dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 662 z 902
Pokaż wyniki od 13.221 do 13.240 z 18033
  1. #13221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ktoś zapomniał o selekcji, albo potrzebował takie przerobione kolorystycznie zdjęcie do projektu nie ogrodniczego.
    Zawsze trzeba sprawdzić skąd zdjęcie pobierasz.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #13222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    No to co , myślałam, że to taki bajer, jak niebieskie trawy, mówiłam, że będzie ze mnie radocha, jak zacznę ogród robić

  3. #13223

    Domyślnie

    niebieska niezapominajka, na 100 % niebieska, przesadzona w truskawki podsypane nawozem do truskawek zmieniła sie w różową

    rozumiem, że kolor zależy od pH

    jest możliwość , że biała niezapominajka zmieni się w różową (białego barwnika nie ma, to oko daje się oszukać),
    planuje rabatki na nastepny rok i ewentualny róż do niczego mi nie pasuje

  4. #13224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Wiatm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon2.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	359423
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon 1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	359424
    Czy ktoś może określić czy ten klon już spisany jest na straty. Po zimie wypuścił ładnie liście, można powiedzieć że z dnia na dzień zastałem go w takim stanie. Wody mu napewno nie było brak.
    Pozdrawiam

  5. #13225
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Hej, kupilem starane na chwasciory w trawie. Teraz czekam zeby po koszeniu wypuscily lisice. Po jakim czasie od zastosowania starane moge kosic trawe?
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  6. #13226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po jednym dniu.

  7. #13227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaroaz Zobacz post
    Czy ktoś może określić czy ten klon już spisany jest na straty. Po zimie wypuścił ładnie liście, można powiedzieć że z dnia na dzień zastałem go w takim stanie. Wody mu napewno nie było brak.
    Pozdrawiam

    Raczej na straty. Odłam fragment gałązki i zobacz czy sucha.

  8. #13228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ollencja Zobacz post

    jest możliwość , że biała niezapominajka zmieni się w różową (białego barwnika nie ma, to oko daje się oszukać),
    planuje rabatki na nastepny rok i ewentualny róż do niczego mi nie pasuje

    Tak. Niezapominajki są dwuletnie. Jeśli biała zapyli się różową/niebieską, to jej potomstwo w części odziedziczy geny różowej. I z czasem różowa/niebieska (prawdopodobnie gen dominujący) wyprze białe.

  9. #13229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Jaka mogła być przyczyna, czy bezpośrednie słońce podczas ostatnich upałów mogło mieć wpływ. Czy szukać przyczyny gdzieś indziej, jak pisałem wczesniej raczej mam wszystko pod kontrolą, tu zmiany zaszły dość błyskawicznie.

  10. #13230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przyczyny - słabej jakości sadzonka, przesuszona w szkółce lub w czasie transportu, źle posadzona, szkodniki w glebie podgryzające korzenie, dołek w mocno gliniastej glebie, w którym zbiera się woda i nie odpływa. Trudno powiedzieć nie widząc okoliczności.

  11. #13231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W sumie masz rację z tą różnorodnością gatunków. Siedzę i myślę i nie mogę nic stworzyć, mogłabyś mi pomóc? Tym projektem chiałam tylko zobrazować o co mi chodzi. Ten projekt też jest to poprawki ale nie mam jakoś weny Podoba mi się Wiśnia pospolita "Umbraculifera" i ją chciałabym umieścić po obydwu stronach schodów. Chciałabym również Cyprysik Lawsona Ivonne, jałowiec pospolity Gold Cone. Chodzi mi na razie o dobór roślin na najwyższą partię bo dół już myślę nie będzie taki problematyczny.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras góra.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	359495

    W projekcie użyto:
    Wierzba integra
    Budleja dawida
    dereń rozłogowy
    cyprysik lawsona ivonne
    jałowiec pospolity gold cone
    cyprysik lawsona columnaris
    Ostatnio edytowane przez gosiacz22 ; 28-06-2016 o 14:44

  12. #13232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co ci ogród, skoro cały krajobraz zamykasz sobie wokół tarasu i kompletnie odcinasz się od otoczenia?

  13. #13233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gosiacz, odsuń to wszystko od domu. Zrobiłaś sobie chaszcze celowo? Jak to wszystko ciut podrośnie, to będziesz mieć piwnicę wewnątrz – ani odrobiny światła!
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #13234

    Domyślnie

    Witam Elfir jaka powinna być przerwa między opryskiem na grzyba a potem na mszyce ? Z góry dziękuję

  15. #13235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeden dzień spokojnie wystarczy

  16. #13236

    Domyślnie

    Oj jeszcze raz dziękuję , to jutro dalej pryskam

  17. #13237

    Domyślnie jak rozplanowac?

    Elfir, prosilabym Cie o rade. Moja dzialka wyglada tak:
    http://s947.photobucket.com/user/Milou1/slideshow/
    http://s947.photobucket.com/user/Milou1/story
    n. wjazd jest od strony polnocno-wschodniej od krotszego boku (18 metrow). Dzialka ma 50 met
    tzrow dlugosci. Czy moglabys mi poradzic, jak ja rozplanowac, tzn. gdzie zrobic warzywnik, sciezki, kompostownik itp.? Przede wszystkim prosilabym Cie o rade, gdzie warto by bylo posadzic drzewka, jako ze dzialka w ogole nie ma cienia i latem tam jest nie do wytrzymania. Bardzo dziekuje z gory za pomoc. Goska

  18. #13238

    Domyślnie

    oj, chyba cos tu nie gra - nie widze w poprzednim poscie napisanego tekstu, tylko linki.
    Tak wiec powtorze moja prosbe: prosilabym Cie o doradzenie mi w sprawie rozplanowania dzialki. Dzialka jest w ksztalcie prostokata: 18x50 metrow, wjazd jest od krotszego boku, od strony polnocno-wschodniej. Na dzialce nie ma drzew, w zwiazku z tym nie ma cienia. Dlatego glownie chodziloby mi o rade, gdzie i jakie drzewka najlepiej byloby zasadzic (czociaz wdzieczna bylabym tez za wskazowki, gdzie zrobic sciezki, warzywniak, kompostownik itp.). Ogrod nie ma miec jakiegos specjalnego stylu, ot, ogrod babuni z drzewkami owocowymi, takie "mydlo i powidlo". Z gory bardzo dziekuje za Twoja pomoc. Goska
    Ostatnio edytowane przez Jagustynka ; 29-06-2016 o 11:02

  19. #13239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagustynka Zobacz post
    Czy moglabys mi poradzic, jak ja rozplanowac, tzn. gdzie zrobic warzywnik, sciezki, kompostownik itp.?
    To mój zawód. - projektowanie układu przestrzennego ogrodu i dobór roślin.
    Jeśli chcesz poznać moją ofertę, napisz na prv.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-06-2016 o 11:17

  20. #13240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Czym wytepic pokrzywy ?

Strona 662 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony