerastać chwasty to musi być grubo. Trzeba też brać pod uwagę, że nie bardzo nadaje się na gatunki ciepłolubne, wymagające okrycia były korzeniowej.
    Mam pytanko zatem co lepsze żwir czy kora ?? jaką grubość sie sypie oraz czy jest jakiś sposób jak policzyć zapotrzebowanie na korę na m2 ??
    Ostatnio edytowane przez ivy17 ; 31-03-2015 o 14:02

  8. #12208

    Domyślnie

    Witajcie,

    Mam pytanie odnośnie świerka serbskiego, czy lepiej sadzić go co 1,5 m czy co 2 m ? Nie chce żeby gubił igły od spodu. Co ile najlepiej sadzić ?
    I drugie pytanie, czy cena za świerka 1,2 m 35 zł jest ok czy powinnam znaleźć taniej ? będę brała ok 80 szt.

  9. #12209
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondoria Zobacz post
    Moja sąsiadka ma u siebie w gruncie eukaliptusa, był dobrze zabezpieczony na zimę, przetrwał bez problemu. Tylko że zima była łagodna i u nas jest strefa 7A.
    Myślę, że w zimniejszym rejonie będzie lepsze chowanie go na zimę
    dziękuje za odp. Posadziłam jednak w ogódku. Przykryłam korzenie jeszcze korą, a na zimę okryję dodatkowo jakimis gałęziami z choinki Zobaczymy, moze sie uda. W sumie nie wiem jaka u nas strefa.

  10. #12210
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    Witajcie

    Szukam pomocy odnosnie tui brabant
    Na wiosnę zeszłego roku sadziłam tuje - wielkość40 cm miały wtedy. W tym roku podrosły do 80cm niektóre a reszta albo stoi w miejscu albo parę centymetrów urosła
    Chciałam się zapytać czy mam już te tuje wielkości 80cm przycinać? Czy zostawić żeby rosły dalej?
    Mam podobnie. Posadziłam na jesień i niektóre ledwo co przyrosły, a inne 20cm. Sprzedawczyni mówiła, zeby przyciąć brabanta juz następnego roku, więc tak zrobiłam. Zakorzeniłam odcięte i posadziłam w ziemi. Moze sie przyjmą. W zeszłym roku tak zrobiłam ze szmaragdem i na 20 przyjęło mi sie 9 szt, więc jak dla mnie (świeżaka) to sukces
    pozdrawiam

  11. #12211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    i jeszcze pytanie, musze posadzić na jedenj częsci dzialki zywopołot i stanęło na tujach - maja byc tłem dla reszty roślin i ma być w miare na już - ono sąsiadki jest nieznośne które najlepiej teraz wybrać ?? i z gruntu czy doniczki ???

  12. #12212
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    ivy ja posadziłam tuje brabant po bokach, a szmaragd z przodu ( jednak jest ładniejszy ). W doniczce są droższe i tu chodzi o to, aby je można było sadzić cały rok. Te bez doniczki tylko na wiosne i jesien. Ja zawsze kupowałam w doniczkach, bo moja sprzedawczyni inaczej nie ma. Wszystkie sie przyjmowały. Nie wiem czy o takie info Ci chodziło.

  13. #12213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    Elfir kupiłam niebieski eukaliptus i myślałam, ze go wsadzę do ziemi na podwórku (strona południowa), a tu mi pisża, ze najlepiej jednak w domu w doniczce. Nie doczytałam tego kupując Czy masz jakies doswiadczenie z tym kwiatem w ogródku?
    Nikt na dłuższą metę nie ma. O tej roślinie było w temacie "oszustwa ogrodnicze".

    Owszem, może się trafić pasjonat, który ma ogród w ciepłej strefie, zimą otula i podgrzewa kablami grzejnymi drzewko (tak jak to się robi z palmami i bananowcami), ale chyba nie o to chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-04-2015 o 23:43

  14. #12214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondoria Zobacz post
    kupiłam Glediczję Sunburst z zamiarem posadzenia jej tuż przy tarasie. Taras jest duży, 50m2 od strony południowej na podmurówce. Zamierzenie jest takie, że ta glediczja ma "wchodzić gałęziami na taras i dawać ażurową przesłonę przed słońcem i żeby trochę przesłaniała widok na ogród, ma być możliwie blisko tarasu.
    W jakiej minimalnej odległości mogę ją posadzić żeby nie uszkodziła fundamentów tarasu? Czytałam że ma głęboki system korzeniowy, czy 1,5 m wystarczy
    Wystarczy. Drzewo będzie szukało korzeniami wody, a pod tarasem jest sucho

  15. #12215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    Chciałam się zapytać czy mam już te tuje wielkości 80cm przycinać? Czy zostawić żeby rosły dalej?
    Można.

    Chociaż wybrałaś brzydką odmianę, niestety. Na dodatek mam obawy czy to prawdziwy Brabant czy jednak jakiś mieszaniec z siewu, skoro tak nierówno rośnie.

  16. #12216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Przypomniałam sobie o Twoim poście. Wpadła mi w oko na stronie szkółki hyzop.pl roślina zachwalana jako odstraszająca koty i psy. Elfir mam nadzieję zweryfikuje tę informację.
    Zweryfikowali już inni:
    http://www.forumogrodnicze.info/view...&view=previous

  17. #12217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Mam pytanko zatem co lepsze żwir czy kora ?? jaką grubość sie sypie oraz czy jest jakiś sposób jak policzyć zapotrzebowanie na korę na m2 ??
    To jak pytanie - co lepsze samochód czy dom?
    Te materiały stosuje się aby uzyskać odmienne efekty. Na przykład pod lawendę i inne sucholubne/kserotermiczne to kora nie bardzo, bo utrzymuje zbyt wysoką wilgotność zimą. Za to żwir jest dobry, bo nagrzewa się od słońca i oddaje potem ciepło roślinom.


    Kora zwykła to ok. 1 worek 80 l (0,08 m3) na 1-1,5 m2
    Warstwa - najlepsze efekty daje, jak jest gruba: 5-10 cm
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-04-2015 o 23:44

  18. #12218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiola_mg Zobacz post
    Witajcie,

    Mam pytanie odnośnie świerka serbskiego, czy lepiej sadzić go co 1,5 m czy co 2 m ? Nie chce żeby gubił igły od spodu. Co ile najlepiej sadzić ?
    I drugie pytanie, czy cena za świerka 1,2 m 35 zł jest ok czy powinnam znaleźć taniej ? będę brała ok 80 szt.
    Sa tacy, co sadzą co 1 m z założeniem, że będą cięli na żywopłot. W miejscu stykania się gałęzi świerk zawsze będzie gubił igły z braku światła.
    Po prostu taki co rośnie co 1 m zacznie stykać się po ok. 3-5 latach, a taki co rośnie co 2 m po ok. 10-15 latach.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-04-2015 o 23:45

  19. #12219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    W zeszłym roku tak zrobiłam ze szmaragdem i na 20 przyjęło mi sie 9 szt, więc jak dla mnie (świeżaka) to sukces
    Zmień szkółkę, gdzie kupujesz (bo może wciskają lipny towar) albo wynajmij ogrodnika do sadzenia (koszt zakupu kolejnych sztuk to wynagrodzenie pracownika). Chociaż naprawdę nie wiem co trzeba zrobić by nie przyjęło się 50 % roślin!?
    kopane czy w doniczek? Była namoczona bryła korzeniowa przed sadzeniem? Było podlewane? Sadzone w torfie czy zwykłej ziemi?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-04-2015 o 23:45

  20. #12220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    i jeszcze pytanie, musze posadzić na jedenj częsci dzialki zywopołot i stanęło na tujach - maja byc tłem dla reszty roślin i ma być w miare na już - ono sąsiadki jest nieznośne które najlepiej teraz wybrać ?? i z gruntu czy doniczki ???
    Z gruntu lepiej we wrzesniu.
    Niby teraz też mozna, ale wrzesniowy termin pewniejszy.

Strona 611 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony