dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 651 z 902
Pokaż wyniki od 13.001 do 13.020 z 18038
  1. #13001

    Domyślnie

    O mi padł jeszcze przed zimą. Kupiłam go w maju, a we wrześniu usechł - stało się to bardzo szybko.

  2. #13002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przesuszyliście?

  3. #13003

    Domyślnie

    Elfir też vnie. Regularnie podlewałam, trzęslam się nad nim, bo bardzo mi się podobał. Chyba nadmiar uczuć go zabił A dzisiaj w szkółce widziałam piękną brzozę pendulę z białym pniem - nieduża. I myślę gdzie ją wsadzić - chętnie bym tuje wycięła. Gdybyś nie wspomniała o tym buku czerwonym, to chyba nawet tam by poszedł.

  4. #13004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    brzoza mocno wysusza glebę. Nie wiem czy różanecznik dałby sobie potem pod nią radę. Chyba, że puścisz system nawadniania.

  5. #13005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, W jakiej min odległości od żywopłotu z tawul Van Houttea posadzić klony globosum? Metr wystarczy?

  6. #13006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz posadzić nawet w samych tawułach. Ten klon ma koronę zwykle szczepioną powyżej 2,2 m, a tawuła średnio dorasta do 2 m.

  7. #13007

    Domyślnie

    Mam zagwostkę i proszę o pomoc zorientowanych w temacie.
    Tak wygląda moja 8-letnia rabta. Widać że już zaczyna być ciasno tym roslinkom. Nigdy żadna z tych roślin nie byla przycinana, tylko młode pędy sosny byly uszczykiwane w 1/3 wysokosci. No i teraz pytanie -czy coś moge tu przycinać, czy może lepiej przesadzić? Przeszkadza mi też jedna gałąż sosny, ale ona ma juz w obwodzie 15 cm i nie wiem czy mogę ją obciąć?
    Nazwa:  P5028210.jpg
Wyświetleń: 442
Rozmiar:  75,2 KB
    Nazwa:  P5028209.jpg
Wyświetleń: 442
Rozmiar:  87,5 KB
    Nazwa:  P5028211.jpg
Wyświetleń: 445
Rozmiar:  64,8 KB

  8. #13008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz obciąć gałąź tylko wówczas pewnie w miejscu cięcia będzie pusta przestrzeń. Sosna nie regeneruje się tak łatwo jak cis.

    Jodły - też możesz przycinać młode, niezdrewniałe przyrosty

  9. #13009

    Domyślnie

    A przesadzenie czegoś tez wchodzi w grę, czy to ryzykowne?
    Jodla musialaby byc ciachnieta mocniej ,nie tylko młode przyrosty, bo juz wchodzi mi na rózanecznika, ale boje sie czy jej to nie zaszkodzi bo była najdroższa z całego towarzystwa

  10. #13010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jodła i sosna będą ryzykowne do przesadzania w tym wieku, bo mają palowy system korzeniowy.
    Najłatwiej przesadzić różanecznika i żywotnika.

  11. #13011

    Domyślnie

    Hej, liczę bardzo na waszą pomoc... przyszła i kolej na mój ogród...
    i pierwsze dylematy... planujemy posadzić tuje jako zywoplot i nie nie wiem czy prawktyczniej odgrodzić je od trawnika ekoborda czy graniteowa kostka... rozmawazam tez te agrowlokniny i agrotkaniny... niestety im więcej czytam tym bardziej nie wiem czy jest sens ja klasc i jeśli klasc to która... opinie sa tak rozne ze dla kogos ktoś dopiero zaczyna przygodę z zielenia jest to tyrudny wybor... tyle czyta się zalet jak i wad ze naprawdę ciężko podjąć odstateczna decyzje... zwłaszcza ze nawet w okolicznych szkolkach zdania sa mocno podzielone... jakie sa wasze doswiadczniea... uzywalyscie ich czy nie ... ?

  12. #13012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    praktycznie to możesz ogrodzić nawet taśmą z tworzywa.

    włókninom mówię "nie" w ogrodzie, chyba, że jako rozwiązanie doraźne lub separator gleby i żwiru.

  13. #13013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    to ja zapytam, tez jestem przeciwna wlokninom ale.... planujemy wprowadzke we wrzesniu, w lipcu przygotowac powoli ogrod, rozwiezc ziemie, zrobic murki, zrobic nawodnienie, wytyczyc rabaty i w sierpniu posiac trawe. na jedna lub dwie rabaty jakies byliny, cebulki wsadze, moze pare drzewek ale reszte chciałabym z wiosna. Na te "nieuzywane" rabaty planuje tkaninowa wlokonine ze wzgledu na psy zeby nie biegaly po tej ziemi i nie nosiły do domu, po drugie psy sa białe wiec byłyby ciagle do kąpieli . przy okazji moze to zahamowac rozwoj chwastow? i "czarna szmata" bedzie z materiału a nie foliowa. czy to ma sens?

  14. #13014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    TAR, Pusia&Kssawery stosuje grubszą włókninę, 70-kę i mówi, że ta jest skuteczna. Ja w miejscach, gdzie chcę zabić chwasty kładę podwójnie cieńszą czarną (bo taką mam w zapasie), albo folię na całe lato.

    Tylko mordowaniu chwastów służy u mnie włóknina. Na rabatach, gdzie sadzę już rośliny usuwam ją. Jak muszę tam coś rozlożyć pod korę, to używam gazet lub tektury.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 03-05-2016 o 22:38
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #13015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zbankrutowalabym na tekturze
    bede stopniowo odslaniac wloknine i sypac korą. przez weekend zebralismy 4 worki 240 l. szyszek tez je sypne na rabatki

  16. #13016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na większe, puste rabaty najlepiej wysiewać nawóz zielony. Taka facelia pięknie zdobi ogród.

  17. #13017

    Domyślnie

    Bardzo proszę o pomoc: jaką roślinę (ok.1,5m. wysokości )posadzić w pobliżu pomarańczowego ognika. Południowa strona, gleba przepuszczalna, niedaleko okno.

  18. #13018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale to ma być liściasta, iglasta? drzewko? kolumna? kula?

  19. #13019

    Domyślnie

    Elfir, liściaste drzewko. Z góry dziękuję za pomoc

  20. #13020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drzewko 1,5 m to raczej szczepiony krzew. Polecam wiśnię gruczołkowatą Alba Plena szczepioną na pniu

Strona 651 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony