dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 627 z 902
Pokaż wyniki od 12.521 do 12.540 z 18033
  1. #12521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do tego klonu potrzebujesz spokojnego towarzystwa.

  2. #12522
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Czy można prosić o rozwinięcie i podpowiedź.

  3. #12523

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Podejrzewam, że może być za mokro - dlatego żółkną. Najlepiej sadzić je na glebie piaszczystej i nie ściółkować grubo korą.

    Po kwitnieniu przycinasz kwiatostany, wiosną cały krzaczek o połowę a nawet 2/3

    W środku nie ma liści, bo to roślina światłożądna - a do środka światło nie dociera. Na dodatek to nie bylina, a krzewinka - liście nie będzie na zdrewniałych pędach (dlatego trzeba ciąć)
    Dziękuję Elfir

    czyli przycinając teraz całą krzewinkę o ok. 5-8 cm zepsułam sprawę? Zakwitnie jeszcze ponownie w tym roku?

  4. #12524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaroaz Zobacz post
    Czy można prosić o rozwinięcie i podpowiedź.
    To zależy od stylu ogrodu - łany zielonych traw przy naturalistycznym, strzyżone cisy lub bukszpany przy formalnym, biało kwitnące krzewy przy romantycznym itd.
    Chodzi o to, byś nie zestawiał go z czerwonymi berberysami i żółtymi tawułami japońskimi. Albo obok nie sadził płaczącego modrzewia.
    Bo odbiorą siłę wyrazu temu drzewu.
    Te jego kolory to mocny akcent - nie powinien mieć konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-07-2015 o 13:50

  5. #12525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Dziękuję Elfir

    czyli przycinając teraz całą krzewinkę o ok. 5-8 cm zepsułam sprawę? Zakwitnie jeszcze ponownie w tym roku?
    nie wiem czy zdąży zakwitnąć.
    Latem ja usuwam tylko przekwitające kwiatostany. Drastyczne cięcie robię jedynie wiosną.

  6. #12526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Najgorsze to to ze chciałoby sie mieć je wszystkie, tu jednak chcialbym dodać coś co by kwitło, nie wiem na co się zdecydować

  7. #12527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najlepiej na biało - hortensje albo jaśminowce albo tawuły któregoś z wiosennych gatunków (szara, van Houtte'a, nippońska)

  8. #12528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Parę metrów dalej mamy wzdłuż granicy już tawuły van Houtte'a ( to również dzięki tobie Elfir). Czy trawy ewentualnie mogły być również.

  9. #12529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz dać trawy - np. trzęślice.

  10. #12530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  11. #12531

    Domyślnie

    witam,
    co to za trawa ozdobna (z tymi wąskimi kwiatostanami)? ma ok 1,3m wysokości wraz z kwiatostanami (w każdym razie tyle miały okazy ze zdjęć).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11223603_1612624909016127_4538034575784910132_n.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	326131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0149.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	326132   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0175.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	326133  

  12. #12532

    Domyślnie

    trzcinnik Karl Foester, jesli z białymi paseczkami to overdam (overdam jest niższy niż zielony KF)
    trawa bezproblemowa

  13. #12533

  14. #12534

    Domyślnie

    Witaj Elfir w tych inspiracjach ogr. na ostatnim zdjęciu są takie mocno fioletowe kwiaty - co to może być ??? Nawiasem mówiąc przecudowna inspiracja - tylko pomarzyć - lub mieć ogrodnika ( żeby wszystko było aż tak zadbane )

  15. #12535

    Domyślnie

    z tego zdjęcia?: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08_Naturalistic-Garden-Hero-1500x850.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	326628

    szałwia
    u mnie w czerwcu już przekwitająca:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09230.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	106,6 KB
ID:	326629
    obok tymianek w tle lawenda jeszcze w pączkach

  16. #12536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Moja szałwia omszona dopiero teraz przekwitła. Nie jest tak mocno fioletowo-niebieska, za to przycięta po kwitnieniu powtarza. W tym roku słabo dosyć, bo strasznie sucho.
    Ostatnio pojawiło się sporo nowych szałwi omszonych. Jest różowa (Rose Quin i Sensation Deep Rose) i biała (Adrian i Parzellan). Iglaki24 mają w ofercie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #12537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moje szalwie jeszcze kwitna wiec chyba nie bede ich juz przycinac, tak samo lawend. po bardzo nedznej zimie i wiosnie lawendy dlugo ruszaly, w zasadzie to dopiero zaczynaja porzadne kwitnienie. za to pachna bosko, jest mnostwo pszczol a przy prawie 200 krzakach to buczenie-bzyczenie jest niesamowite

  18. #12538

    Domyślnie

    Cześć Elfir,

    1.Powiedz mi jakie drzewa tu posadzić, żeby były szczepione na pniu, na 180-200m, zielone i żeby nie rosły powyżej 5 metrów. I nie może to być klon globosa, bo zbyt grzmotowaty, zwalisty, nie pasuje do reszty. Chciałabym posadzić te drzewa na planie prostokąta, żeby stworzyć taki dodatkowy, zacieniony taras na trawie.
    Na zdjęciu widać berberysy, hortensje, róże the fairy, jałowce, bukszpany,winogrona na trejażu, derenie, jodłę, jałowce, brzozy i leszczyny. Oprócz tego rosną jeszcze klony, świerki serbskie i żywotniki.

    2.Swoja drogą, to wszystko schnie, zwłaszcza brzozy i berberysy, co wydaje mi się absurdalne. Czy podlewać brzozę??? Czy dać sobie spokój i czekać na rozwój wypadków. Mam ten ogród od 5 lat i praktycznie jeszcze nie było takiego roku żebym musiała podlewać...Działka pod Wrocławiem, nie zanosi się na deszcz w najbliższym czasie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040990.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	326749Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P10409901.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	326750

  19. #12539

    Domyślnie

    Wielkość prostokąta na trawniku to około 30 m2

  20. #12540
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    moje szalwie jeszcze kwitna wiec chyba nie bede ich juz przycinac, tak samo lawend. po bardzo nedznej zimie i wiosnie lawendy dlugo ruszaly, w zasadzie to dopiero zaczynaja porzadne kwitnienie. za to pachna bosko, jest mnostwo pszczol a przy prawie 200 krzakach to buczenie-bzyczenie jest niesamowite
    200?? a można gdzieś je u Ciebie zobaczyć? To musi być cudny widok

Strona 627 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony